Kako sniziti pritisak?

момоа

Legenda
Poruka
71.660
Merio sam danas pritisak i gornji mi je bio dosta povisen, cak 142, mada mi je i puls bio oko 130 posto sam se uplasio pa nzn dal je to uticalo. U svakom slucaju u psolednje vreme inam simptome visokog pritiska, sto mozda moze biti posledica hronicnog midokraditisa usled kojeg dolazi do ubrzanog pulsa pa se samim tim i pritisak povećava. Uglavnom, da li neko zna neku metodu za skidanje istog?
 
142 kao gornji pritisak nije alarmantno visok,ako ne osecas posledice.120/80 se vodi kao normalan pritisak,ali u 20im godinama,Posle kako godine prolaze je normalna vrednost pritiska povecana.
Ako osecas vrtoglavicu,bol u glavi,itd a pritisak ti je konstantno povisen,treba da posetis internistu,pogotovo sa tako ubrzanim radom srca.Ako ti je to trenutno stanje,kazes da si se uplasio,to je cist adrenalin,koji ti je organizam grunuo u krv.Sacekaj par sati pa proveri ponovo.
Moj savet-ne slusaj savete sa interneta,bolje idi do lekara.
 
142 kao gornji pritisak nije alarmantno visok,ako ne osecas posledice.120/80 se vodi kao normalan pritisak,ali u 20im godinama,Posle kako godine prolaze je normalna vrednost pritiska povecana.
Ako osecas vrtoglavicu,bol u glavi,itd a pritisak ti je konstantno povisen,treba da posetis internistu,pogotovo sa tako ubrzanim radom srca.Ako ti je to trenutno stanje,kazes da si se uplasio,to je cist adrenalin,koji ti je organizam grunuo u krv.Sacekaj par sati pa proveri ponovo.
Moj savet-ne slusaj savete sa interneta,bolje idi do lekara.

Pa osecam neke simptome, zati sam i uzeo sa ga proverim, tipa povremeno cepljenje usiju, gotovo konstantan osecaj blagog pritiska u glavi, u predelu čela i nosa, povremeno onaj tupi bol i ono sto me najvise nervira je pad koncentracije, kao da mi je iq pao za 20.
 
Merio sam danas pritisak i gornji mi je bio dosta povisen, cak 142, mada mi je i puls bio oko 130 posto sam se uplasio pa nzn dal je to uticalo. U svakom slucaju u psolednje vreme inam simptome visokog pritiska, sto mozda moze biti posledica hronicnog midokraditisa usled kojeg dolazi do ubrzanog pulsa pa se samim tim i pritisak povećava. Uglavnom, da li neko zna neku metodu za skidanje istog?

Ti si mali moj Momcilo bas jedan mali bolesni decak.Stalno si nesto bolesljiv od svega i svacega.Bolje da odes lepo na jedan sistematski, po mogucstvu u neku privatnu bolnicu tipa Aeromedik i da znas sta ti je i odakle da pocnes da se lecis...
 
Узми пола киле белог лука у продавници, исецкај на ситне комаде две кришке или чене (три ако је мања главица) и попиј са чашом воде, као таблете. После пола сата поново измери себи притисак.
Мени бели лук знатно спусти притисак, имао сам једно време проблема са тим. Ово је најјефтинији и потпуно природан начин. Не кажем да је трајно решење, али кад
ти није добро много значи. Пробај, видећеш сам. Не може ти шкодити.

- - - - - - - - - -

Sad sam izmerio i bio ne 120/75, izmerim ga ponovo kad ono 138/80. Ili ja nesto ne radim dobro ili je aparat otisao u pm.

Ако је дигитални мерач (највероватније), није немогуће да се нешто пореметило.
И кад су исправни нису баш 100% прецизни.
 
Idem ja redovno kod kardiologa na svakih nekoliko meseci,i uglavom izmerim i pritisak. Uglavnom bude oko 135,140 mada mi uvek bude jako ubrzan puls pa mi to utice na pritisak. Nervira me taj osecaj dekoncentracije i pritiska u sinusima, ne mogu nista da radim ko covek.
 
Idem ja redovno kod kardiologa na svakih nekoliko meseci,i uglavom izmerim i pritisak. Uglavnom bude oko 135,140 mada mi uvek bude jako ubrzan puls pa mi to utice na pritisak. Nervira me taj osecaj dekoncentracije i pritiska u sinusima, ne mogu nista da radim ko covek.

E pa onda idi do prve ambulante, najsigurnije je tako i ne trazi savet preko interneta za takve stvari.

Izmerice ti opet pritisak i najbolje te uputiti ili nesto prepisati, nije tesko a kudikamo sigurnije nego da slusas savete koji mozda za tebe nisu adekvatni.

Ne leci se preko interneta a kamoli kad je akutno.
 
