"Režemo veze s Rusijom": MIG-ovi 29 idu u istoriju, stižu F-16

Toliko se pohvala daje Slovackoj,sto namerava da kupi americke borbene avione F-16. Ali zar nije to prosto bezdusno,davati milijarde za kupovinu aviona,koji su sejaci
smrti.Zar nije bolje taj novac,dati za opremanje bolnica,socijalnih ustanova.Davati na veci,na bolji standard svih gradjana.Pa zar nas ona dva grozna Svetska rata,
Prvi i Drugi,kada su poginule desetine miliona ljudi,zar nas to nije opametilo,da ne bacamo pare na naoruzanje.I ono sto je veoma simptomaticno,da svaka zemlja koja
izjavi da kupuje te nesretne borbene preskupe avione,njihove Vodje slavodobitno izjavljuju,kako te avione kupuju,ISKLJUCIVO u ODBRAMBENE svrhe.
Veoma je providno,sto nijedan ne rece,da avione kupuje da bi zaratio sa nekom zemljom.Ne.Svi kupuju da se BRANE.Pa ako se svi brane,pitam se,koje onda taj,koji
ce da ih napadne.???

ne kontas poentu... imace tu maslaca slovacki politikanti, plus nece to tolko ni kostati, amerima je bitno da ce sutra slovacki avioni da izvrsavaju misije za njih po svetu u nato...


slovaci su prodane sluge...
 
Slovacka je NATO zemlja, ne vidim nista cudno sto se zele rijesiti ruske tehnike. To je tendencija u svim NATO clanicama, samo sto ce potrajati dok se svi ne rjese svega ruskog.
Tu ne odlucuje kvaliteta i cijena, vec politika i biznis. Americki vazali moraju kupovati americko, a ne rusko, osim ako je u pitanju vojno i ekonomsko jaca drzava kao Turska, oni si mogu priustiti luksuz da ih americki pritisak ne yebe ni 0,2 %.
 
NATO zemlja rešila da nove avione (a trebaju joj novi, jer su im prethodni 30+ godina stari) kupi od NATO saveznika, a ne od drugih zemalja?

Baš čudno.

I još to zgodno upakovala u priču kako je to "otklon od Rusije", dok istovremeno gomilu inputa za svoju rastuću privredu uvozi iz iste...

Da, Slovaci jesu pametni. Pogotovo u odnosu na nas balkanske idiote.





Tetris?

Kupujem redovno odlične ruske Roskon konzerve ribe. Pogotovo one dimljene papaline (šproti).

Odlične. Preporučujem.

Pa i Tetris nisu patentirali svojevremeno nego je bio open source, dakle Rusija nije imala ništa od toga ako se ne varam.

A konzerve nisam pronašao, u ZG ima jedna trgovina ruskim delikatesama i to je to. Pre malo je to Đoko, znaš to i sam. Viđe Kine, i ti i ja u krugu 5 metara od sebe momentalno imamo barem 5 kineskih proizvoda, tako se to radi ako si u tehnološkom zaostatku i evo Kina je u potpunosti sustigla Rusiju i na vojnom planu(rakete,aegis, j20 itd).

Taj trend relativnog zaostajanja će se vjerojatno i nastaviti mada je Rusija još konkurentna u nekim nišama npr podmornice i raketna tehnologija.
 
Pa i Tetris nisu patentirali svojevremeno nego je bio open source, dakle Rusija nije imala ništa od toga ako se ne varam.

A konzerve nisam pronašao, u ZG ima jedna trgovina ruskim delikatesama i to je to. Pre malo je to Đoko, znaš to i sam. Viđe Kine, i ti i ja u krugu 5 metara od sebe momentalno imamo barem 5 kineskih proizvoda, tako se to radi ako si u tehnološkom zaostatku i evo Kina je u potpunosti sustigla Rusiju i na vojnom planu(rakete,aegis, j20 itd).

Taj trend relativnog zaostajanja će se vjerojatno i nastaviti mada je Rusija još konkurentna u nekim nišama npr podmornice i raketna tehnologija.

Nikad Kina nece na vojnom planu dostici Rusiju, jer da su ih stigli, ne bi kopirali rusko vec bi imali originalno svoje, niti bi kupovali rusko, poput aviona i PVO sistema.
 
