Pomoć oko odabira novih komponenti

Anonimus17

Početnik
Poruka
30
Pozdrav svima.

U posljednje vrijeme želim nadograditi računar ali nisam siguran koje komponente odabrati.Što više,ne znam ni isplatili se nadograđivati ovu krntiju...

Procesor - Intel Pentium G2020 2.90 GHz
RAM - 4GB
Grafička - NVDIA GeForce210
Matična - Asus P8H61-M LX3 R2.0

Mislio sam ga ovako unaprijediti:

INTEL PROCESOR BX80677 I5 7600
ASUS GRAFICKA KARTICA PH- GTX1050TI -4G
KINGSTON SSD DISK SUV500/240G
MS INDUSTRIAL NAPAJANJE PLATINUM 600 V7
TEAM GROUP MEMORIJA TMDR34096M1600C9

Šta mislite o ovoj konfiguraciji. Kako da provjerim kompatibilnost matične ploče sa novim komponentama i kako izabrati odgovarajuće napajanje?
Da li može predstavljati problem memorija koja nije iste marke, pošto već imam 4GB i mislio sam da nadogradim još četiri.

Na ovom sajtu sam pronašao detaljnije informacije o matičnoj, ali bih ipak da se posavjetujem
sa nekim ko se bolje razumije.

https://www.asus.com/rs/Motherboards/P8H61M_LX3_PLUS_R20/specifications/

Da li vi imate neke predloge za konfiguraciju od 300-400 EURA?

Hvala unaprijed!!! :heart:
 
Pozdrav i tebi. Nemoj da kupujes novi komp. To je je bacanje para. Ako ga iskljucivo koristis za igrice. Ako radis nesto zahtevno i od toga zaradjujes hleb onda da. Tvoj pc moze lepo da se ugrejduje
i5 trece generacije poput i5 3470 i5 3550 i i5 3570 kostaju oko 40 -50 evra. samo skines procesor i zamenis. Taj procesor je vrh.
Kad uporedis i5 3570 sa i5 7600, razlika je nekih 15 %

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7600-vs-Intel-Core-i5-3570/3890vsm793

a i5 je 220% jaci od tvog g2020.

Drugo treba da dokupis bar 4 gb rama + 20 evra.
Trece treba ti solidna grafa. Sad za 70 evra mozes da nadjes polovnu rx 460. to je odlicna grafa
Ili ako uzims novu uzmi bar gtx 1060. gtx 1050ti je smece u odnosu na gtx 1060. A i5 trece generacije je zver. Mali potrosac i ubija.
Mozes cak i da nadjes za 90 evra i i7 3770. To ti je jos bolja opcija za igranje.

Memoriju staru ne mozes da iskoristis na drugu konfiguraciju. Probaj samo da unapredis procesor videces da komp postaje odmah zver.

- - - - - - - - - -

i da napajnje uzmi novo
 
Krajnje je interesantno da neko ko je pre otvoreno pljuvao po polovniom grafickim karticama-sad nekom preporucuje kupivinu iste,...kakav licemer..Takodje pre mu je 1030 bila"zver"a sad mu 1050 Ti koja je 2 klase gore nije dobra?/LOL...Ja sam dobro znao sta hocu samo je dilema bila Intel ili AMD ali za grafu se nisam zeznuo..Polovno je UVEK rizik...!U>V>E>K!!
 
mislim na polovno sa garancijom. naravno da nikad ne treba uzimati bez garancije sabane. 1030 jeste zver od graficke. Ali kad decko oce da investira 300-400 evra da mu popunim budzet. gtx 1050ti i gtx 1060 je mala razlika u ceni a velika u performansama
 
Poslednja izmena:
mislim na polovno sa garancijom. naravno da nikad ne treba uzimati bez garancije sabane. 1030 jeste zver od graficke. Ali kad decko oce da investira 300-400 evra da mu popunim budzet. gtx 1050ti i gtx 1060 je mala razlika u ceni a velika u performansama

nema ti sta da mislis zna se sta su napisaoi time zakopao sam sebe!Sam sebi protivurecis..Drugo dosta vise sa tom besmislicom kako je 1030 "zver":hahaha: Dalje...Ja sam bas skoro uzimao komp i imao sam istu dilemu oko i kompa i graficke-razmisljao sam oko 1050 Ti i 1060 3Gb..1050 Ti cak ima i jednu prednost-ima VISE svoje nVRAM memmorije...Stpoo moze da znaci u nekim igrama..a u testovima realno su u nekoliko% razlike-samo se u novijom naslovima mozda bolje pokaze MALO 1060...I za vece rezolucije-2k i 4k 1060 MOZE nekako da se izbori a 1050 Ti,...jako tesko...I razlika nije mala-1050 Ti je oko 160-170 evra a 1060-i tpo prerko KP-nema ispod 230 evra,.
 
