Problem sa americkom bankom- savet

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Dakle ovako evo vrlo sam zbunjena ne znam sta da radim.

Imam debitnu karticu jedne americke banke.

Pre 2 mesece banka mi je blokirala karticu iz preventivnih razloga (network breach).

Kada sam kontaktirala rekli su poslace mi u Kinu novu karticu.

Posle 4-6 nedelja kartica nije stigla

Sedmu nedelju sam kontaktirala banku i sad ponovo treba da provere kakav je "issue" u pitanju.

Posle toga me ponovo pitaju za adresu.
Ja im javljam adresu PONOVO

Sad ponovo treba da provere moj "issue"


Ponovo sam poslala dva mejla i sad mi evo nedelju dana ne odgovaraju.

Sta da radim?

Da li je ovo normalno ?

Da li neko zna?

Na kartici imam jos poprilicno novca (imam glavobolju kada pomislim na to, sve sto sam zaradila crnceci na kruzeru:sad2:)
 
Mislim da je to standardna procedura rastezanja vremena.Mozda da probas da stupis u kontakt sa nekim advokatom tamo,da vidis koliko bi te izaslo da on to potegne kao pitanje?Da si tamo nije frka,ovako udaljeno zavisis od njihove dobre volje da ubrzaju proces.Sta im je razlog blokade kartice?
 
Dakle ovako evo vrlo sam zbunjena ne znam sta da radim.

Imam debitnu karticu jedne americke banke.

Pre 2 mesece banka mi je blokirala karticu iz preventivnih razloga (network breach).

Kada sam kontaktirala rekli su poslace mi u Kinu novu karticu.

Posle 4-6 nedelja kartica nije stigla

Sedmu nedelju sam kontaktirala banku i sad ponovo treba da provere kakav je "issue" u pitanju.

Posle toga me ponovo pitaju za adresu.
Ja im javljam adresu PONOVO

Sad ponovo treba da provere moj "issue"


Ponovo sam poslala dva mejla i sad mi evo nedelju dana ne odgovaraju.

Sta da radim?

Da li je ovo normalno ?

Da li neko zna?

Na kartici imam jos poprilicno novca (imam glavobolju kada pomislim na to, sve sto sam zaradila crnceci na kruzeru:sad2:)

Ako dobro shvatam blokirali su ti karticu zato što su postojali neovlašćeni upadi u njihov sistem ili u tvoju karticu. Potrebno je samo da sarađuješ sa njima i biće sve u redu.
Kašnjenje moguće da je izazvano novim upadima.
 
Mislim da je to standardna procedura rastezanja vremena.Mozda da probas da stupis u kontakt sa nekim advokatom tamo,da vidis koliko bi te izaslo da on to potegne kao pitanje?Da si tamo nije frka,ovako udaljeno zavisis od njihove dobre volje da ubrzaju proces.Sta im je razlog blokade kartice?

pa razlog je neki network breach
ne znam da li je neko pokusao da upadne u sistem
ja se u to ne razumem

kada sam ih kontaktirala vrlo brzo su javili da ce poslati a onda je sve ostalo na tome.
Na stranu to neodgovaranje na mejl i trazenje adrese dva puta.

Posto znam kakvi su Amerikanci da se ovo desilo nekom Amerikancu napravio bi frku i tuzio banku za dusevni bol

Da budem iskrena ja jesam dozivela istinski dusevni bol jer sam i otplakala , pritisak mi je skocio zbog cele situacije a pare mi potencijalno trebaju za maminu operaciju (da budem skorz iskrena ovo banci naravno nisam spomenula ali je istina) jos cekamo datum za to a po svojoj prilici ce platiti tipa 17 000 e

E sad posto ja nisam Amerikanac i ne zelim da iazazivam nikakvu patetiku osim sto se Vama jadam , cela prica bi verovatno bila "da, da....operacija" a da stvar bude gore -istinita je.

Nista, pozvacu ih sutra da vidimo da li to moze da promeni nesto.

Hvala svima na pomoci;)
 
Dakle ovako evo vrlo sam zbunjena ne znam sta da radim.

Imam debitnu karticu jedne americke banke.

Pre 2 mesece banka mi je blokirala karticu iz preventivnih razloga (network breach).

Kada sam kontaktirala rekli su poslace mi u Kinu novu karticu.

Posle 4-6 nedelja kartica nije stigla

Sedmu nedelju sam kontaktirala banku i sad ponovo treba da provere kakav je "issue" u pitanju.

Posle toga me ponovo pitaju za adresu.
Ja im javljam adresu PONOVO

Sad ponovo treba da provere moj "issue"


Ponovo sam poslala dva mejla i sad mi evo nedelju dana ne odgovaraju.

Sta da radim?

Da li je ovo normalno ?

Da li neko zna?

Na kartici imam jos poprilicno novca (imam glavobolju kada pomislim na to, sve sto sam zaradila crnceci na kruzeru:sad2:)

pa kad si radila na kruzeru .... da si bila advokat u njujorku u advokarskoj kancelariji ''Pedersen&Kroft'' ne bi te bolela glava.
 
Zovi, batali mailove. Često na poruke odgovaraju ljudi koji nisu upoznati sa svojim poslom nego rade eto čisto da odrade taj dan. To je moje iskustvo sa svim platnim procesorima. Najbolje je kada zoveš.

ti si bio u pravu


a sad posto tamo ne radim vise necu dobiti novu karticu nego cek!
i sad moram po Kini sa cekom da se bakcem
naravno .....ne mogu da posalju DHLom vec ce da plovi taj cek 8 nedelja ponovo ....zasto jednostavno kad moze komplikovano
ali ajde
da vidim i to cudo
 

Back
Top