Ovako se prodaju polovne gume u zemlji Srbiji

Zavisi koji brend i koliko su bile stare.
Doneo jednom lik kod vulkanizera drugara polovne gume a na njima DOT sa tri brojke sto mi bilo cudno a onda mi drugar objasni da su gume iz 1997 godine sto je znacilo da su stare samo 21 godinu.
E ima i takvih guma i ljudi voze pa se ne zale samo sto takve ne bih nikad vozio jer ipak je prastara ali gume stare 5- ili 7 godina bih vozio uvek ali se ja relativno razumem sta znaci dobra polovna guma i sta da gledam i opipam a drugi uzmu na onako i posle im ispala zica.
Da ne pricam da ima x protektiranih guma koje su ocaj a ljudi vidse dobra sara pa ih kupuju misleci da su napravili dobar posao.
 
7-8 godina, Firestone. Na oko bile ok, nisu bile ispucale, nisu se bas odmah raspale, posle 7-8 meseci voznje. 8-9 godina im je plafon, starije od toga ja ne bih vozio.

Problem je sto se uvaljuje sve i svasta, posebno po oglasima. Npr. skoro sam video jedan oglas, pise Continental gume, kupio ih nove, placene 36.000, tako nesto, a nisu ni 850 ni 860, znaci imaju 10-ak godina najmanje, imaju 6-7mm sare, a od oka se vidi da su ispod 4mm, po lamelama koje su na dobrom delu gume ravne, i onim oznakama istrosenosti na gumi.
 
Zavisi koji brend i koliko su bile stare.
Doneo jednom lik kod vulkanizera drugara polovne gume a na njima DOT sa tri brojke sto mi bilo cudno a onda mi drugar objasni da su gume iz 1997 godine sto je znacilo da su stare samo 21 godinu.
E ima i takvih guma i ljudi voze pa se ne zale samo sto takve ne bih nikad vozio jer ipak je prastara ali gume stare 5- ili 7 godina bih vozio uvek ali se ja relativno razumem sta znaci dobra polovna guma i sta da gledam i opipam a drugi uzmu na onako i posle im ispala zica.
Da ne pricam da ima x protektiranih guma koje su ocaj a ljudi vidse dobra sara pa ih kupuju misleci da su napravili dobar posao.

Na kamionima i autobusima su protektirane gume redovna pojava i to im donosi priličnu uštedu, ali niko ko je to vozio na automobilu mi se nije hvalio, naprotiv.
 
A ti si ih vec stavljao vise puta pa si to kroz iskustvo zakljucio?
Ili si cuo od Pere da ih je stavio i da nisu valjale?
Eto nekim slucajem ja sam stavio na moj BMW polocne Continental gume iz 2012 godine i slatko se vozam po ovom snegu za koji se nikako ne moze reci da je mali a nase slepce iz JK Puta je sneg opet iznendaio pa su ulice totalno neociscene i bacaju te kolotrazi samo tako.
Plus sam juce nabacio i Yokohama gume iz 2012 na zenin Punto i razlika se u odnosu na letnje zesto ko oseca jer sa ovim krecem bez problema i zaglavljujem se namerno na parking mesta koja nisu ociscena i izvlacim se bez problema.
Tako da polovna guma kad je dobra i pravilno skladistena a pritom nije vozena leti moze da bude odlicna kupovina.
Vi ne znate da li je ona vozena leti a tad gubi mekocu i svojstva koja treba da ima zimi i vi je kupite i onda posle pljujete po gumama.
Slicno vam je sa svim sto je polovno jer moze da bude odlicna kupovina a moze da bude i losa.
Ko se razume sta je dobro moze da se lepo vozi na polovnjacama kao i sa novim ali je cinjenica da se kod nas mahom kupuju najjeftinije nove gume i kad sam juce menjao gume kod vulkanizera i cekao da dodjem na red prstale su gume Kama a on sam kaze da su teski shit.
 
A ti si ih vec stavljao vise puta pa si to kroz iskustvo zakljucio?
Ili si cuo od Pere da ih je stavio i da nisu valjale?
Eto nekim slucajem ja sam stavio na moj BMW polocne Continental gume iz 2012 godine i slatko se vozam po ovom snegu za koji se nikako ne moze reci da je mali a nase slepce iz JK Puta je sneg opet iznendaio pa su ulice totalno neociscene i bacaju te kolotrazi samo tako.
Plus sam juce nabacio i Yokohama gume iz 2012 na zenin Punto i razlika se u odnosu na letnje zesto ko oseca jer sa ovim krecem bez problema i zaglavljujem se namerno na parking mesta koja nisu ociscena i izvlacim se bez problema.
Tako da polovna guma kad je dobra i pravilno skladistena a pritom nije vozena leti moze da bude odlicna kupovina.
Vi ne znate da li je ona vozena leti a tad gubi mekocu i svojstva koja treba da ima zimi i vi je kupite i onda posle pljujete po gumama.
Slicno vam je sa svim sto je polovno jer moze da bude odlicna kupovina a moze da bude i losa.
Ko se razume sta je dobro moze da se lepo vozi na polovnjacama kao i sa novim ali je cinjenica da se kod nas mahom kupuju najjeftinije nove gume i kad sam juce menjao gume kod vulkanizera i cekao da dodjem na red prstale su gume Kama a on sam kaze da su teski shit.

Nisko budzetske gume u principu i nisu GUME, nego jedna vrsta plastike, tako da ih nebi nikom preporucio. Ako nemas dovoljno novca za novi miselin, continental, jokohamu onda uzmi polovne, sigurnije su i bolje od ovih niskobudzetskih iz kine i rusije
 
Takodje problem sa nasim naroidom je i da kad kupuje polovne gume kupuje one najjeftinije za koje se takodje zna zasto su najjeftinije.
Eto ja imam poprilican broj letnjih guma u extra stanju i kad nekom kazem 120€ za 4 Michelin gume svi se krste i misle da treba to da kosta 60€ ialko jedna takva nova kosta 8000 dinara i onda odu i kupe te jeftinije i posle im ne valja polovna guma.
Naravno da ne valja kad je neispravna.
Ja kome god sam prodao gume taj mi posle trazi za prijatelje i rodbinu jer je prezadovoljan ali ajd ti objasni stipsama da ako jedna guma kosta 14000 dinara i ja ti dajem 4 za 140€ da si prosao extra ali meni obavezno daju 10000 dinara ili 100€ u retkim slucajevima.
E pa ne moze nego lepo trk u prodavnicu pa kupite kineske gume i onda se klizajte i ginite na njima.
Secam se jednom priliko davno uzmem 225/40r18 kao nove sav srecan jer sam ih povoljno a brend je bio Ling Long i onda na netu procitam visestruke komentare da ako hocete da poginete da kupite ovaj brend koji je poznat u Kini po proizvodnji betona i da su te gume povukle na beton jer se jako slabo trose sto znaci da drze kao plastika na asfaltu. Prodao sam ih nekom klincu koji je hteo s njima da vozi svoj BMW na driftu a on sav hepi sto je dobio povoljno extra gume.
 

Back
Top