Kupus

kupus.jpg


Jednostavan i dobar prilog u ove zimske dane.

1 kg crvenog kupusa
1 jabuka
100 ml ulja
2 kasike meda
0,5 dl sirca od jabuka
0,5 dl vode
5 karanfilica
1 lovorov list
so & biber

Priprema je vrlo jednostavna, izriba se kupus i isjece jabuka .
Proprziti na blagoj vatri, nakon 5-10 min dodati sve ostale sastojke.

Pece se na srednjoj temp. 40 min.

Najbolji ukus iima kad se ohladi.
 
У Мађарској и Чешкој сам јела некакав барени или динстани купус који свуда стављају као прилог. Он је драпкасте боје и јако је укусан.

Да ли је то свеж купус или рибанац, ја не знам. Да ли неко зна шта је то и како се прави? Мислим да га и зову 'чешки купус'.

Сад гледам по нету - то је динстани, благо карамелизовани, свежи, танко нарезани, купус.
 
Poslednja izmena:
Naruci sechuan blago ljutu slatko-kiselu piletinu sa dodatkom kikirikija. Ili mogu ja da napisem recept za to.

Taj kupus ima da se kupi po supermarketima, kao mesavina zelene salate i kupusa je, odlican je da se blago prodinsta i pojede u vrucoj varijanti.
 
slatki kupus :zcepanje:
- mislim ono jelo kupus, krompir, šargarepa itd i eventualno meso -

to ovako ljudi možda ne vole al ako su malo odvojeni od kuće i tih porodičnih jela jedu
 
Pogledajte prilog 523115

Jednostavan i dobar prilog u ove zimske dane.

1 kg crvenog kupusa
1 jabuka
100 ml ulja
2 kasike meda
0,5 dl sirca od jabuka
0,5 dl vode
5 karanfilica
1 lovorov list
so & biber

Priprema je vrlo jednostavna, izriba se kupus i isjece jabuka .
Proprziti na blagoj vatri, nakon 5-10 min dodati sve ostale sastojke.

Pece se na srednjoj temp. 40 min.

Najbolji ukus iima kad se ohladi.

Ja ovo pravim ali izdinstam u crvenom vinu. I bez lovorovog lista i sa malo cimeta.
 
I meni je sirov kupus u vidu salate najukusniji
Mada sam u Mađarskoj jela njihovu varijantu salate od crvenog kupusa gde se prvo karamelizuje šećer na ulju i doda sirće koje takođe provri pa se tom vrućom smesom prelije kupus
Jako mi se dopalo al ja volim te slatko kisele varijante

- - - - - - - - - -

У Мађарској и Чешкој сам јела некакав барени или динстани купус који свуда стављају као прилог. Он је драпкасте боје и јако је укусан.

Да ли је то свеж купус или рибанац, ја не знам. Да ли неко зна шта је то и како се прави? Мислим да га и зову 'чешки купус'.

Сад гледам по нету - то је динстани, благо карамелизовани, свежи, танко нарезани, купус.

E o tome sam pisala-nisam ovo ni videlaz:D
 
Kod mene jedu salatu od blago, ono tek tek, ukišeljenog kupusa, ostavi se iseckani kupus svega nekoliko dana da se kiseli i onda se odmah konzumira, bude to kao salata od slatkog kupusa, ali prirodno zakišeljena, bez dodavanja sirćeta.
 
:eek:
6 strana samo o sarmi, a tema kupus :)

Moji klinci neće baš da jedu kupus iz sarme, kako-kad, ali kad spremim drugo jelo, slično, razbiju se od klope, ne znaju za dosta.

Prodinsta se ribanac da omekša, neko je gore to već spomenuo, i napravi kao musaka. Ukus koji podseća na sarmu, ali nama, bez da nas gađate tvrdim predmetima, lepše od sarme :)

IMG_20200205_210255.jpg


računajte na to da pirinač dosta upija tečnosti, nemoj da vam bude suvo
 

Back
Top