INDIJA

Rei Ki, mozda bas to mesto jos nisi obisla, znaci da treba ponovo otici, neka bude treca sreca :D...Sta ti se desilo u Indiji, cim si se lecila toliko?

Seeker, hvala ti, znaci da trebam jos koju da zakacim :p
Nazalost ovaj hram nisam posetila, ali sam bila u drzavi Karnataka gde se i nalazi ako ne gresim. Da li si ti bio i gde?
 
uh, "dozivljaj" u Jaipuru..nista interesantno i ne uobicajeno za jednu evropsku mukicu :), koja za 3 dana pokupi tako gadnu dijareju da se leci mesec dana,i presedne joj ceo put , odlozi Gou i jos ..ma nebitno. Nauk iz toga ne piti sok sa ledom u ne proverenom lokalnom kaficu i jos platiti 200rps za njega sto prevazilazi sve Evropske glupsti i stavlja me na No.-1 gluposti, za 2004god:D
Shantaram od Gregory David Roberts-a
 
Rei Ki, mozda bas to mesto jos nisi obisla, znaci da treba ponovo otici, neka bude treca sreca :D...Sta ti se desilo u Indiji, cim si se lecila toliko?

Seeker, hvala ti, znaci da trebam jos koju da zakacim :p
Nazalost ovaj hram nisam posetila, ali sam bila u drzavi Karnataka gde se i nalazi ako ne gresim. Da li si ti bio i gde?


Nisam,vec neko vreme planiram..nadam se sledece godine.Gde si ti bila?Koje mesto je ostavilo najbolji utisak na tebe?Ja bih u severnu Indiju za pocetak..
 
htela sam predloziti knjigu koju upravo citam Shantaram
od Gregory David Roberts-a , za sve zaljubljene u INDIJU, predivna knjiga

Hvala ti Rei Ki, koristim i ja priliku da toplo preporucim dve prelepe knjige, prvo procitati "Dvadeseta supruga" pa zatim "Svetkovina ruza" u izdanju Lagune. Obe su bazirane na istorijskim cinjenicama severne Indije i Mogulskog carstva, s' kraja 17-og i pocetka 18-og veka....necu dalje da pricam ;)

171.jpg
223.jpg
 
Nisam,vec neko vreme planiram..nadam se sledece godine.Gde si ti bila?Koje mesto je ostavilo najbolji utisak na tebe?Ja bih u severnu Indiju za pocetak..

Bila sam na jugu, odnosno istoku u drzavi Tamil Nadu grad Chennai, zatim sredisnjoj drzavi Karnataka grad Bangalore i na zapadnoj obali, drzavi Goa.

Svaka je specificna na svoj nacin, po pitanju kulture, istorije, kuhinje, puna raznolikosti, kontrasta izmedju tradicije i modernog, bede i bogatstva,....ali nista novo nisam rekla :D

Chennai ili kako se u vreme Britanske Indije zvao Madras, nije me previse odusevio, mozda zato sto je to bio moj prvi susret. Jer se za Indiju pre polaska treba prvo psihicki pripremiti, cim sletite vidite prizore ni nalik na one na koje smo mi uglavnom navikli, prljavstina, mnogoljudnost, sirotinja koja zivi na ulicama u prasini sa svim domacim zivotinjama. Meni su ponajvise smetali mirisi, koji su neopisivi, aroma kuhinje, zacina, izduvnih gasova iz motornih riksi sumnjivog porekla, prljavstine, sve to lebdi u vazduhu, koje nas ni malo lepo ne doceka.

Bangalore je simpatican 5 milionski grad, sa znatno vise zelenila, Indijska prestonica software-a, cijih kompanija ima beskonacno, moglo bi se reci vise poslovni grad za razliku od Chennai, mada ni u jednom od ova dva turista gotovo da i nema. I u Bangalore kao i u ostalim gradovima zive zajedno, rame uz rame beda i neopisivi luksuz.

Goa, prica za sebe, oslikava je pretezno Portugalska kultura, njihova bivsa kolonija, u trajanju od skoro 500 godina, njihova arhitektura, religija, hrana. Ima jako puno turista iz celog sveta, zbog lepe prirode, plaza i jeftinoce.....

....Imala bih jos dosta toga da napisem...meni je isto zelja da posetim severnu Indiju, ali i da se ponovo vratim i detaljno obidjem juznu ;)
 
Indija je ogromna koliko je lijepa i interesantna.

