Sve više samoubistva u Srbiji

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Da li mislite da su ova samoubistva na neki način protest i buntovni čin, kao što je u Sibiru i Aušvicu preživeti bio znak bunta?

Znam da ima samoubistava zbog bukvalno duga od 200€, ali ne pitam to, pitam ima li među ovim samoubistvima nečeg pobunjeničkog?

U svakom slučaju, to je tema koju svi "preskaču", a trebalo bi posvetiti pažnju jer se mladi ubijaju sve više i više.

- - - - - - - - - -

Molim moderatore da dodaju slovo "a" koje sam slučajno "progutala"
(Sve više samoubistAva u Srbiji)
 
Da li mislite da su ova samoubistva na neki način protest i buntovni čin, kao što je u Sibiru i Aušvicu preživeti bio znak bunta?

Znam da ima samoubistava zbog bukvalno duga od 200€, ali ne pitam to, pitam ima li među ovim samoubistvima nečeg pobunjeničkog?

U svakom slučaju, to je tema koju svi "preskaču", a trebalo bi posvetiti pažnju jer se mladi ubijaju sve više i više.

- - - - - - - - - -

Molim moderatore da dodaju slovo "a" koje sam slučajno "progutala"
(Sve više samoubistAva u Srbiji)
Hoćeš da nas pitaš da li ima sve više samoubistava zato što se ljudi bune protiv stanja u zemlji, vlasti itd?
 
Da, tačno da je samoubistvo zbog 200€ ustvari samo kap koja je prelila čašu... slažem se @Драгор

@jolemisa, da sastavimo to: bunt zbog nemaštine

Moram nešto da vam kažem, neki će se smejati, ali nema veze. Kad je bio Milošević ev režim, ja sam bila u gimnaziji (Ala sam fosil :lol: ali nije to sad tema), ukratko, ložila sam se na ideju da se oblepim cela nekim eksplozivom, da mu nekako priđem i da ga ubijem, tj. odletela bih i ja u vazduh...klinacka mašta, očigledno nisam to uradila.

Kad sam imala 19 godina, izbacili su me iz škole zbog broja izostanaka, bile su "90- te, otac, majka, ja podstanari, moj otac imao platu 2 i po marke...ja sam radila u pizeriji za 50 maraka što je bilo za ono vreme kao sad 500€. Nisam prosto mogla da dolazim na sve časove, razredni je znao, a Gimnazija, jedina ja toliko siromašna, itd, itd.
Nisu mogli da me izbace, jer je direktor bio pravedan čovek, i s'obzirom na moje ocene prethodne dve godine (sve 4 i 5) i to da sam podstanar, da radim itd., "padne dogovor" da mi ostave jedinicu iz matematike! Da skratim, u avgustu mi kažu da sam pala, a nisu mi dozvolili da VIDIM svesku (nisam LUDA, položila sam! A i "mutne vode" su me i dovele do avgusta...kako da mi zaključi 1 kad jedinicu nikad nisam dobila?!

Elem, ponavljati razred nije TOLIKO strašno samo po sebi, ali u ONO VREME kad je svaki mesec bio teška borba za kiriju (roditelji se u međuvremenu sele na neko selo, zajedno sa izbeglicama, jer je dotle došlo), i možda sam bila izgladnela i možda je bilo u afektu, ali ja sam bila odlučila da se ubijem. Prerezala sam vene IZ BUNTA, ali plitko, pa mi nije bilo ništa, btw, ali je bilo iz bunta.

Šta se dešava u današnje vreme?
Možemo li kao društvo nešto da učinimo?
Ima li pomoći?
Ja sam sad suviše matora i da se ubijem iz bunta...više me nit' je čega sramota, nit' se plašim toga što ne vidim budućnost, matora sam ja za "budućnost".
Ali mi žao ovih mladih, a mnoooogo njih se ubije, i to "iz prve", znači nije ni onaj podsvesni "poziv u pomoć", nego bukvalno "zbogom, jbite se svi", ili ne?
Šta se tačno dešava? I može li se pomoći?
 
