Спашавање података са меморијске картице

bman3

Početnik
Poruka
28
Случајно сам при трансферу фајлова са меморијске картице избрисао фолдер Андроид и све слике које имам, музика и све је и даље ту, али ништа неће да се учита само кад уђеш изађе неки error.
Пробао сам да је ставим и на други телефон и на комп и ништа.
Помозите!
 
Изгледа овако кад уђеш у галерију
Screenshot_20181201-073754_Gallery.jpg
 
Да ли ти је картица била у форми интерне меморије или као класична картица, додата меморија?
Ако је била интерна, новији телефони углавном криптују садржај који ћеш тешко да прегледаш на другим уређајима ако ниси негде запамтио или записао кључ.
Пробај са R-UNDELETE програмом, бесплатан је за кућне кориснике.
 
Poslednja izmena:
Прилично тешко, морао би да нађеш некога ко је добар са линуксом.
Први проблем је што ти је систем на картици GPT и не виде га сви рачунари.
Други проблем јe што се картица, приликом формирања као интерна меморија, криптује и везује за телефон па је најбоља опција да, уколико ниси ништа урадио картици, вратиш исту у телефон из којег је извађена и да онда потражиш програме којих има за опоравак фајлова на картици.
Тешко да ћеш нешто успети без оригиналног телефона јер на картици уз помоћ неких програма можеш да видиш само два фолдера али не можеш јој ништа, ни да форматираш, ни да вратиш фајлове.
Видео сам неке опције на нету, упутства за декрипцију али је потребно да знаш како да то урадиш у линуксу да би добио кључ за отварање картице.
Ако ти нису претерано битни подаци, батали. Ако јесу, препоручујем неког ко зна линукс.
 

Back
Top