Astrologija i spiritualni razvoj

Kapiram to sve, ali ne ulazim u to vise. Meni je cela ova tema veoma odbojna.



Ovo je prvi put da cujem da neko Astrologiju definise kroz Jupiter. Veoma zanimljivo. :think:

Ali mi to zaista nema logike. Okej, jesu Merkur u Strelcu odlicni astrolozi, to stoji, jeste da Strelcevi zbog sakupljanja znanja vole i Astrologiju, ali Uran/Skorpija/Psihologija/Intuicija itd mi ima daleko vise smisla, pogotovo kada gledamo da je Uran predstavnik samog Neba, tj. Visine.

Meni je Astrologija dosla preko 11te kuce, Urana i Skorpije.

a pomislih: bolje da ćutim, da ne ispadnem glupa. :huh:
tako je, uran, škorpion, 11... i merkur u 11, takođe škorpion.
neko kaže i sunce.
imam 3 od 3... :lol:

takođe i planete u 2 i 8 polju i međusobni aspekti.
 
Ruku na Srce, meni je Jupiter u 11oj, a Uran u Strelcu z:mrgreen: tako da kako god da okrenem, eto mene s Astrologijom.

Sada kako me je Elle ubacila u rebus da je Jupiter = Astrologija, razmisljacu 5 dana o Jupiteru kao o predstavniku Astrologije u svim mogucim varijacijama na koje sam naisao.
 
Elle i Olymp ocigledno su poklonici tradicionalne astrologije. Zar ne? z:mrgreen:

Uran i Vodolija, kao simbol i princip nesvakidasnjeg sto je udaljeno od svakog materijalnog oblika i znanja. Upravo se kroz kucu 11 ogleda sve ono sto dobijamo iz naocigled nestvarnog u stvarni svet koji je prikazan oko nas. Samim tim tu spada i Astrologija koja se ne vezuje ni za jednu Religiju (time Jupiter i Neptun otpadaju automatski), ni za jednu Egzaktnu Nauku (time Saturn otpada automatski), ni za jednu licnu/blisku stvar (Time otpadaju Merkur, Venera, Mars i Mesec iz price).

Ostaju nam Uran i Pluton.

Sta ili o cemu nam prica Saturn? Saturn nam uvek prica o Proslosti i gotovo nikada o buducnosti. Saturn se drzi starog, ustajalog, prasnjavog, ostarelog, zastarelog, ubudjalog, zakiseljenog principa i tradicionalnosti koja je proverena. Princip nije Sta ima novo vec Sta se postiglo. Princip je Kornjace koja lagano ide do cilja (slicno Bikovskom, odnos Materije). Saturn Ne zeli da ima veze s Astrologijom i generalno znak Jarca sam po sebi ima veliku odbojnost prema svemu sto nije fizicki opipljivo, prisutno i dosezno sa naocigled realnijim rezultatima. Iz tog razloga Saturn nema nikakve veze s Astrologijom koja se, u stvari, bavi pitanjima o Ljudima (Mesec) u odnosu na Ljudski zivot (Sunce). Barem je to najcesci princip.

Uran, simbol buducnosti i znaka Vodolije, code-maker, mentalist, najtipicniji moguci ljudski znak, nepristrasan i bez zivotinjskih nagona, okrenut ka covecanstvu i svemu sto je ljudsko, sa pogledom na sve stare stvari iz nove perspektive, sa temeljnom potrebom da se krece ka novom i da se uvek razmislja o tome kako popraviti staro tako da ono novo bude bolje, znak koji se vezuje za genijalnost Uma i Razmisljanja (Merkur egzaltacija Vodolija), princip humane snage i sveopsteg bunta protiv utemeljenih, zastarelih normi, princip buntovnika koji ne zeli da se povinuje niti jednom Kraljevstvu (Lav opozicija), princip Revolucije okarakterisan silnim istorijskih revolucijama tokom Prosvetiteljskog doba, tipican predstavnik Doba Prosvetljenja u samoj Eri Vodolije kada je elektricna eneregija i generalno tehnologija pocela da lagano preuzima vodjstvo i manifestaciju nakon duge vladavine mracnog doba religijske dogme znaka Riba. Princip mozga i mozganja. Princip Visine i svega sto se direktno povezuje sa gledanjem u Zvezde, oblake, nebo i generalno visinu? Naravno da predstavlja Astrologiju, neuhvatljivu, nedefinisanu, vanserijsku, van mogucnosti ljudskih zapazanja, bezvremensku gde je glavna osnova BUDUCNOST.

Buducnost je upravo ono cime vlada znak Vodolije, znak Inovacije i svega sto se vezuje za bolju buducnost.

Saturn ne gleda dalje od svog nosa. A Jupiter kao predstavnik znaka Strelca, bezgranicnog, skoro pa i da nema jake simbolike, barem ne onoliko jake kao sto je to slucaj sa Vodolijom. Imamo, naravno, SMCH/JMCH pa mozemo konstatovati da je Strelac vezan za proricanje sudbine iliti onoga sto bi nazvali sudbinski put. Svakako je da tu ima necega, ali to se treba dovoljno protumaciti.
 
