klimaks

dive

Legenda
Poruka
61.140
:vatromet:

ovo je pdf koji nacesce posecuju zene
volela bih da razmenimo utiske kako se borimo sa ovom fazom zivota, bilo da je prolazimo mi, bilo neko ko je nama blizak pa to na neki nacin opet utice na nas
neko ima srece pa kroz pubertet, adolescentno doba, klimaks se provuce bez nekih oscilacija
neko kad je samo u pms-u par dana ugrozi zivot svojih clanova porodice :lol:

sta je ono sto vam je najteze palo u ovoj divnoj zivotnoj fazi :heart:

evo ja cu prva
sigurno ima dvadesetak godina da idem golisava
i uvek mi ej nekako bilo vruce
nikad ispod zimskih jakni nisam mogla da nosim dzemper ili duks
najvise sam bila obucena kad sam na -20 ispod jakne nosila rolku
inace uvek nosim samo najicu bez rukava
moram da imam neki otvoren deo koze, pa su to najcesce noge
jutros sam na -7 prosetala pse u japankama, haljini i jakni preko jer nije duvao vetar pa nije bilo hladno
odavno sam prestala da se osvcem na reakcije ljudi oko sebe, jer njima nije, a meni jeste vruce
najgora stvar koja mi se desila je sto sam upala u neopisivo bolnu fazu
celo telo me je bolelo par meseci
svaki zglob, svaka kost, svaki misic
jos uvek nisam nacisto da li je to bila kulminacija svega sto sam prozivela, pa je sa tim stavljena tacka na kraju recenice ili je to nesto sto prozivljava vecina kod koje postoji ta faza nagle oscilacije hormona
i jos jedna jako neprijatna stvar je izrazena emotivnost
u stanju sam bila da zaplacem za svaku sitnicu, ali onako iz duse i od srca
dozivim punu emociju
zeni mi se setric, isplakala sam se kao kisa
sanjam da mi je dzukelica pala sa stene, ubijem se od plakanja
gledam film neprilagodjeni - divan francuski film, svima preporucujem, gledam ga 5 puta i svaki pu na istim deonicama suze same krenu
to sam resila nekom suplementacijom
sto se ostalog tice, nema promena..sve je b.o. kao i do sada..ako me razumete :)

ajde sada vi :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neko vece bila na veceri,nas pet parova i jedna je rekla,preslatka ti je snajka,na sta sam ja otvorila slavinu i ....pa bilo je prilicno strasno,pogotovu muskarcima :lol:
Mislim da sam u pubertetu,bolela bi me patka
 
Ja sam pre neko vece bila na veceri,nas pet parova i jedna je rekla,preslatka ti je snajka,na sta sam ja otvorila slavinu i ....pa bilo je prilicno strasno,pogotovu muskarcima :lol:
Mislim da sam u pubertetu,bolela bi me patka

:rotf: potpuno te razumem
moje dete je ostalo danas da radi od kuce
jutros doruckujemo zajedno sto jako retko radimo i ja joj u jednom trenutku priznam da sam pre 5-6 nedelja otisla na profil njenog bivseg decka i izlajkovala mu neke fotigrafije :lol:
sigurna sam da to nikad ne bih uradila da nije klmaksa
pita me ona, je l ti nedostaje
pa ne nedostaje mi, samo mi je izasla na fejsu memori slika sa njima i eto odvela me u pogresnom pravcu
mislim da klimaks faza treba da se zakonom proglasi neuracunjivom i olaksavajucom kao sto je i postporodjajna :lol:
 
:vatromet:

ovo je pdf koji nacesce posecuju zene
volela bih da razmenimo utiske kako se borimo sa ovom fazom zivota, bilo da je prolazimo mi, bilo neko ko je nama blizak pa to na neki nacin opet utice na nas
neko ima srece pa kroz pubertet, adolescentno doba, klimaks se provuce bez nekih oscilacija
neko kad je samo u pms-u par dana ugrozi zivot svojih clanova porodice :lol:

sta je ono sto vam je najteze palo u ovoj divnoj zivotnoj fazi :heart:

