android na televizorima

installiras pod uslovom da imas smart tv sa internetom, instaliras na mobilnom telefonu neku aplikaciju skrin mirorring i eto ti djavla :)
e sad, mene to zanima tako neka aplikacija ako ima za laptom da se poveze nekako sa tv ekran od laptopa putem recimo dlna servera preko neke aplikacije?
 
interesuje me android kako radi na tv ima li ko iskustva sa nekim takvim televizorom,od modela koje sam ja video jedino philips zadovoljava neke kriterijume.

sony 8 serija,philips sam vratio

- - - - - - - - - -

installiras pod uslovom da imas smart tv sa internetom, instaliras na mobilnom telefonu neku aplikaciju skrin mirorring i eto ti djavla :)
e sad, mene to zanima tako neka aplikacija ako ima za laptom da se poveze nekako sa tv ekran od laptopa putem recimo dlna servera preko neke aplikacije?
obicnim hdmi kablom
 
installiras pod uslovom da imas smart tv sa internetom, instaliras na mobilnom telefonu neku aplikaciju skrin mirorring i eto ti djavla :)
e sad, mene to zanima tako neka aplikacija ako ima za laptom da se poveze nekako sa tv ekran od laptopa putem recimo dlna servera preko neke aplikacije?

???sta ce mu aplikacija za telefon ako koristi Android-poseban OS-na TVu..?Ne kontam..?"Ako imas TV sa internetom.."Kako da ima smart TV a da nema NET? Non sence...Danas svaki TV ima Wi Fi a pogotovo Android Tv...Poent ai jeste u tome da Android TV u sebi ima-odredjenu kolicinu flesh memorije, par USB ova, Wi Fi, naravno, i SVOJ operatvini siste,...Jer koja je poenta Android TV ako moras povezivati komp sa njim.?
 
odes u radnju i sat vremena uporedjujes,trazi da ti puste sa youtuba neki 4k snimak na par modela,tako sam na kraju sony kupio dao 150e vise ali vredi a ,philips i toshibu vracao,i kupi online da mozes vratiti u roku od 14 dana ako ne valja
 
OK ali koji ce ti onda Android TV?Uzmes obican Tv i spojis ga na komp...i koristis ga umesto onitora..ali bas to nije poenta...Sem toga imas te TV booxeve ima sve na linku

sta je to za tebe danas obican tv ne kapiram?ako je smart i android najnaprednija generacija tva onda normalno da nece uzimati plazmu nego nesto sto nece menajti 5-10 god,dakle preko tva je net spor i baguje jer nema dovoljno memorije,upravljanje je da poludis sporo,ako ga nakacis na komp uzivaces u kvalitetu slike i svega za sta ti treba jer je 4k i napredna tehnologija koja pegla tv kanale,sto stariji modeli ne rade
 
sta je to za tebe danas obican tv ne kapiram?ako je smart i android najnaprednija generacija tva onda normalno da nece uzimati plazmu nego nesto sto nece menajti 5-10 god,dakle preko tva je net spor i baguje jer nema dovoljno memorije,upravljanje je da poludis sporo,ako ga nakacis na komp uzivaces u kvalitetu slike i svega za sta ti treba jer je 4k i napredna tehnologija koja pegla tv kanale,sto stariji modeli ne rade

Jel ti citas sta ja pisem..?Ajd za pocetak pogledaj link koji sam ostavio....pa onda, moza mozemo da pricamo dalje...Pod obican sam mislio NE -Android...Komnkretno Xiaomi TVi su bolji po hardveru nego vecina prosecnih racunara pogotovo u Srbiji,...za Intternet potrebe pricamo...Isto kao sto konzole postoje za igranje a ne budz na PCju, tako je i Android TV UPRAVO za tu namenu!Multimedija, muzika, NET, chat servisi..Totalno gubi smisao sam Android tj. OS na TVu ako ga kacish na komp...po meni..

- - - - - - - - - -

 
Televizor TV 43" Smart LED Philips 43PUS7303/12, 3840x2160 (Ultra HD),WiFi,T2,Android mislio sam na ovaj model tv.

Uzmi bolje Hisense za taj novac i dobar deo stavi u dzep da kupis Android telefon sa decacore, veci TV, bolje Android funkcije, daljinac sa vec podesenim YouTube/Netflix dugmicima, 2 HDMI porta, WiFi 2.4/5G, LAN 1000, A/V po defaultu za extra gluposti, Zvuk sasvim pristojan i 4K, sto ti je bolje.

Preko telefona mozes da instaliras sta hoces, da ih povezes preko iste mreze i to je to. TV ima u sebi funkciju po defaultu koje mozes da ukljucis/iskljucis. Odlicno se povezuje preko PBC, ne pamti nista, nema handshake timeouts poput mnogih Philips modela gde 30+ puta moras da podesavas WiFi i timer.

Evo ti komparacija da vidis, relativno su isti, a Philips samo napucava cenu zbog IPS panela i nesto boljih opcija za Satelit, dok Hisense je JEFTINIJI za 20.000 dinara, a ima daleko bolji video playback codec u sebi (ubacis USB sa 4K filmom i dovidjenja).
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2fd788a24

Naravno, Hisense nije Android TV, sistem mu nije Android, ali ima sve mogucnosti Androida.

MOj predlog je iskljucivo zbog toga sto ne kapiram poentu potrebe za Android TV-om kada svaki Smart TV novije generacije je prakticno multioperativan.
 
vi imate problem s novim tehnologijama, sto nabrajate nabudzene nebuloze i zaboravljate za sta je taj uredjaj primarno namenjen,tako ste se pogubili da zanemarujete kvalitet slike zarad pazi netflix dugmeta,pa koji ce mi ***** ono kad necu sigurno placati i gledati lose filmove na koje su navukli svet
 
Pre nekoliko dana po prvi put sam pokusala da povezem android telefon sa mojim televizorom preko opcije wireless projection, medjutim kada je trebalo da izaberem tv slucajno sam izabrala neki drugi, umesto mog. Da li je moguce da se telefon povezao na drugi tv iako sam odmah iskljucila i NFC i wireless projection? I da li se tv i telefon automatski povezuju cim ima wifi-ja? Unapred hvala na odgovoru.
 

Back
Top