Da li mislite da su ova samoubistva na neki način protest i buntovni čin, kao što je u Sibiru i Aušvicu preživeti bio znak bunta?

Znam da ima samoubistava zbog bukvalno duga od 200€, ali ne pitam to, pitam ima li među ovim samoubistvima nečeg pobunjeničkog?

U svakom slučaju, to je tema koju svi "preskaču", a trebalo bi posvetiti pažnju jer se mladi ubijaju sve više i više.

- - - - - - - - - -

Molim moderatore da dodaju slovo "a" koje sam slučajno "progutala"
(Sve više samoubistAva u Srbiji)

Saglasan sam.

Definitivno primecujem povecan broj samoubistava, bezvolje i naglog porasta depresivnosti u Srbiji iako se o nekima nikada ne pise u novinama.

Najvesca samoubistva su devojke koje studiraju ili je to barem ono na sta se sumnja da je u pitanju jer postoji i prica "bili na vrhu zgrade, pali dole".

Godista 92-93-94-95 su trenutno najprominentnija u tome. Mislim da tu utice puno faktora, od nemastine, do problema sa roditeljima, pa sve do neostvarenosti u nekom planu/cilju. Tesko prihvatanje onoga sto bi nazvali "sudbinom" ili razumevanjem toga da se stari, vreme tece, a zivot ne ceka.

Neko u samoubistvu vidi spas te se time odlucuje na taj poprilicno kukavicki potez.

---------------


Ako bilo ko oseca potrebu da se ubije, znajte da ste u depresiji koja se USPESNO LECHI MEDIKALIJAMA I GASHENJEM KOMPJUTERA/TELEFONA! NE DIZITE RUKU NA SEBE!
 
Zato sam i ispričala "svoju priču", iz ovog ugla shvatam koliko sam detinjasta bila, nijedan POJEDINAC ne može pobediti sistem, ne može ni grupa akamoli jedan...

Ne mislim da je samoubistvo "kukavički čin", naročito ako nije iz sebičnih pobuda, ali je GLUP potez... možda bi i "upalilo" neko mega- grupno samoubistvo ispred skupštine (ju, sad ce me uhapsiti!), ali zar ne bi bilo bolje udružiti sve te mlade ljude za nešto konkretno i konstruktivno?
I ja sam bila SAMA i bez podrške...

No, da se držimo teme, da 90 i neko godište, znači oni imaju godina sada kao ja tada.
 
Poslednja izmena:
Zato sam i ispričala "svoju priču", iz ovog ugla shvatam koliko sam detinjasta bila, nijedan POJEDINAC ne može pobediti sistem, ne može ni grupa akamoli jedan...

Ne mislim da je samoubistvo "kukavički čin", naročito ako nije iz sebičnih pobuda, ali je GLUP potez... možda bi i "upalilo" neko mega- grupno samoubistvo ispred skupštine (ju, sad ce me uhapsiti!), ali zar ne bi bilo bolje udružiti sve te mlade ljude za nešto konkretno i konstruktivno?
I ja sam bila SAMA i bez podrške...

No, da se držimo teme, da 90 i neko godište, znači oni imaju godina sada kao ja tada.

Слично искуство, за чин пак не бих могао рећи да је светли пример.
Бежећи од бола и проблема, повређујеш људе око себе који остају да живе.

Треба их удружити у нечему корисном, ја сам ишао да чистим дворишта једно време.
У таквом стању, боље заузете руке него заузета памет.
 
Problem kod mladih je preveliki pritisak koji drustvo pravi. Vrednosti i ideali koji im se namecu za vecinu su nedostizni jer zivimo u veoma siromasnom drustvu gde su ubedljivo najvece socijalne razlike u Evropi.
Oni koji su siromasni trpe strasnu stigmatizaciju pre svega u dva najveca grada gde je najveca koncetracija bogatih i imucnih ali i kriminala i opsteg sunovrata morala.
Te podele pocinju vec medju decom u osnovnoj sto smo imali prilike da vidimo vec po raznim naslovima u medijima a kasnije se produbljuju.
Generalno mladi koji su siromasni trpe strasnu stigmatizaciju jer se sve gleda kroz pare i u Srbiji vredis onoliko koliko si bogat, nebitno da li si kriminalac, ubica , psihopata.

