Вечерас сам у троли присуствовао ПРАВДИ, и сад ми је лепо !

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.703
Ретко се то дешава,
последњи пут пре десетак година,
када је један горостас тукао сићушну жену на сред улице ...

Зажалио је !
Тукло га је пола булевара !

Е, а вечерас !

У деветнаестицу је ушао пар,
он луд од нечега - она га подржава.
Трола скоро празна, нас десетак унутра.

Лудак добацује, вређа све од реда,
скаче по седиштима,
тотално је бахат,
диже тензију до неба.

На првој станици излази (бежи ?) бакица коју је вређао
и једна девојка, збуњена и немоћна ...

Остају два момчића напред и Ромска породица,
тата, мама и двоје деце.
Чисти, мирни.

Ја сам на седишту иза лудака и његове подршке.
Нервирам се, скочио ми је притисак.

Лудак почиње да вређа "цигане", али све као он је "гробар" ...
Прозива их, јеббе им децу у уста ...

Прилази тата Ром.
Пита лудака у чему је проблем,
и одмах га два пута удара.
Два јака шамара, надланицом.
Левом па десном.

Силеџија сагиње главу,
девојка га брани вербално :"Мојне ..." и томе слично.

Ром се извињава, каже не бих ти ја ништа,
са девојком си, да те не бламирам,
али и ја сам са женом и децом !

Ја добацујем :
"Удри га бре !"

Тип иза мене каже :
"Немој, пусти га, сад ћу да зовем полицију" ...

Станица, лудак се смејуљи.
Ромска породица излази,
за њима излази и лудак са подршком.

Прилази Рому са леђа,
и тада добија нокаут !

Како га је ганац заварио братееее ... Из окрета !

Роми су искусно шмугнули,
дрипчева жемкица је потрчала за њима, као,
станите можда није жив,
хахаха ...

Не знам шта је даље било,
трола је наставила и ја у њој,
силеџија је остао непомично да лежи на асвалту.
 
to što ne znaš ZAŠTO je taj ''ludak'' se tako ponašo,možda je bio dobio krajnje loše vesti tipa neko mu crko iz familije pa poludio,sazno dima rak il tako neš itd itd
a onaj cigo ga oma napo mesto da mu uputi neke slatke rijeći i pokuša da ga usmeri na pravi put :rida:
ne treba olako suditi na ljudima i proglašavati ''pravdom'' iskaljivanje na nedužnom ''ludaku''

a dobro bar priznaješ :mazipsa:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Видим ја да сте ви љубоморни
што јунаке можете да видите само на филму,
а ја сам присуствовао херојству чистом као суза !

Ром ни једну увредљиву реч ни сувишан ударац није упутио,
ни на који начин није показао неку своју фрустрираност ...

Србијо имаш будућност ! :ok:
 
Потпуно безвезе сте избрисали пар мојих постова !

Ни једног тренутка нисам био малициозан
нити сам показао било какву злу намеру
осим да похвалим младог човека који је одбранио своју породицу,
а богами и нас остале путнике !

Нисам ја никакав обожавалавц Рома,
ал' овај је заслужио дивљење !
 
Видим ја да сте ви љубоморни
што јунаке можете да видите само на филму,
а ја сам присуствовао херојству чистом као суза !

Ром ни једну увредљиву реч ни сувишан ударац није упутио,
ни на који начин није показао неку своју фрустрираност ...

Србијо имаш будућност ! :ok:

Nema Srbija buducnost ,...ali ova prica ima sretan kraj. :ok:
 
Потпуно безвезе сте избрисали пар мојих постова !

Ни једног тренутка нисам био малициозан
нити сам показао било какву злу намеру
осим да похвалим младог човека који је одбранио своју породицу,
а богами и нас остале путнике !

