Kako dokazati gresku za prosecna brzina na auto putu????

dsm

Početnik
Poruka
27
Dakle radim u Beogradu kao elektricar inace zivim u Loznici i cesto idem iz Beograda do Loznice auto putem uzmem karticu na naplatnoj stanici Simanovci iskljucim se na Rumskoj naplatnoj stanici platim putarinu in onda Jarak,Hrtkovci,Platicevo,Sabac,Loznica i tako godinama. Medjuitim pre dva dana mi stize kazna za prekoracenje prosecne brzine na auto putu. Pise da sam se kretao prosecnom brzinom od 157.2 km\h (A VOZIM FIAT STILA 1.9 JTD A NE FERARI) sto znaci da sam povremeno vozio i od 180-200 km\h da bih tom brzimom se prosecno kretao i da sam se iskljucio na naplatnoj stanici SID (ja u Sidu nisam bio nikada). U ponedeljak idem kod sudije za prekrsaje i verovatno ja treba da dokazem da nisam to ja vec neko drugi. Naravno nisam sacuvao racun od naplatne rampe ko bi to cuvao par meseci (a izgleda da treba cuvati). Logovi tablica sa naplatne rampe se cuvaju mesec dana tako da ne mogu na rumskoj raskrsnici trziti log iz Avgusta (proverio sam). A secam se tada su bile velike guzve i na auto putu i delili su kartice napolju van kucice svakom vozacu. KAKO DOKAZATI DA TO NISAM BIO JA?
 
Ne placaj nista jer to je muvacina onih sa naplatne rampe delili su vec otkucane blokove i makli su lovu na kvarno.Cim nisi dobio blok iz automata tu je jasna stvar prevara.Delili su vam sidske blokove tu je druga duza distanca i samim tim si sheban jer si se iskljucio ranije pa je racunata ta distanca i prolazno vreme od tvog stvarnog iskljucenja.
 
Poslednja izmena:
Ово што је колега Sugaenzi поменуо је највероватнији сценарио.
Не би било лоше да видиш некако ако има још сличних случајева па да се браните управо на овај начин који је предложио колега, дељење карата из руке, дакле неправилно.
Друга варијанта је да покушаш да судији објасниш случај и да рачунаш на разум судије. Ако нису добили упутство да одрапе казне можда и прођеш. Понеси слипове од скорих пролазака деонице, објасни да си свакодневно на истој деоници, реци како нема ни једног разлога да месецима возиш по ограничењу (са којим си упознат, нагласи) а онда да једног дана возиш као лудак, да је у питању очигледна грешка и нагласи такође да желиш да верујеш како та грешка људи са наплатне рампе није намерна (чиме дајеш простор судији да избегне умешаност у превару).
У противном, чињенице, како су описане, потпуно против тебе. 157,4 просек је могућ са Стилом, нико не може да потврди да ти ниси ишао у Шид, чак и да си сачувао рачун са наплатне рампе он би до сад избледео, и чак и да је судија разуман и схвати да је у питању нечија превара ти губиш дан на решавање туђе грешке коју ти нико неће платити.

Само ми једна ствар није јасна, зар не добијаш на одсечку одмах информацију да си прекорачио брзину? Не користим аутопут приватно а мој возач пази на те прописе и води евиденцију.

Колега cleaner, да ли је ово довољно просуте памети? И кад планираш да научиш да не спамујеш теме?
 
Poslednja izmena:
U pravu je mod...za obe stvari...i za spam i za sud. Medjutim, kada odes na sud nema potrebe da dramis, jednostavno objasniovo sto si napisao najjednostavnije sto mozes i napomeni da je verovatno neka greska u sistemu. Sudija je mozda budala ili mu je sve jedno, ali ne zeli da mu se obaraju presude, pa zato treba ispricati jednostavno, da razume i ako tako uradis shvatice da nisi zbunjen i da ces se zaliti, ako donese glupu presudu.
 
Ne mozes da dokazes nikako...sud ima dokumentaciju a ti imas samo svoju rec.da angazujes advokata je glupost jer ces se verovatno bolje braniti sam a ako te I kazne jeftinije ces da prodjes nego jos da placas I advokata.sudu su potrebni papiri npr mozes uzeti I podneti podnesak da tvoj auto po fabrickim karakteristikama moze da postigne recimo tu I tu brzinu ili da napises kao I ovde sto si da nisi ni dobio karticu na adekvatan nacin etc u sustini ne mozes samo da odes I kazes nisam ja I to moras da im prilozis I dodatne argumente da to nije tacno.ne znam koliko je kazna za to delo?
 
