"Veliki odliv u inostranstvo, ne možemo da damo veće plate"

Ili neka povecaju plate ne samo vozacima nego svima ili neka stave katanac na drzavu.
Ne odlaze samo vozaci.Odlaze svi.Od doktora do fizikalaca.
U Hrvatskoj se to desilo.Oni danas uvoze radnu snagu iz Srbije Srpske Federacoje bih Makedonije.Srbija nece imati odakle da uveze radnike.Vucicevo moljakanje Merkelove da oteza srpskim radnicima odlazak u Nemacku samo je pomoglo Hrvatskoj i Sloveniji da se lakse dokopaju srpske radne snage.

Od kad to Hrvati uvoze Srbe kad su ih pola miliona proterali.
 
"Jedan način je sigurno veća produkcija vozača, da srednje stručne škole upisuju više učenika na smeru vozač motornog vozila

Већина деце која заврше те школе сачекају 21.годину живота да добију Ц1,Ц и ЦЕ категорије, одраде овде пола године до две ради искуства и иду из Србије. Према томе, већи број ђака ће само значити и већи број одлазака.

Овде се лажљиви и лајави лопови не дотичу реалних проблема, јер прикривају праве разлоге који се тичу и привредног криминала и непоштовања права радника.
А, то су следећи разлози:
1. много мања зарада у односу на иностранство,
2. сви возачи у друмском саобраћају су пријављени на минималац, а остатак примају на руке(што дозвољава и подржава владајући режим),
3. терају се да возе јако велики број сати, преко дозвољених граница
4. у шпедицији власници предузећа терају раднике да буду велики број дана на путу и ретко ко плаћа смештај и храну за раднике на путу(што су дужни)

Ово су само неки пролеми који трају дуги низ година, а које власти не желе да решавају.

Иначе, то је ситуација у скоро свакој врсти привређивања у Србији. Све је полукриминал и криминал уз урнисање радника ради профита и поделе истог са људима из режима.

Ко год може гледа да бежи из Србије.

У задњих неколико година Србију је напустило преко 5 000 возача. Из новосадског ЈГСП сваке године велики број људи напушта и иде за Немачку, па им тренутно фали око 150 возача. Из тог разлога критеријум приликом запошљавања је доста опао. Имаш Д категорију - одмах возиш.
 
Иначе, то је ситуација у скоро свакој врсти привређивања у Србији. Све је полукриминал и криминал уз урнисање радника ради профита и поделе истог са људима из режима.

Ti majmuni i bolesna goveda na vlasti su razvili strasno perfidne metode za zastrasivanje ljudi. To ih onakve qurvetine i budaletine kao Dijana Hrkalovic i slican kalibar na tajnim qursevima uce kako se psiholoski "obradjuju", "prepariraju" dobri radnici. To pa ove satanove ljubavnice uce CIA sluzbe, sa specijalnom namenom za psiholoski rat.

Ко год може гледа да бежи из Србије.

Svakako. Srbija je potonula ispod svakog dna, ispod govedjeg nivoa zivota. I TREBA da beze. Neka politicari rade radnicke i seljacke poslove.

У задњих неколико година Србију је напустило преко 5 000 возача. Из новосадског ЈГСП сваке године велики број људи напушта и иде за Немачку, па им тренутно фали око 150 возача. Из тог разлога критеријум приликом запошљавања је доста опао. Имаш Д категорију - одмах возиш.

Samo napred. Fali im 150 vozaca? Dabogda im (i BGD GSBu takodje) falilo 500! :ok:

:whistling:

_nobody_
 
Svako ko zna da vredi treba da spram toga trazi i platu

cena Rada je konkurentna isto koliko i profesionalnost. Dzaba si super -hirurg ako radis u bolnici u Somaliji gde su plate 80 dolara.
Logicno je da vece plate trazis od onih koji mogu da te plate. E sad, preglupo je ici u Tokio samo zato sto je tamo plata 12 000 dolara............. a za stan ti treba 6 000 dolara.