Možda jedeš previše slanu i začinjenu hranu, so zadržava vodu u organizmu što može dovesti do povišenja pritiska.
Takođe treba izbaciti kafu, koka-kolu, enerdži napitke, alkohol naravno, naročito ako koristiš u većoj meri.
Pokušaj sa zdravijom ishranom a svakako je najbolje otići kod doktora :)
 
Sve je u arteriolama. One su praktično ventili koji propuštaju krv ka kapilarima, šire se i skupljaju po potrebi. Program koji ih kontroliše je jako složen i kako svi znamo savremena medicina nema načina da ove "ventiliće" drži otvorene trajno.

Doziraju lekove na dnevnom nivou ?

Što znači da onaj ko ima visok pritisak mora piti lekove doživotno ?

Što je priznaćete, suludo i krajnje uznemirujuće za pacijenta, jer antihipertenzivi imaju dosta neželjenih dejstava.

Jer ako nam se opuštaju zidovi krvnih sudova (pada i pritisak) opuštaju se i oni koji pune penis krvlju, pa dolazi do impotencije ? ? ?

Takođe se opuštaju i mišići svingteri, pa dolazi do inkontinencije na primer ?

Lek za hipertenziju postoji u prirodi, samo ga treba potražiti.

I ne slažem se sa konstatacijom da je pritisak 120/80 merodavan samo za mlade osobe, ja ga imam u sličnim gabaritima (125/80) a prevalio sam 50-tu ?
 
I ne slažem se sa konstatacijom da je pritisak 120/80 merodavan samo za mlade osobe, ja ga imam u sličnim gabaritima (125/80) a prevalio sam 50-tu ?

To je uobicajen reper po kome se odredjuje da li neko ima povisen ili nizak pritisak,kao srednja vrednost.
Meni je u 45 120/80 vec povisen,ceo zivot mi je radni pritisak 90-100/60 (u sredini dana) nevazno da li sam i koliko popio kafe,jeo slano itd.


Idem ja redovno kod kardiologa na svakih nekoliko meseci,i uglavom izmerim i pritisak. Uglavnom bude oko 135,140 mada mi uvek bude jako ubrzan puls pa mi to utice na pritisak. Nervira me taj osecaj dekoncentracije i pritiska u sinusima, ne mogu nista da radim ko covek.

Ti treba da pogledas i sinuse,ako imas glavobolje i pritisak u sinusima.Mozda ti je tu zariste problema...A ako ides redovno kod kardiologa,sta ti on kaze uopste na sve to?
 
Merio sam danas pritisak i gornji mi je bio dosta povisen, cak 142, mada mi je i puls bio oko 130 posto sam se uplasio pa nzn dal je to uticalo. U svakom slucaju u psolednje vreme inam simptome visokog pritiska, sto mozda moze biti posledica hronicnog midokraditisa usled kojeg dolazi do ubrzanog pulsa pa se samim tim i pritisak povećava. Uglavnom, da li neko zna neku metodu za skidanje istog?

Neka ti kardiolog da onaj "holter," pritisak se meri s njim 24 h i tek onda mozes da znas da li stvarno imas ili nemas.
Simtpomi za visok pritisak uglavnom i ne postoje, otuda ljudi godinama i ne znaju da imaju visok pritisak.
 
Danas objaviše da se u pedeset lekova za hipertenziju nalazi jedinjenje koje izaziva KANCER ?

Sad je valjda jasno otkud to da skoro svako ko umre, umre od raka ?

Dugo im je trebalo da urade to istraživanje ? ? ?
Ja sam stvarno mislila da si ti malo pametniji. U Srbiji je glavni uzrok smrti "srce", bio i ostao.
Preporucujem ti da pre nego pocnes sa nebulozama i procitas o cemu se kod tih 50 lekova radi,
a postoji i tema koja je na vrhu pa lupetaj tamo.
 
Merio sam danas pritisak i gornji mi je bio dosta povisen, cak 142, mada mi je i puls bio oko 130 posto sam se uplasio pa nzn dal je to uticalo. U svakom slucaju u psolednje vreme inam simptome visokog pritiska, sto mozda moze biti posledica hronicnog midokraditisa usled kojeg dolazi do ubrzanog pulsa pa se samim tim i pritisak povećava. Uglavnom, da li neko zna neku metodu za skidanje istog?

Prije nesto manje od godinu dana redovno sam imao pritisak 140 ili 150 sa 95 ili 100.Nisam isao doktoru,ali sam na netu pronasao jedan odlican rezim ishrane koji sam uveo i sada ga se drzim. Znaci izbaciti so u potpunosti,masti,pepržrno,holesterol, šećer sve to kontrolisati prehranom. Pronađite na netu prehranu bodi bildera,ali ne onu dodatnu proteinsku nego normalnu njihovu prehranu ali prilagođenu vasoj dobi . Ja sada redovno imam pritisak cca 120 sa 80 , Sve sam regulisao samo ishranom.:cool:
 

Back
Top