Kasalj...

reunion

Zainteresovan član
Poruka
136
1. Sta znaci "opstruktivni" kasalj?
2. Da li je istinita izjava lekara da se sada vise ne koristi izraz "bronhitis" vec da se sva stanja slicna bronhitisu svrstavaju pod "astmu"?!
 
znam da pitanje nije upuceno meni.. ali cim sam videla naslov teme, nisam odolela da ne otvorim..jer me to mucilo 3 meseca nazalost!
vezano za tvoje drugo pitanje... ja sam poooduuuzeee vreme kasljala...i to usred leta, avgust mesec...i tako su mi isto dr govorili, ma nista nije.. i na kraju su me svrstali u asmaticare... imam utisak kako bi me otkacili... i kad sam otisla u privatnoj ordinaciji kod dr koja je nas prijatelj, saznala sam da imam bronhitis... ali nikako ne treba mesati sa astmom! cak je bila pocudjena kako su kolege mogle svrstati to pod skroz isto oboljenje!?
 
reunion:
1. Sta znaci "opstruktivni" kasalj?
2. Da li je istinita izjava lekara da se sada vise ne koristi izraz "bronhitis" vec da se sva stanja slicna bronhitisu svrstavaju pod "astmu"?!
Koliko sam upoznata jos uvek se itekako razlikuje vise vrsta bronhitisa.
Astma je nesto sasvim drugo!
 
Akutni, hronicni, hronicni opstruktivni bronhitis i astma su razlicita stanja / bolesti.
Ne moze se bronhitis proglasiti astmom, to su razlicita stanja, jasno definisana.
( Mnogi autori smatraju da se kod male dece ne moze dijagnoza astme postaviti pre trece god. zivota, pa se bronhoopstrukcije prihvataju kao opstruktivni bronhitis.)
 

Back
Top