Gigabyte GA-K8NE! Kakva je ploča?

El Muerte:
http://forum.krstarica.com/threads/79426
Ovde sam pisao svoja otkrica (a Bogami i razocarenja) o GA-K8 plocama.....
Citaj i placi......ja sam u istom sra*nju kao i ti :(

Prvo - nije nforce4 4x izmislio Gigabyte nego nvidia (GA jeste prvi ponudio plocu sa ovim chipsetom za s939)
Drugo - ti si ladno uzeo da klokujes masinu a ne znas da je HT mnozilac 4 - to si otkrio na nekom ilegalnom sajtu gde su neki likovi skupili hrabrosti i to objavili na netu
Trece - nisi uspeo(umeo) da klokujes masinu pa si brze bolje objavio kako je GA prevarant, pravi krs ploce i da ih treba zaobici. Ja ih nisam zaobisao i vrlo sam zadovoljan

btw evo ti link sa bencha ako ga nisi procitao
http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8176

@Edge.com Sto se tice overkloka na toj ploci uopste ne razumem zasto se raspitujes za Gigabyte pored DFI-ja koji je sigurno za te stvari mnogo bolji ....naravno ako nadjes memoriju sa kojom ce jeftinije ''zute''DFI ploce normalno raditi, mada ti si entuzijasta i to ti valjda nece predstavljati problem...
pozzz
 
Wild Boy:
@Edge.com Sto se tice overkloka na toj ploci uopste ne razumem zasto se raspitujes za Gigabyte pored DFI-ja koji je sigurno za te stvari mnogo bolji ....naravno ako nadjes memoriju sa kojom ce jeftinije ''zute''DFI ploce normalno raditi, mada ti si entuzijasta i to ti valjda nece predstavljati problem...
pozzz

Za ovu ploču se raspitujem zato što nju, MSI i Asus mogu da nabavim po dilerskim cenama i onda sam primoran da biram izmedju ta tri zla! MSI imam i nisam preterno zadovoljan, za Asus mi svi kažu da je totalni promašaj, a za ovu ne znam uopšte kakva je! Zato ako možete pomozite u izboru! Hvala i pozdrav!
 
Wild Boy:
Prvo - nije nforce4 4x izmislio Gigabyte nego nvidia (GA jeste prvi ponudio plocu sa ovim chipsetom za s939)
Drugo - ti si ladno uzeo da klokujes masinu a ne znas da je HT mnozilac 4 - to si otkrio na nekom ilegalnom sajtu gde su neki likovi skupili hrabrosti i to objavili na netu
Trece - nisi uspeo(umeo) da klokujes masinu pa si brze bolje objavio kako je GA prevarant, pravi krs ploce i da ih treba zaobici. Ja ih nisam zaobisao i vrlo sam zadovoljan

btw evo ti link sa bencha ako ga nisi procitao
http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8176

@Edge.com Sto se tice overkloka na toj ploci uopste ne razumem zasto se raspitujes za Gigabyte pored DFI-ja koji je sigurno za te stvari mnogo bolji ....naravno ako nadjes memoriju sa kojom ce jeftinije ''zute''DFI ploce normalno raditi, mada ti si entuzijasta i to ti valjda nece predstavljati problem...
pozzz
Wild Boy citaj pazljivo:

1.Sto toliko pljujes? Ni u jednom trenutku nisam rekao da je Gigabuye IZMISLIO Nforce4 x 4, malo procitaj sta drugi napisu pre nego sto krenes sa pljuvachinom i totalno se osramotish.
2.Da, nisam znao da je mnozilac x4. Mozda zato sto nisam nikada ranije imao iskustava sa NF4 i prvi put se susrecem sa time???? Sta ti mislis?
A sto se tice www.xtremesystems.com tu mnogo LUPETAS. Pa oni se bave OC-om.Takodje imaju forum gde ima ljudi koji ljudi MNOOOGO vise znaju od tebe.Kao sto sam rekao prvo PROCITAJ pa onda komentarisi. Samo lupetas i sramotis se bezveze..... pokazujes mi tu Bechmarkov link sa opisom ploce i testovima.
Da iole znas nesto, bio bi svestan da su glupava hvalisanja i rezultati u Sandri jedno, a praksa DRUGO.
3.Zasto si toliko brzoplet i agresivan? Bezveze napadas a nemas nicim da potkrepis sve to sto pricas. Ja nisam tek tako napisao da GA ne valja i gotovo. Prvo sam trazio po forumima i razgovarao sa ljudima. Sve sto sam napisao, su potvrdjene stvari od strane ljudi koji se time OZBILJNO bave i jos sam sve to potvrdio licnim iskustvom.

