Jasno kao na dlanu koliko su ljudi zli

Poruka
4.292
Dakle na sledecem videu videcete kako ljudi su zli i kako se ophode prema detetu koje je gladno i zedno i ne zele da pomognu nemaju milosti i odlucuju da li ce da pomognu ili nece na osnovu toga kako je neko obucen pa i deca i nemaju nista ljudsko u sebi. tako ranije nije bilo u to se mogu kladiti da je bilo dobrih ljudi. Dakle niko ali niko nije htao da pomogne malom detetu.

 
deca su nevinija i humanija ododraslih

odrasli ih strasno pokvare dok ih vaspitaju


cisto izgubljeno dete je redak slucaj ,zato mu hoce pomoci

dok zapustenu decu vidjaju cesce , nekako se poistovecuje sa tim da toj deci oni ne mogu pomoci.

a kako im i pomoci ,kad drzava ne moze , kako ce pojedinac.
 
Dao bih detetu,pogotovo sto ne trazi nista,za jednu pljeskavicu i flasicu vode,ili soka,ali bi to bila trenutna pomoc,Sta ce sutra.ne volim one sto te jure za 10 dinara i jos malo samo sto ti ne gurnu ruku u dzep,da uzmu sami.

ne govorimo ovde da treba da ceo zivot izdrzavate to nesretno dete ako ga sretnete na ulici ali da se tako ljudi ponasaju da teraju to dete, da ga guraju i marsiraju i da traze da se ukloni i izbaci iz lokala to je uzas nad uzasima pa da je pas pa bi bacili koru hleba ili parce mesa. O psima se vise brinu ljudi nego o deci koja su sirota i gladna i mole za koru hleba.
Sta je problem da das 10 dinara i toj decici jer iako su nevaspitana ipak su gladna jer da imaju milione njihovi roditelji sigurno ne bi slali decu na ulici. Znaci i ti romi koji salju decu da prose po ulici nisu milioneri nego sirotinja koja se dovija na razne nacine da prezivi ili ima nesto socijalne pomoci, decje dodatke skupljaju itd.

Ajde da su deca tako 14, 13 ili 15 godina koja su nasilna i ponasaju se nasilnicki i coporativno pa tuku neke starije ljude i otimaju ok naravno da je to druga prica ali ova devojcica je jedba 5 godina i vidite kako se ponasaju ljudi a ni malo nije nasilna
 
Poslednja izmena:
Па нормално, људи су блискији са другима са којима се идентификују. Када је девојчица била једна од њих, наравно да су јој прилазили. А када су је направили да изгледа као циганско дете, нормално да су је избегавали. Не због изгледа или расе, већ због културног обрасца, јер су људи навикли да Цигани пуштају своју децу да сама тумарају, да циганска деца просе и краду и праве проблеме.
 
Исправан поступак у ситуацији кад се наиђе на очигледно само дете од 6 година је позивање надлежних служби, првенствено полиције.

Све остало је погрешно из више разлога. Један је навео колега, привремена помоћ је управо то, привремена.
Дете од 6 година може да зна да је гладно и можете га нахранити али никад, никад не треба давати новац. Јер дете од 6 година које тражи новац ради то по упутству неког старијег ко управља тим дететом.

Ја сам то научио из примера мог кума кој је једном приликом, на молбу циганчета да удели јер је гладан отишао и купио му сендвич. Нисмо одмакли 10 корака, циганче је сендвич зафрљачило у према корпи за отпатке.

Дакле, просиш и имаш 6 година? Сад ћемо позвати чике у плавом да ти помогну.
 
Dao bih detetu,pogotovo sto ne trazi nista,za jednu pljeskavicu i flasicu vode,ili soka,ali bi to bila trenutna pomoc,Sta ce sutra.ne volim one sto te jure za 10 dinara i jos malo samo sto ti ne gurnu ruku u dzep,da uzmu sami.

Ја сам то радио више пута, мали бигани траже пара. Ја им купим нешто да поједу, не жале се. Јесу гладни...

- - - - - - - - - -

Ovaj svet je jedno izuzetno surovo mesto. Čovek je gori od naj opasnije životinje i ako se tripujemo da živimo u nekoj modernoj i savremenoj eri, grdno se varamo, gore je nego ikad i sve će biti gore dok jednog dana svet ne nestane.
Za sve je kriva politika i sistemi to jest oni koji prave taj sistem.

Не треба сваку земљу стрпати у исти кош, разлика у реакцијама би била драстична од културе до културе.
 
Dakle na sledecem videu videcete kako ljudi su zli i kako se ophode prema detetu koje je gladno i zedno i ne zele da pomognu nemaju milosti i odlucuju da li ce da pomognu ili nece na osnovu toga kako je neko obucen pa i deca i nemaju nista ljudsko u sebi. tako ranije nije bilo u to se mogu kladiti da je bilo dobrih ljudi. Dakle niko ali niko nije htao da pomogne malom detetu.


Ne znam sto mislis da je ranije bilo mnogo bolje. Setimo se Jevandjelske price o milostivom Samarjaninu - onom jadnicku opljackanom i isprebijanom niko nije hteo da pomogne osim tog jednog Samarjanina.
 
Исправан поступак у ситуацији кад се наиђе на очигледно само дете од 6 година је позивање надлежних служби, првенствено полиције.

