Renoviranje stana i kuce i planovi za rent.

GoldenBoi

Početnik
Poruka
3
Postovanje svim clanovima foruma :)

Uclanio sam se na forum kako bi dobio dodatna misljenja i savete koji se ticu uredjenja/renoviranja stana i kuce koje planiram da sredjujem u vise faza, takodje me zanimaju strucna misljenja oko izboru materijala, majstora i generalno svega toga oko renoviranja i na kraju takodje me znaimju informacije vezane za rentiranje nekretnina. Tema ce biti otvorena i updajtovan-a sa moje strane ako ostanem dobrog zdravlja duzi vremenski period :) ovo nije nesto sto ce kratko trajati i brzo se zavrsiti, verujem da ce tema biti veoma zabavna i zanimljiva.

Ukratko pre nego sto predjem na glavnu stvar moram objasniti svoju situaciju i o cemu zelim da govorim u ovoj temi. Imam 30 godina i nasledio sam stan od 77m2 u Novom Sadu na rekao bi jednoj od najlepsih lokacija u gradu u ulici Bulevar Cara Lazara veoma blizu Merkator trznog centra i nove Promenade najveceg trznog centra u Srbiji na 2 minuta hodom, uglavnom sve sto je potrebno jednom modernom coveku ili porodici nalazi se na 30 do 500 metara od mog stana na par minuta hodom bukvalno, spisak bi bio ogroman koliko toga ima u okruzenju za svakog po nesto itd... ( to navodim cisto da objasnim gde je lokacija i kad budem objasnjavao plan za rentiranje da ima logike cifra koju sam zamislio i generalno zbog teme i price ) Takodje sam nasledio kucu na Fruskoj Gori od preko 200m2 na 2 sprata koja je sagradjena na placu od 1550 m u blizini vinarije Kovecevic i manastira Novo Hopovo ( ok da ja citam i dodjem dovde pomislio bi da se ovaj momak KUR#CI nesto i da nas zeza ali to nije slucaj ) Situacija je sledeca i stan i kuca su starogradnja ali su veoma vredne nekretnine kako finansijski tako i sentimentalno. Ja radim u IT industriji i realtivno imam solidna primanja za nase prosecne stanarde u Srbiji. Sto se tice posla radim od kuce i nije mi toliko presudno da li zivim u Novom Sadu ili Fruskoj Gori ili u bilo kojoj drugoj zemlji u svetu ( kad je posao u pitanju ) bukvlano sve sto mi je potreban jeste samo pc/leptop i dobra internet konekcija.

Pokazacu Vam trenutne troskove koji su u stanu u Novom Sadu vs troskovi koji su na Fruskoj Gori i objasnicu Vam moj plan sta zelim. Smesno je govoriti po meni kakva je vrsta slobode u kuci vs stan... ali to je relativno naravno, kako vreme ide stan mi je sve vise kao betonski zatvor i mesto u kom nemam slobodu, jednostavno pocinje da mi smeta zivot u stanu kako sam stariji i prija mi kad sam izlovan od ljudi i buke tako da mi kuca koju sam opisao deluje ako raj na zemlji ili savrsen win-win u mojoj sitauciji.

MESECNI TROSKOVI STAN NS: ( MESEC SE RACUNA 4 NED + 2 DANA = 30 DANA )


1. INFORMATIKA = 12000 DIN ( za 2 osobe ako ima vise ljudi racun za informatiku se povecava ) ( kroz racun za informatiku je uracunata i hladna/topla voda, struja za zagrevanje vode itd... i jos par stavki sve zivo sto ide... u stanu nema bojler ima topla voda 24h bez bojlera i centralno grejanje od toplane kad je sezona )
2. STRUJA = 1500 DIN
3. POREZ NA STAN = 900 DIN ( GODISNJE 12000 DIN PODELJEN NA SVAKI MESEC )
4. INTERNET / PAKET = 3500 DIN ( EON PREMIUM SVE MAX UZ UGOVOR OD 2 GOD svi ostali paketi nisu isplativi vs dobijeno: tel, tv, brz internet. )
----
TOTAL DNEVNO = 597 DIN = 5 EUR
TOTAL NEDELJNO = 4475 DIN = 38 EUR
TOTAL MESECNO = 17900 DIN = 151 EUR
----------------------------------------
MESECNI TROSKOVI KUCA FG:
1. POREZ NA KUCU = 410 DIN = 3.46 EUR ( DA NIJE GRESKA INACE GODISNJI POREZ JE TA CIFRA X 12 )
2. STRUJA = 1500 DIN = 12.65 EUR ( kad nije grejna sezona )
3. VODA = 1200 DIN = 10.12 EUR
4. INTERNET = 1600 DIN = 13.50 EUR ( TELENOR 1600 DIN = 150GB 4G PAKET SA RUTEROM NA 2 GODINE UGOVOR )
5. GREJANJE ELEKTIRCNO ( preko mobilnog telefona podesavanja ) "SVETSKI RADIJATORI" ( U planu ) nema pravila greje se kad hoces na struju, u jeku grejne sezone zimi moze da bude od 8000-12000 din mesecno, ali zima je od 2 do 6 meseci, bukvlano nema pravila plus nije potrebno grejati celu kucu.
----
TOTAL DNEVNO = 157 DIN = 1.32 EUR
TOTAL NEDELJNO = 1099 DIN = 9.27 EUR
TOTAL MESECNO = 4710 DIN = 39.73 EUR ( kad nije grejna sezona )
----------------------------------------