Ja sam 2005 poslana poslovno iz Velike Britanije, na jug Indije, drzava Tamil Nadu, grad Madras (Chennai). Kao sto je vec neko spomenuo, Indija je puna ekstrema; siromastva i luksuza, mirisa predivnih zacina i mirisnih stapica i smrada nesredjene kanalizacije i otpada, ljudi koji su puni ponosa ali i prosjaka koji ce sve uraditi/prodati za malo novca.
S obzirom da sam tamo stigla preko firme, prvo sam osjetila taj 'luksuzni' dio. Zivjela sam u hotelu gdje je hrana bila po evropskim standardima, imala vozaca koji me je vozio od vrata do vrata, imala svu mogucu privatnu medicinsku pomoc (zlu ne trebalo) itd. I tako sam izdrzala 2 mjeseca a onda sam shvatila da nista necu nauciti ni vidjeti ako ostanem ucahurena u taj nerealan svijet. Nakon toga sam iznajmila sebi smjestaj i vozila se riksom po najvecim monsunskim kisama, poplavama, jela iz njihovih radnji, kupovala u indijskim prodavnicama itd. I bilo je super.

Naravno da se mora paziti. Bolesti su prisutne; malarija i ostale uzrokovane ujedom komarca ali i dizenterija, zutica, cak i tifus. Vakcine su pod obavezno (moj savjet). Sto se komaraca tice, najefikasniji su sprejevi za tijelo koji odbijaju komarce. U zavisnosti koliko dugo ostajes tamo, naviknuces se i na te iste komarce. Ujedi ce ti postati sastavni dio predvecernjeg ili vecernjeg izlaska.

Temperature su visoke ... zime su otprilike 28 stepeni a ljeta do 46 (jug). Sjever je nesto hladniji - zime sa temepraturama koje idu cak do nule (New Delhi). U svakom slucaju vlaznost je velika a zagadjenost vjerovatno jos i veca.

Jug Indije (neko je to vec spomenuo) je mnogo tradicionalniji od sjevera i ljudi su vise zatvoreni prema bilo cemu nepoznatom. Prvi nece stupiti u kontakt i ako si obucen/a u nesto sto pokazuje noge, ramena ili ne daj Boze dekolte - zagledace i okretati se. Sjever je sasvim drugaciji, ljudi su opusteniji i otvoreniji, vise je stranaca i turista tako da su i izlozeniji drugim uticajima. Pravi primjer su brakovi koji su na jugu vecinom dogovoreni dok su na sjeveru otvoreniji i razumniji sto se toga tice.

Sto se tice ljudi... to je posebna prica. Indijci naoko izgledaju prakticni zbog nacina zivota i njegove jednostavnosti. Tamo jos uvijek ljudi nemaju mnogo izbora (ukljucujuci izbor zivotnog druga). Povinovani su prirodi npr mosunske kise donose poplave koje donose bolest i smrt. Zivot je mnogo bezvredniji nego kod nas i preovladava osjecaj da jedan covjek manje ili vise ne predstavlja skoro nista. Raznorazni bogovi odlucuju o 'danas' a sutra je toliko daleko da se o tome ne razmislja. Nasuprot svemu tome, indijski filmovi su uvijek puni emocija i tezine, familjarnih problema, djevojaka koje bjeze od roditelja i udaju se za muskarce koje bira srce ili nekakvih ljubavnih trouglova u koje se uplicu svih 35 clanova jedne familije ukljucujuci i komsije. Ta naoko prakticnost prikriva jednu izuzetnu emotivnost i donekle komplikovanost.

Ja sam tamo upoznala covjeka (Hindusa) za kojeg sam se i udala. U Indiji smo se vjencali u hramu a onda kod nas u prvoslavnoj crkvi. Sa obe strane naisli smo na popove (kod Hindusa su to hindu svestenici) koji su bili toliko susretljivi i razumjeli su nase zelje u potpunosti. Mi se nismo previse obazirali na to sta ce ko reci i kako ce ljudi na to gledati. Njegova familija nije bila odusevljena kao ni moja i trebalo im je nekog vremena da se naviknu. Sada jeto sve dobilo sasvim drugaciji oblik, mi imamo i dvogodisnjeg sincica i eto... sve je super. Trenutno zivimo u Londonu ali ovdje cemo ostati jos najvise godinu dana pa cemo ili natrag za Indiju ili kod nas.

