Astrologija i spiritualni razvoj

'' Saturn ne gleda dalje od svog nosa''? Ne mogu se složiti sa ovime.

Saturn koji predstavlja skucenost i zatvorenost izmedju cetiri Zida, usamljenost, namernu otudjenost svakako predstavlja pomaljkanje vida u dalj jer vlada konzervatizmom.

Saturn se ne upusta u ma kakve avanture vec ide iskljucivo stazom koja je proverena. Kao planeta koja se usko vezuje za realnu sliku pe nego li apstraktnu ili misaonu, Saturn se isto tako usko povezuje sa znakom Jarca koji poprima sve simbolike planete Saturn i zivot uskladjuje na jedan odmeren i povucen nacin, sebi svojstven i drustveno prihvatljiv. Drustvene norme i postovanje drustvenih normi su izuzetno bitne za znak Jarca, odnosno ljude koji se vode jakim Saturnom.
Sa planetom Saturn princip je zasnovan na siromastvu i gubljenju stvari koje se smatraju nepotrebnim. Samim tim se dobija na realizacije one realnije slike covekove fragilnosti i brzog oticanja zivotne energije, odnosno vremena koje covek ima da zivi i prozivi.
Ovakav Saturn je posebno uticajan na ljude sa Saturn MC.

Saturn je predstavnik teskog rada i mukotrpnog prelamanja da se postigne crkavica pre nego li neki veliki i pozeljni rezultati. Tranzitni Saturn unistava sve sto osoba smatra nepozeljnim, bilo da su to ljubavi, prijateljstva, poznanstva ili slicno tome. Zavisno od kuce, tu se i manifestuje najvise.

Kao takav, Saturn nikada i ni u kom obliku nece predstavljati entuzijazam, pohitnost, ushicenost, nadahnuce vec uvek polazi od sopstvenog nosa i onoga sto je trenutno potrebno pre nego li ono sto ce biti potrebno kasnije. Taktika je uvek ukocena, gotovo nepomicna, spora, nenadahnuta, duhovno osiromasena. Iz tog razloga Saturn i Duhovnost su dve veoma lose kombinacije kada se gleda u licnom horoskopu, dok kada se ogleda u smislu organizovane reglije moze da pomogne da se ljudi vode odricanjem i pozrtvovanjem, kao sto je to slucaj u Pravoslavlju koje je obojeno Saturnom, odnosno znakom Jarca kod nas u zemlji Srbiji.

Ovo ne mora nuzno biti lose jer konzervatizam i skucenost mogu i te kako da budu od pomoci u pogledu realnih ljudskih faktora koji su lakse opisivi ili lakse prepoznatljiviji u okviru onoga sto znamo i poznajemo, poput, recimo, naucne metodike.

Nazalost, Saturn i ljudi sa jakim Saturnovskim tendencijama imaju jednu boljku koja se ogleda u prepoznavanju autoriteta pre nego li znanja. Saturnovci se vrlo lako vezuju za autoritativne figure jer preko njih smatraju da mogu da napreduju ili da nesto korisno nauce, mada je vise hrana za sopstveni Ego nego li bilo sta drugo. Bitno je biti prominentan, no bez obzira na visoke pozicije koje mogu da dobiju na jedan ili vise nacina, skucenost ostaje zauvek prisutna i oformljava jednu vrstu konzervatizma koja se ne moze olako prodrmati. Mozda tek, ali tek u poznoj starosti i to iskljucivo ako se radi o porodici.

nasuprot tome, Saturn i dalje ostaje poprilicno skucen i zatvorenog uma, pogotovo za one sfere koje drze Vodoliju, odnosno planetu Uran koja i vlada Astrologijom.

Pozdrav!
 
Saturn je predstavnik teskog rada i mukotrpnog prelamanja da se postigne crkavica pre nego li neki veliki i pozeljni rezultati. Tranzitni Saturn unistava sve sto osoba smatra nepozeljnim, bilo da su to ljubavi, prijateljstva, poznanstva ili slicno tome. Zavisno od kuce, tu se i manifestuje najvise.

Читајући ово сетих се свог Сатурна и сморих се. :evil:
 
Saturn se ne upusta u ma kakve avanture vec ide iskljucivo stazom koja je proverena.


