Jedna divna tema...

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Za zene, muskarce, mame, tate, babe, dede, tetke... za sve... :)

Kako ste deci odgovarali na pitanja:”Odakle dolaze bebe?”

Kako je beba usla u stomak?
Kako beba izlazi iz stomaka?
Kako zna kad treba da izadje?
Jel boli?
Itd...
Itd...


Kako su vama objasnili?
Kako vi objasnjavate deci(vasoj ili tudjoj... muskoj ili zenskoj)?
I sa koliko godina?


Hvala :)

- - - - - - - - - -

Prosle nedelje, deca(6 i 4 godine)sede u kuhinji, gule mandarine, ja kuvam...
Ne znam kako smo dosli do teme bebe... ali pocinju pitanja da se nizu...
On je spreman za odgovore ali ona nije.
Objasnjavam i izvlacim se na carski rez, kad je u pitanju izlazak.
Ali ulazak je ostao neresen :malav:

Znam da ce krenuti pitanja... hvala bogu... i ocekujem ih...
Kako cu se snaci ne znam... svakako ce biti zanimljivo :lol:

Zanimaju me vasa iskustva i saveti.
 
Za zene, muskarce, mame, tate, babe, dede, tetke... za sve... :)

Kako ste deci odgovarali na pitanja:”Odakle dolaze bebe?”

Kako je beba usla u stomak?
Kako beba izlazi iz stomaka?
Kako zna kad treba da izadje?
Jel boli?
Itd...
Itd...


Kako su vama objasnili?
Kako vi objasnjavate deci(vasoj ili tudjoj... muskoj ili zenskoj)?
I sa koliko godina?


Hvala :)

- - - - - - - - - -

Prosle nedelje, deca(6 i 4 godine)sede u kuhinji, gule mandarine, ja kuvam...
Ne znam kako smo dosli do teme bebe... ali pocinju pitanja da se nizu...
On je spreman za odgovore ali ona nije.
Objasnjavam i izvlacim se na carski rez, kad je u pitanju izlazak.
Ali ulazak je ostao neresen :malav:

Znam da ce krenuti pitanja... hvala bogu... i ocekujem ih...
Kako cu se snaci ne znam... svakako ce biti zanimljivo :lol:

Zanimaju me vasa iskustva i saveti.

Објаснила сам када ме је питао ( 4 године) онако како јесте, бираним речима и користећи изразе које деца користе за полне органе. Помогле су ми слике књиге "Кобајаги донела ме рода". Још је после мало сам листао и то је то, једноставно као што и јесте.
Ми иначе имамо такав однос да нема устручавања.
 
Ne bih bio u stanju,da dam generalno,kako objasniti detetu,nacin zaceca,ali znam da je to veoma osetljivo i delikatno pitanje.Svakako da se mora uzeti u obzir,da sva
deca ne mogu prihvatiti isto objasnjenje.Ja sam na primer bio veoma osetljiv,senzibilan decak,koji nije mogao da podnese neke neprijatne stvari,a koje su u stvari
prirodne.Dugo vremena kao decak,nisam imao pojma o tome,kako deca "nastaju",na koji nacin.Na kraju sam saznao od starijih decaka,iz ulice u kojoj sam ziveo
i bio sa njima,u svakodnevnom kontaktu.Moram ovde reci,da onaj cas,kada sam od starijih decaka saznao,kako deca "dolaze" na svet,da sam doziveo veliku
emocionalnu traumu.Do tada,imao sam neko bajkovito misljenje o nacinu radjanja dece.No ta brutalna istina,kada sam saznao,da se deca radjaju kroz isti kanal
kroz koji zene izbacuju mokracu,bio sam zgadjen i ojadjen.Ne znam kako ce to delovati na ovom Forumu,ali ja i dan danas,kao odrastao skolovan covek,ne volim
da mislim na taj ponizavjuci nacin,na koji bebe dolaze na svet.Takodje,veoma sam zgadjen i cinjenicom,kako se dete zacinje polnim aktom.Opet muskim polnim
organom,koji muskarcima sluzi i za (u prvom redu) za izbacivanje mokrace.Eto,to je moje licno emotivno pacenje,koje sam doziveo,kada sam sve saznao.
 