Slovaci su narod koji sve bolje i bolje zivi, ekonomija im raste, najvece svetske kompanije su dosle, plata obicnog radnika je od 800 -1200 evra, mi to mozemo samo sanjati. Ziveo sam tamo neko vreme, tako da poznajem prilike.... Javnost je podeljena na zapad i Rusiju, ne vole Nato, a mnogi ni EU. Nisu oni time optereceni, pre bih rekao da ne mare za sukob Nato - Rusija, svi rade, zive pristojno, boli ih doope.. Kao sto neko gore napisa, oni su medju prvim drzavama koje bi napustile Nato u slucaju sukoba sa Rusijom. Njihove 29 -ke su modernizovane i sasvim pristojne, svima je jasno da je ovo politicki potez i da nije bilo realne potrebe za nabavku f 16. Vlast je jedno, ali narod je nesto drugo...
 
Nikad Kina nece na vojnom planu dostici Rusiju, jer da su ih stigli, ne bi kopirali rusko vec bi imali originalno svoje, niti bi kupovali rusko, poput aviona i PVO sistema.

Kroasanije ne kapira da neko ko proizvodi tako sofisticirana endogena oruđa koja se kreću 20maha pomoću plazme, može da se okrene sutra i prestane sa uvozom civilnih dekadentnih i luksuznih drangulija.

Kada Zapad pokušava uvesti sankcije, pokušava naterati Rusiju da uđe u tu civilštinu i dekadenciju široke proizvodnje i hiperprodukcije svega i svačega.

Izgleda da zasada ne postoji ni vojni ni civilni recept, ni mrežni ratovi da uteraju Ruse u dekadenciju koja je započeta i zaustavljena posle Jeljcina.

Neki tvrde da Putin predstavlja 51%, a oligarsi svih struktura 49% vlasti !?!?

Ne znam, ali je vidljiv jedan pobednički stav !
 
Knjaz Miloš:
"Bog je pamet najbolje podelio.
Niko se ne žali da mu je malo dao."

Ali je kretjenski kupovati F16
koji je za MIG29 glineni golub
Kao i za svaku pristojnu PVO.
Što njihovi saveznici (i pored pretnji) kupuju Migove?

Jednostavno MIG je mnogo bolji.
I ne gledajući odnos kvalitet/cena
.

U nekom sukobu neće oni to ni koristiti ...

To je za paradu i za reket...
 
Pa i Tetris nisu patentirali svojevremeno nego je bio open source, dakle Rusija nije imala ništa od toga ako se ne varam.

Pa pitao si za nešto što znaš, eto to mi prvo palo na pamet, Rusi izmislili, Amerikanci markentiški upakovali, a Kinezi proizveli...:per:

Eto, ima i Kasperski, on je takođe svetski poznata marka...

A konzerve nisam pronašao, u ZG ima jedna trgovina ruskim delikatesama i to je to. Pre malo je to Đoko, znaš to i sam. Viđe Kine, i ti i ja u krugu 5 metara od sebe momentalno imamo barem 5 kineskih proizvoda, tako se to radi ako si u tehnološkom zaostatku i evo Kina je u potpunosti sustigla Rusiju i na vojnom planu(rakete,aegis, j20 itd).

Ma slažem se ja da je malo, kad je roba široke potrošnje u pitanju. Sve države bivšeg Sovjetskog Saveza su oduvek muku mučile sa proizvodnjom dovoljne količine robe široke potrošnje. One imaju proizvodnju (Belorusija, na primer, je bila u privrednom smislu isto što i Slovenija u SFRJ, pravili su elektroniku, televizore) ali je ona jednostavno bila nedovljna i za njihova tržišta, a tek za izvoz... Isto važi i za farmaciju, na primer.

Sa druge strane, Rusi i još par zemalja bivše SSSR uopšte nisu zanemarivi u nekim segmentima industrijske i procesne opreme. Oprema za eksploataciju nafte i gasa, rudarstvo, u poslednje vreme i oprema za poljoprivredu, nisu ni najmanje nepoznati u svetu. U stvari, mi ovde pripadamo toj "nemačko-američkoj" tržišnoj zoni, pa i ne znamo koliko su u svetu, pogotovo u domenu van široke potrošnje (osim izvikanih globalnih robnih marki) poznati razni proizvodi iz drugih industrijskih zemalja.

Francuzi su ti, na primer, svetski lider u oblasti razvoja mikroelektronike. Šta znaš od njihovih robnih marki?

Britanci su i dalje jedna od najjačih industrija mašinogradnje na svetu. Koliko poznaješ njihove proizvođače mašina?

U Africi skoro pa ne znaju da se u Evropi prave automobili i kamioni. Na sve strane samo Koreanci, Japanci i Kinezi...

Koliko poznaješ indijskih proizvoda široke potrošnje?

