Zasto o ovome niko ne govori??

BoG97

Zainteresovan član
Poruka
136
Naslov je takav da bi privako sto vise ljudi.

Sve informacije koje cu izneti sam saznao od profesora sa katedre za Sisteme naoruzanja sa Masinskog fakulteta.

1. Kada je govorio o sistemima BUK i KUB, spomenuo je incident koji se desio na pasuljanskim livadama, izgubili su kontrolu nad jednom od raketa i zavrsila je u Bugraskom vazdusnom prostoru, samo je rekao da to necete videti u vestima.

2.Jedan od najvecih vojnih otpada koji se nalazi u Kragujevac selektivno unistava sve nase sisteme pvo malih dometa i jos mnoge druge, da li nasi generali imaju i malo dostojanstva prema sebi i svom narodu?? to isto vazi i za policiju i za drzavnu bezbednost ali oni su vec davno odlutali u suprotnu stranu, nekako u vojsku sam uvek vise poveravao nade.

3. 98-99 su zapoceli balisticku raketu dometa 300km koju je Milosevic stopirao zbog nedostatka finansija a koja je trebala da odvrati NATO pakt od bombardovanja zbog mogucnosti gadjanja Italijanskog aerodroma "aviano"


4. Zbog nedostatka nasih PVO sistema i nemogucnosti da PREPOZNAJU metu mnogo nasih letelica je oboreno nasim PVO sistemima.

Hteo bih da saznam vise o ovim temama koje sam izneo pa ako neko ima informacije bio bih zahvalan ako ih podelite.Pozdrav :D

Usput ako neko zna da mi objasni gde se tacno nalazi VTI (vojno tehnicki institut) to jest kako da dodjem do njega iz BG, rekli su nam da mozemo autobusom 51, i da staje blizu VTI-ja ali ako neko ima tacnije informacije podelite, HVALA.
 
A koliko je cela ova prica pouzdana?

To su samo reci, pridrzavam se onoga bez dokaza oslanjamo se samo veri, tako da ako neko ima dokaze bilo bi odlicno.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...d-Kragujevac-spreman-za-demontiranje-municije

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nato-pomaze-srbiji-da-unisti-rizicnu-municiju/lev4lgg

Profesor je naglasio da za neke vojne sisteme mnogo je skuplje unistavnje od remontovanja i ukazao na PROBLEM koji NATO finansira u Kragujevcu.
 
Na jucerasnjem paradiranju je i sam Vicic rekao nesto o besprizornom unistavanju naoruzanja i cak je napomenuo i cenu od oko 250 evra za unistavanje rakete "Igla" , a tu cifru je teskom mukom donirala Mericka ambasada pre 10 - tak godina ...

Inace te rakete su oko 10.000 evra po komadu ...

pet-najboljih-ruskih-sistema-pvo-pro_602571


"...Овај преносни зенитно-ракетни систем има прилично једноставну конструкцију – састоји се од лансирне цеви и ракете. Намењен је за уништавање авиона, хеликоптера и беспилотних летелица на малим висинама, у свим метео условима. „Игла-С“ се веома тешко може открити техникама извиђања и осматрања из ваздушног простора, а са друге стране изузетно је прецизна и убојита. По мишљењу многих стручњака, тај преносни зенитно-ракетни систем надмашује све сличне системе који постоје у свету. Ово оружје је своје борбене квалитете показало у многим војним конфликтима, на пример својевремено у бившој Југославији и сада у Сирији. Преносне зенитно-ракетне системе типа „Игла“ од Русије су куповале земље Југоисточне и Средње Азије, Блиског и Средњег истока, Средње Европе, Латинске Америке, Карипског басена и Африке.".

https://rs.rbth.com/science/2016/06/13/pet-najboljih-ruskih-sistema-pvo-pro_602571
 

Back
Top