evo ja cu prva
sigurno ima dvadesetak godina da idem golisava
i uvek mi ej nekako bilo vruce
nikad ispod zimskih jakni nisam mogla da nosim dzemper ili duks
najvise sam bila obucena kad sam na -20 ispod jakne nosila rolku
inace uvek nosim samo najicu bez rukava
moram da imam neki otvoren deo koze, pa su to najcesce noge
jutros sam na -7 prosetala pse u japankama, haljini i jakni preko jer nije duvao vetar pa nije bilo hladno
odavno sam prestala da se osvcem na reakcije ljudi oko sebe, jer njima nije, a meni jeste vruce
najgora stvar koja mi se desila je sto sam upala u neopisivo bolnu fazu
celo telo me je bolelo par meseci
svaki zglob, svaka kost, svaki misic
jos uvek nisam nacisto da li je to bila kulminacija svega sto sam prozivela, pa je sa tim stavljena tacka na kraju recenice ili je to nesto sto prozivljava vecina kod koje postoji ta faza nagle oscilacije hormona
i jos jedna jako neprijatna stvar je izrazena emotivnost
u stanju sam bila da zaplacem za svaku sitnicu, ali onako iz duse i od srca
dozivim punu emociju
zeni mi se setric, isplakala sam se kao kisa
sanjam da mi je dzukelica pala sa stene, ubijem se od plakanja
gledam film neprilagodjeni - divan francuski film, svima preporucujem, gledam ga 5 puta i svaki pu na istim deonicama suze same krenu
to sam resila nekom suplementacijom
sto se ostalog tice, nema promena..sve je b.o. kao i do sada..ako me razumete :)

ajde sada vi :)

Ovo sto si pisala da ti nije hladno sigurno je genetika u pitanju. Imas malo vise neandertalskih gena. I to ne treba da te brine s obzirom da zivis na podrucju gde su zime izrazenije od leta.
A ovo plakanje ne umem da komentarisem. Valjda moze biti od bilo cega. Ako se nastavi pravac kod neurologa, mozda si dobila neki psiholoski poremecaj kada si usla u menopauzu.
 
:vatromet:

ovo je pdf koji nacesce posecuju zene
volela bih da razmenimo utiske kako se borimo sa ovom fazom zivota, bilo da je prolazimo mi, bilo neko ko je nama blizak pa to na neki nacin opet utice na nas
neko ima srece pa kroz pubertet, adolescentno doba, klimaks se provuce bez nekih oscilacija
neko kad je samo u pms-u par dana ugrozi zivot svojih clanova porodice :lol:

sta je ono sto vam je najteze palo u ovoj divnoj zivotnoj fazi :heart:

evo ja cu prva
sigurno ima dvadesetak godina da idem golisava
i uvek mi ej nekako bilo vruce
nikad ispod zimskih jakni nisam mogla da nosim dzemper ili duks
najvise sam bila obucena kad sam na -20 ispod jakne nosila rolku
inace uvek nosim samo najicu bez rukava
moram da imam neki otvoren deo koze, pa su to najcesce noge
jutros sam na -7 prosetala pse u japankama, haljini i jakni preko jer nije duvao vetar pa nije bilo hladno
odavno sam prestala da se osvcem na reakcije ljudi oko sebe, jer njima nije, a meni jeste vruce
najgora stvar koja mi se desila je sto sam upala u neopisivo bolnu fazu
celo telo me je bolelo par meseci
svaki zglob, svaka kost, svaki misic
jos uvek nisam nacisto da li je to bila kulminacija svega sto sam prozivela, pa je sa tim stavljena tacka na kraju recenice ili je to nesto sto prozivljava vecina kod koje postoji ta faza nagle oscilacije hormona
i jos jedna jako neprijatna stvar je izrazena emotivnost
u stanju sam bila da zaplacem za svaku sitnicu, ali onako iz duse i od srca
dozivim punu emociju
zeni mi se setric, isplakala sam se kao kisa
sanjam da mi je dzukelica pala sa stene, ubijem se od plakanja
gledam film neprilagodjeni - divan francuski film, svima preporucujem, gledam ga 5 puta i svaki pu na istim deonicama suze same krenu
to sam resila nekom suplementacijom
sto se ostalog tice, nema promena..sve je b.o. kao i do sada..ako me razumete :)

ajde sada vi :)

To što te bole kosti i zglobovi nema veze sa klimaksom nego sa tim što ideš gola i bosa na - 7. To što ti nisi "zimogrižljiva" nema veze, tvoje kosti osećaju hladnoću i naravno da to ostavlja posledice.
 
Јееее, Дајв ме послушала, сад имамо тему на којој ћемо да се изјадамо, посаветујемо, насмејемо...