Da se ti i ja razumemo nesto:
Da je ta ploca dobra - dobra je. ALI TO NIJE PUNOKRVNI NFORCE4 kao sto Gigabyte tvrdi nego revizija NF3 chipa. Otvori masinu malo pogledaj ispod hladnjaka i CITAJ po netu sat pametniji kazu.
Ja priznajem da sam se zeznuo jer sam budala. Za iste pare mogao uzeti ULTRA verziju MSI-a ili bilo koju PUNOKRVNU verziju NF4 bez sufiksa.
Ali ako hoces da kazes da je to dobra ploca za te pare koliko kosta....onda si veca budala od mene.
Ajde lepo ti potkrepi svoju pricu DOKAZIMA pa cemo onda normalno da razgovaramo.....osim ako mislis da si pametniji od celog xtremesystems foruma...
 
@El Muerte Ja tebe uopste ne razumem CITAJ PAZLJIVO
prvo napises ''da je ta ploca dobra - dobra je'' a onda par redova ispred napises ''ali ako hoces da kazes da je to dobra ploca za te pare koliko kosta....onda si veca budala od mene''????malo si u konfliktu sam sa sobom pomenuta ploca je jedna od najjeftinijih zas939
...dalje ja sam te poslao na http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8176 dakle domaci sajt a ne na xtremesystems. Procitaj njihov review pa ces videti da su ljudi vrlo zadovoljni, procitaj test s939 ploca u Digitalu br. 46 gde kazu da su veoma iznenadjeni da im nforce4 4x nije pravio nikakve probleme
...dalje mene nikad nisu ni interesovali procenti vec stabilnost i to je dokaz (koji ti trazis) da je ploca dobra, meni je to dovoljno btw do sada, a imam plocu vec nekih 4 meseca, nijednom nisam dobio plavi ekran, komp se nije resetovao iz cista mira ili nesto slicno jednostavno komp mi radi odlicno
I samo mi reci gde to Gigabyte tvrdi da je to cistokrvni nforce4?
I opet ti kazem ako jednu plocu ne uspes da klokujes to ne znaci da je ta ploca krs nego da nije overkloker. Za prosecnog korisnika kao sto sam ja i 90% ljudi koji kuci uopste imaju komp ploca je visa nego dobra
I jedan mali savet sledeci put nemoj da prvo kupis plocu, sa kojom ne uspes da ostvaris neke svoje zelje, a onda bauljas po netu i pokusavas da resis problem vec uradis suprotnu stvar...malo prosetas netom cujes iskustva drugih o O/C-u pojedinih modela i kupis ono sto ti treba
E da, spominjes pljuvanje..ja zaista nemam nameru da se pljujem nisakim pa ni sa tobom. Ovo je forum gde ljudi razmenjuju svoja misljenja i iskustva i tako treba i da ostane POZZ

@Edge
Ne zelim da ti preporucim plocu koja ce te razocarati, jednostavno isprsi se za jos koji evro razlike u ceni i kupi ono sto ce ti koristiti da se ne bi opekao kao El Muerte POZZ
 
@Wild Boy
Pa da.....upravu si.......kazem: ploca je dobra, ali ne vredi te pare koje se traze za nju. To nije paradox nego cista konstatacija.
Evo na primer ASUS-ovi Ultra modeli su dosta jeftiniji od Gigabyte-a ali dobro.....slozicemo se obojica da se Asus nije bas najbolje pokazao.
Uzmimo na primer MSI K8N NEO4-F koji je isto kostao ( a sada je cak jeftiniji ) od GA-K8NF-9.MSI je mnogo bolji od GA i ima punokrvni NF4 tj HT=1000Mhz.
Ok shvatam da zelis da mi pomognes i pokazes benchmark Svaka cast ekipi ali propicili su par testova i dali svoje utiske na brzaka i to je to. Jedno je kada probas plocu na sat-dva , a NESTO SASVIM drugo je prosecan ili cak napredan korisnik koji sa tom plocom provede nedelju, mesec ili godinu dana.

