Samsung galaxy s9 pitanje u vezi kamere

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
260
Pozdrav drugari. Imam jedan problem u vezi video snimanja telefonom samsung galaxy s9. Nisam to ranije primetio, ali sada sam slucajno otkrio, pa me interesuje sta bi to mogli biti. Ponekad snimim neki video klip telefonom i postavim na youtube, sinoc sam slucajno pregledavao na kompu video sa 2.1zvucnicima i zvuk se cuje samo na levom zvucniku, desni kao da nije ukljucen. Da li je moguce da tel.snima zvuk u mono formatu? Ili mozda je u pitanju to sto snimam prednjom kamerom pa zato dodje mono? Prednjom kamerom snimam zato sto imam bolji pregled. Ako neko zna do cega je problem i da li moze da se resi molim da mi napise. Hvala unapred.
 
Instaliraj na kompu Media info > https://mediaarea.net/en/MediaInfo

Prevuces file (video) u prozor programa i on ti sve informacije prikaze , i kvalitet videa , velicinu , broj audio kanala, kodek itd ...

Evo ti primer.

Annotation.png


Ako ti je toliko cimanje evo i na telefonu to isto mozes ...

Skini aplikaciju sa linka https://play.google.com/store/apps/details?id=net.mediaarea.mediainfo

Samsung S9 bi trebao da snima stereo i kada snimas video prednjom i zadnjom kamerom ... to nije nikakva novina ... pocelo je pre par godina kada je Nokia 808 izasla na trziste sa visoko kvalitetnim stereo mikrofonima (ako poredimo konkurenciju u to vreme pre 6 , 7 godina) a o senzoru kamere da ne govorim ... :per:
 
Poslednja izmena:
Hvala ti deky za pomoc. Skinuo sam tu aplikaciju i analizirao jedan video i pod audio mi stoji broj kanala:2. Znaci, sigurno snima kako treba nego je u pitanju nesto drugo... preslusao sam videe danas na vr headsetu oculus go i opet ista stvar. Leva strana se super cuje, desne nigde. Jedino moze biti moja greska da sam postavio telefon nezgodno, nisam vise pametan...
 
Hvala ti deky za pomoc. Skinuo sam tu aplikaciju i analizirao jedan video i pod audio mi stoji broj kanala:2. Znaci, sigurno snima kako treba nego je u pitanju nesto drugo... preslusao sam videe danas na vr headsetu oculus go i opet ista stvar. Leva strana se super cuje, desne nigde. Jedino moze biti moja greska da sam postavio telefon nezgodno, nisam vise pametan...

Snimaj video u nekoj rulji gde je velika guzva i gdee je bucno ...

Stavi slusalice posle i vidi da li se na levoj i desnoj bubici cuje zvuk ... ni to nije neko merilo posto se i mono cuje podjednako na obe slusalice ... ali ako ti media info pokazuje 2 kanala onda je stereo.

Uzmes drugarice dve ispred telefona stanes ti ukljucis selfi kameru , jednu drugaricu levo a drugu desno od tebe i ako telefon ima zaista stereo mikrofone ti bi tako i na snimku trebao da cujes sa jedne strane na slusalici jednu a sa druge drugu drugaricu tj njihov glas, krik ili sta vec :per:

Evo kako je to Nokija radila pre skoro 7 godina.


Audio

The 808 PureView employs Dolby Headphone software to transform stereo content to surround via a 3.5 mm A/V jack. It also includes Dolby Digital Plus software to provide 5.1 surround sound via HDMI or DLNA. The dual software elements from Dolby are embedded into the Nokia Belle feature pack 1 OS.[22]

The 808 PureView is the first device to include the Nokia Rich Recording technology and has a frequency range between 25 Hz to around 19 kHz. The 808 PureView can capture sounds at the loudness level of up to 145 decibels without distortion. The two microphones, located at the top and the bottom enable ambient stereo recording. The audio encoding is done in AAC high profile, 256 kbit/s, 48000 Hz.
 
Poslednja izmena:
Hvala deky jos jednom...moracu uraditi neki test... molim te samo ako te ne mrzi, poslusaj ovaj video sto sam postavio na youtube, pa mi reci da li se i kod tebe cuje samo na jednoj strani, ili sam ja to istripovao. Pa napisi ako ti nije mrsko


Stereo je , ako si telefonom snimao nije lose.

Kazem ti da napravis malo kompleksiniju situaciju npr kada neko svira ti oko njega ides i snimas ili postavis kao sto sam ti rekao drugarice na dve strane pa da vidis razliku kako se cuje sa jedne a kako sa druge strane, najbolje se testira sa sluskama.
 
Poslednja izmena:
Hvala deky jos jednom... sad mi malo lakse, veruj mi da mi doslo da reklamiram telefon, da trazim novi. Uradicu to kako si mi rekao bas da vidim jel to to. Hvala jos jednom

Ma odlican je to fon , on sto moze Samsung da uradi putem nekog update-a je da poboljsa tj tvikuje snimanje mikrofonom i da bude jos bolje nego sto jeste ako je moguce - ali to je na njima... vremenom oni to usavrse ako ima volje i potrebe.
 

Back
Top