Не знам како да вам опишем, али мени је овај климакс нека нова фаза у животу.

И никако да скапирам жене које га тако трагично доживљавају...

Сем што меца више није најуреднија, и вероватно више не могу да рађам (што и није ништа страшно, јер свакако нисам баш планирала ових дана), осећам се исто толико лепом, исто толико женственом, исто толико "ја" као и две године раније, рецимо.

Још увек немам те најклимактеричније симптоме, али ја волим што сам ето и то дочекала, а и мало ћу да данем душом од уложака и гледања у календар.

Знам да здравствено за жену јесте добро све док добија мецу, али, и од овога не треба правити драму.

За почетак климакса, од мене толико :lol:
 
ja sam one godine kad su krenule te ciklusne promene imala bukvalno cele godine
300 od 365 dana i smorilo me strasno
odem u saunu - surprice
odem na bazen - pikabuu
odem u parno kupatilo - kazi dragicka
i tako ..:)

- - - - - - - - - -

Ja inače imam taj tik da ljude često opominjem da treba toplije da se oblače. Možda mi je to i nasledno pošto je moja majka takva. Ja mogu da obučem tri astronautska odela, obavezno mi kaže "obuci se bolje, ku'ćeš tako go!?" ili ako pođem negde i stavim gel "jesi to sad prao kosu 'bem li ti majku tvoju!?" :lol:

upade nam christopher :)

bila sma mala kad je napolju bilo -20, a moja majka se spremala za posao
i obuce majicu sa kratkim rukavima, preko kaput i gotovo
ona ide na posao, ja placem - smrznuce mi se majka :lol:
sad ona trci za mnom i ne vice ``obuci se, smrznuces se`` nego ``obuci se, pomisice komsiluk da si poludela`` :lol:
zna kako mi je, geni su to
 
pa mene nešto smetaju ti toplo-hladno momenti u prostorijama gde se npr radi... al mislim da je to do pretoplosti i prehladnosti u prostoriji a ne do hm klimaksa koji je valjda ... pa ok imam 39 god

pa prosto nisi više mlad kao što si bio pa da si i najzdraviji... zato je društvo izmislilo decu i porodicu i sve po redu ... kao ako si i lep lep si ali u drugom fazonu
- ovo je sad neki polužal za mladost -
kao to ignorišemo

- - - - - - - - - -

vi kada pisete o tom klimaksu ja se prestravim.....deluje uzano, grozno, prosto da ne zelim da ga dozivim ikada. :(

e uvek ima tih što su kao većno žene i sa 45god pa druži se s njima, ono imaju većitu žensku energiju

- - - - - - - - - -

e pročitala sam da se meg rajan mnogo nešto fejsliftovala i sad neće da je angažuju baš nešto : )) (mislim da je pisalo da je zato ne zovu)
 
pa mene nešto smetaju ti toplo-hladno momenti u prostorijama gde se npr radi... al mislim da je to do pretoplosti i prehladnosti u prostoriji a ne do hm klimaksa koji je valjda ... pa ok imam 39 god

pa prosto nisi više mlad kao što si bio pa da si i najzdraviji... zato je društvo izmislilo decu i porodicu i sve po redu ... kao ako si i lep lep si ali u drugom fazonu
- ovo je sad neki polužal za mladost -
kao to ignorišemo

- - - - - - - - - -



e uvek ima tih što su kao većno žene i sa 45god pa druži se s njima, ono imaju većitu žensku energiju

- - - - - - - - - -

e pročitala sam da se meg rajan mnogo nešto fejsliftovala i sad neće da je angažuju baš nešto : )) (mislim da je pisalo da je zato ne zovu)

ja nemam zensku energiju, ja imam musku energiju. :lol:
 
valjda si ok a ako nisi onda se valjda čovek prišljamči onima koji su ok al da im ne smeta

naravno da sma ok sa svoije tacke gledista, ali mi ne trebaju oni koji su ok. a volela bih da riknem pre te menopauze, jer deluje uzasno. bolje da umrem nego da nemam mecu. meca je znak da je sve ok sa mojim organizmom.

- - - - - - - - - -

ok, imam jos vremenda do menopauze, ali zaista ne zelim da je dozivim. bolje da prozivim krace i kvalitetno, nego da se zlopatim.