Sa druge strane Xtremesystems.com smatram dostojnim i tacnijim jer je mnogo profesionalniji od Benchamrka, da ne govorimo da su ljudi na forumu imali GA ploce odavno. Sve i svasta su probali.....jedno dopisivanje je trajalo cak godinu dana, nekoliko desetina ljudi je iznelo svoje utiske o pomenutoj ploci i veruj mi svi kazu isto.
Forumi su mnogo precizniji od kompjuterskih casopisa....pa sta mislis odakle tim casopisima (npr. Digital ) sve te price i informacije o plocama - pa sa tih istih foruma koje ti ne uvazavash. Sve informacije koje sam naveo su istrazivanje......boli me uvo da pronalazim vrucu vodu. Posto sam zeleo sam da se licno uverim u tacnost tih informacija....cackao sam malo po ploci i dosao sam do istog zakljucka kao i ostali ljudi.
i jos nesto.....nisam rekao: da je gigabyte izjavio da je GA-K8NF-9 cistokrvni NF4. Nemoj mi stavljati reci u usta...tj slova :)
Rekao sam da gigabyte tu plocu predstavlja u klasi NF4 ploca. To jednostavno nije tacno, jer da bi neka ploca bila NF4 ona mora imati HT=1000, dok je u ovom slucaju chipset unapredjena revizija NF3.Uostalom ako mi ne verujes, skini hladnjak i pogledaj serijske brojeve i onda te iste brojeve potrazi na Google-u. Sta mislis koji chipset ce ti pronaci??? Pa nista drugo no NF3 chipset.
A da sam se zeznuo........to definitivno priznajem, jer nikada mi ne bi na pamet padalo da kada kupujem plocu, da virim u chip i kopam po forumima gledam koja je revizija chipa itd.mislim......zaista.......ko to jos radi.........To nijednom kupcu ne pada na pamet da kopa TOLIKO duboko.
Ok...ne zelim da se svadjam...izvini sto sam burno reagovao.....ali kao sto sam vec rekao.....ne volim kada neko govori o nekim podacima za koje nema nikakve dokaze.
Proveo sam nekoliko dana pricajuci sa ljudima o toj ploci a ti odjednom govoris kako to nije tacno, kako ja ne znam nista o toj ploci..... da ne govorimo da nemas ni trunku dokaza kojom ces potkrepiti svoju izjavu.

Ozbiljno ti kazem pogledaj na link i sve ce ti biti jasno. Ako zelis ajde na PM mogu ti sve detaljno pokazati gomilu linkova i eksperimenata koji su pokusavani.
pozdrav.....

Edge:
Nista drugo osim Ultra ili SLi modela nemoj kupovati. Ali ako bas nemas toliko para...kupi nesto kao MSI K8N NEO4-F i bices zadovoljan....medjutim ne zaboravi da su Ultra modeli ipak bolji.
 
El Muerte:
@Wild Boy
Edge:
Nista drugo osim Ultra ili SLi modela nemoj kupovati. Ali ako bas nemas toliko para...kupi nesto kao MSI K8N NEO4-F i bices zadovoljan....medjutim ne zaboravi da su Ultra modeli ipak bolji.
Sve je to fino, ali ja nemam nameru da kupujem čisti 64,jer sam ga imao godinu dana i prodao, a onda sam uzeo Sempron 2800+ i overklokovao na 2,2GHz i ne vidim razliku izmedju A64 2800+NewCastle i ovog semprona, sem što sempron radi brže i nemam nameru da ulažem u A64Venice i čistokrvni NForce4! Zato i postavljam pitanje za ovu ploču, jer mi izgleda pristojno za novac koji treba da se izdvoji za nju! U najavama AMD-a stoji da se u prvom kvartalu 2006 očekuje jedinstvenoi podnožje za sve A64 i Sempron64 procesore, pa mi do tada i treba jedna NForce4 ploča za socket 754! Pozdrav!
 

Back
Top