Нисам ја никакав обожавалавц Рома,
ал' овај је заслужио дивљење !



naravno da nisi, ti ih zapravo mrzis

zato si i potrcao da im se izvinis i prislihtas sa ovom temom u kojoj mistifikujes nesto sto je nista vise od fizickog napada izazvanog pozledjenim egom za koji se se lezi i do nekoliko godina

a sve to nadajuci se da ces ovim tvojim postupkom motivisati druge rome da budu 'casni' i 'pravedni' ko taj iz trole, ili prosto zelis njihovo odobravanje


naravno, njih boli kuratz za te tvoje plemenite sentimente, a pogotovo za tvoje divljenje


tema ima dosta elemenata stokholmskog sindroma
 
Poslednja izmena:
Docta - Ne znam sta si hteo da dokazes svojim postom.Nisam upucen,sta se dogodilo u kolima javnog prevoza.Ali moram da iskazem svoje misljenje,,jer kako vidim,
u pitanju su neki Romi.Ja licno,veoma postujem taj narod Romski.Oni su ljudi koji nisu navikli da se namecu.I bas zbog toga,ostali su na marginama drugih naroda.
Inace ,po sposobnostima,inteligenciji i svom frapantnom postenju,Romi mogu samo da sluze nama ostalima,kao svetao primer,jednog naroda,koji nikada nije uspeo
da u drustvu sa ostalim narodima,zauzme mesto koje mu pripada.Svaki Otac koji ima sina,moze samo da pozeli,da se njegov sin ozeni Romkinjom.To je blagoslov i
za celu porodicu,koja za snajku dobije prelepu Romkinju.
 
Ретко се то дешава,
последњи пут пре десетак година,
када је један горостас тукао сићушну жену на сред улице ...

Зажалио је !
Тукло га је пола булевара !

Е, а вечерас !

У деветнаестицу је ушао пар,
он луд од нечега - она га подржава.
Трола скоро празна, нас десетак унутра.

Лудак добацује, вређа све од реда,
скаче по седиштима,
тотално је бахат,
диже тензију до неба.

На првој станици излази (бежи ?) бакица коју је вређао
и једна девојка, збуњена и немоћна ...

Остају два момчића напред и Ромска породица,
тата, мама и двоје деце.
Чисти, мирни.

Ја сам на седишту иза лудака и његове подршке.
Нервирам се, скочио ми је притисак.

Лудак почиње да вређа "цигане", али све као он је "гробар" ...
Прозива их, јеббе им децу у уста ...

Прилази тата Ром.
Пита лудака у чему је проблем,
и одмах га два пута удара.
Два јака шамара, надланицом.
Левом па десном.

Силеџија сагиње главу,
девојка га брани вербално :"Мојне ..." и томе слично.

Ром се извињава, каже не бих ти ја ништа,
са девојком си, да те не бламирам,
али и ја сам са женом и децом !

Ја добацујем :
"Удри га бре !"

Тип иза мене каже :
"Немој, пусти га, сад ћу да зовем полицију" ...

Станица, лудак се смејуљи.
Ромска породица излази,
за њима излази и лудак са подршком.

Прилази Рому са леђа,
и тада добија нокаут !

Како га је ганац заварио братееее ... Из окрета !

Роми су искусно шмугнули,
дрипчева жемкица је потрчала за њима, као,
станите можда није жив,
хахаха ...

Не знам шта је даље било,
трола је наставила и ја у њој,
силеџија је остао непомично да лежи на асвалту.

Lekcija...hvala sto si podelio sa nama.

Ima ih svakakvih, kao i ne Roma, ljudi su to. Jedino kad galame u ulici, kad se ponasaju nepristojno, maltretiraju slabije, ili nesto prljavo igraju, tad se ipak setim da treba biti na distanci...

Znate koja je razlika izmedju romskog ucenika i neromskih djaka, cast izuzecima s obe strane. Kad neromsko dete dodje iz skole kuci pitaju ga za ocene i sta ima novo, dok kad romsko dete dodje kuci, pitaju ga dal je bilo u skoli?