- - - - - - - - - -

inace ja nemam neke specijalne bolove od mece....budem prvi dan troma, otecena, moze da pocne da me zahebava diskus hernija tjah kicma, valjda pritiska od otoka. zadnji put me je bolela leva noga od kuka, pa je prestalo kad sma splasnula.

- - - - - - - - - -

za mene je klimaks jedna od najstrasnijih stvari u zivotu zene. :sad2:
 
naravno da sma ok sa svoije tacke gledista, ali mi ne trebaju oni koji su ok. a volela bih da riknem pre te menopauze, jer deluje uzasno. bolje da umrem nego da nemam mecu. meca je znak da je sve ok sa mojim organizmom.

- - - - - - - - - -

ok, imam jos vremenda do menopauze, ali zaista ne zelim da je dozivim. bolje da prozivim krace i kvalitetno, nego da se zlopatim.

- - - - - - - - - -

inace ja nemam neke specijalne bolove od mece....budem prvi dan troma, otecena, moze da pocne da me zahebava diskus hernija tjah kicma, valjda pritiska od otoka. zadnji put me je bolela leva noga od kuka, pa je prestalo kad sma splasnula.

- - - - - - - - - -

za mene je klimaks jedna od najstrasnijih stvari u zivotu zene. :sad2:

Боже, свашта од тебе, климакс је сасвим природан процес, као пубертет само обрнуто :lol:

Ја га уопште нисам доживела трагично, нити имам неких посебних проблема.

Није имала ни моја мајка, једино што јој је стално било топло-хладно, ништа више.

Можда свака жена доживи различито, али мислим да мало превише и драмимо, јер више нисмо жене, тако то неке тумаче, на шта ја стварно умирем од смеха.

Ја ћу и са 70 бити жена, мање привлачна, али то има везе са годинама, не са климаксом.
 
naravno da sma ok sa svoije tacke gledista, ali mi ne trebaju oni koji su ok. a volela bih da riknem pre te menopauze, jer deluje uzasno. bolje da umrem nego da nemam mecu. meca je znak da je sve ok sa mojim organizmom.

- - - - - - - - - -

ok, imam jos vremenda do menopauze, ali zaista ne zelim da je dozivim. bolje da prozivim krace i kvalitetno, nego da se zlopatim.

- - - - - - - - - -

inace ja nemam neke specijalne bolove od mece....budem prvi dan troma, otecena, moze da pocne da me zahebava diskus hernija tjah kicma, valjda pritiska od otoka. zadnji put me je bolela leva noga od kuka, pa je prestalo kad sma splasnula.

- - - - - - - - - -

za mene je klimaks jedna od najstrasnijih stvari u zivotu zene. :sad2:

he pa i ja pomalo slično... al ono šta se rodilo od dece rodilo se, ili se nije rodilo, klimaks i tu se crta podvukla :sad2: i još ako sačuvamo sve polne organe cool, zato idemo na forum da nam ostanu daćebog

- - - - - - - - - -

sad sam se izbaksuzirala al valjda nisam

- - - - - - - - - -

Боже, свашта од тебе, климакс је сасвим природан процес, као пубертет само обрнуто :lol:

Ја га уопште нисам доживела трагично, нити имам неких посебних проблема.

Није имала ни моја мајка, једино што јој је стално било топло-хладно, ништа више.

Можда свака жена доживи различито, али мислим да мало превише и драмимо, јер више нисмо жене, тако то неке тумаче, на шта ја стварно умирем од смеха.

Ја ћу и са 70 бити жена, мање привлачна, али то има везе са годинама, не са климаксом.

naebali sm kako god okreneš
 
One samo mnogo kukaju.Terapija se zove Srećica.

:lol:

- - - - - - - - - -

Боже, свашта од тебе, климакс је сасвим природан процес, као пубертет само обрнуто :lol:

Ја га уопште нисам доживела трагично, нити имам неких посебних проблема.

Није имала ни моја мајка, једино што јој је стално било топло-хладно, ништа више.

Можда свака жена доживи различито, али мислим да мало превише и драмимо, јер више нисмо жене, тако то неке тумаче, на шта ја стварно умирем од смеха.

Ја ћу и са 70 бити жена, мање привлачна, али то има везе са годинама, не са климаксом.

da, ali kada citam o tim valunzima i znojenju i svemu meni odmah nije dobro.
 
Ма, опуштено само и носиш ћебенце са собом, као Чарли Браун :zcepanje:
 

Back
Top