nama na temi
a tvoja prva rečenica, poprilično je debilna

i meni je moja draga majka objasnila rečima
ali kao da sam ja znala šta je penis i vagina, pa mi je i to usput objasnila
zavisi i koliko dete ima godina
 
zahtevna je za prevodjenje ukoliko ne stavim zarez upitnik i uzvichnik plus bonus smajli
naravno pricha mora da bude opshirna sa detaljima majchinski neznim
ako metnem sliku bebe s neta pa se topim, milina
debil lol

u zavisnosti od uzrasta dece prilagodjavala sam vokabular
shta te zanima konkretno, nadam se da ne zelish da te podojim
 
Moje dete je volelo da cita..od svih igracaka najcesce se hvatala za slikovnice..zato smo ih kupovali stalno..tako smo naisli i na divnu veoma realno ilustrovanu knjizicu u kojoj je na desetak listova objasnjeno sve za uzrast predskolaraca..vrlo realne ilustracije i vrlo jasno objasnjenje..i sta su polni organi i kako nastaju i kako se radjaju bebe..to joj nije bila bas omiljena knjiga :lol: jer je dobila pre nego je ona nama postavila pitanja..
 
Ne sećam se konkretno koja pitanja i kada, znam da smo slobodno razgovarali rečima i opširnošću prilagođenim uzrastu. Nisu me nikada toliko iznenadili da bih izbegla da dam tačan odgovor.
 
Ne bih bio u stanju,da dam generalno,kako objasniti detetu,nacin zaceca,ali znam da je to veoma osetljivo i delikatno pitanje.Svakako da se mora uzeti u obzir,da sva
deca ne mogu prihvatiti isto objasnjenje.Ja sam na primer bio veoma osetljiv,senzibilan decak,koji nije mogao da podnese neke neprijatne stvari,a koje su u stvari
prirodne.Dugo vremena kao decak,nisam imao pojma o tome,kako deca "nastaju",na koji nacin.Na kraju sam saznao od starijih decaka,iz ulice u kojoj sam ziveo
i bio sa njima,u svakodnevnom kontaktu.Moram ovde reci,da onaj cas,kada sam od starijih decaka saznao,kako deca "dolaze" na svet,da sam doziveo veliku
emocionalnu traumu.Do tada,imao sam neko bajkovito misljenje o nacinu radjanja dece.No ta brutalna istina,kada sam saznao,da se deca radjaju kroz isti kanal
kroz koji zene izbacuju mokracu,bio sam zgadjen i ojadjen.Ne znam kako ce to delovati na ovom Forumu,ali ja i dan danas,kao odrastao skolovan covek,ne volim
da mislim na taj ponizavjuci nacin,na koji bebe dolaze na svet.Takodje,veoma sam zgadjen i cinjenicom,kako se dete zacinje polnim aktom.Opet muskim polnim
organom,koji muskarcima sluzi i za (u prvom redu) za izbacivanje mokrace.Eto,to je moje licno emotivno pacenje,koje sam doziveo,kada sam sve saznao.
Od kad deca dolaze kroz kanal na koji izbacujemo mokracu?

I od kad je rodjenje ponizavajuce?
 