Taj trend relativnog zaostajanja će se vjerojatno i nastaviti mada je Rusija još konkurentna u nekim nišama npr podmornice i raketna tehnologija.

I tehnologija dobijanja i obrade metala, mašinogradnje, nuklearne tehnologije za komercijalnu upotrebu (trenutno Rossatom gradi nuklearne elektrane u Mađarskoj i Turskoj)...ta ocena o tehnološkoj zaostalosti na osnovu proizvoda široke potrošnje je vrlo uslovna...:per:
 
Pa pitao si za nešto što znaš, eto to mi prvo palo na pamet, Rusi izmislili, Amerikanci markentiški upakovali, a Kinezi proizveli...:per:

Eto, ima i Kasperski, on je takođe svetski poznata marka...



Ma slažem se ja da je malo, kad je roba široke potrošnje u pitanju. Sve države bivšeg Sovjetskog Saveza su oduvek muku mučile sa proizvodnjom dovoljne količine robe široke potrošnje. One imaju proizvodnju (Belorusija, na primer, je bila u privrednom smislu isto što i Slovenija u SFRJ, pravili su elektroniku, televizore) ali je ona jednostavno bila nedovljna i za njihova tržišta, a tek za izvoz... Isto važi i za farmaciju, na primer.

Sa druge strane, Rusi i još par zemalja bivše SSSR uopšte nisu zanemarivi u nekim segmentima industrijske i procesne opreme. Oprema za eksploataciju nafte i gasa, rudarstvo, u poslednje vreme i oprema za poljoprivredu, nisu ni najmanje nepoznati u svetu. U stvari, mi ovde pripadamo toj "nemačko-američkoj" tržišnoj zoni, pa i ne znamo koliko su u svetu, pogotovo u domenu van široke potrošnje (osim izvikanih globalnih robnih marki) poznati razni proizvodi iz drugih industrijskih zemalja.

Francuzi su ti, na primer, svetski lider u oblasti razvoja mikroelektronike. Šta znaš od njihovih robnih marki?

Britanci su i dalje jedna od najjačih industrija mašinogradnje na svetu. Koliko poznaješ njihove proizvođače mašina?

U Africi skoro pa ne znaju da se u Evropi prave automobili i kamioni. Na sve strane samo Koreanci, Japanci i Kinezi...

Koliko poznaješ indijskih proizvoda široke potrošnje?



I tehnologija dobijanja i obrade metala, mašinogradnje, nuklearne tehnologije za komercijalnu upotrebu (trenutno Rossatom gradi nuklearne elektrane u Mađarskoj i Turskoj)...ta ocena o tehnološkoj zaostalosti na osnovu proizvoda široke potrošnje je vrlo uslovna...:per:

To i jeste strategija SAD-a, da Rusi prebace 50% visoke vojne tehnologije na civilne drangulije i potrošnju.

I da ih tu potuku preko STO, a da narod zahvati dekadencija...

- - -
Nemaju drugi recept !
Rat ne pomaže,
Sankcije ne pomažu...
 
Knjaz Miloš:
"Bog je pamet najbolje podelio.
Niko se ne žali da mu je malo dao."

Ali je kretjenski kupovati F16
koji je za MIG29 glineni golub
Kao i za svaku pristojnu PVO.
Što njihovi saveznici (i pored pretnji) kupuju Migove?

Jednostavno MIG je mnogo bolji.
I ne gledajući odnos kvalitet/cena
.

Mig 29 je bolji od F-16 samo u jednoj stvari: bliskoj vazdušnoj borbi. (ako su im piloti jednakog kvaliteta)

U vazdušnoj borbi na srednjoj daljini su egal, pod uslovom da im je elektronika i naoružanje na istom tehnološkom nivou.

U svemu ostalom je F-16 bolji, pogotovo u onome što je glavni posao avijacije: podrška trupama na zemlji/vodi.

Mig 35 je verovatno već nešto drugo...
 
To je sve beznačajno sa F16 i M29, jer se ne zna kako bi elektronsko i psihotronsko naoružanje uticalo na onesposobljavanje i aparata i pilota !

Da bi se takve stvari procenjivale treba jedano odmeravanje snaga npr u Siriji, gde su se delimično odmerili što se tiče raketnih sistema kako u napadu tako i u odbrani.

Tu se pokazalo da je S300 spor za punjenje i da su američki sistemi prošli kroz odbranu
 
Mig 29 je bolji od F-16 samo u jednoj stvari: bliskoj vazdušnoj borbi. (ako su im piloti jednakog kvaliteta)

U vazdušnoj borbi na srednjoj daljini su egal, pod uslovom da im je elektronika i naoružanje na istom tehnološkom nivou.