Elle i Olymp ocigledno su poklonici tradicionalne astrologije. Zar ne? z:mrgreen:

Uran i Vodolija, kao simbol i princip nesvakidasnjeg sto je udaljeno od svakog materijalnog oblika i znanja. Upravo se kroz kucu 11 ogleda sve ono sto dobijamo iz naocigled nestvarnog u stvarni svet koji je prikazan oko nas. Samim tim tu spada i Astrologija koja se ne vezuje ni za jednu Religiju (time Jupiter i Neptun otpadaju automatski), ni za jednu Egzaktnu Nauku (time Saturn otpada automatski), ni za jednu licnu/blisku stvar (Time otpadaju Merkur, Venera, Mars i Mesec iz price).

Ostaju nam Uran i Pluton.

Sta ili o cemu nam prica Saturn? Saturn nam uvek prica o Proslosti i gotovo nikada o buducnosti. Saturn se drzi starog, ustajalog, prasnjavog, ostarelog, zastarelog, ubudjalog, zakiseljenog principa i tradicionalnosti koja je proverena. Princip nije Sta ima novo vec Sta se postiglo. Princip je Kornjace koja lagano ide do cilja (slicno Bikovskom, odnos Materije). Saturn Ne zeli da ima veze s Astrologijom i generalno znak Jarca sam po sebi ima veliku odbojnost prema svemu sto nije fizicki opipljivo, prisutno i dosezno sa naocigled realnijim rezultatima. Iz tog razloga Saturn nema nikakve veze s Astrologijom koja se, u stvari, bavi pitanjima o Ljudima (Mesec) u odnosu na Ljudski zivot (Sunce). Barem je to najcesci princip.

Uran, simbol buducnosti i znaka Vodolije, code-maker, mentalist, najtipicniji moguci ljudski znak, nepristrasan i bez zivotinjskih nagona, okrenut ka covecanstvu i svemu sto je ljudsko, sa pogledom na sve stare stvari iz nove perspektive, sa temeljnom potrebom da se krece ka novom i da se uvek razmislja o tome kako popraviti staro tako da ono novo bude bolje, znak koji se vezuje za genijalnost Uma i Razmisljanja (Merkur egzaltacija Vodolija), princip humane snage i sveopsteg bunta protiv utemeljenih, zastarelih normi, princip buntovnika koji ne zeli da se povinuje niti jednom Kraljevstvu (Lav opozicija), princip Revolucije okarakterisan silnim istorijskih revolucijama tokom Prosvetiteljskog doba, tipican predstavnik Doba Prosvetljenja u samoj Eri Vodolije kada je elektricna eneregija i generalno tehnologija pocela da lagano preuzima vodjstvo i manifestaciju nakon duge vladavine mracnog doba religijske dogme znaka Riba. Princip mozga i mozganja. Princip Visine i svega sto se direktno povezuje sa gledanjem u Zvezde, oblake, nebo i generalno visinu? Naravno da predstavlja Astrologiju, neuhvatljivu, nedefinisanu, vanserijsku, van mogucnosti ljudskih zapazanja, bezvremensku gde je glavna osnova BUDUCNOST.

Buducnost je upravo ono cime vlada znak Vodolije, znak Inovacije i svega sto se vezuje za bolju buducnost.

Saturn ne gleda dalje od svog nosa. A Jupiter kao predstavnik znaka Strelca, bezgranicnog, skoro pa i da nema jake simbolike, barem ne onoliko jake kao sto je to slucaj sa Vodolijom. Imamo, naravno, SMCH/JMCH pa mozemo konstatovati da je Strelac vezan za proricanje sudbine iliti onoga sto bi nazvali sudbinski put. Svakako je da tu ima necega, ali to se treba dovoljno protumaciti.

I ti vidim obozavas modernu astrologiju :D ti si taj saturn skapirao malo drugacije nego sto se u prvi mah cini. Saturn mozes da gledas kao mentalnu teretanu, on govori o vremenu ( ne samo proslost ili buducnost ). On gradi licnost kako osoba sazreva, naravno za neke gradi, za neke rusi a za neke osobe stanje ostaje onakvo kakvo je.Vodolija je simbol Prometeja.....zar stvarno ljudi misle da se vladarstvo znakova menja tek tako ? Sta ako nadjemo jos neku planetu ? Kom znaku cemo da ga zakacimo XD Jupiter ( prostor ), Saturn ( vreme ) sve iza toga su transedentali koji deluju na coveka ali samo u slucaju uskog orbisa.I ne opisuju coveka , ne uticu na karakter.......ako je tebi anticka astrologija staromodna to je sasvim ok ali odakle je pocelo, pravila se ne menjaju u tolikoj meri da cemo da spartamo sa vladarima kako se kome svidja...cela stvar onda gubi smisao.
 