Sad kad ste videli razlike u troskovima a gore sam i objasnio koliko se po meni razlikuje kvalitet zivota ( iz mog ugla sto je broj 1 ) resio sam da napravim korak u sledecem smeru, da renoviram stan u Novom Sadu ( nista lux ) i da ga rent a ja da se preselim na Frusku Goru od sledece godine. Smatram da kad malo sredim stan mogu da ga rent za 300 EUR min mesecno plus da placaju sve troskove u stanu ko god bude iznajmio ( inace slicne stanove na losjim lokacijama primetio sam da putem AIRBNB-a iznajmljuju i za 30-50 EUR na noc i ide dobro tako da je i to opcija samo sto je vise cimanja a na mesecni rent daleko manje cimanja ) sa obzirom na kakvoj se lokaciji nalzi stan i koliko se NS razvija i postaje glavni centar IT industrije znam da mladjim ljudima iz te oblasti rada to nije neka velika svota noca za rent i generalno poslovnim ljudima tako da zakljucujem da je ostvariva veoma lako, tako da je plan da to odradim i da se preselim na Frusku Goru. Novac od rentiranja stana bi placao sve troskove u kuci plus bi napravio i profit od preko 2500 EUR godisnje ( pod uslovom da uspem da renitoram stan na duze da je svaki mesec rentiran ) takoreci free bi ziveo na Fruskoj Gori a cena stana po m2 na toj lokaciji moze vremenom samo da raste u to sam siguran, verujem da ce cena m2 na toj lokaciji u narednih 5 godina otici na 1400-1600 EUR po m2.

Kako vreme bude islo pocecu da stavljam slike toga sto sam zamislio da renoviram po segmentima pre u toku i posle zavrsetka radova. Toliko od mene za sad cujemo se uskoro, i hvala svim buducim sagovornicima i pomagacima
 
Поштовани члан "GoldenBoi" , (08.02.2019 13,10 h)

Јављам се због истог проблема као што је Ваш...Због одр. ситуације планирам да се преселимо на периферију Београда, где су издаци мали у односу на огромне у Центру Бгд....Издао бих стан-врло сличан Вашем ( не знам шта је боље као : Власник или преко Агенције ?) Иначе, започео сам пре 2 год постепено реновирање - због финансија... (кухиња+лођа+ПВЦ......остало је на чекању
Шта је смисао Моје поруке ? Размена предлога а затим и размена Препорука и Анти-Препорука(избегавање) за предузимаче и мајсторе и фирме.....Није НС тако далеко, а Добар глас се далеко чује -као и препорука...

1) Мислим да би Ви требало прво да уградите ПВЦ или АЛ столарију : Разлог:Енергетски добитак + станари то оправдано цене
2) Мислим да би требало да средите Кухињу : Али не нешко екстравагантно и скупо да Вам станари не би оштетили......: него Керамички под и керамика нова на део зида докле прска вода и честице масти из тигања нпр.....онда, висећа кухиња без дубореза_ (тешко се дуборез одржава) -.... Ми смо, по препоруци пријатеља столара, одустали од пуног дрвета а прихватили др. материјал + фарбање полиуретан бојама, у комори....Обавезно аспиратор - иначе ће да се од кувања и водене паре брзо распадну елементи висеће кухиње...Ставите и ново осветљење (најбоље ЛЕД да сија изнад судопере и простора за рад домаћице.....3) Сада је и наша тј моја тема КУПАТИЛО: Да бих смањио трошкове , решио сам да преко старих плочица (зграда из 70-тих год ) керамичар залепи Нове плочице - без обијања....Чекам још нека мишљења на форуму, А врло Бих ценио и ВАШЕ мишљење....Много појефтињује а ефекат је ваљда исти.....Висина плочица- зависи од Вашег стила и укуса.....Обновити емајл у кади - то сваки станар воли ...Тако су и мени саветовали.....Хобловање паркета - код нас непотребно.....Кречење -подразумевано.......какво је Ваше мишљење о Сигурносним Вратима? Наравно не кинески бофл него прави квалитет - са 2 панцир браве и кључевима за сеф а не кључевима за цилиндар браву? Леп поздрав од члана "tnt011"
 

Back
Top