"Veliki odliv u inostranstvo, ne možemo da damo veće plate"

Poslednja izmena:
U Prokuplju je bila vaspitačica, u SAD postala heroj VIDEO


Irena Ivić je u Prokuplju radila kao vaspitačica, ali ju je životni put odveo u SAD, čiju javnost je osvojila herojskim spasavanjem deteta.


Umesto poslom za koji se školovala, poput mnogobrojnih ljudi iz Topličkog kraja, morala je da traži sreću van granica Srbije i u Milvokiju radi kao vozač autobusa.

U tom gradu je krajem prošle godine učinila herojsko delo – zaustavila je vozilo, uvidevši da bosonogo dete hoda ulicom na temperaturi od minus 8 stepeni i spasla ga.

“Ni o čemu drugom nisam razmišljala, samo kako da ga stignem i uhvatim. Rukom sam pokazala znak autu koji mi je išao u susret da stane, a ja sam zgrabila dete i unela ga u autobus. U tom trenutku se nisam setila da skinem svoju jaknu, da ne bih gubila vreme, već mu je u autobusu putnica dala jaknu. Ono je, kada se ugrejalo, zaspalo je na mojim grudima“, navodi Irena, prenosi Prokupljenadlanu.rs.

Ona je sa detetom u krilu sačekala policajce i spasioce koji su ga preuzeli.

“Svako bi tako postupio. I ja sam majka i uvek me potresu ovakve situacije. To je prirodna emocija koja ne može da se sakrije“, navela je Irena.

Kako navodi prokupački portal, njen put do Amerike je splet okolnosti i borbe da se istraje i preživi.

“U Prokuplju je radila kao vaspitačica, a onda je od 1999. godine krenula da se bori za bolji život. Sve do 2005. godine povremeno je bila u Americi. Nije dobro poznavala jezik, a zanimljivo je da je zeleni karton dobila na lutriji! Prvo je vozila kamion, zatim školski autobus i na kraju, kako se pokazala kao dobar radnik, uspela je da pre dve godine dobije zaposlenje u gradskom saobraćaju, kao vozač autobusa“, navodi njen brat Dejan Drobnjak.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=01&dd=11&nav_category=78&nav_id=1491793


Ziva bila i da ostale Srbe Bog pogleda da dobiju na devlottery i da idu za USA :sanke:
 
Interesantna su resenja za odliv radnika.. Sve samo ne da se povecaju plate :lol:

Žabo debela ne bi ni plate pomogle izgleda. Sistem se tako udesava da se Balkan razljudi za pedesetak godina. Nije to namera, niti zloba. Isto se desava sa srpskim selom sa kojeg svi beze u gradove. Isto tako iz seljackih balkanskih drzava narod bezi u urbanizovane jake EU drzave.

Sve je to prirodan proces i tu tesko da moze da se stane u kraj.

- - - - - - - - - -

Ima i ovde. Eksplicitno opisano, Da "nekima" postane KRISTALNO jasno (prvih 10 postova)! :lol:

https://forum.krstarica.com/showthr...su-za-Srbiju-u-2019-godini-od?highlight=Macak

Odoh na lalanje... Igrao basket na pravom basket terenu na dva kosa (u sali) sa klincima 90 minuta. Ne osecam telo... :deda:

Q Notj! :bye:

_nobody_

Ti ko da se spremas da ostavis zenu? :D
 
Ti ko da se spremas da ostavis zenu? :D

Ma jok. Trudim se da zbacim koje kilo. Bre, natovio sam se kao oni bikcici koje bi da Srbija izvozi u Tursku, bez carina. Moram da zbacim taj dzak pasulja od barem minimum 10 kg (bolje 15) sa sebe... Krecem se po terenu kao mrtav konj, ali, na srecu, ovi klincici od 20+ do 30 (mogu i unuci da mi budu, neki) ne znaju bas da igraju niti rezonski, a niti tehnicki. Sve kao srpski poljiticari, hvataju na brzinu, histeriju i na APP... A sto je brzo, to je i kuso. Pa moram da ih rasporedim, jer ja poslednji dolazim u napad, kao crnogorski junak koji stoku pred sobom cera. :mrgreen:

Tako da igramo zonu, najbrzi su napred, a ja igram (pre)sporog pleja, imam dosta dobar dribling, bolji pas, a otrovno precizan sut, posebno sa 3ce... :kez:

_nobody_
 
Ma jok. Trudim se da zbacim koje kilo. Bre, natovio sam se kao oni bikcici koje bi da Srbija izvozi u Tursku, bez carina. Moram da zbacim taj dzak pasulja od barem minimum 10 kg (bolje 15) sa sebe... Krecem se po terenu kao mrtav konj, ali, na srecu, ovi klincici od 20+ do 30 (mogu i unuci da mi budu, neki) ne znaju bas da igraju niti rezonski, a niti tehnicki. Sve kao srpski poljiticari, hvataju na brzinu, histeriju i na APP... A sto je brzo, to je i kuso. Pa moram da ih rasporedim, jer ja poslednji dolazim u napad, kao crnogorski junak koji stoku pred sobom cera. :mrgreen:

Tako da igramo zonu, najbrzi su napred, a ja igram (pre)sporog pleja, imam dosta dobar dribling, bolji pas, a otrovno precizan sut, posebno sa 3ce... :kez:

_nobody_

Ja samo dve da skinem i perfektan :D Sta ces Srbija glad ovo ono :D
 
Nama se najvise isplati da uvozimo Ruse, Beloruse i pravoslavne Ukrajince. To je resenje. Ja bih uveo poseban zakon u kojem ti ljudi imaju dozvolu boravka neogranicenog bez ikakvih papira. Inace bih povecao zahtev za dobijanje srpskog drzavljanstva na 10 godina, 5 godina uz brak.

I Švajcarska je uvezla jedno 150 nacija pa ne ide im baš loše.
 
Nama se najvise isplati da uvozimo Ruse, Beloruse i pravoslavne Ukrajince. To je resenje. Ja bih uveo poseban zakon u kojem ti ljudi imaju dozvolu boravka neogranicenog bez ikakvih papira. Inace bih povecao zahtev za dobijanje srpskog drzavljanstva na 10 godina, 5 godina uz brak.

Potpisujem. Sto pre. Treba da se uradi za prekljuce! :ok:

_nobody_
 
I Švajcarska je uvezla jedno 150 nacija pa ne ide im baš loše.

Franak malo si dosadan sa tom Svajcarskom. Normalno da joj ne ide lose kad sottinama godina nije ratovala, a sve svetske lopurde tamo drze pare. Ti znas sta je Evropa prosle u I i II sv ratu? Pa i Balkan devedesetih? Dakle nije tamo lose zato sto su uvezli 150 nacija. Bolje je reci da im ne ide lose uprkos tome.

Osim toga Srbi i Svajcarci su ti razliciti narodi sa potpuno razlicitim agendama. Srbi imaju u genetici da ratuju, da dozivljavaju katarzu i usksnuce. Da ginu pa da se razmnozavaju. Nema ti Balkan veze sa tim Svica mentalitetom.
 
Franak malo si dosadan sa tom Svajcarskom. Normalno da joj ne ide lose kad sottinama godina nije ratovala, a sve svetske lopurde tamo drze pare. Ti znas sta je Evropa prosle u I i II sv ratu? Pa i Balkan devedesetih? Dakle nije tamo lose zato sto su uvezli 150 nacija. Bolje je reci da im ne ide lose uprkos tome.

Osim toga Srbi i Svajcarci su ti razliciti narodi sa potpuno razlicitim agendama. Srbi imaju u genetici da ratuju, da dozivljavaju katarzu i usksnuce. Da ginu pa da se razmnozavaju. Nema ti Balkan veze sa tim Svica mentalitetom.

To je znak da se Srbija pita kako su oni to postigli,pa nešto što očito pogrešno radi malo ispravi.
Garantujem da Srbi nisu gluplji od Švajcaraca.Sitno da promene i odoše u nebesa-to su činjenice.
 
To je znak da se Srbija pita kako su oni to postigli,pa nešto što očito pogrešno radi malo ispravi.
Garantujem da Srbi nisu gluplji od Švajcaraca.Sitno da promene i odoše u nebesa-to su činjenice.

Naravno kada bi Srbi mislili da to sto Svica radi, da je uspeh. Ne mislim da je Svica uspesna drzava. Daleko je to drustvo od uspesnog. Ono je samo ekonomski uspesno. A sta ako je meni bitniji nacionalni sport. Zar nije Srbija mnogo uspesnija od Svajcarske? A sta ako mi je bitnija prava pravoslavna vera? A sta ako mi je bitnije da moj narod ima ovako interesantnu istoriju? A sta ako ....

Dakle pogotovo kod Srba novac nije na prvom mestu.

Zato Srbe ne zanima sta radi Svica.

Srbi su vise uzivali gledajuci defile srpskih snaga u Banja Luci. Takav smo narod :)

Ne kazem da se ja s tim slazem, ali vecina da.
 

Back
Top