Ti posmatras kroz spektar coveka i time automatski cinis katastrofalnu gresku.

Saturn ne vezujem za Vreme kao definiciju, simboliku, a u funkciji iskljucivo za Proslost, tj. nesto sto mora da se dugo radi, najcesce dugo odlaze. Saturn je mitoloski prikazan kao Vladar Vremena i pod tim, onako kako ljudima dolikuje, su bukvalno razumeli Vreme u sirokom spektru. Danas imamo naucna saznanja koja drugacije definisu Vreme u odnosu na linearno shvatanje koje je nekad bilo sveopste i sveprisutno. Vreme kao definicija je dimenzionalna i nadprisutna, usko povezana s nematerijalnim konceptima.

Stvari su se svakako promenile u odnosu na neka ucenja tradicionalne astrologije koja je uveliko zastarela sto po shvatanjima, sto po konceptima.

transedentali ne uticu na karakter, ne uticu na coveka

Nemas pojma astrologiju. z:D Hvala za trud.
 
Poslednja izmena:
Ti posmatras kroz spektar coveka i time automatski cinis katastrofalnu gresku.

Saturn ne vezujem za Vreme kao definiciju, simboliku, a u funkciji iskljucivo za Proslost, tj. nesto sto mora da se dugo radi, najcesce dugo odlaze. Saturn je mitoloski prikazan kao Vladar Vremena i pod tim, onako kako ljudima dolikuje, su bukvalno razumeli Vreme u sirokom spektru. Danas imamo naucna saznanja koja drugacije definisu Vreme u odnosu na linearno shvatanje koje je nekad bilo sveopste i sveprisutno. Vreme kao definicija je dimenzionalna i nadprisutna, usko povezana s nematerijalnim konceptima.

Stvari su se svakako promenile u odnosu na neka ucenja tradicionalne astrologije koja je uveliko zastarela sto po shvatanjima, sto po konceptima.



Nemas pojma astrologiju. z:D Hvala za trud.

Nemas ni ti pojma ? To je moja konstatacija. Poenta je DA TI zivis u materijalnom svetu. Sta je iznad tacno samo po sebi se ne zna. A posto sam se pogresno izrazio. Uran, neptun, pluton. Deluju neposredno na coveka u kontekstu dogadjaja. Ne mogu ga karakterno opisivati, mogu eventuelno biti indikator neke vestine koju sam covek poseduje.

http://theastrologypodcast.com/2014/06/16/modern-vs-traditional-astrology-debate/

Hvala tebi za trud :P
 
na temi nije problem astrologija, postavljač je pokušao da poveže astro sa ličnim razvojem... ja sam htela da joj kažem da je dotična anastasija problem. a to ne možeš ti da razumeš, ili bilo ko... ovo što pričam se odnosi na realu, ne na temu.
nju astrologija ne zanima u smislu da želi njom da se bavi.
tako da su odgovori astrološkom terminologijom veći promašaj od teme.
i znam i tvrdim da ona ne misli da je astro glupost.
ako neko i misli, njeegovo pravo...

Jel onaj levo mene oslovio kao onu gore ili Meduzu? :zjelka:
Ja se nigde ne pronađoh u njegovim komentarima.
 
Nemas ni ti pojma ? To je moja konstatacija. Poenta je DA TI zivis u materijalnom svetu. Sta je iznad tacno samo po sebi se ne zna. A posto sam se pogresno izrazio. Uran, neptun, pluton. Deluju neposredno na coveka u kontekstu dogadjaja. Ne mogu ga karakterno opisivati, mogu eventuelno biti indikator neke vestine koju sam covek poseduje.

http://theastrologypodcast.com/2014/06/16/modern-vs-traditional-astrology-debate/

Hvala tebi za trud :P

"An Evolutionary Astrologer With An Emphasis on Spiritual Awakening" - i ti meni ovo poturas kao neki dokaz. z:D

z:shock: 'Ajde bezi u pershun sa tvojim linkovima ka kvaziastrolozima.

Uran, Neptun i Pluton su svakako deo Astrologije z:mrgreen: i svakako su deo tumacenja mnogih veoma priznatih i odlicnih astrologa sto u Srbiji, sto u svetu. :zcool: Nipodastavanje njihovih uticaja je samo za ljude koji nemaju pojma kako da ih tumace. Ako ne znas da ih tumacis, U REDU JE, nije svako sposoban astrolog. ; )

- - - - - - - - - -

Jel onaj levo mene oslovio kao onu gore ili Meduzu? :zjelka:
Ja se nigde ne pronađoh u njegovim komentarima.

Ti ne znas astrologiju tako da tebe niko ne oslovljava bilo cim. Doduse, tema ti jeste komicna jer hoces da pises o necemu sto ne znas niti razumes niti zelis da razumes ako cemo iskreno. Za mene je to ekvivalent drskosti.