Posebno su pod pritiskom muskarci jer se od njih mnogo vise ocekuje i zato u Srbiji broj samoubistava koji cine muskarci daleko premasuje zene.
 
Poslednja izmena:
Problem kod mladih je preveliki pritisak koji drustvo pravi. Vrednosti i ideali koji im se namecu za vecinu su nedostizni jer zivimo u veoma siromasnom drustvu gde su ubedljivo najvece socijalne razlike u Evropi.
Oni koji su siromasni trpe strasnu stigmatizaciju pre svega u dva najveca grada gde je najveca koncetracija bogatih i imucnih ali i kriminala i opsteg sunovrata morala.
Te podele pocinju vec medju decom u osnovnoj sto smo imali prilike da vidimo vec po raznim naslovima u medijima a kasnije se produbljuju.
Generalno mladi koji su siromasni trpe strasnu stigmatizaciju jer se sve gleda kroz pare i u Srbiji vredis onoliko koliko si bogat, nebitno da li si kriminalac, ubica , psihopata.

Ово је на жалост истина од а до ш. У више наврата сам радећи са децом школског узраста из прве руке чуо да не мали број ђака нема новца ни за ужину (кифлу и јогурт), и да то крију као змија ноге.
Обично се изгубе за време доручка, да им се не ругају.

Сви смо ми мање више просечно обучени на улици, у новчанику и фрижидеру се најбоље види како пуцају шавови. И колико.
 
Ово је на жалост истина од а до ш. У више наврата сам радећи са децом школског узраста из прве руке чуо да не мали број ђака нема новца ни за ужину (кифлу и јогурт), и да то крију као змија ноге.
Обично се изгубе за време доручка, да им се не ругају.

Сви смо ми мање више просечно обучени на улици, у новчанику и фрижидеру се најбоље види како пуцају шавови. И колико.

Tako to ide, jedni nemaju ni za kiflu a drugi imaju najnovije modele Samsunga, idu na letovanja kasnije u srednjoj je jos gore a posebno studijama jer ti sto nisu imali ni za kiflu nece imati mnogo vise ni tada a njihovi vrsnjaci ce imati za to vreme dobra kola koja ce im roditelji kupiti, imace za izlaske, putovanja itd
Od ovih prvih svi ce bezati kao da imaju kugu a oko ovih drugih svi ce se vrteti.
Sve to ostavlja oziljke koji nece zarasti i posledice .
Nemastina je posebno strasna u onim porodicama koje imaju musku decu jer se obicno smatra da muskarci mogu vise da istrpe ali na njih je i pritisak okoline mnogo veci sto rezultuje da mnogi krenu putem kriminala, narkomanije a mnogi i putem samoubistva itd
Za sve to je odgovorno drustvo i drzava u kojoj zivimo jer promovise negativne vrednosti na svakom koraku.
 
Ово је на жалост истина од а до ш. У више наврата сам радећи са децом школског узраста из прве руке чуо да не мали број ђака нема новца ни за ужину (кифлу и јогурт), и да то крију као змија ноге.
Обично се изгубе за време доручка, да им се не ругају.

Сви смо ми мање више просечно обучени на улици, у новчанику и фрижидеру се најбоље види како пуцају шавови. И колико.

Takodje sam radio sa decom i znam da mnogi od njih lazu da nemaju iako im roditelji daju i pruzaju, a pare trose na video-igre ili kladionicu.

Kladionice su uvek neposredno pored skole.
 
Ево још једног повода за радост, шалу и пошалицу.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/uzas-u-beogradu-decak-11-naden-obesen-o-kvaku/7rfm7dq

Пре или касније на тему дође или неко да би се фришко нашао увређен (и изненађен) или да покаже свима какав је нечовек постао.