Eto, onomad bio u svajcarskoj i tesko mi je poverovati da se u najbogatijoj zemlji na svetu vozi toliko onih jevtinih Skoda i Hundaya..................ko da sam u Vranjsku Banju a ne u Cirih.

- - - - - - - - - -

Svako ko zna da vredi treba da spram toga trazi i platu

evo ja mislim da vredim...............al poslodavac ne misli tako. I sta cemo sada? Da se pokupim i da trazim nekoga ko ce mi veruje da vredim 8 000 evra.?
 
Ima ovde jedan trik, neko je vec pomenuo da je svo nase poslovanje polukriminal ili kriminal.

Tako je i sa platama - plate su zapravo vece, cak smem da kazem i mnogo (relativno posmatrano) vece od ovih zvanicnih podataka.
Naime, mnogi su prijavljeni na nekakve minimalce a realno primaju na ruke ostatak koji moze biti i vec od tog minimalca. Neki primaju vrlo solidne parice na ruke, a zvanicno su na minimalcu.

Koje su posledica toga?

- da ti likovi za sve javne troskove (skolstvo, zdravstvo, penziono, porez na platu itd) placaju mnogo manje nego sto bi trebalo, tj. prakticno zive vecim delom na tudj racun, konkretno moj jer ja imam veliku platu a sve se placa regularno
- da drzava kada radi statistiku uzima u obzir zvanicno prijavljene plate, i onda ispada da Srbi zive od 300 eur mesecno, sto je naravno nemoguce i obicna glupost.
- drzava na osnovu toga projektuje plate - pa kaze vidi, ovi zive i od 300eur, da im ja smanjim jedno 10-15%, da im ne bude mnogo. Posledica je da jedan sloj ljudi, oni koji zaista primaju samo minimalac, zive potpuno bedno. Moja procena je da je takvih jedno 20% - to nije mnogo, ali je zapravo previse kada se uzme od koliko ti ljudi zive. To su mahom penzioneri i oni koji su na selu a nemaju mogucnosti da imaju vecih prihoda (mala imanja, stari ljudi i slicno). TO SU ONI KOJI BUKVALNO UMIRU OD GLADI.

Tako da je ta politika "plata na ruke" zapravo jako losa, i ima dosta negativnih posledica (moguce da sam nesto i ispustio, ovo mi je palo na pamet).

Zato bih ja takve firme i poslodavce kaznjavao basnoslovno i ekstra strogo, a onda braca radnici neka se bore da im plate budu vece i da se smanje nameti na firme.

Zapravo, kada bi sve firme placale regularno svoje zaposlene, onda bi verovatno bilo prostora i da se smanje takse jer trenutno ih uplacuje samo deo firmi u punom iznosu, pa onda verovatno te firme moraju da placaju i za one koji ne placaju sve - kao sto je to inace praksa kod nas u Srbiji, da se "kaznjava" onaj ko regularno placa svoje obaveze i on, kao casan i posten, zapravo ispada BUDALA, i to najbukvalnije.

Zato bih ja uveo, vec diskutovano, da svi troskovi koji se ticu socijale - zdravstveno, za skolstvo itd bude ISTO ZA SVAKOG ZAPOSLENOG. Jer ja recimo platim za zdravstveno dva ili tri puta vise od ovih minimalicara, a onda kad odem kod lekara cekam isto u istom redu sa njima i za iste lekare. I koji ja onda djavo placam vise, za sta ja to i za koga placam? Nego lepo svaki mesec za zdravstveno 5000 din pa mirna backa. Nisi platio - nema lecis. E, onda bi mozda tih 5000 postalo i 3000 ili 2000 jer bi svi placali.

Nadam se da shvatate o cemu govorim.

