Руска салата

електрика

Zaslužan član
Poruka
121.586
Ја је правим овако:

- две кесе Фриком мешавине (убедљиво најбоља, поврће је најситније исецкано и грашак није крупан и брашњав)
Поврће не прекувати и обавезно испрати леденом водом у цедиљци. Добро оцедити и сачекати да се потпуно охлади.

- 250 - 300 грама прашке шунке (Јухор)

- пола мање тегле краставчића

- две кесе мајонеза (Мајовита) од 190 грама

- мала кисела павлака

- сок од пола лимуна

- бибер, со


На овај начин се добија лака и надасве укусна руска салата.


Како ви радите?
 
Poslednja izmena:
Ja ne stavljam grašak a pravim ovako

iseckam sitno
250 gr. praške šunke
250 gr. alpske (ima dobar šmek)
pola tegle krastavčića
6 barena jaja
6 šargarepa
6 manjih krompira

dodam kašiku senfa, jednu pavlaku i 400 gr majoneza, so i biber
 
ja obarim povrce, ne volim u rusku salatu da stavljam zamrznute mesavine
krompir, sargarepu
grasak volim konzerviran jer ima drugaciji ukus
kisele krastavcice
belo pilece meso, ne volim sa mesnim preradjevinama
majonez

sve sitno iseckam i dodam majoneza toliko da salata bude socna
ruska salata jeste kalorijska bomba, ali je mi jedemo samo za novu godinu i bozic
nekako mi je idealna za te praznike jer je to period kad spremam pitice , kiflice i takve zalogajcice
 
Мало исцеђеног лимуна чуда чини.
Јела сам је у многим кућама и увек ми нешто фали. Размишљала сам зашто је то тако и схватила да су једноставно недовољно зачињене.

ako nema dovoljno krastavcica onda jeste ne bas najukusnija
ja nekako vise volim da ubacim malo vodice od kiselih krastavaca, ali to ne radim cesto jer uravnotezim kolicinu sargarepe i krompira koji su slatki
 
ja obarim povrce, ne volim u rusku salatu da stavljam zamrznute mesavine
krompir, sargarepu
grasak volim konzerviran jer ima drugaciji ukus
kisele krastavcice
belo pilece meso, ne volim sa mesnim preradjevinama
majonez

sve sitno iseckam i dodam majoneza toliko da salata bude socna
ruska salata jeste kalorijska bomba, ali je mi jedemo samo za novu godinu i bozic
nekako mi je idealna za te praznike jer je to period kad spremam pitice , kiflice i takve zalogajcice

Isto kao i ti, ne volim to zamrznuto povrce za rusku salatu i pravim kao i ti ,samo dodam i prasku sunku uz belo pilece meso i kada me ne mrzi umutim majonez a kada me mrzi kupim onaj dijamant klasik i sve je stvar ukusa ali meni je na ovakav nacin najlepsa ruska salata ..pravicu je za novu godinu
 
Ja rusku napravim samo kad mi pretekne kuvanih jaja za uskrs pa ne znam sta cu sa njima :lol:
Nemam zivaca za seckanje rado to prepustam drugima da prave, ali kad pravim ne stavljam grasak, i dodam malo suvog vrata sa praskom sunkom da da blagi prodimljeni smek. I ne dodajem pavlaku samo tomi majonez.Ostalo standardno,sargarepa,krompir,krastavcici.

Probao sam tu varijantu sa pilecim belim i svidja mi se. Ali ipak draza mi klasik malo pojacan sa suvim vratom.
 
Ja rusku napravim samo kad mi pretekne kuvanih jaja za uskrs pa ne znam sta cu sa njima :lol:
Nemam zivaca za seckanje rado to prepustam drugima da prave, ali kad pravim ne stavljam grasak, i dodam malo suvog vrata sa praskom sunkom da da blagi prodimljeni smek. I ne dodajem pavlaku samo tomi majonez.Ostalo standardno,sargarepa,krompir,krastavcici.

Probao sam tu varijantu sa pilecim belim i svidja mi se. Ali ipak draza mi klasik malo pojacan sa suvim vratom.

meni je to skrnavljenje ukusa :lol:
kao pizza kod bucka sa ruskom salatom :lol:
 
Увек ставим јаја, не стављам павлаку и лимун, и правим је са белим пилећим месом.

Према оном црвеном Народном кувару.

Мојима се више свиђа са пилетином, него са шунком.
 
Mnogo volim domaću rusku salatu ali mi vise odgovara tezi ukus bez kisele pavlake
inace napravila sam jednom u zivotu I to neuspesno pa zato kupujem gotove
ali gotove nemaju ukus uopste
zato rusku salatu na zalost jedem samo u gostima

Правиш док не нађеш укус који теби одговара, тако сам ја :lol:
 
To povrce je bilo puno vode I salata je bila retka bez obzira na kolicinu majoneza
probam sto puta stoprvi vise nemam kriterijum
ali trudicu se oko praznika mozda i uspem

Можда га прекуваш и само процедиш, па остане вруће.

Кувај мање и испери хладном водом, да се не разводњави или издроби, онда се фино умеша са мајонезом и осталим састојцима.
 
А ви што сами сецкате поврће, паметније је прво исецкати па кувати него обрнуто. Мада, ви то сигурно знате.

Морам признати да је не бих никад правила (руску салату, јел) да нема смрзнуте мешавине.
 
ja obarim povrce, ne volim u rusku salatu da stavljam zamrznute mesavine
krompir, sargarepu
grasak volim konzerviran jer ima drugaciji ukus
kisele krastavcice
belo pilece meso, ne volim sa mesnim preradjevinama
majonez

sve sitno iseckam i dodam majoneza toliko da salata bude socna
ruska salata jeste kalorijska bomba, ali je mi jedemo samo za novu godinu i bozic
nekako mi je idealna za te praznike jer je to period kad spremam pitice , kiflice i takve zalogajcice

Meni ruska sal. nije ruska sal. bez industrijske šunke.
Valjda stvar navike
Dao meni jedan dečko da probam rusku sal. sa domačom sušenom šunkom, al mi nije to -to
Nisam probala sa pavlakom
I obavezno pravim sa bar. jajima
 
To povrce je bilo puno vode I salata je bila retka bez obzira na kolicinu majoneza
probam sto puta stoprvi vise nemam kriterijum
ali trudicu se oko praznika mozda i uspem

А ви што сами сецкате поврће, паметније је прво исецкати па кувати него обрнуто. Мада, ви то сигурно знате.

Морам признати да је не бих никад правила (руску салату, јел) да нема смрзнуте мешавине.

povrce se ne secka pre kuvanja jer se lepse isece kad je skuvano, lakse iseces na kockice iste velicine
da ne bi imalo previse vode u sebi, povrce ne smes da prekuvas i kad je skuvano odmah ga izvadis iz vode
ako koristis konzervirani grasak, iscedis vodu i iz njega..krastavcice izvadis iz vode i stavis ih u cediljku
povrce je potpuno suvo kad se isecka, i onda lako ukus finisiras sa manje ili vise majoneza
bitan je odnos krastavcica i kuvanog povrca da ne povuce skrob na slatkasto
 

Back
Top