TV out

marko47

Zainteresovan član
Poruka
495
Kad prikljucim televizor na tv out sve je dobro ali kad pustim film on se ne pojavljuje vec samo crna slika.Bilo je na jednom forumu nesto sa podesavanjima uplayeru ali ja nigde nisam nasao nista slicno u readlight i mv2player.POMAGAJTE!
 
Ukljuci overlay mod u player-u, ako ih ima vise isprobaj ih sve. Kod mene konkretno u BS player-u stoji VMR-9 (renderless), kad je bio samo VMR-9 nije mi se pojavljivao titl. Vozdra
 
tigi:
Treba ti poseban kabal za to koji ide od zvucne kartice, pa do ulaza na TV-u...

Nije tačno.

Imaš da kupiš kabal koji je baš za te stvari i košta 10 eura.Poseduje 2 činča i skart priključak za tv-e. Jedan činč stavljaš u grafičku,sa drugim priključuješ zvučnu osim što ti treba džek na zvučnoj da bi mogao da imaš zvuk i na zvučnicima,a i na tv-u.8-)
 
marko47:
Dobro shvatio sam to ali kako da podesim i powerDVD oni modovi tamo nema kad pustim neki DVD onda sve crno a sa BSplayer je o OK.
Idi na configuration->video->enhancement, umesto CLEV-2 izaberi "use color profile" original.
Drugi put se malo potrudi, a ne samo da postavljas pitanja. Kad si trebo da ebes, nisi valjda zvao caleta. Vozdra
 
marko47:
Kad prikljucim televizor na tv out sve je dobro ali kad pustim film on se ne pojavljuje vec samo crna slika.Bilo je na jednom forumu nesto sa podesavanjima uplayeru ali ja nigde nisam nasao nista slicno u readlight i mv2player.POMAGAJTE!

A nije mi jasno sto to uopste radis.
 
Znaci pustim film na power dvd pustim tv i na njemu umesto filma samo crna slika u bs playeru sam nemestio ali nikako ne mogu da namestim power dvd jer hocu da gledam dvd filmove na tv-u.
 
Podesavanja u vezi toga mozes raditi i u Displayu: Control Panel/Display ili Desni klik/Properties, onda klikni na jezicak Settings, pa na dugme Properties.

Podesavanja se razlikuju malo izmedju ATijevih i nVidijinih grafickih karti.
 
Кулиража:
Podesavanja u vezi toga mozes raditi i u Displayu: Control Panel/Display ili Desni klik/Properties, onda klikni na jezicak Settings, pa na dugme Properties.

Podesavanja se razlikuju malo izmedju ATijevih i nVidijinih grafickih karti.

Da li me to ochi varaju ? Jok, stvarno pishe Кулиража...

hmm, chini se da te nije bilo neko vreme .... ;)
 
Uspeo sam da resim sve probleme povezivanja kompa I tv-a.

Za pocetnike kao sto sam ja kratko uputsvo, ovo bi trebalo resiti sve vase probleme:

Za povezivanje kompa I tv-a kablom I podesavanje graficke kartice uputstvo imate na

http://www.weethet.nl/english/video_connect_pc2tv.php
http://www.weethet.nl/english/video_pc2tv_nvidia.php

Ja imam nvidia graficku karticu I ffdshow movie codec

Problemi koje sam imao su bili crno bela boja I pustanje titla na tv-u


Problem crno bele boje je bio u kablu, kada sam ga zamenio dobio sam boju, a na ffdshow komanda overlay controls ne sme biti stiklirana!! Podesavanja ffdshow-a vrsite misom, desnim klikom na ikonicu koja se nalazi kada pustite film dole pored sata… kada kliknete na ikonicu pojavice se puno pedesavanja I komandi, vecinu nemam pojma cemu sluzi I nisam ni dirao…


Problem titla resicete tako sto stiklirate takodje na ffdshow-u subtitles!!! Tada ce se pojaviti titl na tv-u. Povecanje fonta I menjanje boje uradite preko komande video decoder, isto preko ffdshow-a, nalazi se pri vrhu, pa tamo nadjite subtitle, font…


Problem povecanja slike na tv resicete opet preko ffdshow-a kada aktivirate resize&aspect, a opet preko video decoder pa nadjete ovu komandu pa tamo podesite kako vam odgovara…

Sto znaci da se sva podesavanja rade preko ffdshow!!! A ne preko bsplayera kako su mnogi po forumima pisali!!!

Ffdshow je movie codec
 

Back
Top