Ne bih bio u stanju,da dam generalno,kako objasniti detetu,nacin zaceca,ali znam da je to veoma osetljivo i delikatno pitanje.Svakako da se mora uzeti u obzir,da sva
deca ne mogu prihvatiti isto objasnjenje.Ja sam na primer bio veoma osetljiv,senzibilan decak,koji nije mogao da podnese neke neprijatne stvari,a koje su u stvari
prirodne.Dugo vremena kao decak,nisam imao pojma o tome,kako deca "nastaju",na koji nacin.Na kraju sam saznao od starijih decaka,iz ulice u kojoj sam ziveo
i bio sa njima,u svakodnevnom kontaktu.Moram ovde reci,da onaj cas,kada sam od starijih decaka saznao,kako deca "dolaze" na svet,da sam doziveo veliku
emocionalnu traumu.Do tada,imao sam neko bajkovito misljenje o nacinu radjanja dece.No ta brutalna istina,kada sam saznao,da se deca radjaju kroz isti kanal
kroz koji zene izbacuju mokracu,bio sam zgadjen i ojadjen.Ne znam kako ce to delovati na ovom Forumu,ali ja i dan danas,kao odrastao skolovan covek,ne volim
da mislim na taj ponizavjuci nacin,na koji bebe dolaze na svet.Takodje,veoma sam zgadjen i cinjenicom,kako se dete zacinje polnim aktom.Opet muskim polnim
organom,koji muskarcima sluzi i za (u prvom redu) za izbacivanje mokrace.Eto,to je moje licno emotivno pacenje,koje sam doziveo,kada sam sve saznao.

malo si u svadji sa anatomijom, ali dobro..koji cm gore dole
a tek koliko bi bio zgadjen i ojadjen kad bi znao da tvoje rodjenje nije propratio zlatan tus, nego se mama i iskakila jer uz bebe idu i gomanca - eto tebi traume do kraja zivota :lol:
 
meni bilo zao da mu napisem za govna :malav:

pojma nemam ni kako su meni objasnjavali radjanje i pravljenje dece, niti kako sam ja svojoj cerki :think:
pretpostavljam da je bilo bezbolno u oba slucaja, setila bih se neke vece traume ili blama ili cega god..mislim da roditleji vise drame tj pridaju paznju tome kako i sta reci, nego sto decu zaista zanima forma ili pristup.
kratki i jasni odgovori, bez crvenjenja stresa i pozivanja decijeg psihologa unapred, za slucaj da im ostetimo buduci seksualni zivot.
 
Meni nisu ni pričali ili se barem ne sećam iz te neke ranije faze.
Posle sam sve detaljno saznala kroz već spomenutu knjižicu - kobajagi donele nas rode, informativno, kratko i jasno, bez nekih većih filozofiranja.
Mada sam nešto od toga i naslućivala (ili već znala) jer me nije tu ništa veliko prenerazilo i iznenadilo.

Ako me smrdulence bude ispitivao tako ću mu i reći,jednostavno i prilagođeno uzrastu u kojem tada bude.
 
meni bilo zao da mu napisem za govna :malav:

pojma nemam ni kako su meni objasnjavali radjanje i pravljenje dece, niti kako sam ja svojoj cerki :think:
pretpostavljam da je bilo bezbolno u oba slucaja, setila bih se neke vece traume ili blama ili cega god..mislim da roditleji vise drame tj pridaju paznju tome kako i sta reci, nego sto decu zaista zanima forma ili pristup.
kratki i jasni odgovori, bez crvenjenja stresa i pozivanja decijeg psihologa unapred, za slucaj da im ostetimo buduci seksualni zivot.

zamisli njegove traume kad ode sa zenom na porodjaj da joj bude podrska i da je drzi za ruku :lol:
pre neki dan sam se smejala onako iskreno od srca na sav glas kad sam na fejsu videla klip sa ocevima koji prisustvuju porodjaju
od padanja u nesvest do takve zgrozenosti i neverice kad su videli sta se dole desava :lol: kao da su njih doneli vanzemaljci :)
 
zamisli njegove traume kad ode sa zenom na porodjaj da joj bude podrska i da je drzi za ruku :lol:
pre neki dan sam se smejala onako iskreno od srca na sav glas kad sam na fejsu videla klip sa ocevima koji prisustvuju porodjaju
od padanja u nesvest do takve zgrozenosti i neverice kad su videli sta se dole desava :lol: kao da su njih doneli vanzemaljci :)

Ovo sam i ja gledala,umrla sam zbog onog u belom duksu,taj vise nece ebati,sile nema
 
Poslednja izmena:

Back
Top