Та особина је у Србији нешто као кожна јакна, последњи модни крик...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ево још једног повода за радост, шалу и пошалицу.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/uzas-u-beogradu-decak-11-naden-obesen-o-kvaku/7rfm7dq

Пре или касније на тему дође или неко да би се фришко нашао увређен (и изненађен) или да покаже свима какав је нечовек постао.

Та особина је у Србији нешто као кожна јакна, последњи модни крик...

Ako, i treba takav neko da učestvuje! Ovaj forum je bolji od psihijatra baš zbog toga što ima i zluradih ljudi, nisu svi ni ozbiljni, ni dobronamerni. A svet je upravo takav, različit.

Što se samog stava tiče, ovog @sugaenzi, eto primer da se neko čak i raduje tuđoj smrti i nesreći, osim ako se ne zaebava...ali hvala svakome ko učestvuje na ovoj (jako teškoj) temi koja me baš muči.

A narkoman? On ionako više nije "živ", onog trenutka kada POSTANE narkoman, odrekao se života. Droga nije problem, droga se nudi kao REŠENJE problema ( a sâm problem je ko zna šta), to svi brkaju i zato je "lečenje" toliko bezuspešno, jer doktori otklone samo fizičku krizu, a psihički problem ostaje.

A droga se "reklamira", juče sam namerno sebe naterala da odgledam nekoliko spotova "ove današnje muzike", i videla sam da su se "vratile "90-te"; čak i ja sa 43 godine sam se na momente osetila kao go*no dok sam gledala neki spot u fazonu "ja vozim crni Mercedes a ona vozi Audi..." a ja se rvem u gradskom :lol: mogu samo da zamislim koliki pritisak trpe mladi, to je neizdrživo!
A i "ovi drugi", koji se ne ubijaju zato što nemaju materijalne stvari, nego npr zato što ne mogu da upišu fakultet a imaju natprosečni IQ, i gledaju kako ispod- prosečni završavaju master isl. a to je vec mnogo dublje, prosto vidiš nepravdu i ništa drugo, niti vidiš ikakvu budućnost...
 
Ako bilo ko oseca potrebu da se ubije, znajte da ste u depresiji koja



naravno, ako pomislite da se ubijete znajte da je to 100 posto do vas. nije ni do olosa koji iz dana u dan sjebava zemlju i pljacka narod, nije ni to sto je privatno preduzetnistvo prakticno zabranjeno i sto monopol na svaku iole isplativiju vrstu posla drze kriminalci na celu drzave pa je svako ko ne zeli da zaroni u ta gowna i naguzi im se bacen na marginu, nije sto panduri jure babe koje prodaju lubenice na trotoaru dok kriminalci setaju netaknuti, nije sto deca koja se slome da zavrse fakultet zavrsavaju kod nekog krezavca oloscine privatnika da ih ponizava za nekih dvesta evra, nije ni to sto je srbija zemlja bez ikakve buducnosti, sto sve komsije samo cekaju zeleno svetlo da otkinu komad srbije uz naravno genocid domicila... i da ne nabrajam vise mogao bih ceo dan

znaci nije nista od toga, do vas je jer ste bolesni sto uopste pomisljate da se ubijete u tako fantasticnoj situaciji :lol:

treba znaci da se lecite, imamo siroku selekciju lekova koji ce vam urnisati organizam na duze staze ali bitno je da cete tako nadrogirani da se vratite na svoje robovsko mesto
 
Poslednja izmena:
Samoubistvo proizilazi iz depresije. Uzrok traziti u onome sto dovodi psihu do stanja depresije. Prkosimo prirodi, to je pod 1. Nije tesko uociti zivotnu liniju danasnjeg coveka, okruzenje, svaka njegova aktivnost, misao je destruktivna. Uz to razor porodice, odsustvo uporista u njoj, nesigurnost. Sadrzaj koji mladi upijaju su cista destrukcija licnosti ( muzika, film, dr. mreze )
 

Back
Top