A sto se tice mogucnosti placanja, mislim da je u pitanju opet mesovita prica, jer sam siguran da dosta malih privatnika ne moze da plati (mnogo) vise, ali zato ima firmi gde se ne razbacuje nego rasipa i presipa. A zaposleni minimalac. Tu bi trebalo uvesti neku praksu da se firma koja je 3 meseca godisnje na minimalcu zapravo predvidi za stecaj, jer ocigledno posluje na granici mogucnosti. Onda ne bi bilo minimalaca.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da shvatate o cemu govorim.

Shvatam ja sta ti govoris. Ti sa njima igras sah. Sa Shutz Neonazi Staffel. I ti jesi internacionalni majstor, a oni bolesna goveda koja su naucila da pomeraju figure, i znaju da razmisljaju jedan potez unapred.

I vi krenete u igru, I ti, nakon knjiskog otvaranja, a oni rade APP na tabli (ipak po pravilima), ti im odneseg polovinu na kraljevoj strani. A onda se na tablu popnu na njihovoj strani pijuni mafijasi, pijuni kriminalci i pijuni BIA, VBA. I pocnu da ti bodu figure, da ih silom uklanjaju. A ti im kazes: cekajte - ne moze to tako. Postoje pravila... A oni ti kazu: izvini, pravila su promenjena ukazom Partije! I ti strasno izgubis jer si ulozio realan rad, realan kapital. A oni laz, prevaru, suplju i prazu pricu. Obecanje ludom radovanje!
_______

A ja, vidis, sa njima igram malo drugacije. Ja ih pustam pomalo da zavladaju tablom. Pravim se :zlud: . Tako neko vreme. Pa ih u dva, tri poteza ubijem. Pa oni cekaju da je sa njima gotovo (i signal za upad), a ja se povucem... Ulicna igra. I onda, kada oni shvate da se partija igra beskonacno dugo, i da ih podiebavam... Oni popizde, pa puste svoje krvolocne pse... Na tablu. A ja kazem: Predajem partiju! BTW, ovo za sta smo igrali... Je Laz. Slagao sam vas malo, jer sam znao da cete menjati pravila, pa sam vas od samog pocetka Chu Ka Ze Ze, da se malo izivljavam. MOJ ulog je bogus. :zblesav:

Da vidis bajo, kako ti likovi lude. Ima ih ovde, na Krsti, koje ja licno znam, i koje sam satro... U 3D (oni su ostrvljeni, ali rade za ove, jer su im oni obecali na kraju balade deo mene). Igrali neposteno. Dobili po ckapi (kao karakternoj osobini). :zlud: :zlud: :zlud:

Nadam se da shvatas o cemu JA govorim.

_nobody_
 
Shvatam ja sta ti govoris. Ti sa njima igras sah. Sa Shutz Neonazi Staffel. I ti jesi internacionalni majstor, a oni bolesna goveda koja su naucila da pomeraju figure, i znaju da razmisljaju jedan potez unapred.

I vi krenete u igru, I ti, nakon knjiskog otvaranja, a oni rade APP na tabli (ipak po pravilima), ti im odneseg polovinu na kraljevoj strani. A onda se na tablu popnu na njihovoj strani pijuni mafijasi, pijuni kriminalci i pijuni BIA, VBA. I pocnu da ti bodu figure, da ih silom uklanjaju. A ti im kazes: cekajte - ne moze to tako. Postoje pravila... A oni ti kazu: izvini, pravila su promenjena ukazom Partije! I ti strasno izgubis jer si ulozio realan rad, realan kapital. A oni laz, prevaru, suplju i prazu pricu. Obecanje ludom radovanje!
_______