Kao kada neko otvori temu o kuvanju i onda pise kako je lepo kada je na torti slag i onda govori kako je to prosto napraviti iako nikad pravio/la nije. To je tvoja tema. z:poz:


Ne mogu ga karakterno opisivati

Da, Pluton bas ne moze da opisuje karakter Dominatora, a Uran bas ne moze da opisuje karakter Buntovnika. z:D
 
Poslednja izmena:
Ti ne znas astrologiju tako da tebe niko ne oslovljava bilo cim. Doduse, tema ti jeste komicna jer hoces da pises o necemu sto ne znas niti razumes niti zelis da razumes ako cemo iskreno. Za mene je to ekvivalent drskosti.

Kao kada neko otvori temu o kuvanju i onda pise kako je lepo kada je na torti slag i onda govori kako je to prosto napraviti iako nikad pravio/la nije. To je tvoja tema. z:poz:
Komičnost i drskost samu sebe prepoznaje. :znamiguje:

Nisi razumeo temu jer se ne uklapa u tvoje šablone. Nemaš pripremljene odgovore
kojima bi mogao da izdominiraš. Zato od samog početka skakućeš ko buva.

Razmišljati treba, razmišljati....
Nešto novo otkriti. Napamet iz knjiga naučeno ovde samo smetati može.

A ti dominiraj na žurkama i pred mušterijama, koj ti brani.
 
Temu sam razumeo potpuno i zato je smatram komicnom jer dolazim sa pozicije znanja koje ti nemas oko iste, sto je samo po sebi apsurdno uopste naglasavati, a tek ne upraznjavati u kontekstu teme.

Koje je tvoje astrolosko znanje? Gde je? Kako ga definises? Koje knjige koristis za preduslov? Nemas pojma o cemu pises, nagadjas u prazno. Bukvalno nagadjas. Postoje li neki primeri da ti razumes Astrologiju adekvatno, te da mozes pisati i pride odlucivati ko je kompetentan da pise u temi? Dakle, nema. I nemas razloga da se bunis jer kritika je ovde sasvim na mestu.

Ti zelis da diskutujes o necemu u sta se ne razumes, pri tome teras ljude iz teme ukoliko ti ne odgovara sto cujes po tvom shablonu. Moj shablon ne postoji, postoji jedino znanje Astrologije koje je sakupljano kroz vise milenijuma koje ti mozes, a i ne moras prihvatiti. Svakako nisi neki autoritet bez ikakvog znanja. Prvo u svoje kljuse pa onda pljuj u dalj. Dakle, relativna nula od teme na koju ti se samo mogu zakaciti ljudi koji se u astrologiju - ne razumeju.

Sledeci put ako zelis poshtovanje, moras ga zasluziti. A ako zelis da drugi razumeju temu onako kako ti zamisljas, onda nauci da dodatno parlash k'o Plato tako da mozes da se odbranis iako pishesh o necemu sto ne poznajes, ne razumes niti znas i jos sebi dajes za pravo da razmatras da li neko drugi razume, zna ili slicno. Da, to je drskost. Ovo sto ja radim je jednostavna reakcija na tvoju drskost gde si napisala/o da ovo nije tema za mene, sta bih mogao da kazem da se granici sa iskompleksiranoscu, ako ne i gore od toga. Iz tog razloga moje poshtovanje nemas iako sam se ja ovde potrudio da to ovde napisem sto je korektnije bilo moguce imajuci preko dvadeset godina iskustva s astrologijom, ujedno i Religijama, spiritualnoscu itd.

Tako da je jedina drskost terati astrologe iz teme, pri tome ne znajuci sta je astrologija konkretno. Cist bezobrazluk i ostavljam na tome. Dovidjenja.
 
Da, Pluton bas ne moze da opisuje karakter Dominatora, Cudna stvar u astrologiji je mars jel da ?...... a Uran bas ne moze da opisuje karakter Buntovnika. Saturn ? To ne moze biti buntovnik i rusitelj necega nikako jel da ? Pluton je bese??? A da transformacija XD kada je on jak mi postajemo transformersi, kako da ne.....pluton menja znak jednom u 20 godina.....sve skorpije su nekakvi onda transformersi, hvala bogu jos sam zdrav. Salu na stranu.

To gore ti je upravo generalni modernista koji se bavi psihologijom i astrologijom, gde mi kroz nju navodno mozemo nauciti nesto o duhovnosti? Budalastina Niko ne kaze da covek treba da eliminise transedentale ali oni moraju raditi aspekt uskog orbisa da bi se uopste osetili. Mada kako god, iz licnog iskustva tradicionalniji pristup se ispostavio, barem u zivotu mojih najblizih i mene samog kao konkretniji sto se tice predikcije.
 
To gore ti je upravo generalni modernista koji se bavi psihologijom i astrologijom, gde mi kroz nju navodno mozemo nauciti nesto o duhovnosti? Budalastina
Meni nikako nije jasno ko se kome obraća. Kakva vam je to komunikacija?
Onaj tamo, ova gore... To gore.. ljudi moji... :zblesav:

Kako može TO bilo čime da se bavi?