nema ti sta da mislis zna se sta su napisaoi time zakopao sam sebe!Sam sebi protivurecis..Drugo dosta vise sa tom besmislicom kako je 1030 "zver":hahaha: Dalje...Ja sam bas skoro uzimao komp i imao sam istu dilemu oko i kompa i graficke-razmisljao sam oko 1050 Ti i 1060 3Gb..1050 Ti cak ima i jednu prednost-ima VISE svoje nVRAM memmorije...Stpoo moze da znaci u nekim igrama..a u testovima realno su u nekoliko% razlike-samo se u novijom naslovima mozda bolje pokaze MALO 1060...I za vece rezolucije-2k i 4k 1060 MOZE nekako da se izbori a 1050 Ti,...jako tesko...I razlika nije mala-1050 Ti je oko 160-170 evra a 1060-i tpo prerko KP-nema ispod 230 evra,.
Gt 1030 je meni za moje potrebe vrh vrhova. Jedina mana je sto podrzava 2 monitora pa sam je zamenio za rx470

- - - - - - - - - -

nekoliko procenata. Mozda 80%. to je kao kad ti dizes 100 kila, a onaj par procenata jaci lik 180kg

- - - - - - - - - -

to je drugi rang kartice. potpuno drugi rang. gtx 1060 je malo jaca od rx 470. tu bi se moglo reci da je mala razlika. Par procennata
 
Gt 1030 je meni za moje potrebe vrh vrhova. Jedina mana je sto podrzava 2 monitora pa sam je zamenio za rx470

- - - - - - - - - -

nekoliko procenata. Mozda 80%. to je kao kad ti dizes 100 kila, a onaj par procenata jaci lik 180kg

- - - - - - - - - -

to je drugi rang kartice. potpuno drugi rang. gtx 1060 je malo jaca od rx 470. tu bi se moglo reci da je mala razlika. Par procennata
Za slucaj d nisi primetio...a CESTO ne priomecujes-POREDIS 6 Gb verziju ne 3!!Jbt jesi ti toliko pglu ili sta..?
Link za 1050ti ti ne radi...Nebitno ja sam upio EVGA 1060 i ne kajem se...ali je jako loshe sto pogresno informisete ljude..Ali OK ako je neko pglu pa ne zna da GOOGLA sam ebg..njegov problem..
 
Za slucaj d nisi primetio...a CESTO ne priomecujes-POREDIS 6 Gb verziju ne 3!!Jbt jesi ti toliko pglu ili sta..?
Link za 1050ti ti ne radi...Nebitno ja sam upio EVGA 1060 i ne kajem se...ali je jako loshe sto pogresno informisete ljude..Ali OK ako je neko pglu pa ne zna da GOOGLA sam ebg..njegov problem..

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-3GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3646vs3649

najjeftinija gtx 1050ti je bar 21000, dok je ova oko 3000 skuplja. ogromna razlika kao sto i sam vidis
 
ma nista od gt1030,bar sto se mene tice. imam gtx670 koja je kao 1050ti po brzini,polovnu sam uzeo,al izgleda dobro ocuvana pa mi sljaka evo ne znam koji mesec. mada jurim 120fps,pa mi je 1030 jako slabasna. ipak je 1030 najslabija da kazem,mozda u rangu sa rx550,to su ipak totalno low-end kartice,jeftine i hladne. za nekog ko juri 60fps,srednje detalje i slabiju rezoluciju,moze da sluzi...nije za zahtevne korisnike. al ona za svoju cenu,koliko sam gledao performanse,radi posao za sve pare!
 
Poslednja izmena:
^^ OK...i akkao nesto kao sto si sam opisao najslabije moze biti "zver"?Kao kad bi Ficu nazvao zveri medju kolima jer eto, boze moj-ima 4 tocka, volan, motor..Kotrlja se..:0
Ali ne to je kolega vise u fazonu"svaki Cigo svoga konja hvali":)
meni 1060 radi u vecini igara koje ja igram-na ULTRA detaljima, FULLHD rez, ugl. preko 100 FPS...
 