U svemu ostalom je F-16 bolji, pogotovo u onome što je glavni posao avijacije: podrška trupama na zemlji/vodi.

Mig 35 je verovatno već nešto drugo...


Ako se ne varam Mig -29 je skoro uvek obaran od strane F 14 I F 16, u raznim sukobima su imali duele i skoro uvek je 29-ka izlacila deblji kraj. Tu mislin na iransko - iracki sukob, zatim Etiopija - Eritreja i na jos nekoliko bojista...
 
Ruski raketni inženjeri su odmah pristupili reinženjeringu.

- - - - - - - - - -

Ako se ne varam Mig -29 je skoro uvek obaran od strane F 14 I F 16, u raznim sukobima su imali duele i skoro uvek je 29-ka izlacila deblji kraj. Tu mislin na iransko - iracki sukob, zatim Etiopija - Eritreja i na jos nekoliko bojista...

A ko je sedeo u tim aparatima i čija je bila podrška M , a čija F ??
 
Ruski raketni inženjeri su odmah pristupili reinženjeringu.

- - - - - - - - - -



A ko je sedeo u tim aparatima i čija je bila podrška M , a čija F ??

To ne znam, ali mogu da pretpostavim. Ja samo tvrdim da je MIG uglavnom gubio te vazdusne duele, a cesto je pogadjan sa tla. Voleo bih da nije tako, ali statistika nije na ruskoj strani.
 
Pa pitao si za nešto što znaš, eto to mi prvo palo na pamet, Rusi izmislili, Amerikanci markentiški upakovali, a Kinezi proizveli...:per:

Eto, ima i Kasperski, on je takođe svetski poznata marka...



Ma slažem se ja da je malo, kad je roba široke potrošnje u pitanju. Sve države bivšeg Sovjetskog Saveza su oduvek muku mučile sa proizvodnjom dovoljne količine robe široke potrošnje. One imaju proizvodnju (Belorusija, na primer, je bila u privrednom smislu isto što i Slovenija u SFRJ, pravili su elektroniku, televizore) ali je ona jednostavno bila nedovljna i za njihova tržišta, a tek za izvoz... Isto važi i za farmaciju, na primer.

Sa druge strane, Rusi i još par zemalja bivše SSSR uopšte nisu zanemarivi u nekim segmentima industrijske i procesne opreme. Oprema za eksploataciju nafte i gasa, rudarstvo, u poslednje vreme i oprema za poljoprivredu, nisu ni najmanje nepoznati u svetu. U stvari, mi ovde pripadamo toj "nemačko-američkoj" tržišnoj zoni, pa i ne znamo koliko su u svetu, pogotovo u domenu van široke potrošnje (osim izvikanih globalnih robnih marki) poznati razni proizvodi iz drugih industrijskih zemalja.

Francuzi su ti, na primer, svetski lider u oblasti razvoja mikroelektronike. Šta znaš od njihovih robnih marki?

Britanci su i dalje jedna od najjačih industrija mašinogradnje na svetu. Koliko poznaješ njihove proizvođače mašina?

U Africi skoro pa ne znaju da se u Evropi prave automobili i kamioni. Na sve strane samo Koreanci, Japanci i Kinezi...

Koliko poznaješ indijskih proizvoda široke potrošnje?



I tehnologija dobijanja i obrade metala, mašinogradnje, nuklearne tehnologije za komercijalnu upotrebu (trenutno Rossatom gradi nuklearne elektrane u Mađarskoj i Turskoj)...ta ocena o tehnološkoj zaostalosti na osnovu proizvoda široke potrošnje je vrlo uslovna...:per:

Da ne ulazim sad u dubinu, pa iebate Žorž znam francuskih proizvoda koliko oćes od Sagema, Luj Vitona, Richemonta,Hermesa, banki Societe Generale(imam kredit kod njih), Paribas, Agricole do Renaulta, Peugeota, Citroena, Loreala, i dr. Pa iebate pogledaj index CAC pa će ti sve bidne jasno, Francuska je 4. po redu u Fortune 500 kompanijama.
 
Poslednja izmena:
To ne znam, ali mogu da pretpostavim. Ja samo tvrdim da je MIG uglavnom gubio te vazdusne duele, a cesto je pogadjan sa tla. Voleo bih da nije tako, ali statistika nije na ruskoj strani.