Kako iko može kroz nekoga ili kroz knjige duhovno da se razvija?
Inspiraciju recimo može pronaći, ali se svako razvija samo kroz sebe.
 
Da, Pluton bas ne moze da opisuje karakter Dominatora, Cudna stvar u astrologiji je mars jel da ?...... a Uran bas ne moze da opisuje karakter Buntovnika. Saturn ? To ne moze biti buntovnik i rusitelj necega nikako jel da ? Pluton je bese??? A da transformacija XD kada je on jak mi postajemo transformersi, kako da ne.....pluton menja znak jednom u 20 godina.....sve skorpije su nekakvi onda transformersi, hvala bogu jos sam zdrav. Salu na stranu.

To gore ti je upravo generalni modernista koji se bavi psihologijom i astrologijom, gde mi kroz nju navodno mozemo nauciti nesto o duhovnosti? Budalastina Niko ne kaze da covek treba da eliminise transedentale ali oni moraju raditi aspekt uskog orbisa da bi se uopste osetili. Mada kako god, iz licnog iskustva tradicionalniji pristup se ispostavio, barem u zivotu mojih najblizih i mene samog kao konkretniji sto se tice predikcije.

Vidim ja da je tvoje znanje ograniceno k'o kosharkashki obruc.

Mars ne Dominira, Mars Napada i odlazi. Ne vidi Svrhu u tome da ostaje i da Dominira na duze staze. Odavno je poznato da je PLuton visa oktava MArsa i cak triput gora u poredjenju. Ovo je jasno svakome ko se bavi astrologijom duze od partije popusenih cigareta i tablica. Postoji razlika izmedju trenutne eksplozivne agresije, kao i pasivne agresije koja dugo traje. Pluton je svakako ovo drugo ako dovoljno dobro obracas paznju na to sto pisem.

Drugo, Saturn nikada i ni u cemu nije Buntovnik, vec Izolator, neko ko se izoluje od vecine, ali nikada ne ide protiv Drustva vec se Drustvu adaptira. saturn prezire Buntovnistvo i bahatost. Jarac ne vidi svrhu u tome da se buni protiv necega, vec samo da li moze da to nesto iskoristi za licne svrhe. Buntovnistvo ni u kom smislu nije povezano sa Saturnom koji zeli da ustolici RED, MIR i balans, upravo se zbog toga pronalazi najbolje u znaku Vage. Saturnu i Saturnovcima je potreban njihov Mir i Tishina, simbol Saturna je Cutnja, Funkcija je Izolacija (poput Zida koji te okruzi unaokolo), a Vladavina je svim sto je zastarelo i staro (odakle proistice smisao o Dugovecnosti Saturna, sto je u prevodu Konzervantnost). Saturnov tranzit cak i u horoskopima ljudi se uvek pokazuje kao Malefik koji tera coveka da nesto ceka i uvek pokazuje da tu dolaze problemi, nikada nema zaista pravog napretka, vec se ceka povoljna prilika narednih 10-20-30 godina. Dakle, to je daleko od Vladavine Vremenom, pre ce biti vladavina Cekanjem. Dakle, Saturn ne ide 300 godina unapred da vidi sta ce biti, nego ceka da vidi kako ce sporim trudom i naporom da se nesto napravi. Jarac vazi za najsporiji znak Zodijaka upravo zbog toga. To nisu tipovi ljudi koji idu glavom kroz zid i to smatraju gubitkom vremena.

Iz date price ja mogu da zakljucim i ponudim primer, nesto sto ti ne mozes da uradis sto je meni i vise nego ocigledno : To sto Pluton menja znak jednom u 20 godina nista ne znaci jer ti posmatras to kao TRANZITNI Pluton. Pluton u znaku svakako donosi promene, a to mozemo i da vidimo na primeru toga kako su Islamisti, koji su tipicni Plutonovci, pohrlili u Evropu, a pogotovo u zemlje koje su u podznaku Jarca (poput Nemacke) gde su prijavljena silovanja (tipicno za Pluton, dominacija i dehumanizacija), a one zemlje koje su tada imale Saturn ispoljen, poput Madjarske koja je Strelac i koja je podigla Zid (zamisli, zid Saturn izolator) tako da se odbrani od Islamista u njihovoj zemlji jer, naravno, direktno su povezane situacije Plutonovog tranzita kroz znak Jarca kao i Saturna koji vlada Jarcem, u znaku Strelca, sto se odrazilo na GRANICE (kojima vlada Strelac kada se radi o prelasku preko granice iz zemlje u zemlju i generalno Inostranstvom).

To sto ti gledas samo tranzite planete kroz znak i nipodastavas njihov uticaj jer je njihov hod spor za mene ne znaci bukvalno nista. Astrologija kojom se ja bavim je daleko iznad pitanja "kakav ce mi biti posao" ili "koliko dece cu da rodim" jer su to najvece astroloske trivijalnosti.