^^ OK...i akkao nesto kao sto si sam opisao najslabije moze biti "zver"?Kao kad bi Ficu nazvao zveri medju kolima jer eto, boze moj-ima 4 tocka, volan, motor..Kotrlja se..:0

:lol: Kotrljaju se FPS-ovi uzbrdo i nizbrdo :lol: ponekad i iskoce iz monitora... :lol:

Nego, sada su bili neki silni popusti na GPU kod mnogih marketa, izgleda da se Black Friday i kod nas ugostio.

Ali imas i ove nenormalne prodavce koji dve nedelje pred Black Friday povecaju cenu za 20%, a onda je kao za BF spuste za toliko :lol: Prefigani su
 
ma nista od gt1030,bar sto se mene tice. imam gtx670 koja je kao 1050ti po brzini,polovnu sam uzeo,al izgleda dobro ocuvana pa mi sljaka evo ne znam koji mesec. mada jurim 120fps,pa mi je 1030 jako slabasna. ipak je 1030 najslabija da kazem,mozda u rangu sa rx550,to su ipak totalno low-end kartice,jeftine i hladne. za nekog ko juri 60fps,srednje detalje i slabiju rezoluciju,moze da sluzi...nije za zahtevne korisnike. al ona za svoju cenu,koliko sam gledao performanse,radi posao za sve pare!

gtx 670 pre ce biti poput gtx 1050. ti je bar 20% jaca u igrama. ocigledno da nemas pojma sta je low end. gt 1030 je sasvim pristojna grafa.

- - - - - - - - - -


evo je gtx 1030 protiv gtx 760 koja je slicna po performansama sa gtx 670
 
gtx 670 pre ce biti poput gtx 1050. ti je bar 20% jaca u igrama. ocigledno da nemas pojma sta je low end. gt 1030 je sasvim pristojna grafa.

- - - - - - - - - -


evo je gtx 1030 protiv gtx 760 koja je slicna po performansama sa gtx 670

Jbt al si uporan da poredis kartice koje su, ono 3, 4 generacuije razlika...i klasa...strasno...Ajd ja sad postavim fotku slikanu sa NIkonom D3 od pre 10 godina o Iphoneom 9x! I to je sad neko validno poredjenje..?
 
ovaj video snimak zaista nema veze sa mozgom...to je nemoguce skroz. ne znam gde bas njega nadje,lazan je do bola. na yt svaka budala moze da izbaci video kakav njemu odgovara. pogledaj ovaj sajt,pa pogledaj brojke na RANG LISTI. i pogledaj perfromanse. pao bi druze u nesvest kad bi probao gtx670 ili 760,da vidis koliko su to daleko brze kartice od gt1030. a ja i ne moram gledati sajtove i benchmarke,jer znam iz iskustva,imao sam rx460,gtx760 i sad imam 670. gt1030 je totalno prosta mala kartica koja nema puno komponenti na sebi. jedino sto je "pokrece",to je gpu i memorijska frekvencija. za sve ostale hardverske delove je jako siromasna i nemoze nista uraditi ozbiljno.

primer 1:
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-760-vs-Nvidia-GT-1030/2159vsm283726

primer 2:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GT-1030
 
ovaj video snimak zaista nema veze sa mozgom...to je nemoguce skroz. ne znam gde bas njega nadje,lazan je do bola. na yt svaka budala moze da izbaci video kakav njemu odgovara. pogledaj ovaj sajt,pa pogledaj brojke na RANG LISTI. i pogledaj perfromanse. pao bi druze u nesvest kad bi probao gtx670 ili 760,da vidis koliko su to daleko brze kartice od gt1030. a ja i ne moram gledati sajtove i benchmarke,jer znam iz iskustva,imao sam rx460,gtx760 i sad imam 670. gt1030 je totalno prosta mala kartica koja nema puno komponenti na sebi. jedino sto je "pokrece",to je gpu i memorijska frekvencija. za sve ostale hardverske delove je jako siromasna i nemoze nista uraditi ozbiljno.