MA nije bitno šta bi ko voleo, nego moraš imati kontekst i uslove borbe !

Nije to viteška borba 2 konja i 2 ritera !

Tu postoji podrška sa zemlje, mora, vazdha i kosmosa i uvežbanost nekog siromašnog etiopljanina sa 100č leta i nekog amerikanca ili izraelca sa 3000č leta !

- - -
Zato se o tome ne može znati dok se amerikanci i rusi ne sudare na nekom neutralnom polju, gde će svako imati sopstvenu tehnološku podršku takvom dvoboju

Tek tada će doći tehnika do svog iskazanog maksimuma
 
F 16 - $35 mil
F 35A - $100 mil
F 22 - $250 mil

Вулканизерска памет. Не вреди.

ти да си мало паметнији , тебе не би заебавало пола форума :hahaha:

испод имаш болдовано из уводне поруке где пише да ће словаке 14 нових авиона коштати 1,87 милијарди $ , што дође око 130 милиона по комаду .
Недавно је Кина купила за 2 милијарде 24 СУ 35 који је мамоебац за све америчке канте .

Slovačka je početkom jula ove godine odlučila da će da kupi 14 novih višenamenskih borbenih aviona F-16V ("Viper") od SAD, po ceni od 1,87 milijardi dolara.



ПС иначе ПРЕДВИЂЕНА цена за Ф 35 је била око 220 МИЛИОНА ДОЛАРА , али пошто су утврдили да је опака канта И ДА НИЈЕ НИ ЗА ЋУНУ , цена је пала на неких 100 милиона са предпоставком да ће да иде и на 80 милиона .
Разлику од 80 МИЛИОНА ДО 220 ЋЕ ДА ДАЈУ на оправке оних 9996 грешака које има .:mrgreen:
 
Ako se ne varam Mig -29 je skoro uvek obaran od strane F 14 I F 16, u raznim sukobima su imali duele i skoro uvek je 29-ka izlacila deblji kraj. Tu mislin na iransko - iracki sukob, zatim Etiopija - Eritreja i na jos nekoliko bojista...

Ne znam da li je neki Mig 29 bio oboren u iračko-iranskom ratu, ali jeste u Zalivskom 91-ve, i to po pravilu sa srednjih daljina od strane F-15.

Kod nas su 99-te poobarani od strane F-16, takođe sa srednjih daljina.

U Etiopija - Eritreja su obarani od strane Su-27.

Mig 29 je koncipiran kao frontovski lovac, namenjen bliskoj vazdušnoj borbi, sa vrlo ograničenim mogućnostima da postane "lovac za prevlast u vazdušnom prostoru" (što F-15 i SU 27 jesu, a F-16 je vremenom postao) i sa vrlo ograničenim mogućnostima za napade na ciljeve na zemlji.

To je jednostavno tako. A nešto što je u startu ograničeno koncepcijski, jako teško se može promeniti bez ozbiljnih konstrukcionih zahvata.
 
Ja nemam nista protiv da Srbija kupuje naoruzanje i od Amerike. Pa bio bih najsrecniji kada bi nabavljali i od jednih i od drugih, ali nazalost NATO nam ne da nista a Rusi daju ali jako malo...... Gledam Vucica sinoc kako sav ushicen saopstava da imamo 14 dvaesdevetki kao da ih je 114.... sa takvim zarom je govorio...... pa se pumpa preko medija kao stizu tenkovi ha ha a niko ne kaze da je u pitanju svega 30 i slovima TRIDESET tenkova i to T 72 koji i nije nesto Bog zna sta.

Pa onda i taj cuveni S 300 primera radi Rusi su ga odavno dali i Grcima i Bugarima pa cak i Jermenima. A nama? Nama maketa. A Grcka i Bugarska su uvele sankcije Rusiji a Srbija nije!
 
Da ne ulazim sad u dubinu, pa iebate Žorž znam francuskih proizvoda koliko oćes od Sagema, Luj Vitona, Richemonta,Hermesa, banki Societe Generale(imam kredit kod njih), Paribas, Agricole do Renaulta, Peugeota, Citroena, Loreala, i dr. Pa iebate pogledaj index CAC pa će ti sve bidne jasno, Francuska je 4. po redu u Fortune 500 kompanijama.

:mrgreen:

Aman, nisam te pitao za sve francuske robne marke, nego sam te pitao za francusku mikroelektroniku...mislim da li znaš šta sve, i za šta sve proizvode mikroelektroniku Sagem, Alcatel, Tales, i neke druge manje firme...
 

Back
Top