S druge strane, tu si samo da branis TA iz nekog razloga jer se tebi ispostavilo logicnije ili pravilnije, dok je realna slika ta da ti nemas dovoljno znanja o datim planetama jer si ih iz prve nipodastavao i stavio u nebitan kolosek.

Tranzit Urana u opoziciji s Uranom je generalno manifestacija KLIMAKSA, tako da ako jos uvek nisi u istom, obrati paznju na taj tranzit pa mi posle kazi da ne deluje. Orbis uopste nije bitan, dovoljne su kuce.


Evo zadatak : Sta je ikad Evolutivna astrologija, a pod tim mislim na spiritualnu manifestaciju putanje dushe bla bla trt mrt dokazala u praksi? Ikad? Eto, samo toliko cu da pitam i ostavljam na tom pitanju. Ako moze odgovor, super, ako odgovora nema - nisam ga ni ocekivao.
 
Poslednja izmena:
Druga prica, evo direktne posledice konjunkcije MArsa i PLutona, smrtonosne kombinacije, u Skorpiji u Prvoj kuci zemlje Avganistana.

"Deh'Subz, Afghanistan (CNN)Terrorists will stop at nothing to keep Afghan girls from receiving an education.

"People are crazy," said Razia Jan, founder of a girls' school outside Kabul. "The day we opened the school, (on) the other side of town, they threw hand grenades in a girls' school, and 100 girls were killed.
"Every day, you hear that somebody's thrown acid at a girl's face ... or they poison their water."
There were at least 185 documented attacks on schools and hospitals in Afghanistan last year, according to the United Nations. The majority were attributed to armed groups opposed to girls' education."

LINK : https://edition.cnn.com/2012/08/02/world/meast/cnnheroes-jan-afghan-school/

Karta : https://www.astrotheme.com/astrology/Afghanistan

plafghan.png


Dakle, imamo manifestaciju same definicije Plutona u odnosu na Mesec u Strelcu (devojcice u Skoli) zbog tradicionalnih verovanja (Jupiter u Jarcu), koji je poplocan potrebom da muskarac dominira (Sunce MC/Venera 9 aspekti ovo naglasavaju).

S obzirom da prva kuca vlada izgledom, imamo cinjenicu da se devojkama baca kiselina (Sco) u lice (1st house).


Acid attacks and rape: growing threat to women who oppose traditional order
Female MPs speak out as conditions worsen and Islamists gain respectability


"They were walking to school in the southern Afghan city of Kandahar, a group of teenage girls discussing a test they had coming up, when two men on a motorcycle sprayed them with a strange liquid. Within seconds a painful tingling began, and there was an unusual smell as the skin of 16-year-old Atifa Biba began to burn.

Her friend rushed over to help her, struggling to wipe the liquid away, when she too was showered with acid. She covered her face, crying out for help as they sprayed her again, trying to aim the acid into her face. The weapon was a water bottle containing battery acid; the result was at least one girl blinded and two others permanently disfigured. Their only crime was attending school."

Link : https://www.theguardian.com/world/2008/nov/22/afghanistan-gender-women-taliban

Definicija Plutona kuca 1 u odnosu na konjunkciju Marsa kuca 1 u znaku koji vlada kiselinom i Baterijama (kolichina energije, Uran exalt Scorpio)

"Transsaturni ne funkcionisu"
z:((
 
Ma kaži slobodno. Šta sve danas pročitah što mi se svidelo nije,
pa sam preživela.

Zašto je Anastasija problem?

ne sviđa mi se što postoji anastasija u tvojoj glavi u toj meri.... ako je okidač za temu ok.
ali ja je ne vidim tako bezgrešnu i savršeno svesnu kao ti... a ovo što pišeš su uglavnom njeni citati.
ma čak ni postojanje joj ne priznajem... skroz nerealno.
a ti si sušta suprotnost... onakva kakvu sam te upoznala i kakvu te znam. nadam se... mnogo mi ''bežiš'', to sam htela reći.

a temu sem naslova koji bi možda trebalo da glasi vs umesto veznika, ne kapiram.
priznajem... muški. :lol:

što se astrologije tiče i ne samo tebe, ali tebe naročito, piši onako kako misliš, ne kako se od tebe očekuje. ja nemam problem što neko ne veruje u uticaj planeta... pa najveći sam skeptik, generalno.
ali da sam ranije znala ono što sada znam na tu temu, bolje bi prošla u životu.
 
Aaaa... To nemoj uopšte da te zabrinjava. Svaki uticaj drugih na mene, stvara
samo većtačku, privremenu promenu. Dok ja u sebi nešto ne osvestim, suštinske
promene ne može biti.
I kako važi za mene, tako je i za sve druge ljude. I na sreću i na žalost, tako je.

