РАТА VS РЕНТА

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.593
Рата ... месечна надокнада за кориштење .. нечега ... после истека XY(Z) година .. покретна непокретна имовина је 'ваша'

Рента ... месечно надокнажујете корчтење покретне непокретне имовине ...

Економисти ломе копља када је исплативо ... ваљда раентијерима да се прихвате отплате на рате...
Математика је .. да упростимо.
Поделите тренутну цену некретнине са 20 или 30 година па поелите са 12 месеци ... и ако је рата мања од ренте
исплати се плаћатаи ранту уместо ренте

Признаћете велики је луфт односно толеранција 50%

Рецимо стан 50 квадрата на Београдској Трошарини ( јер има Нишка ... Врањанска ....трочарина )
тренутно цене ( да не кажемо вреди ) 70 000 евара

Ако се рачуна на 20 година рата је цирка 300 евара ... а на 30 и повољније .... 200 ...

Такав стан тренутно цене на издаваљу 400 евара

Мењутим немојте се полакомити .. има делова граада где је рата исто 300 евара али рента 100 евара ..

Зато плајваз и абакус у шаке и мерите мерите мерите .. пре него пресечете ... ако имате шта .. односно од чега ....
разбијете касенце прасенце ... изкопате из њиве слатнике ... да обрнете

ако имате а не као вешина крпите , парате ....шпарате ... на једном другоме трећем ... за четврто

Е сад се ви питате .. зашто ондак банке не узмеду у власничтво те силне станове које продају на рату ... па их издају на ренту
кад је већ зарада толика ....

Ееее ... па одговор је очигледан ... Узеле би да се више исплати ..

значи не исплати се куповати .... у дугове и себе и потомке родбину уваљивати
 
Poslednja izmena:
Hvala. Trajalo je 5 godina dok nismo našli adekvatnu priliku, da se preko 80% naših zahteva poklopi. Istina, nekima je ta rata ništa (oko 100EUR), a nekima je pola plate. Nama je to nekako tako da možemo podneti. Istina, na kraju otplate kredita, iznos, koji banka dobija je oko 1,6 puta veći od onog, koji nam je ona dala. Neki kažu da je to čista pljačka. Iskreno, nisam stručnjak i ne znam koliko je to nužno zlo, ali sam svestan da drugog načina nismo imali da dođemo do svoje nekretnine, niti bi se išta u tome promenilo još ko zna koliko godina.
 
Hvala. Trajalo je 5 godina dok nismo našli adekvatnu priliku, da se preko 80% naših zahteva poklopi. Istina, nekima je ta rata ništa (oko 100EUR), a nekima je pola plate. Nama je to nekako tako da možemo podneti. Istina, na kraju otplate kredita, iznos, koji banka dobija je oko 1,6 puta veći od onog, koji nam je ona dala. Neki kažu da je to čista pljačka. Iskreno, nisam stručnjak i ne znam koliko je to nužno zlo, ali sam svestan da drugog načina nismo imali da dođemo do svoje nekretnine, niti bi se išta u tome promenilo još ko zna koliko godina.

Па имали сте среће ... Десетине хиљада породица у Србији који су у швајцарцима узели кредит отплатили су за 10 година стан
а треба јо+ да додају толико или чак дупло новца ... ако су узели на дужи период

https://www.ekspres.net/ekonomija/svajcarski-rulet
 

Back
Top