Pogresan izbor skole

nekilik 3

Početnik
Poruka
1
Pozdrav.

Trenutno sam prvi razred Gimnazije, i treba mi pomoc.

Posto sam prvo bio u smeru Arhitektonski Tehnicar i taj smer mi se uopste nije svideo jer zahteva jako puno crtanja ( to mi je bila 3 zelja na listi ) odlucio sam da se prebacim u gimnaziju (takodje sam morao da ostajem u domu posto putovanje nije bilo izvodljivo) .

Prva zelja mi je bila Tehnicka Skola ( Elektrotehnicar Informacionih Tehnologija ) I nisam upao u tu skolu a oduvek su me zanimali kompjuteri i programiranje.

Mislim da u Gimnaziji necu steci dobro znanje kako bih kasnije upisao neki Tehnicki fakultet kako bih mogao da studiram programiranje. Takodje se stresiram zbog Fakulteta jer sam jako nesiguran u sebe, i ne znam da li mogu da se ponovo prebacim na kraju godine? :besna:

Takodje ne znam da li je izvodljivo da ja sam ucim kod kuce programiranje posto vec imam nekoliko knjiga o tome.. mislim ne znam koliko ce mi to znaciti dalje.
 
steći ćeš ok znanje za fakultet, bilo je dobrih studenata i iz tesle i iz gimnazije, u stvari najviše dominiraju iz matematičke, al ne mogu svi tamo ići. a izvodljivo je da radiš sam programiranje al nije loše ni da vidiš šta rade drugi koji programiraju, i probaj npr u petnicu da upadneš to već prvom prilikom

u stvari programiranje i jeste dosta samotnjačka stvar ali dobro je imati kolege
 
Pozdrav.

Trenutno sam prvi razred Gimnazije, i treba mi pomoc.

Posto sam prvo bio u smeru Arhitektonski Tehnicar i taj smer mi se uopste nije svideo jer zahteva jako puno crtanja ( to mi je bila 3 zelja na listi ) odlucio sam da se prebacim u gimnaziju (takodje sam morao da ostajem u domu posto putovanje nije bilo izvodljivo) .

Prva zelja mi je bila Tehnicka Skola ( Elektrotehnicar Informacionih Tehnologija ) I nisam upao u tu skolu a oduvek su me zanimali kompjuteri i programiranje.

Mislim da u Gimnaziji necu steci dobro znanje kako bih kasnije upisao neki Tehnicki fakultet kako bih mogao da studiram programiranje. Takodje se stresiram zbog Fakulteta jer sam jako nesiguran u sebe, i ne znam da li mogu da se ponovo prebacim na kraju godine? :besna:

Takodje ne znam da li je izvodljivo da ja sam ucim kod kuce programiranje posto vec imam nekoliko knjiga o tome.. mislim ne znam koliko ce mi to znaciti dalje.

a muzicka zelja
 
Prvo za programiranje ti ne treba skola, najbolje da imas nekoga ko se bavi time da te uvede u pricu. A drugo nema puno veze srednja sa faksom, bar sto se mog tice (masinski) eventualno malo matematiku ako si imao dobru u srednjoj bi ti znacilo, ali je i to manje vise nebitno..

Inace isto sam zavrsio gimnaziju..
 
Skupljaj sve diplome koje mozes da skupis, a posle te boli uvce.

Nema tu nikakve precice, bitno ti je koji fax upisujes posle i sta i kako ces da se snadjes. Iskoristi fax da skupis kontakte s ljudima.
 
Kako ti rekose neke kolege ovde,sa gimnazijom bez problema mozes da produzis dalje na faks koji zelis.Programiranje mozes da ucis sam (ja znam momka koji je napustio srednju,bilo mu smor,a bavi se programiranjem).Malo sam probaj,ali bolje je da imas nekoga ko moze da ti pomogne i objasni za pocetak,a posle ces vec sam da se snalazis dovoljno.
Opusti se,zivot je pred tobom :-)
 

Back
Top