Ovo je jedna strana Saturna. Ovo je u sustini misticna planeta i prepuna paradoksa, pa zato se i stalno vode neke rasprave o njoj.
Ovo je tacno za jedan deo Saturnovaca, a tu je paradoksalno i onaj drugi deo koji iako je u glavi svestan pravila drustva zudi da nadje negde svoju granicu da li tako sto ce se odreci svega sto postoji ili tako sto ce praviti neke gluposti i nepromisljeno se ponasati jer je osoba pod uticajem Saturna fascinira svojim granicama i granicama uopste u okviru normi.
Ovo najcesce rade dok su mladji.
Saturn zeli da anulira ego ne bi li se ego podredio nekoj komandi i necemu sto je potrebno uraditi za poboljsanje drustvenog funkcionisanja, odrzavanja, regulacije, drustvenih normi itd.
Tako da Saturnovci cesto zude za necim sto moze da ih zarobi i cemu mogu da se predaju. Dok ne nadju nesto sto je u njihovim ocima vredno tih lanaca, katanaca i zrtvovanja ponasace se nekada i gore od Ovna na ekskurziji u sedmom razredu :mrgreen: ne bi li istestirali i utvrdili sta je to.
 
U mom iskustvu, mladji Saturnovci su gotovo uvek povezani sa marihuanom ili drugim opijatima koje koriste da im prodje vreme dok se ne ukaze prilika za najklasicniji drustveni napredak.

Primer : Pirsing, tetovaza, busan jezik, marihuana, dronjci tokom vremena drustvene adaptacije. Drustvena adaptacija kao izuzetno bitan motiv. "Kunem se u to i to da sam to i to".

A prilika za posao i zaradu : "E, ljudi, odoh ja sada, napustam sve ono u sta sam vas ubedio da verujem i radim". :hahaha:

Savrsenstvo kontradikcije. U sustini je kao blazi oblik Plutonisovanja, udara na sebe. Tu je u drugoj brzini. Kasnije se vec prebacuje u petu brzinu cim se dobije ponuda za nesto bolje. Od pirsinga ne osta nista, to ce da se pripise "ludim godinama" :mrgreen:
 
:mrgreen: ehehehe

N3Wz koristi sve sto funkcionise, da l' je staro, novo, poznato, nepoznato, svejedno je. :mrgreen: ako radi, radi.

Shalu na stranu, za mene je to, jednostavno, Astrologija.

Zato mi je cudno kada neko dodje samo sa tradicionalnog ili sa modernog aspekta, za mene je to uvek jedno te isto. Zaboravim da ljudi imaju svoje preference. zanimljivo je da vipcurlic, recimo, na slican nacin posmatra odnos izmedju tradicionalne i moderne astrologije. Sa njom sam bas imao finih caskanja. :ok:

Voleo bih da se to moze nasiroko i prodiskutovati na forumu, ali tesko je ljude pokrenuti da malo piskaraju. Zato ce da preovladaju teme o bureku :mrgreen:
 
Ja zaista ne mogu da gledam odvojeno ta dva. Sve to stoji, ali ne moze se koristiti iskljucivo Tradicionalna astrologija. To jest, moze, ali nivo procene i detalja nece biti kao kada se koristi u kombinaciji sa modernom. To je jednostavno tako :mrgreen:

U Tradicionalnoj, recimo, se smisao Simbolike (kada kazemo Saturn, pomislimo na Groblje, a u stvari je funkcija Skelet) stavlja u prvi plan, a posebno svrha intuicije. Tradicionalna je vise privrzena intuitivnom delu shodno mojim zapazanjima.

Dok u Modernoj astrologiji, akcenat se stavlja na detaljnu analizu koja se vodi principima Merkur/Uran. uvek je u planu pronaci odnos i balans izmedju dve karte, a ne iskljucivo coveka. Zato je u modernoj Sunce glavno, a ne Mesec. I takav opozit (Vodolija/Sunce) daje precizne analize.

Problem tradicionalne jeste ogledanje koje se svodi na arhaizam i previse metafore, dok je problem moderne sto ponekad previse koristi proceduralnu logiku, zapostavljajuci neke od vec utvrdjenih kanona.
Sto ne znaci da se utvrdjeni kanoni moraju prihvatiti u de facto smislu, ne, vec astrolog kroz sopstveno proispitivanje, godinama, analiziranjem i mogucnostima dolazi do zeljene racionalizacije u skladu mogucnosti svoje karte/potencijala, dabome. I neki od njih su nadaleko zastareli ili prevazidjeni sto se moze dokazati na realnim primerima.