Jeste, pa ga odvedu u dom posle, pa ga drustvo iz doma malo ekserima ili zatvaracima od flasica iseku po obrazu ili slicno jer su tako naucili od svojimh majki i oceva probisveta i kretena.

Nesto najgore sto se detetu moze uciniti jeste da se prosledi dalje kroz drzavne institucije.

NAZALOST, mora, po zakonu, ali to je druga prica.
 
Jeste, pa ga odvedu u dom posle, pa ga drustvo iz doma malo ekserima ili zatvaracima od flasica iseku po obrazu ili slicno jer su tako naucili od svojimh majki i oceva probisveta i kretena.

Nesto najgore sto se detetu moze uciniti jeste da se prosledi dalje kroz drzavne institucije.

NAZALOST, mora, po zakonu, ali to je druga prica.

Ја нисам ни рекао да не треба мењати систем и у даљим инстанцама.
Ја сам рекао да је погрешно давати детету од 6 година паре. А још погрешније је питати га за име и колико има година јер се лако може десити да постављач питања добије епитет педофила који пресреће малу децу на улици. Па док објасни да није мислио...

Деца су врло осетљива тема и треба да буду. Зато је једини начин да им се помаже кроз институције. Али такође треба вршити притисак на институције да раде по закону и да се врши константна контрола независних тела.
 
ne govorimo ovde da treba da ceo zivot izdrzavate to nesretno dete ako ga sretnete na ulici ali da se tako ljudi ponasaju da teraju to dete, da ga guraju i marsiraju i da traze da se ukloni i izbaci iz lokala to je uzas nad uzasima pa da je pas pa bi bacili koru hleba ili parce mesa. O psima se vise brinu ljudi nego o deci koja su sirota i gladna i mole za koru hleba.
Sta je problem da das 10 dinara i toj decici jer iako su nevaspitana ipak su gladna jer da imaju milione njihovi roditelji sigurno ne bi slali decu na ulici. Znaci i ti romi koji salju decu da prose po ulici nisu milioneri nego sirotinja koja se dovija na razne nacine da prezivi ili ima nesto socijalne pomoci, decje dodatke skupljaju itd.

Ajde da su deca tako 14, 13 ili 15 godina koja su nasilna i ponasaju se nasilnicki i coporativno pa tuku neke starije ljude i otimaju ok naravno da je to druga prica ali ova devojcica je jedba 5 godina i vidite kako se ponasaju ljudi a ni malo nije nasilna

Ja i pricam o tim preko 10 godina,koji su nevaspitani,a vaspitane sam video njihovih godina da skupljaju stari karton i zaradjuju za hleb i uz hleb.za mladju sigurno treba pomoci,pa pomislim,kako danas tom detetu da nekoliko ljudi po 50-100 dinara,a sutr recimo nema ni dinar.Nisam ravnodusan,niti mi je svejedno.Ne smeta meni,dal' je cigance ili neko drugo dete.za mene je dete,dete.Ima tih koji zickaju po 10,20 i 50 dinara koji nisu cigancici.Pa sam vise puta video te koji umesto sendvica,puse i mangupiraju se po ulici.
 
Najpre, ne mislim da su ljudi baš zli, nego pre da su uplašeni... Zli mi je nekako pregrubo reći.
U 99% slučajeva, ovde kod nas, kada ti pridje umusavljeno, odrpano dete, to bude Ciganče, a keva ili ćale mu stoje negde iza ćoška i samo čekaju da dete nešto dobije, pa da mu uzmu.
Veće su mi zlo ti roditelji koji izrabljuju svoju decu.
Razmislite, i da, znam da je moralna dilema i konfuzija, ali ako im niko ne daje pare, odustaće od izrabljivanja dece.
Možda će im trebati dosta vremena za to, ali ako vide da nema kinte i da nema vajde, nekako mi je logično da će odustati.
Druga stvar... Možda negde na Zapadu i da uhvatiš takvo dete za ruku, pa i da se zaista desi da uspeš da mu pomogneš. Ovde? Teško.

Primer: moja keva je radila pre u jednom lokalu u Knez Mihajlovoj. Svaki dan, po ceo dan, maltene bez pauze i da jedu, dvoje dece je sviralo violine bez prestanka sviraju. Njene kolege i ona su nebrojeno puta zvali što policiju, što socijalnu službu.
I znate šta je odgovor bio? "Ne možemo mi tu ništa."
Čak su bili i svedoci urlanja njihove keve koja sedi na jedno 10m od njih k'o pas čuvar.

Postoji dilema koja grize savest. Mislim, ja kad me neko zaustavi, stanem, ko god da je. Samo produzim ako se bas vidi da covek nije, ajd da kazem, sav svoj.
Pre neki dan me neki Ciganin sa detetom zaustavio na putu ak poslu, sedi na stepeništu, sa detetom. Sav nikakav, u smislu raspolozenja. Ja stadoh, mislila hoće pare.
Odmah mi je rekao da nije to, nego da izjada dušu nekome. Pola sata sam stajala, čovek se rasplakao, pola ga nisam razumela, ali sam mu na kraju pruzila ruku i rekla par reči utehe i da ga razumem.
Meni nije bilo teško, a nadam se da njemu bilo lakše.

U suštini da, stanite, nemojte prolaziti kao pored turskog groblja. Možda nekome treba samo par vaših minuta i par ušiju da ga sasluša.
 

Back
Top