Život samaca u poznim tridesetim i 40+

Šta se zbiva sa ljudima koji ne uspevaju formirati porodicu a zašli su već u neke ozbiljne godine?

Kako izgledaju njihovi dani i perspektiva?
Kako društvo gleda na njih?

Individualno je to, prva podela je izmedju "ne uspevaju da oforme porodicu" i "ne žele da oforme porodicu". Pretpostavljam da su ovi prvi tužni, a ove druge boli uvo. Dani i perspektive zavise od naravi i interesovanja... A društvo - zavisi koje društvo. Mislim da su se na zapadu pomirili sa tom pojavom, mi smo tradicionalniji pa je to kao nešto strašno, čudno, sumnjivo...
 
QJjk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRRN01EQV8vMDU5MzU1N2EyZGFkZjFhODBiZDM3MWZkYjk2NjhhNDUuanBnkZMCzQJCAIGhMAE
 
Mozemo da biramo TRADICIONALNI TURSKI MODEL SRBSKE PORODICE
a mozemo i EVROATLANTSKI MODEL PO NAJVISIM STANDARDIMA

Daj da se ne foliramo - u svim EU drzavama toliko iscrpe radnu snagu da robovi nemaju ni snage ni zelje za iebacinu
Isto vazi i za robinje, rekla jedna iz Svedske:"Mozda vikendom, uglavnom na godisnjem odmoru, nemam vremena"

Lupali ste u serpe, sad se lupajte u dupee
 
A mozda ibolje?
Taman da neko ne napravi novog debila.
Ono sto je ranije bilo u kartotekama po ludarama danas slikaju za novine i televiziju
kao model kom treba da tezimo.

Evo da je Vucicev tata lepo izdrko...

- - - - - - - - - -

Iebe se narod i sa 50 i sa 60...
Mislim mi muski mozemo, valjda zene slabije vlaze, nije ko u teen periodu...

- - - - - - - - - -

A koji je realno povod da karas zensku u godinama?
Ono sto si video kao mlad... Sad i ne izgleda nesto...

- - - - - - - - - -

Mislim ja ovako razmisljam, nemojte da shvatate bukvalno ili licno
pa da me prijavljujete moderaciji samo zato sto ne izgledate...

- - - - - - - - - -

Bas duva napolju, pojacava subjektivni osecaj

- - - - - - - - - -

Verovatno vreme trose na hobije, putovanja i druge interese..
Drustvo realno nije briga.. Osim nase zatucano.

Drkaju po Krstarici :hvala:
 
negde ajde do 35. deluje ok biti momak, slobodan, ovo ono....
posle toga, već nastupa problem.... školski drugari, vršnjaci, kolege formirali porodice, a ti sam skitaš gradom
dođem kući s posla i šta da radim?
video igre mi ne predstavljaju više nikakvo zadovoljstvo, gledanje milionera kako jure za loptom mi je jako odbojno
kupovina raznih mateirjalnih džidža bidža takođe

na netu postoje prepucavanja f.a. vs normies
fa su forever alone ljudi a normiji su one ok, normalne osobe....

inceli i fa likovi muškarce normije zovu i čadovima, ludilo....
čadovi su oni popularni poželjni muškarci koje žene gotive...
 
Poslednja izmena:
negde ajde do 35. deluje ok biti momak, slobodan, ovo ono....
posle toga, već nastupa problem.... školski drugari, vršnjaci, kolege formirali porodice, a ti sam skitaš gradom
dođem kući s posla i šta da radim?
video igre mi ne predstavljaju više nikakvo zadovoljstvo, gledanje milionera kako jure za loptom mi je jako odbojno
kupovina raznih mateirjalnih džidža bidža takođe

na netu postoje prepucavanja f.a. vs normies
fa su forever alone ljudi a normiji su one ok, normalne osobe....

Pa bar 30 posto tvojih vršnjaka tako zivi... svako sam. Nadji cimera, napravite klub na gajbi, poker, filmovi, kuvanje, fotografija, slušanje muzike, bilo šta... moze da vam bude super - meni ne deluje da ti nešto patiš što nemaš porodicu, nego bukvalno ne znaš šta bi sa sobom. E, svašta.
 
Pa bar 30 posto tvojih vršnjaka tako zivi... svako sam. Nadji cimera, napravite klub na gajbi, poker, filmovi, kuvanje, fotografija, slušanje muzike, bilo šta... moze da vam bude super - meni ne deluje da ti nešto patiš što nemaš porodicu, nego bukvalno ne znaš šta bi sa sobom. E, svašta.
To je bez veze, za vikend druženje.Žena je nezamenljiva.
 
To je bez veze, za vikend druženje.Žena je nezamenljiva.

Možda, ali kako će da nađe ženu ako se ne druži nego šeta sam po gradu i zamišlja da je nekakav filmski junak? Za sve su u životu potrebni ljudi, drugovi, drugarice, kolege, iz te interakcije se uvek, pre ili kasnije, pojavi potencijalni momak ili devojka.
 
Možda, ali kako će da nađe ženu ako se ne druži nego šeta sam po gradu i zamišlja da je nekakav filmski junak? Za sve su u životu potrebni ljudi, drugovi, drugarice, kolege, iz te interakcije se uvek, pre ili kasnije, pojavi potencijalni momak ili devojka.
Lako je.Neka traži mesta gde se okuplja mnogo žena, za početak.Koncerti, škole plesa, škole jezika...
 
Šta se zbiva sa ljudima koji ne uspevaju formirati porodicu a zašli su već u neke ozbiljne godine?

Kako izgledaju njihovi dani i perspektiva?
Kako društvo gleda na njih?

Не знам шта се збива и како изгледају њихови дани, то би они требали да кажу.
А друштво боли брига генерално, осим неких беспосличара који се баве туђим животима или евентуално забринуте родбине.
 
Niste pošteni prema mekflaju. Lepo reče čovek da ko nije sam ne može na temi da odgovori ozbiljnije. Druga stvar, svi vi koji ste oženjeni ili udati dajete nekakve savete, a sami znate da je sreća ta koja najviše utiče na to da li će neko biti u vezi ili ne.
Mekflaj, ja mogu da ti odgovorim onako kako bih ja radio da nisam u braku. Našao bih nekakav hobi za početak. Recimo, gajenje pčela ili pecanje ili nešto sl. Ukoliko bi mi to bilo preskupo ili iz bilo kojih drugih razloga ne bih mogao tako nešto da radim, probao bih da se bavim naukom onako neobavezno, pa dokle stignem stigao sam. Ionako nikom ne bih odgovarao za postignute rezultate.
Forum ti nije merilo oko toga koliko je žena samo, a koliko muškaraca. Mada nisi daleko od istine sa svojim procentima čak i u stvranosti izvan foruma ne bi trebalo da gubiš nadu da ćeš ostati sam do kraja života. Probaj sa sajtovima za upoznavanje ako si iscrpeo sve ostale varijante muvanja, jer shvatam da je teško danas bilo šta smuvati u tim godinama. Čak i onim muškarcima koji pripadaju srednjoj klasi.
 

Back
Top