Dokazi za to su deca koja bi trebala da budu u srednjoj skoli a jos uvek su u petom razredu osnovne, npr..
Ali to je do roditelja ne dece, deca nisu kriva.
 
romski muskarci umeju dobro da se snadju kad je rat, ili kriza neka. u ovim "mirnim" uslovima se tesko snalaze.

https://www.blic.rs/riznica/zaborav...-jedan-srpski-vojnik-nadmudrio-tursku/ccr4zb5

https://www.telegraf.rs/vesti/22740...io-neprijatelja-i-poveo-srpsku-vojsku-u-juris

Fejat kaže da je njegov deda Rustem na svoju ruku zasvirao juriš za srpsku, a onda odstupanje za bugarsku vojsku


ZABORAVLJENI HEROJ KUMANOVSKE BITKE Kako je jedan srpski vojnik nadmudrio tursku vojsku


Kraj petovekovne vladavine Turaka na Balkanu vezuje se za pobedu Srba kod Kumanova 1912. godine u Prvom balkanskom ratu, a zasluga za briljantni podvig pripisuje se i Ahmedu Ademoviću, vojniku i trubaču iz Leskovca.

On se poslužio do tada nečuvenim lukavstvom, nateravši Turke u beg. Bitka u susretu, kako je opisuju istoričari, vodila se 23. oktobra sa velikim gubicima na srpskoj strani, a ništa bolje nije započeo ni sledeći dan. Ahmed Ademović, Rom iz Leskovca koji je tada imao 39 godina, uspeo je da neopaženo pređe na drugu stranu tako što je preko svoje uniforme obukao fes i kaftan mrtvog turskog vojnika. Iz pozadine turske vojske odsvirao je znak turske vojske za povlačenje, posle čega je nastao haos, odnosno poraz turske vojske.

- Taj turski znak za povlačenje on je prvi put u životu čuo prethodnog dana jer, iako je srpska vojska trpela poraze, jedno krilo turske vojske se 23. oktobra povuklo pod pritiskom Užičana. Bila je magla i široka linija fronta. Kad se razlegao zvuk Ahmedove trube, nastaje potpuni raspad među turskom vojskom, koju su činili i mobilisani Grci, Makedonci i Bugari, bez velikog motiva za borbu. Taj zvuk trube za povlačenje je trenutak kada je bitka bila dobijena i to je prva velika pobeda srpske vojske u Prvom balkanskom ratu - objašnjava leskovački pisac Saša Stojanović, koji je istraživao građu i u svom romanu "Put za Jerihon" ovekovečio lik leskovačkog trubača.

Ahmed Ademović, rođen 1873. godine u romskom naselju Podvorce nedaleko od centra grada, za taj svoj podvig, koji se kasnije izučavao na vojnim akademijama, odlikovan je Karađorđevom zlatnom zvezdom sa mačevima i drugim priznanjima. Izvesno je da je učestvovao i u Drugom balkanskom ratu, o čemu Stojanović nije našao istorijske tragove, i sa srpskom vojskom preživeo albansku golgotu i dočekao pobedu, da bi u Drugom svetskom ratu doživeo veliku ličnu tragediju jer su mu Nemci 1941. godine streljali oba sina - Redžu i Ramu, u Arapovoj dolini na periferiji Leskovca, zajedno sa još oko 300 leskovačkih Roma.
xHCk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTm1ZN01EQV8vYzE5NzU4ZGMyZGM5ODQ5OTc1YTVmZmZhODFkNWE3ZWUuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


I upravo taj trenutak, tu tragediju heroja, po prvi put opisuje Stojanović.

- Nemački oficir ulazu u romsku kuću i na starčevom sakou spazi Karađorđevu zvezdu, najveći srpski orden koji su i Nemci poštovali. Izdvaja ga na stranu i hladnokrvno pošalje na streljanje njegovu decu. Od tada pa sve do svoje smrti trubač i heroj Kumanovačke bitke nije zasvirao na trubi - dodaje Stojanović.

Ahmed Ademović umro je u dobokoj starosti, ali i dubokom siromaštvu, 1965. godine, u svojoj 92. godini.

Sećanje na ovog trubača sa velikim brkovima i elegantnim šeširom, kakvog ga je ovekovečio nepoznati fotograf, izbledelo je u romskom kvartu Podvorce, ali i među njegovim rođacima.

Ekrem Demirović (59) tvrdi da je praunuk Ahmeda Ademovića, koga se seća veoma maglovito.

