Domaći majonez

Nisam probala a baš bi želela da probam.
Koliko može tako napravljen majonez da se čuva u frižideru?

Da, kao što reče Cocta, sigurno nedelju dana, u staklenoj tegli, sa poklopcem. Mada, ja se potrudim da ne stoji više od 5-6. Uvek pravim sa jajima od tog dana, ali moraju da budu malo ohlađena, ako su direktno iz gnezda, topla, nekad se ne umuti lepo.
 
Не пада ми на памет, поред одличне Мајовите или Полимарка. Осим тога, не желим да имам посла са сировим јајима.

- - - - - - - - - -

Ja samo taj koristim. Fantastičan je!

Mislim da bi mogla napraviti približan ukus samo da se rešim da to uradim. Poznajem Thomy ukus.

Томи више не личи на стари Томи.
Овај сад ми се уопште не свиђа.

- - - - - - - - - -

Obzirom da se ne obrađuje termički, velika je šansa da se zaradi salmonela iz jaja.

Апсолутно. Тако сам је и ја зарадила, једући недовољно печено јаје на око.
 
Majonez možete u kućnim uslovima umutiti. Potreban je štapni mikser, staklena tegla, dva jajeta, ulje i začini. Da li ste probali nekad da napravite?

probala sam to u običnom mikseru i nije htelo da se umuti nikako :confused: uspela nam je nekad davno klasična varijanta da se ukapava ulje u žumance, muti se i ukapava, to valjda može i na mikser i ručno

-> živa jaja - pa valjda se i industrijski pravi od živih jaja??? kao ta su proverena? :think:
odnosno valjda samo žumance, belance kad se umuti pa stoji počinje da se vraća u tečni oblik, mada valjda ne smeta ako će odmah da se jede
 
Poslednja izmena:
Da, to mi je nevidjeno ludilo, majonez stoji van frižidera.
Tomi majonez iz tube beše najbolji, ko se seća...
Inače, da bi majonez uspeo, moraju svi sastojci biti iste temperature.
 
Сећам се, како не. Најбољи укус, сад таквог нема.

- - - - - - - - - -

Јаја у праху се користе за инд. мајонез и то у смешно малом проценту.
 

Back
Top