Karađorđevićima novac umesto Belog dvora

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
422931_princ-i-princeza-na-banketu-u-torontus2_f.jpg
Vesti
Katarina i Aleksandar Karađorđević-ima-novac-umesto-Belog-dvora

Upravni sud poništio je rešenje kojim se odbija zahtev Karađorđevića za povraćaj ili obeštećenje, pa će Agencija za restituciju ponovo odlučivati o njihovom zahtevu i doneće odluku o finansijskoj naknadi.
Maksimalna zakonska naknada i za Dvor i za ostalu imovinu naslednika kralja Aleksandra može da bude pola miliona evra.
Sud je, kako je "Novostima" potvrdio advokat Zoran Živanović, odlučivao po žalbi zastupnika kraljevske porodice na rešenje Ministarstva finansija, kao drugostepenog organa. Sud je to poništio i naložio da Ministarstvo ukine prvostepeno rešenje Agencije, kojim se potpuno odbija zahtev Karađorđevića.
- Tačno je da je to rešenje poništeno jer, po mišljenju Upravnog suda, Karađorđevići nemaju pravo na naturalni povraćaj Belog dvora, ali imaju na obeštećenje - kaže za "Novosti" direktorka Područne jedinice Beograd Agencije za restituciju Ivana Živković.
Ona kaže da to znači da država definitivno ostaje vlasnik Belog dvora, a da će Karađorđevići dobiti naknadu kad se donesu odluke o obeštećenju i za drugu imovinu na koju imaju zakonsko pravo.
Buduća namena Belog dvora biće određena posebnim zakonom, dodaju "Novosti".
https://vesti-online.com/Vesti/Srbija/719106/Karadjordjevic-ima-novac-umesto-Belog-dvora
********************************
Чим добије паре да се исели из Белог двора и може да се врати у своју ,,отаџбину''-Енглеску. Наравно, разочаран јер је очекивао далеко више.
Коначно због тог наследства је и дошао у Београд.







 
Бандо и комуно, јешћете шта се изасвали докле год се памети не дозовете или вас батином дозове живот.

Кад год се упитате зашто су плате 200 еври, сетите се да су још и велике спрам онога шта заслужује фукара.

Жао ми је што у мом народу има толико скота и фукаре, ал ми је јасна последична неминовност услед владавине антисрпске разбојничке багре.
 
Бандо и комуно, јешћете шта се изасвали докле год се памети не дозовете или вас батином дозове живот.

Кад год се упитате зашто су плате 200 еври, сетите се да су још и велике спрам онога шта заслужује фукара.

Жао ми је што у мом народу има толико скота и фукаре, ал ми је јасна последична неминовност услед владавине антисрпске разбојничке багре.
:mazipsa:

 
Идем и то укурац красни друже мој Нобаду.

Баш ко онај Џармушев Нобаду.

Те којекакве зепаме не користим, ал фала ти што бринеш.

Brinem. Hajde, smiri se. Ja sam devastirao INTEL inside u DE (sada me zbog toga iebe BND). A sada ja iebem BIA i VBA ovde (znas i sam, pisao sam), u Srbiji. Iebiga. Ako mi neko stera metak, ako... Na kraju krajeva, ja sam kriv. Ja cu se truditi da NE.

Svako bira svoju Sudbinu. I mi, Srbi. A to sto smo izabrali... Pa ni tebi, ni meni se NE dopada.

Nije razlog da histerisem. Ja jesam po genima histerican... Ali postepeno razumem da nam Bog namenio Sudbinu. Ne treba se nervirati zbog toga. :aha2:

_nobody_
 
Kad su mogli da podele državne stanove bud-zašto ne vidim zašto ovom liku (kakav je takav je) ne mogu da vrate imovinu njegovog dede.

Što je to Beli Dvor - nije on kriv za to. Takođe podržati ga da mu se vrate sva imovina na prostorima ex-YU. (naravno da za podršku država dobije naknadu)
Najviše stanova su otimali crveni na lokaciji Novi Beograd [emoji23]
Kraljevina je bila 10x naprednija a kada su došli crveni sve su to razbucali i rasprodali... Neki kažu da su silnu tehnologiju prebacili na zapad (Slovenija) . Zato se i danas gladuje u Srbiji.
 
Brinem. Hajde, smiri se. Ja sam devastirao INTEL inside u DE (sada me zbog toga iebe BND). A sada ja iebem BIA i VBA ovde (znas i sam, pisao sam), u Srbiji. Iebiga. Ako mi neko stera metak, ako... Na kraju krajeva, ja sam kriv. Ja cu se truditi da NE.

Svako bira svoju Sudbinu. I mi, Srbi. A to sto smo izabrali... Pa ni tebi, ni meni se NE dopada.

Nije razlog da histerisem. Ja jesam po genima histerican... Ali postepeno razumem da nam Bog namenio Sudbinu. Ne treba se nervirati zbog toga. :aha2:

_nobody_

....у сваком случају уместо зепама боље че да легне нека ...овача или вовица.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top