Mnoge ta zemlja evocira na bolesti i smrad. U pravu su. I jednoga i drugoga je na pretek. A tek krava.... setaju se polako i slobodno. Mrsave su i jedu smece. Dosta je puteva koji jos uvijek nisu asfaltirani i koji su lose uradjeni. Poplave, prosjacenje, zagadjenost. Svega ima koliko hoces. Ali jedino sto moras uraditi kada dodjes tamo je predati se tom iskustvu. Zaboraviti na sve sto je 'nase' i prihvatiti da si na drugom kontinentu sa nekim drugim ljudima. Onima koji ne koriste dezodorans (ne svi). Zamisli kako bi ta ista voznja riksom izgledala kada bi te nekakav frajer, usminkan i namirisam vozio po najkvalitetnijoj asfaltiranoj cesti? Zvuci totalno pogresno, zar ne?

Ja napisah cijeli esej ovdje.... nadam se da ces uzivati u svom putovanju kada god to bude....
 
E, bas tako. Indija u malom. z:poz:

Ti si isto boravila u Chennai-u QueenHatshepsut (mislim da sam tako procitala iz prethodnih postova). Znas i sama kako je. Za to iskustvo te niko ne moze pripremiti. Toliko je raznih nijansi i primjera razlicitosti medju ljudima. Samo to gledati je dovoljno da se covjek (ako zeli) spozna i pronadje sta je njemu samome bitno tj nebitno. Mozda bas zato ta ista Indija mnoge od nas vuce da je posjetimo.

A sta je bilo sa Elins? Je li ona uspjela otici u Indiju ili jos planira?

Ide li neko od vas Indo-ljubaca uskoro tamo? Podijelite sa nama iskustva... slike....
 
Indija je ogromna koliko je lijepa i interesantna.

Ja sam 2005 poslana poslovno iz Velike Britanije, na jug Indije, drzava Tamil Nadu, grad Madras (Chennai). Kao sto je vec neko spomenuo, Indija je puna ekstrema; siromastva i luksuza, mirisa predivnih zacina i mirisnih stapica i smrada nesredjene kanalizacije i otpada, ljudi koji su puni ponosa ali i prosjaka koji ce sve uraditi/prodati za malo novca.
S obzirom da sam tamo stigla preko firme, prvo sam osjetila taj 'luksuzni' dio. Zivjela sam u hotelu gdje je hrana bila po evropskim standardima, imala vozaca koji me je vozio od vrata do vrata, imala svu mogucu privatnu medicinsku pomoc (zlu ne trebalo) itd. I tako sam izdrzala 2 mjeseca a onda sam shvatila da nista necu nauciti ni vidjeti ako ostanem ucahurena u taj nerealan svijet. Nakon toga sam iznajmila sebi smjestaj i vozila se riksom po najvecim monsunskim kisama, poplavama, jela iz njihovih radnji, kupovala u indijskim prodavnicama itd. I bilo je super.

Naravno da se mora paziti. Bolesti su prisutne; malarija i ostale uzrokovane ujedom komarca ali i dizenterija, zutica, cak i tifus. Vakcine su pod obavezno (moj savjet). Sto se komaraca tice, najefikasniji su sprejevi za tijelo koji odbijaju komarce. U zavisnosti koliko dugo ostajes tamo, naviknuces se i na te iste komarce. Ujedi ce ti postati sastavni dio predvecernjeg ili vecernjeg izlaska.

Temperature su visoke ... zime su otprilike 28 stepeni a ljeta do 46 (jug). Sjever je nesto hladniji - zime sa temepraturama koje idu cak do nule (New Delhi). U svakom slucaju vlaznost je velika a zagadjenost vjerovatno jos i veca.

Jug Indije (neko je to vec spomenuo) je mnogo tradicionalniji od sjevera i ljudi su vise zatvoreni prema bilo cemu nepoznatom. Prvi nece stupiti u kontakt i ako si obucen/a u nesto sto pokazuje noge, ramena ili ne daj Boze dekolte - zagledace i okretati se. Sjever je sasvim drugaciji, ljudi su opusteniji i otvoreniji, vise je stranaca i turista tako da su i izlozeniji drugim uticajima. Pravi primjer su brakovi koji su na jugu vecinom dogovoreni dok su na sjeveru otvoreniji i razumniji sto se toga tice.

