Moralno vrednovanje po Ken Keyes jr.

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
“Umesto izraza kojim procenjujemo (kao sto su dobar ili loš) kako bismo sebe svesno izdvojili od drugog, najjednostavnije i najkorisnije moralno vrednovanje je da odredimo stepen razdvojenosti ili jedinstva. Smatrajte da su misli i dela koja vas radvajaju na nižem stepenu moralne lestvice. Misli i dela koja vas spajaju su na višem stepenu.

Umesto etiketiranja kao “dobar” ili “loš”, jednostavno koristite svoje saznanje koje određuje do kog stepena vas vaše misli i dela razjedinjuju ili sjedinjuju u vašim osećanjima prema drugima. Misli i dela koje čine da se osećate različitim od drugih ne dozvoljavaju da živite punim životom, a ona koja omogućavaju da VI doživite ljubav i jedinstvo harmonizuju vašu energiju sa energijom sveta oko vas.

Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”

Ken Keyes jr.

...

Šta mislite o ovom?
 
Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”

Ken Keyes jr.

Znaci kada vidim da neko baca smece gde god stigne a u Srbiji je trenutno takva situacija da se vecina tako ponasa,da li to znaci da i ja treba isto tako da se ponasam ili mozda da koristim kantu za smece :think:
Covek je individualno bice i svako sjedinjavanje i identifikacija sa masom ubija sve dobro u coveku.
 
“Umesto izraza kojim procenjujemo (kao sto su dobar ili loš) kako bismo sebe svesno izdvojili od drugog, najjednostavnije i najkorisnije moralno vrednovanje je da odredimo stepen razdvojenosti ili jedinstva. Smatrajte da su misli i dela koja vas radvajaju na nižem stepenu moralne lestvice. Misli i dela koja vas spajaju su na višem stepenu.

Umesto etiketiranja kao “dobar” ili “loš”, jednostavno koristite svoje saznanje koje određuje do kog stepena vas vaše misli i dela razjedinjuju ili sjedinjuju u vašim osećanjima prema drugima. Misli i dela koje čine da se osećate različitim od drugih ne dozvoljavaju da živite punim životom, a ona koja omogućavaju da VI doživite ljubav i jedinstvo harmonizuju vašu energiju sa energijom sveta oko vas.

Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”

Ken Keyes jr.

...

Šta mislite o ovom?
Razumeo sam samo poslednji pasus, sve iznad kao da je pisano nepoznatim jezikom.
I to neprepoznavanje napisanog me iskljucuje iz mnogih razgovora.
A Hegela citam sa razumevanjem, nisam potpuno glup.
Koherencija, rezonansa, singularitet...
 
pokusao sam nedavno da se skoncentrisem na neki rijaliti, mislim da su parovi, svadja je bila bucna i svako je imao nesto vazno da kaze,
a ja ni posle deset minuta nisam shvatio o cemu je rec.

Dakle, blagonaklono upucivanje na ljude je nedostizan ideal. A radim sta volim, ne ocekujem da ce iko imati naklonost kad izostane razumevanje.
 

Back
Top