renoviranje kupatila

svecaceca

Početnik
Poruka
2
dragi forumasi, treba mi savet. kupili smo stan koji ima male sobe ali ima dva kupatila. Manje kupatilo je potpuno beskorisno i planirali smo da od njega napravimo garderober. İnteresuje da li je neko imao takva iskustva. Kako to izvesti ? hvala unapred za ideje i misljenje
 
Veoma je jednostavno :) izlomite sve zivo u tom kupatilu izbacite napolje, cevi koje su unutra izvadite i zavrnete tako da protok ne smeta komsijama ( to ostavite naravno, glavnu cev za kanalizaciju i ako eventalno ima jos neka ) kad ste to zavrsili ide zidanje kao da nikad kupatilo nije ni postojalo, pre toga i nakon toga mora elektricar da dodje naravno da izvadi kablove i doradi gde zelite struju za novi garderober ili americki plakar...imajte na umu da je najbolje do to zavrsiti sa gipsnom plocom zato sto postoji mogucnost da dodje do neke prsotine kad je cev u pitanju i onda po zakonu mogu da dodju da vam buse i lome zid ako je se to desilo bas kod vas na spratu ( zato kazem gips je najbolje resenje ) i onda je sve ostalo esttika :) od poda do plafona kao i klasicna manja soba. Da li je izvodljivo da 100% apsolutno.
 
Uf, to sa malim stanovima je uvek problem ali dobro je da imaš prostoriju poput malog kupatila da preorganizujes za drugu primenu. Vrlo je bitno da se cevi vode i kanalizacije reše kako valja, da ne bi posle bilo problema kod tebe i komšija. Meni su ovi poskidali nepotrebne cevi vode koje su virile iz zida. Nešto su prespajali i više ih nije bilo u toj prostoriji koja se nekada zvala malo kupatilo. Jedino kanalizaciju nisu dirali jer iznad mene imaju dva stana koji je koriste. Ali to sam rešio sa drugim majstorima za gips, dan ipo posla je bilo za opisane radove. Plus što su se skidale sanitarije i pločice. Obrati pažnju na to da začepe slivnik malog kupatila.
 

Back
Top