Po ceo dan bi sedeo ispred kuće i glancao trubu. Nikada nisam čuo da svira. Ljudi su prolazili i pozdravljali ga, a on bi samo mahnuo rukom. Izazivao je poštovanje svih, onako stasit, elegantan, sa onom zvezdom na grudima s kojom je i umro, sa brkovima i ozbiljnim i strogim licem. Ipak, bio je nežan prema meni. Otac mi je pričao da je bio veoma pedantan i da se do kraja života ponašao kao vojnik - priseća se za "Blic" Ekrem Demirović.

Ekrem je, veli, potomak Ahmedove ćerke Demirane.

- Sve je nekako palo u zaborav. Iako je bio heroj, Ahmed je bio siromah jer penziju nije imao, pa ga je rodbina izdržavala - objašnjava praunuk ratnog heroja.

Još dva odlikovana Roma

Pored Ahmeda Ademovića, Karađorđevom zlatnom zvezdom s mačevima bili su odlikovani i kaplar Ahmet Ide Ametović, trubač i bombaš iz Leskovca za zasluge u Bregalničkoj bici, i Rustem Sejdić iz Bojnika zbog samoinicijativnog sviranja juriša na Kajmakčalanu. Rustem je pradeda poznatog trubača Fejata Sejdića.
 
Видим ја да сте ви љубоморни
што јунаке можете да видите само на филму,
а ја сам присуствовао херојству чистом као суза !

Ром ни једну увредљиву реч ни сувишан ударац није упутио,
ни на који начин није показао неку своју фрустрираност ...

Србијо имаш будућност ! :ok:

Sto ti nisi preduzeo nesto kada si tako hrabar,nego podrzavas drugoga,koji brani svoju porodicu.
 
to što ne znaš ZAŠTO je taj ''ludak'' se tako ponašo,možda je bio dobio krajnje loše vesti tipa neko mu crko iz familije pa poludio,sazno dima rak il tako neš itd itd
a onaj cigo ga oma napo mesto da mu uputi neke slatke rijeći i pokuša da ga usmeri na pravi put :rida:
ne treba olako suditi na ljudima i proglašavati ''pravdom'' iskaljivanje na nedužnom ''ludaku''

a dobro bar priznaješ :mazipsa:

Sta god da mu se desilo, nema prava da vredja i maltretira. Svi treba da imamo samokontrolu
 
Иначе што се Рома тиче
отварао сам већ тему о малолетним џепарошима
који вршљају по Београду,
( највише сам их виђао на Аутокоманди ).

Сви су неки танки, високи,
иду у групама по троје, четворо ...


"Раде" на улици, углавном,
нарочито кад виде да неко носи ранац
( мене су тако опљачкали код Лондона !).

Мислим да су то избегли Роми са Косова,
ово су им прве генерације овде.

Нас "беле" третирају као будале,
наивни смо им,
вероватно смо преблаги
у односу на дивље Косово са кога долазе.

Када их видим повраћа ми се,
мрзим их.

Закључак,
Рома има разних,
што уосталом важи за све народе света.

Па чак и да је онај мој Ром-херој неки дрипац
ето, наишла је ситуација када је био екстремно користан
и можемо да сагледамо вредност
разноликости божије баште !
;)
 
Иначе што се Рома тиче
отварао сам већ тему о малолетним џепарошима
који вршљају по Београду,
( највише сам их виђао на Аутокоманди ).

Сви су неки танки, високи,
иду у групама по троје, четворо ...


"Раде" на улици, углавном,
нарочито кад виде да неко носи ранац
( мене су тако опљачкали код Лондона !).

Мислим да су то избегли Роми са Косова,
ово су им прве генерације овде.

Нас "беле" третирају као будале,
наивни смо им,
вероватно смо преблаги
у односу на дивље Косово са кога долазе.

Када их видим повраћа ми се,
мрзим их.

Закључак,
Рома има разних,
што уосталом важи за све народе света.

Па чак и да је онај мој Ром-херој неки дрипац
ето, наишла је ситуација када је био екстремно користан
и можемо да сагледамо вредност
разноликости божије баште !
;)

Ima i dobrih i poštenih Roma,kao što ima bednih i pokvarenih Srba.Kao što je taj mangup,pa popio batine.Pozlatila se Romu ruka
 

Back
Top