primer 1:
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-760-vs-Nvidia-GT-1030/2159vsm283726

primer 2:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GT-1030

Dzaba ti to njemu objasnjvas..Ustvari verovatnio i on to konta ali se malo pravi blesav...U jednoj temi "niposto ne kupujte polovne graficke kartice"a ovamo coveku predlaze UPRAVO SUPROTNO!!?Ma koga on zahebava...koliko ima kartica iznad 1030...?koliko hoces..?ispod..?jedna ,2 ...i to je KRAJ PRICE!720 i 730 su bile dno, 40, 50, i 60 sredina, 70, i 80 vrh...klase...i to je tako ODUVEK!!
1030 je LOW CLASS, 1050 kao neka sredina i to donji segment, 1050 Ti jaca sredina, 1060 vrh srednje klase itd...zNACI 1030 SAMO VADI STO JE RELATIVNO NOVIJA PA IMA softversku PODRSKU...HARDVERSKI JE djubre!!i ZATO I SLUZI SAMO ZA NISKE MREZOLUCIJE...I fps ISPOD 60 fps..I TO NE NA ULTRA SETINGS..
 
Dzaba ti to njemu objasnjvas..Ustvari verovatnio i on to konta ali se malo pravi blesav...U jednoj temi "niposto ne kupujte polovne graficke kartice"a ovamo coveku predlaze UPRAVO SUPROTNO!!?Ma koga on zahebava...koliko ima kartica iznad 1030...?koliko hoces..?ispod..?jedna ,2 ...i to je KRAJ PRICE!720 i 730 su bile dno, 40, 50, i 60 sredina, 70, i 80 vrh...klase...i to je tako ODUVEK!!
1030 je LOW CLASS, 1050 kao neka sredina i to donji segment, 1050 Ti jaca sredina, 1060 vrh srednje klase itd...zNACI 1030 SAMO VADI STO JE RELATIVNO NOVIJA PA IMA softversku PODRSKU...HARDVERSKI JE djubre!!i ZATO I SLUZI SAMO ZA NISKE MREZOLUCIJE...I fps ISPOD 60 fps..I TO NE NA ULTRA SETINGS..

haha da,kupio covek gt1030 i brani je po svaku cenu kao da je ne znam sta :D al dobro
 
ovaj video snimak zaista nema veze sa mozgom...to je nemoguce skroz. ne znam gde bas njega nadje,lazan je do bola. na yt svaka budala moze da izbaci video kakav njemu odgovara. pogledaj ovaj sajt,pa pogledaj brojke na RANG LISTI. i pogledaj perfromanse. pao bi druze u nesvest kad bi probao gtx670 ili 760,da vidis koliko su to daleko brze kartice od gt1030. a ja i ne moram gledati sajtove i benchmarke,jer znam iz iskustva,imao sam rx460,gtx760 i sad imam 670. gt1030 je totalno prosta mala kartica koja nema puno komponenti na sebi. jedino sto je "pokrece",to je gpu i memorijska frekvencija. za sve ostale hardverske delove je jako siromasna i nemoze nista uraditi ozbiljno.

primer 1:
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-760-vs-Nvidia-GT-1030/2159vsm283726

primer 2:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GT-1030

jedno je sirova procesorska snaga, a drugo je optimizacija. gt 1030 je vise nego dobro optimizovana. za najnovije naslove. u starijim sigurno dobija gtx 760 dramaticno, ali u novijim nije toliko ogromna razlika. Imao sam grafu i veoma je mocna. Za prosecnog korisnika vise nego dovoljna. ne podrzava vise od dva monitora to joj je jedina mana. sad imam rx 470. i ne primetim neku razliku

- - - - - - - - - -

^^ Ma brate ja sam uzeo 1060 s 3 Gb pa opet-sam svestan da kad dodje monitor od 2k , 27 incha da ce bitit cupavo,pogotovo s novijim igrama..I sta sad treba da kazem "1060 je VRH"NE NIJE! Nije losha,daleko od toga ali ono, to je neka gornja srednja klasa..Vrh je-1070 Ti, 1080, 1080Ti, i ove nove..Realno...

ti monitor od 2k i 27 incha ces kupiti za 2000 godina.
 
serete neograniceno. srednja podesavanja su sasvim dovoljna za sve igre. Ultra i srednja ne moze niko da vidi razliku. a 1030 na srednjim podesavanjima je sasvim pristojna. Pa grafa je dobra cim mozes da igras najzahtevniju igru na low podesavnjima 720p na 40 fps.

- - - - - - - - - -

plus je pasivno hladjena. Osetljiv sam na buku. imao sam gtx 650ti bila je ko avion kad polece cim je koristis negde.
 

Back
Top