A ja, vidis, sa njima igram malo drugacije. Ja ih pustam pomalo da zavladaju tablom. Pravim se :zlud: . Tako neko vreme. Pa ih u dva, tri poteza ubijem. Pa oni cekaju da je sa njima gotovo (i signal za upad), a ja se povucem... Ulicna igra. I onda, kada oni shvate da se partija igra beskonacno dugo, i da ih podiebavam... Oni popizde, pa puste svoje krvolocne pse... Na tablu. A ja kazem: Predajem partiju! BTW, ovo za sta smo igrali... Je Laz. Slagao sam vas malo, jer sam znao da cete menjati pravila, pa sam vas od samog pocetka Chu Ka Ze Ze, da se malo izivljavam. MOJ ulog je bogus. :zblesav:

Da vidis bajo, kako ti likovi lude. Ima ih ovde, na Krsti, koje ja licno znam, i koje sam satro... U 3D (oni su ostrvljeni, ali rade za ove, jer su im oni obecali na kraju balade deo mene). Igrali neposteno. Dobili po ckapi (kao karakternoj osobini). :zlud: :zlud: :zlud:

Nadam se da shvatas o cemu JA govorim.

_nobody_

Paa, ja nikako i ne idem na to da cu JA LICNO nesto promeniti. Za promene ovakvog obima potrebno je da se masa ljudi ili angazuje ili osvesti. I ja sam svestan da je to Mission impossible - cak i da nema ovih debila koje si pomenuo, veruj mi da bi pomenute promene, koje bi zapravo bile za dobrobit svih, bilo izuzetno tesko uraditi. Zapravo najteze je pokrenuti zamajac, jednom kad ideja dopre do mozga i ljudi se pokrenu jos i moze dosta da se uradi, ali to POKRENUTI je Sizifov posao.

Ali sta cu, mogu samo da pisem i zastupam misljenje o tome kako bih ja to uradio, i kako ja vidim da bi trebalo da bude i da se radi. Pa ako nekom otvorim oci - dobro, ako neko meni ukaze na gresku - jos bolje, a ako ne - dzaba smo krecili.

Ja sam mnogo manji igrac od tebe...
 
Ja sam mnogo manji igrac od tebe...

I ja sam mali igrac... Ali malko vise pametan... I VRLO iskusan. I prosao bukvalno pola sveta (CAN, USA, Kinu, Dansku, sada Nemacku, a Rusi me vaspitali). A i imam nesto sto ovim mujmanima i bolesnim govedima treba. NOW! Ja sam primetio sta se desava 2013. ali nisam tome pridavao znacenje.

Kako su oni vodili tu igru, kao diletanti, navodili su me da kopam... I da kopam sve vise i vise. A ja, kada citam net, kada setam unaokolo po zemljama, ne vidim oko mene 3D, vidim 4D. Oni to uocili nisu. I nisu uocili moju neverovatnu zivotnu filozofiju, koju gradim od 1990.

UPRAVO ZATO, da NIKADA vise ne budem ucenjen! :aha2:

Ako te interesuje, sve je napisano ovde (pametnom dosta)! :ok:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/822279-Etika-otpora

_nobody_
 
I ja sam mali igrac... Ali malko vise pametan... I VRLO iskusan. I prosao bukvalno pola sveta (CAN, USA, Kinu, Dansku, sada Nemacku, a Rusi me vaspitali). A i imam nesto sto ovim mujmanima i bolesnim govedima treba. NOW! Ja sam primetio sta se desava 2013. ali nisam tome pridavao znacenje.

Kako su oni vodili tu igru, kao diletanti, navodili su me da kopam... I da kopam sve vise i vise. A ja, kada citam net, kada setam unaokolo po zemljama, ne vidim oko mene 3D, vidim 4D. Oni to uocili nisu. I nisu uocili moju neverovatnu zivotnu filozofiju, koju gradim od 1990.

UPRAVO ZATO, da NIKADA vise ne budem ucenjen! :aha2:

Ako te interesuje, sve je napisano ovde (pametnom dosta)! :ok:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/822279-Etika-otpora

_nobody_
..bravo...:kpozdrav:

..........imao sam tu sreću pa me to naučio deda kad sam još bio mladunac.
 

Back
Top