Sto se tice ljudi... to je posebna prica. Indijci naoko izgledaju prakticni zbog nacina zivota i njegove jednostavnosti. Tamo jos uvijek ljudi nemaju mnogo izbora (ukljucujuci izbor zivotnog druga). Povinovani su prirodi npr mosunske kise donose poplave koje donose bolest i smrt. Zivot je mnogo bezvredniji nego kod nas i preovladava osjecaj da jedan covjek manje ili vise ne predstavlja skoro nista. Raznorazni bogovi odlucuju o 'danas' a sutra je toliko daleko da se o tome ne razmislja. Nasuprot svemu tome, indijski filmovi su uvijek puni emocija i tezine, familjarnih problema, djevojaka koje bjeze od roditelja i udaju se za muskarce koje bira srce ili nekakvih ljubavnih trouglova u koje se uplicu svih 35 clanova jedne familije ukljucujuci i komsije. Ta naoko prakticnost prikriva jednu izuzetnu emotivnost i donekle komplikovanost.

Ja sam tamo upoznala covjeka (Hindusa) za kojeg sam se i udala. U Indiji smo se vjencali u hramu a onda kod nas u prvoslavnoj crkvi. Sa obe strane naisli smo na popove (kod Hindusa su to hindu svestenici) koji su bili toliko susretljivi i razumjeli su nase zelje u potpunosti. Mi se nismo previse obazirali na to sta ce ko reci i kako ce ljudi na to gledati. Njegova familija nije bila odusevljena kao ni moja i trebalo im je nekog vremena da se naviknu. Sada jeto sve dobilo sasvim drugaciji oblik, mi imamo i dvogodisnjeg sincica i eto... sve je super. Trenutno zivimo u Londonu ali ovdje cemo ostati jos najvise godinu dana pa cemo ili natrag za Indiju ili kod nas.

Mnoge ta zemlja evocira na bolesti i smrad. U pravu su. I jednoga i drugoga je na pretek. A tek krava.... setaju se polako i slobodno. Mrsave su i jedu smece. Dosta je puteva koji jos uvijek nisu asfaltirani i koji su lose uradjeni. Poplave, prosjacenje, zagadjenost. Svega ima koliko hoces. Ali jedino sto moras uraditi kada dodjes tamo je predati se tom iskustvu. Zaboraviti na sve sto je 'nase' i prihvatiti da si na drugom kontinentu sa nekim drugim ljudima. Onima koji ne koriste dezodorans (ne svi). Zamisli kako bi ta ista voznja riksom izgledala kada bi te nekakav frajer, usminkan i namirisam vozio po najkvalitetnijoj asfaltiranoj cesti? Zvuci totalno pogresno, zar ne?

Ja napisah cijeli esej ovdje.... nadam se da ces uzivati u svom putovanju kada god to bude....

Hvala ti na opisu , koji je vise nego odlican , vrlo slicno vidjenje sam imala 2004...sem sto se nisam udala za Hindusa :)
 
E, bas tako. Indija u malom. z:poz:

Ti si isto boravila u Chennai-u QueenHatshepsut (mislim da sam tako procitala iz prethodnih postova). Znas i sama kako je. Za to iskustvo te niko ne moze pripremiti. Toliko je raznih nijansi i primjera razlicitosti medju ljudima. Samo to gledati je dovoljno da se covjek (ako zeli) spozna i pronadje sta je njemu samome bitno tj nebitno. Mozda bas zato ta ista Indija mnoge od nas vuce da je posjetimo.

A sta je bilo sa Elins? Je li ona uspjela otici u Indiju ili jos planira?

Ide li neko od vas Indo-ljubaca uskoro tamo? Podijelite sa nama iskustva... slike....

Missy, bila sam u Chennai, nazalost samo kratko, mozda ne dovoljno da bi mi se svideo.
Ali me zanima tvoje misljenje o Indiji odnosno koliko ti se dopada i da li bi mogla da se preselis za stalno? z:)

Usput, da pozelim svim "Indijcima" Srecan Bozic i Novu 2010 z:lol:
 