Na izlaznoj naplatnoj stanici Rumska raskrsnica kada se iskljucim a uzmem karticu na Simanovcima i obratno ne pise prosecna brzina.
Nije stvar koliko je kazna vec je stvar principa zasto da platim za nesto sto nisam uradio. Auto vozim vec 21 godinu i nemam ni jednu kaznu. Nisam neka zadrta budala koje ce da se suprostavlja sistemu sudstva nisam Don Kihot. Iznos kazne cu radije da uplatim u humanitarne svrhe jer je to moja zelja i odluka a ne za nesto sto nisam uradio. Mislio sam da se ovo vec nekom desilo i da ce reci sta se desilo ako ne onda ako se nekome desi ubuduce slicna stvar da vidi sta se meni desilo.
Jedini trag koji imam je fiskalni racun za pumpe za gorivo iz Sapca gde sam sipao u vreme kada sam trebao biti u Sidu.
 
Ne mozes da dokazes nikako...sud ima dokumentaciju a ti imas samo svoju rec.da angazujes advokata je glupost jer ces se verovatno bolje braniti sam a ako te I kazne jeftinije ces da prodjes nego jos da placas I advokata.sudu su potrebni papiri npr mozes uzeti I podneti podnesak da tvoj auto po fabrickim karakteristikama moze da postigne recimo tu I tu brzinu ili da napises kao I ovde sto si da nisi ni dobio karticu na adekvatan nacin etc u sustini ne mozes samo da odes I kazes nisam ja I to moras da im prilozis I dodatne argumente da to nije tacno.ne znam koliko je kazna za to delo?

Jedino, ako ga ti naucis....kada ti pomenu sud ti metanises pola dana...kojim, bre, papirima raspolaze sud? Da je tica soko, a vrabac nije. Te papire je pisala neka budaletina i ako kazes da je pisala budaletina, sudija neka prizna da je i on budaletina...

Treba da vam bude jasno da ozbiljnost suda, ali i ostalih institucija ne zavisi od face onog koji sedi iza stola, nego zavisi od odluka koje donosi.

A osnovno, nije na njemu da dokazuje da nije kriv, nego da osporava te optuzbe....koje neko treba da dokaze cinjenicama, a ne lose fabrikovanim papirima...
 
Jedino, ako ga ti naucis....kada ti pomenu sud ti metanises pola dana...kojim, bre, papirima raspolaze sud? Da je tica soko, a vrabac nije. Te papire je pisala neka budaletina i ako kazes da je pisala budaletina, sudija neka prizna da je i on budaletina...

Treba da vam bude jasno da ozbiljnost suda, ali i ostalih institucija ne zavisi od face onog koji sedi iza stola, nego zavisi od odluka koje donosi.

A osnovno, nije na njemu da dokazuje da nije kriv, nego da osporava te optuzbe....koje neko treba da dokaze cinjenicama, a ne lose fabrikovanim papirima...
Uhh...ne znam da li si ikad imao posla sa sudom ali definitivno vrlo malo ,pravno gledano sud ima dokumentaciju koja mu je dostavljena I na osnovu nje sudi .covek kao optuzeni prvo treba da dobro procita sta mu pise I na osnovu kojih cinjenica mu se sudi u ovom prekrsaju ako nije upoznat sa odredjenim aspektima prava neka prvo vidi kolika je kazna za ovo delo pa onda da vidi da li mu se isplati da angazuje advokata.znaci rec "majke mi nisam ja"ne pije vodu vec cinjenice.ovo je prekrsajno a ne krivicno delo tako da nema potrebe sada dizati tenziju etc ionako je covek pod razumljivim stresom.neka vidi samo sta mu je najisplativije I najbrze da resi to.
 
Na izlaznoj naplatnoj stanici Rumska raskrsnica kada se iskljucim a uzmem karticu na Simanovcima i obratno ne pise prosecna brzina.
Nije stvar koliko je kazna vec je stvar principa zasto da platim za nesto sto nisam uradio. Auto vozim vec 21 godinu i nemam ni jednu kaznu. Nisam neka zadrta budala koje ce da se suprostavlja sistemu sudstva nisam Don Kihot. Iznos kazne cu radije da uplatim u humanitarne svrhe jer je to moja zelja i odluka a ne za nesto sto nisam uradio. Mislio sam da se ovo vec nekom desilo i da ce reci sta se desilo ako ne onda ako se nekome desi ubuduce slicna stvar da vidi sta se meni desilo.
Jedini trag koji imam je fiskalni racun za pumpe za gorivo iz Sapca gde sam sipao u vreme kada sam trebao biti u Sidu.
Па одлично, то даје твојој причи на тежини и то свакако треба да предочиш на суду да би ушло у записник. Мада, ако је судија решио да те казни, увек постоји аргумент да је то рачун неког твог пријатеља који си позајмио. Али опет, у комбинацији са досадашњим некажњавањем, са мирном причом, без пребацивања кривице, само са констатацијом о могућој грешци, можеш и да прођеш.
Лепо би било и да јавиш шта си урадио кад се заврши, управо да би и други чули.
 

Back
Top