Gurđijev je postojao. Ljudi sa njim razgovarali, fotkali ga, snimli. To znači da
mu je postojanje dokazano?
Pa opet, svako je video onoliko koliko je mogao da vidi.
To važi i za Anastasiju. Možemo je gledati i s oči, al nikakve koristi od toga
ne bi bilo.
Čak i da ne veruješ da ona postoji, to što sam citirala neko je morao izgovoriti.
Šta ti o izrećenom misliš? Da li ti je poznato ili su ti ideje nove? Vrede li da
o njima porazmisliš? To je jedino bitno.

Mnogo toga je ona o astrologiji još rekla, što nisam citirala. Nešto razumem,
nešto ne razumem. O Volhovima je pričala, koji su posmatrali nebeska tela
i pomagali ljudima u svakodnevnim aktivnostima. Kako su majke obeležavale
končićem senku sunca ili meseca u trenutku začeća, jer je taj momenat bio
bitan, kao i momenat rođenja. I još mnogo toga...
Astrologija nije glupost, ali vidiš i sama kako je sve oko nas degradirano.
Tako se i Astrologija svela na analizu karakternih osobina i predviđanje
budućnosti i to traljavo.
To je kao da imaš supermoderni telefončić, sa bezbroj opcija, a ti ga koristiš
da pošalješ sms i telefoniraš i to tako što imenik sa sobom nosiš i svaki put
nanovo ukucavaš broj. Zašto kada može mnogo više?
 
Ovo ti je prva pametna : Astrologija je sa bezbroj opcija, ali se koristi limitirano.

Zato sto je ljudima bitna korist, zato sto se planete sporo krecu, zato sto su ljudi Astrologiju sveli na iskljucivo ljudsku oblast i tome posvetili najvise paznje. Drugim recima, Ljudi su sebi bitni. Ovde na forumu mozemo da vidimo da ljudi TUMACE kroz tranzite pre nego li kroz odredjivanje simbolike, funkcije i vladavine. Automatski se gleda u odnosu na to kako coveku odgovara umesto kakvo je realno stanje. Ovo, dakle, apsolutno suzbija dalje formiranje visheg ili boljeg Astroloskog znanja jer se hendikep stvara nezainteresovanoscu mnogih astrologa da izadju iz svoje zone komfora.

Pomak u Astroloskom znanju je potencijalno hendikepiran jer znanje se bazira na kako umeshnosti Astrologa, tako i umeshnosti realizacije metafore u realnu situaciju tokom zivota, sto je mnogo teze no sto izgleda/deluje, a da se odradi korektno.

Nazalost, astrolosko znanje je limitirano utoliko koliko je astrolosko stanovanje limitirano. Da bi istrazili Astrologiju potrebno je i sa drugih planeta da se posmatra uticaj, i to kroz milenijume u procesu drugacije transformacije zivih organizama. Dakle, uopste se ne radi o naivnoj stvari. Covek bi se automatski promenio nakon par stotina godina ukoliko ne zivi na Zemlji, a dalje bi se razvijao u drugaciju formu. Ta drugacija forma bi morala da se ustanovi na drugoj planeti i to kroz visemilenijumsku transformaciju organizma. Nacin razmisljanja bi se promenio, nacin komunikacije, nacin zivota generalno. Druga planeta - druga pravila. Ali bi se covek i svaki astrolog koji bi tako nesto istrazivao uvek oslanjao na predjasnje sakupljeno znanje kako bi uvideo formu koja se ponavlja. Podela na 12 zodijackih znakova bi vazila za bilo koji segment Univerzuma jer je to osnova, jedino bi se uticaji menjali, ali vise po pitanju planeta no po pitanju Znakova Zodijaka.

Broj astrologa koji zaista pomeraju granice u Astrologiji su tako majusni i malobrojni da je veca sansa dobiti na Lotto nego ikad upoznati jednu takvu osobu koja zaista pomera granice ucenja i spoznaje.

Stagnacija postoji jer od izucavanja astrologije narodski receno nema leba, a da bi se jedna stvar pravilno izucila potrebno je bas puno uloziti vremena, sto je generacijska osnova. Dakle jedan covek tu nista ne moze, u pitanju je disciplina pod vladavinom VODOLIJE gde je bitno da svi dodaju kontribjushn i naprave, kako bi to danas rekli, Open Source odakle svako moze da ponesto doda, oplemeni i sl.

Astrologija je veoma nalik Open Source projektu kakav danas poznajemo u IT. I to sve na volonterskoj bazi sto se tice napretka.

Tako da zelim reci - razlog zasto se astrologija koristi LIMITIRANO lezi u tome sto je covek limitiran u spoznaji mnogo toga.
 
Kom znaku cemo da ga zakacimo XD Jupiter ( prostor ), Saturn ( vreme ) sve iza toga su transedentali koji deluju na coveka ali samo u slucaju uskog orbisa.I ne opisuju coveka , ne uticu na karakter.......