I ja zivim u indiji, oko 5-6 meseci godisnje. Decko mi je iz Indije, tako da htela ne htela zivim tamo.... i obicno kada sam tamo nedostaje mi Srbija, a kada se vratim u Srbiju onda mi nedostaje Indija. Inace Indija me nikada ranije nije privlacila i nije mi padalo na pamet da odem tamo, ali se polako navikavam... Sada vec razumem jezik, mogu da citam i da se sporazumevam pa mi je lakse. Jedino mi tesko pada sto nemam slobodu kretanja kao u Srbiji, jer volim da setam... a tamo to nije moguce u vecim gradovima, sem u parku. Trenutno zivimo u Dzajpuru, ali se nadam da cemo uskoro da se preselimo u Delhi jer je u Dzajpuru zivot prilicno dosadan.
Nadam se da ne zvucim pesimisticno :) ali mi se cini da sam od pocetka dozivela indiju na drugaciji nacin od turista koji je posecuju.
Neprijatno mi je kada me zagledaju (bulje u mene) na ulici zato sto sam plava i oblacim se drugacije. Muskarci cesto umeju da budu neprijatni ili da dobacuju misleci da ne razumem. Pored toga, zemlja nije bezbedna za zene...ne mora da znaci da ce vam se nesto desiti, ali je dobro uvek biti na oprezu jer ima svakakvog sveta.
Sa druge strane Indija je neverovatna zemlja i svako ko moze bi trebalo da je poseti. Ona je jedan potpuno drugaicji svet koji u sebi krije neverovatne stvari.
 
I ja zivim u indiji, oko 5-6 meseci godisnje. Decko mi je iz Indije, tako da htela ne htela zivim tamo.... i obicno kada sam tamo nedostaje mi Srbija, a kada se vratim u Srbiju onda mi nedostaje Indija. Inace Indija me nikada ranije nije privlacila i nije mi padalo na pamet da odem tamo, ali se polako navikavam... Sada vec razumem jezik, mogu da citam i da se sporazumevam pa mi je lakse. Jedino mi tesko pada sto nemam slobodu kretanja kao u Srbiji, jer volim da setam... a tamo to nije moguce u vecim gradovima, sem u parku. Trenutno zivimo u Dzajpuru, ali se nadam da cemo uskoro da se preselimo u Delhi jer je u Dzajpuru zivot prilicno dosadan.
Nadam se da ne zvucim pesimisticno :) ali mi se cini da sam od pocetka dozivela indiju na drugaciji nacin od turista koji je posecuju.
Neprijatno mi je kada me zagledaju (bulje u mene) na ulici zato sto sam plava i oblacim se drugacije. Muskarci cesto umeju da budu neprijatni ili da dobacuju misleci da ne razumem. Pored toga, zemlja nije bezbedna za zene...ne mora da znaci da ce vam se nesto desiti, ali je dobro uvek biti na oprezu jer ima svakakvog sveta.
Sa druge strane Indija je neverovatna zemlja i svako ko moze bi trebalo da je poseti. Ona je jedan potpuno drugaicji svet koji u sebi krije neverovatne stvari.

Bas lepo od tebe sto si se javila, da napokon cujemo nekog ko zivi u Indiji :D
Ja sam se bas pitala, kako devojke tamo same izalaze, ali kako kazes nije bas pametna ideja. Meni se isto ne dopada to "buljenje" kao i slucajno cesanje rukom u prolazu, ali dobro nigde nije idealno :mrgreen:
Pisi nam o Dzajpuru, kako si otisla tamo, otkud bas Indijac,....? Imala bih jos hiljadu i jedno pitanje, zato sta god napises neces pogresiti ;)
 
Jao društvo, pa vi ste divni! Konačno sam dobila neke konkretne informacije. Upravo to je ono što sam želela da čujem. Iskustva i doživljaje ljudi koji su bili turistički u Indiji, a dobila sam i više od toga! :super:
Evo sramim se što nisam svraćala na temu duže vreme. :rumenko:
Redovno sam je obilazila par godina i pošto niko ništa konkretno nije pisao, ja sam je zapostavila. I onda ste se pojavili! :klap:
Ali imam dobar razlog što sam izostajala: na svet sam donela još jednog divnog dečaka! :heart:

U svakom slučaju zahvalna sam svima koji su pisali i radovaću se ako budete pisali još, ma i najsitnije detalje, šta god vam padne na pamet. Da ne pričam kako bih volela fotke da vidim.

Nisam uspela da odem u Indiju iz očiglednih razloga, ali sam izvršila najvažniji zadatak: ubedila muža da moramo ići u Indiju! :super: Posle toga ću ga stalno ubeđivati da se što češće vraćamo jer znamo da je Indija ogromna i treba mnooogo vremena da se upozna.

Ljubim vas sve, čitam vas i čekam još! :zag:
 
Eh...Indija.....Kao drugi svet....Prosto divno...
Ako nekog zanima ,emituje se serija >"Caminho das Indias" na b92,divna je...
Mnooogo tog njihovog šarenila i ostalih stvari.... Može se dosta saznati o njihovim običajima....
 