Evo jednog prostog i logickog zakljucka : po tradicionalnoj, recimo, migrante bi morali da okarakterisemo Saturnom jer su tamnije puti, sto automatski bi moralo da uslovljava da ce tamnoputi ljudi mahom da upadnu u zemlje Strelca (gde je tada bio Saturn), dok su upravo zemlje Strelca koje su se nalazile Severno (Madjarska) bile najostriji protivnici i podigli su Zid (Saturn u Strelcu) koji je direktno bio prepreka imigrantima. Saturn, takodje, ne uslovljava silovanje koje je bilo, nazalost, prominentno tokom Nemacke NG. U modernoj astrologiji, recimo, pitanja na ovo su mahom data i odgovore je lako pronaci. Ali treba se sa tim upoznati. Zato ne mogu da podrzim one astrologe koji kazu nekome ko hoce da uci

- "Znas sta, nemoj da ucis modernu, uci samo do Saturna, a ostavi transcedente po strani". To nije dobro. Brze je, svakako, ali nije dobro imati takav ili slican pristup. Moj pristup je uci sve, pa prosudi. I mislim da je ovo jasno svima koji su iole pratili sta sam do sada pisao na PDF-u. Ko nije obracao paznju, eto i maleni reminder.

------------------

Kao dugogodisnji istrazivac tih domena, smatram da iskljucivo opredeljenje na tradicionalnu ili modernu astrologiju ne vodi ka konstruktivnim zakljuccima, no prevlast u svakoj formi pridodajem iskljucivo Modernoj astrologiji s obzirom da je posmatranje na planete, logicno, produbljeno. Tu, naravno, treba biti obazriv jer moderni astrolozi, da ih tako nazovem, mogu cesto padati pod uticaj romantizovanja, te stvarati raznorazne vrste i podvrste afekcija prema nekim planetama kojim samo sto ne pocnu da tepaju. Kolumnisti. Blogeri. Astrobrbljivci. I ostali k'o bajagi ezoteristi koji sve skalupe u NEW AGE paket aranzman. Ne, to nije ta astrologija o kojoj ja pisem.

Takodje smatram da se svaka vrsta autosugestije mora ostaviti po strani, no to ne iskljucuje cinjenicu da svako uci astrologiju na sebi svojstven i unikatan nacin.

-------------

Secam se kada je Kamael svojevremeno pisao da je Jupiter vladar Neba, tj. Vrhovni Bog koji vlada elektricitetom, kada je pisao o avionima pre no sto se uputio u Flat Earth diskusije. Ovo je, recimo, jedna vrsta dogme koja se iskljucivo moze videti u tradicionalnoj astrologiji. Elektricitet je najjaci tokom vladavine Lava, kao direktan opozit znak Vodolije koji vlada kishom, olujom, nevremenom i ostalim iznenadnim (Uranovskim) manifestacijama poput munje/gromova i slicno tome... Uran koji je egzaltiran u Skorpiji, od kishe > reka. Takve stvari su za mene normalne u Astrologiji. Jupiter = Elektricitet = Nebo? Ne. Jupiter = Putovanje = Avion na Nebu? To vec moze. Ali funkcija aviona nije Jupiter (put), vec Uran (visina). Avion je tu prevozno sredstvo sa svojom kartom, dok je Jupiter iskljucivo nesto sto se razmatra iz perspektive/ugla coveka. Zato se ne moze reci da je Avion = Jupiter. To je pogresna analiza, recimo. Ukazace na put, to je sigurno, ali nece da pokaze da avion ima kvar, recimo.

U sustini razmatranje Simbolike u odnosu toga kako koja astrologija sebe definise u ocima Astrologa je sasvim opravdana, kao sto Olymp kaze da je Saturn povezan sa Astrologijom (kod astrologa), ili kao sto Elle kaze da Astrologijom vlada Jupiter, ili kao sto jednom rece da 11 kuca vlada Penzijama, ali ono sto treba uciniti jeste - proveriti to na primerima astrologa. To bi valjalo objasniti i razjasniti preko neke natalne karte (jedne ili vise) jer to je upravo i poenta astrologije. Tu se dokazuje onaj deo Funkcije koju napomiljem u mojim pisanijama.

--------------------------

U modernoj astrologiji Saturn se nikako ne moze povezati sa Astrologijom, previse su to razliciti pojmovi i kapiram da osnova takvog razmisljanja polazi od "suvladara Vodolije", ali takve stvari uvek treba potvrditi necim iz prakse kako ne bi sve ostalo na prici i ubedjivanjima koji ce ostati dosledni temama samo na osnovu neke idile o kurtoaziji izmedju korisnika PDF-a.
Podjimo samo od znaka Jarca i toga koliko njima nije privlacna Astrologija. Stavise, znak Jarca je mozda i najveci protivnik Astrologije, odmah pored Ovna.

Kao i uvek, lepo bi bilo videti obrazlozenja stavova i potvrditi ih na nekom primeru sto radi drugih koji citaju, sto radi sebe samih zbog provedenog vremena na forumu koji bi, je l', trebalo da malcice zivne.

P.S. NADAM SE da me niko nece ovde shvatiti na neke totalno random maliciozne nacine. :lol: Ovde je prica potpuno i u svakom obliku dobronamerna.
 

Back
Top