A zasto ljudi ne razumiju skorpije

Ja sam Škorpija i volim i cenim dobre ljude.Dao bih krvi ispod guše,kao što kaže naš narod,ali me jednom prevari u životu,neću te mrzeti,ali ti i neću dati krvi ako ti treba.a dosta rodbine i drugara i komšija koji me cene i vole.Bez ikakvog preterivanja.
 
Posto smo ustanovili da ljudi zapravo vole skorpije, al skorpije ne vole ljude, evo nova tema ako nije probllem, ako jeste neka moderatori obrisu temu

Ne bih se slozio sa tim.Meni zene-skorpije prijaju i kao drustvo,i kao veza,i do sada nisam primetio da ne vole ljude.
To sto su iskljucivi,i surovo iskreni ljudi pogresno tumace.Energija i volja jedne skorpije moze da pokrene skoro svakog coveka.
 
A zasto ljudi ne razumiju skorpije

Zato što one ne žele da ih razumeju, jer ne žele da neko zna njihove namere. Njihovo oružje je tajna, i ako se otkrije, one gube moć. A moć je ono što ih zanima. Kontrola nad drugima, moć. Onaj ko zna tajne je moćan, i može da manipuliše. Zato ne žele da se otkrivaju, a time plasiraju gomilu dezinformacija o sebi, čime zbunjuju protivnika dovodeći ga u zabludu da ih je provalio, i da su bezopasne. Što vidimo često u komentarima.
 
Мени је Достојевски кристално јасан.

pa dobro, nisam mislila da nas bas niko ne razume:lol:

svaka cast

- - - - - - - - - -

Zato što one ne žele da ih razumeju, jer ne žele da neko zna njihove namere. Njihovo oružje je tajna, i ako se otkrije, one gube moć. A moć je ono što ih zanima. Kontrola nad drugima, moć. Onaj ko zna tajne je moćan, i može da manipuliše. Zato ne žele da se otkrivaju, a time plasiraju gomilu dezinformacija o sebi, čime zbunjuju protivnika dovodeći ga u zabludu da ih je provalio, i da su bezopasne. Što vidimo često u komentarima.

pa naravno da je tako, al zasto se niko ne potrudi, recimo meni su misteriozni ljudi bas zanimljivi i takve i zelim u svom okruzenju

- - - - - - - - - -

Ne bih se slozio sa tim.Meni zene-skorpije prijaju i kao drustvo,i kao veza,i do sada nisam primetio da ne vole ljude.
To sto su iskljucivi,i surovo iskreni ljudi pogresno tumace.Energija i volja jedne skorpije moze da pokrene skoro svakog coveka.
I to je tacno

bas ste mi popravili jutarnje razspolozenje:) inace sam ustala na lijevu nogu:dash:
 
Ja licno sa njima uspostavim brzo odnos,i umem da smirim bubice koje u njima ponekad prorade.Valjda sto sam ja u isto vreme aktivan i stalozen,i to na njih deluje umirujuce.
I u pravu si za misteriozne i komplikovane ljude,oni koji nisu takvi nisu previse interesantni,umeju da budu revise predvidljivi...
Svejedno sa vama nije uvek lako,ali u tome lezi draz,zar ne?
 
Nije da ljudi ne razumeju osobe rodjene u znaku Skorpije, vec jednostavno Skorpijama imponuje da o njima ne zna bas svako.

Nivo znanja/poznavanja varira, ali po prirodi osoba u znaku Skorpije je nepoverljiva i u svima moze da vidi potencijalne krivce, ljude koji grese, a Skorpija je ta koja ukoliko oseti da neko cini gresku - zeli da je ispravi ukoliko moze.

O neznanim ljudima voli da postavlja mnoga pitanja dokle god su joj neznani ljudi interesantni, ali se ne trudi da to cini na veoma upadljiv nacin, osim ako Asc nije u nekom od kardinalnih znakova (prezeno Ovna i Vage).

Skorpija ne voli direktan napad vec voli da okolisa. Nije nikada "Ajmo na kafu" vec "Kako si, sta radis, a dobro ti ovo stoji, ajmo na kafu". Ovaj princip se kod osoba koje imaju jake Skorpionske nagone uvek primecuje u svemu sto rade, a pogotovo kada toga sami nisu svesni. U svesnom stanju sebe zele da iskusaju i da provere koliko su zapravo jaki time sto druge izazivaju, bockaju, peckaju, a pogotovo kada su emotivno ugrozeni na nekoj osnovi (ili emotivno naelektrisani, da se tako izrazim), pri cemu im je potrebno i emotivnog praznjenja. Osobe sa jakim Skorpionskim nagonima ne vole stagnaciju, ovo je pokretna energija koja se formira u reku i nastavlja svojim tokom bez obzira na prepreke.

S obzirom da se radi o Fiksnom znaku, voli da uziva odredjenu vrstu egoizma i saznanja da je jaka i je mocna jer to imponuje u momentima slabosti.

Jaka Skorpija gotovo uvek ostaje misteriozna, skucena, po strani i gotovo nikada ne odaje svoje adute, nacine interakcije, prijateljstva itd. Jaka Skorpija nije samo hladna spolja vec i iznutra, a da bi prerasla u funkcionalni deo potrebno je da bude emotivno nadrazena jer joj je potreban Kontrast.

Kontrast je bitan za Skorpiju jer mora uvek da prolazi iz Crnog u Belo i obratno. Ako je spolja zahuktana, u sebi je hladna. Ako je spolja hladna, u sebi kulja. To je dinamika koja odgovara Skorpiji i tada se aktiviraju sve Skorpionske lampice u svojim formama.

Ovo je spora, dekonstruktivna Energija koja za cilj ima osujecivanje ustajalih i prevazidjenih normi/smisla/misli itd po cenu toga da se napravi nesto bolje (u simbiozi sa znakom Bika koji je spora, graditeljska Materija)
 

Back
Top