Decko mi je studirao u Srbiji i tako smo se upoznali. Posle nekih godinu dana, kada je zavrsio studije vratio se u Indiju i poceo da radi, a onda sam i ja ubrzala svoje studije da bih sto pre mogla da budem sa njim. Inace kod njih to nije obicaj da se ljudi razlicitih kultura, a pogotovo nacionalnosti mesaju, ali njegova porodica je potpuno drugacija i imaju razumevanja za to sto se mi volimo i zelimo da budemo zajedno. Iako drustvo malo napreduje, jos uvek je veeeeliki procenat ugovorenih brakova gde se gleda ko koliko novca ima ili koje je skole zavrsio i cime mu se roditelji bave i sl.
Nisam znala sta me tamo ceka iako mi je on stalno pricao o svojoj zemlji i obicajima i pokazivao mi slike. Moj dozivljaj Indije je bio malo drugaciji. Videla sam kakav je zapravo zivot tamo. Od bede i siromastva, ljudi koji zive pod slamnenim krovom na djubristu, okruzeni gomilom pasa i svinja lutalica do bogatasa sa ogromnim kucama i besnim automobilima.
Mi smo tamo neki prosek, zivimo sasvim skromno i normalno. Za mnogo manje novca nego ovde svako moze da priusti sebi da ima cistacicu, kuvara, vozaca, pa cak i slugu koji ce po ceo dan da mu prinosi i odnosi sta god pozeli. To me je najvise pogodilo, jer cesto drze i decu od 12-15 godina da ih sluze, dok se gospodje samo goje i ne mrdaju svoja dup***, nego komanduju toj deci koja ne znaju sta je detinjstvo nego su primorana da rade :dontunderstand: I dok sa jedne strane, ljudi koji zaradjuju jako malo para ipak mogu sebi da priuste da kupe povrce (20 dinara) i ostalu haranu da prehrane porodicu, za izlazak u pojedine klubove treba izdvojjiti i do 4.500 dinara za ulaz i par pica. Plate su od 5.000 din za pocetnike do nekih 50-60.000 sto se ubraja u super zaradu za normalan posao. Uglavnom oko 20.000 zaradjuje prosecan radnik. Takav je zivot i odnos ljudi u Indiji, tako njihov svet funkcionise i sa tim je bolje sto pre pomiriti se.
Sto se tice mesta koja teba posetiti to je svakako Tadz Mahal koji me je ocarao svojom lepotom i velicinom . Kada ga vidite iz daleka izgleda kao na slici :worth:
Planine su isto neverovatne, npr. planine u Kasmiru su kao svajcarski Alpi .
Goa je isto tako lepa, ali je vise mesto za provod ili odmor na plazi nego sto mozete uzivati u kupanju u moru.
Bila sam i na reci Gang u januaru, u gradu Haridvaru bas pre nego sto se odrzavalo hodocasce-poznato kao Kumbh Mela, gde se skupi oko 20 miliona ljudi koji se kupaju u reci u sred zime. Ja sam jedva izdrzala da stojim u vodi do clanaka :)
Dzajpur je lep grad, pravo turisticko mesto, glavni grad Radzastana, drzave koja je drugacija od drugih zbog blizine pustinje. U ovoj drzavi mozete videti pustinju, jahati kamile i slonove... Lepo mesto za posetu su gradovi Jaisalmer (u kome se odrzava festval kamila), Pushkar (u kome je jezero sa 1.000 hramova izgradjenih na obali)...
Dzajpur je isto lep grad sa mnogo sadrzaja, tvrdjava i vrtova. Posebno je interesantno etno selo Choki Dhani u kome mozete videti kuce u kojima su nekada ziveli stanovnici ovog kraja, ljude u narodnim nosnjama, ljude koji gledaju u dlan i papagaje koji vam govore o sudbini, prodavnice suvenira i sl. a i uzivati u tradicionalnoj veceri.
Svako ko moze bi bar jednom u zivotu trebalo da poseti Indiju, da bi video kakav je to drugaciji svet od evropskog. Meni je Indija sada druga kuca, ali ipak mislim da je Srbija najlepse mesto za zviot :) Zbog svog coveka bih otisla i na kraj sveta ako treba :heart:, pa se nadam da cu u Indiji pronaci svoj mir i organizovati svoj zivot i da ce uprkos velikoj daljini i razlici sve biti u redu :zag:
Pisala sam vam ono sto mi je prvo palo na pamet... ako nekoga nesto konkretno zanima neka pita. Ako neko pozeli u da ide u indiju tu sam da pomognem oko interesantnih mesta za posetu :bye:
 

Back
Top