A joj, kuku..ne mogu da verujem da vidim ovako nesto. Preko 30 godina profesionalno radim sa ljudima i reklo bi se da iza mene u tom stazu ima mnogo uradjenih horoskopa..Iskustvo steceno u radu sa ljudima mi je poprilicno, znanje u vise oblasti i sfera poprilicno, obrazovanje veoma dobro, a kako sam se pokazala na forumu po pitanju tacnosti i tumacenja znaju oni koji su ovde od pre 11 godina.. I vrlo odgovorno mogu da tvrdim da transpersonalne planete vrlo deluju na coveka, a posebno ga opisuju kad su vladari ASC i u 1. polju ili kad su na istaknutim mestima horoskopa. Ljubitelj sam tradicionalne astrologije i posebno volim Frolija i njegov rad i nacin prezentacije, ali ako u jedan isti natal smestimo 7 planeta ili 10 planeta ili gomilicu tradicionalno koriscenih arapskih tacaka i gomilicu asteroida modernog doba, dobicemo isto! potupno isto. Ni jedna jedina tacka ili sitnica odstupiti nece od slike koju dobijamo tradicionalom, samo se bolje definise sa 10 planeta, jos vise sa koriscenjem asteroida i zvezda nekretnica. Kad se ovlada tradicionalom i nadogradi modernim pristupom, kad se udare finese sa asteroidima i tackama, dobijes klasican Bolero. Ko razume, shvatice!
 
Elle i Olymp ocigledno su poklonici tradicionalne astrologije. Zar ne? z:mrgreen:

Uran i Vodolija, kao simbol i princip nesvakidasnjeg sto je udaljeno od svakog materijalnog oblika i znanja. Upravo se kroz kucu 11 ogleda sve ono sto dobijamo iz naocigled nestvarnog u stvarni svet koji je prikazan oko nas. Samim tim tu spada i Astrologija koja se ne vezuje ni za jednu Religiju (time Jupiter i Neptun otpadaju automatski), ni za jednu Egzaktnu Nauku (time Saturn otpada automatski), ni za jednu licnu/blisku stvar (Time otpadaju Merkur, Venera, Mars i Mesec iz price).

Ostaju nam Uran i Pluton.

Sta ili o cemu nam prica Saturn? Saturn nam uvek prica o Proslosti i gotovo nikada o buducnosti. Saturn se drzi starog, ustajalog, prasnjavog, ostarelog, zastarelog, ubudjalog, zakiseljenog principa i tradicionalnosti koja je proverena. Princip nije Sta ima novo vec Sta se postiglo. Princip je Kornjace koja lagano ide do cilja (slicno Bikovskom, odnos Materije). Saturn Ne zeli da ima veze s Astrologijom i generalno znak Jarca sam po sebi ima veliku odbojnost prema svemu sto nije fizicki opipljivo, prisutno i dosezno sa naocigled realnijim rezultatima. Iz tog razloga Saturn nema nikakve veze s Astrologijom koja se, u stvari, bavi pitanjima o Ljudima (Mesec) u odnosu na Ljudski zivot (Sunce). Barem je to najcesci princip.

Uran, simbol buducnosti i znaka Vodolije, code-maker, mentalist, najtipicniji moguci ljudski znak, nepristrasan i bez zivotinjskih nagona, okrenut ka covecanstvu i svemu sto je ljudsko, sa pogledom na sve stare stvari iz nove perspektive, sa temeljnom potrebom da se krece ka novom i da se uvek razmislja o tome kako popraviti staro tako da ono novo bude bolje, znak koji se vezuje za genijalnost Uma i Razmisljanja (Merkur egzaltacija Vodolija), princip humane snage i sveopsteg bunta protiv utemeljenih, zastarelih normi, princip buntovnika koji ne zeli da se povinuje niti jednom Kraljevstvu (Lav opozicija), princip Revolucije okarakterisan silnim istorijskih revolucijama tokom Prosvetiteljskog doba, tipican predstavnik Doba Prosvetljenja u samoj Eri Vodolije kada je elektricna eneregija i generalno tehnologija pocela da lagano preuzima vodjstvo i manifestaciju nakon duge vladavine mracnog doba religijske dogme znaka Riba. Princip mozga i mozganja. Princip Visine i svega sto se direktno povezuje sa gledanjem u Zvezde, oblake, nebo i generalno visinu? Naravno da predstavlja Astrologiju, neuhvatljivu, nedefinisanu, vanserijsku, van mogucnosti ljudskih zapazanja, bezvremensku gde je glavna osnova BUDUCNOST.

Buducnost je upravo ono cime vlada znak Vodolije, znak Inovacije i svega sto se vezuje za bolju buducnost.

Saturn ne gleda dalje od svog nosa. A Jupiter kao predstavnik znaka Strelca, bezgranicnog, skoro pa i da nema jake simbolike, barem ne onoliko jake kao sto je to slucaj sa Vodolijom. Imamo, naravno, SMCH/JMCH pa mozemo konstatovati da je Strelac vezan za proricanje sudbine iliti onoga sto bi nazvali sudbinski put. Svakako je da tu ima necega, ali to se treba dovoljno protumaciti.

'' Saturn ne gleda dalje od svog nosa''? Ne mogu se složiti sa ovime.
 

Back
Top