Zlatna lopta - Luka Modrić najbolji nogometaš svijeta 2018.

MOST6

Buduća legenda
Poruka
28.003
MODRIĆ "ODUVAO" KONKURENCIJU: Hrvatu "Zlatna lopta", Ronaldo na drugom mestu
Beta | 03. decembar 2018. 22:26 | Komentara: 0

Sa 753 osvojena poena fudbaler Real Madrida ostavio je daleko iza sebe bivšeg saigrača, Kristijano je dobio 476


sp-modric_620x0.jpg

Luka Modrić Foto: Tanjug/AP

Fudbaleru Real Madrida Luki Modrić večeras je u Parizu dodeljena nagrada Zlatna lopta za najboljeg igrača u 2018. godini u izboru Frans fudbala.


Modrić je osvojio Zlatnu loptu sa 753 poena, značajno ispred drugoplasiranog Ronalda, koji je osvojio 476 poena, dok se na trećem mestu našao napadač Atletiko Madrida Antoan Grizman.

Vezni fudbaler Reala je ove godine osvojio Ligu šampiona s kraljevskim klubom, dok je na Svetskom prvenstvu predvodio Hrvatsku do drugog mesta.

Kapiten reprezentacije Hrvatske je tako prekinuo desetogodišnju dominaciju Potugalca Kristijana Ronalda i Argentinca Lionela Mesija, kojima je ova nagrada naizmenično dodeljivana od 2008. godine.

"Ovo je neverovatno... Sjajna godina je i za mene i za klub, ali i reprezentaciju. Pobedio sam u konkurenciji neverovatnih igrača i ovo je za mene neverovatna čast", rekao je Modrić na svečanosti u Parizu.

Nagrada za najboljeg igrača mlađeg od 21 godine pripala je fudbaleru Pari Sen Žermena i prvaku sveta Kilijanu Mbapeu.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.2...U-Hrvatu-Zlatna-lopta-Ronaldo-na-drugom-mestu

Bravo Luka! Najbolji si na svijetu!
 
Dobar igrač, ali ni blizu najboljem fudbaleru na svetu.
Ovo ne kažem jer je čovek Hrvat nego jer je to istina.
Bolji veznjaci (da se fokusiramo samo na njih ajde) od njega nisu dobijali Zlatnu Loptu, setimo se samo Snajdera 2010-te, pa onda Inijeste i Ćavija u vreme dominacije Španije i Barselone, pa Pirla.
Svi oni su imali i klupske i reprezentativne uspehe u određenoj godini i nisu dobijali Zlatnu Loptu a Luka Modrić jeste.
Smešno
 
Jeste svaka mu cast , vec godinama unazad je jedan od najboljih veznjaka na svetu a ova godina je bila samo kruna njegove karijere.

Tesko da ce i jedan igrac sa ovih prostora uspeti to da ponovi (barem u neko dogledno vreme), doduse jako blizu je svojevremeno bio Pedja Mijatovic kada je bio drugi igrac sveta i osvojio srebrnu loptu iza tada neprikosnovenog Brazilca Ronalda.

Luka Modric je drugi balkanski fudbaler ko je osvojio Zlatnu loptu,pre nego to je uradio nasoj Hristo Stoickov u 1994.
 
kakve frustracije može bilo ko da ima kada ugleda nekog od hrvackih štakora :think:

Kad netko vrijeđa druge i drugačije od sebe, zbog razlike u podrijetlu, rasi, religiji, nacionalnost i slično i komentare zasniva na govoru mržnju, sasvim je izvjesno, zapravo medicinski sigurno, da se tu radi o frustracijama. Neopterećen, staložen i normalan čovjek nema potrebe za takvom (niskom) razinom komunikacije. Stoga, tvrdim i potvrđujem da patiš od frustracije i ne bih dalje o tome, jer me tvoje frustracije, kakve god da jesu, nimalo ne zanimaju. One su isključivo tvoj problem.
 
Kad netko vrijeđa druge i drugačije od sebe, zbog razlike u podrijetlu, rasi, religiji, nacionalnost i slično i komentare zasniva na govoru mržnju, sasvim je izvjesno, zapravo medicinski sigurno, da se tu radi o frustracijama. Neopterećen, staložen i normalan čovjek nema potrebe za takvom (niskom) razinom komunikacije. Stoga, tvrdim i potvrđujem da patiš od frustracije i ne bih dalje o tome, jer me tvoje frustracije, kakve god da jesu, nimalo ne zanimaju. One su isključivo tvoj problem.

Šta je podrijetlo? Zašto moderatori dozvoljavaju da se koristi bilo koji drugi jezik sem srpskog na Krsti???!!! Piši o Modriću šta god hoćeš samo ne kači slike onog ružnog nosatog pacovčića i piši Srpski kad te već vuče poreklo da dolaziš na naše forume.
 
Šta je podrijetlo? Zašto moderatori dozvoljavaju da se koristi bilo koji drugi jezik sem srpskog na Krsti???!!! Piši o Modriću šta god hoćeš samo ne kači slike onog ružnog nosatog pacovčića i piši Srpski kad te već vuče poreklo da dolaziš na naše forume.

Čini se da su frustracije ovdje prenosiva bolest. Slobodno nastavite mrziti sebe i sve oko sebe, ja se povlačim s teme. Ionako sam komentirao sve što sam namjeravao o senzacionalnom i teško, u skoro vrijeme, ponovljivom megauspjehu nogometaša s prostora bivše Jugoslavije. Modrić je legenda i nogometaš, kakav se rijetko rađa.

Da ne bi imao problema s razumijevanjem, nogometaš je ono što vi, prema engleskoj riječi football, nazivate fudbalerom. Ne trebaš mi zahvaljivati na pomoći u prevođenju. Pozdrav.

- - - - - - - - - -

pa i piše srpskim, samo to uvek ispadne štakorski u njihovoj izvedbi

Na ovom forumu ima stvarno čudnih ljudi. Ti tvrdiš da pišem srpski, a nervozni Clint me napada zato što ne pišem srpski. A da se dogovorite?
 
srpski koristite bar od polovine 19. veka......kako ćete to sebi da objasnite - pa dogovorite se :zlud:


a za te 'frustracije' sam već rekao - prema hrvackim štakorima osećam samo gađenje

A ja sam već jasno napomenuo da me te tvoje frustracije ne zanimaju. Tema nisu tvoje frustracije, nego Luka Modrić i njegov nevjerojatan sportski podvig u godini na izmaku.
 
A ja sam već jasno napomenuo da me te tvoje frustracije ne zanimaju. Tema nisu tvoje frustracije, nego Luka Modrić i njegov nevjerojatan sportski podvig u godini na izmaku.

Niko ne spori njegovo fudbalsko umeće, to što ima taj sindrom polutana gde se mora dokazivati to je već druga stvar...Ali kad si već odlučio pisati na srpskom forumu ( valjda nemate vaših šta ja znam ) onda poštuj domaćina jer kod vas se zbog reči 'hleb' itd brišu poruke uz obrazloženje da nisu na hrvatskom
 

Back
Top