ЦИА И МИ6 ОРГАНИЗОВАЛИ АТЕНТАТ: ЕНГЛЕСКИ СНАЈПЕРИСТА пуцао у Ђинђића!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.112
ЦИА И МИ6 ОРГАНИЗОВАЛИ АТЕНТАТ: ЕНГЛЕСКИ СНАЈПЕРИСТА пуцао у Ђинђића!

Дан пред убиство премијера Зорана Ђинђића, 11. марта 2003, на београдски аеродром слетео је приватни авион са 19 мистериозних путника. Наредба је гласила: Нико од њих не сме бити легитимисан. Изашли су из летелице и право с писте, џиповима са дипломатским таблицама, превезени су на непознату локацију.

Све ово, иако личи на почетак неког холивудског трилера, заиста се догодило. Према ексклузивним сазнањима о убиству тадашњег премијера Србије Зорана Ђинђића, до којих је дошао Српски телеграф, а базирају се на извештајима српских и страних служби и изјавама очевидаца, мистериозни лет представљао је практично прву фазу крвавог плана разрађеног у Лондону и Вашингтону

БЕЗ ИКАКВЕ НАЈАВЕ
– У авиону, чији долазак нигде званично није најављен, било је 18 специјалаца и један изразито плав човек. Био је то Енглез, снајпериста по имену Хил – открива саговорник нашег листа, у то време високопозициониран у једној од српских обавештајних служби.

433884_34-1.jpg


Према његовим речима, иза свега стоје двојица западних обавештајаца, Ендру Монктон (МИ-6) и Дејвид Блек (ЦИА), који су, како се види из транскрипата које је претходних дана објављивао наш лист, били директни организатори атентата на Ђинђића, али и акције „Сабља“, коју су испланирали под кодним називом „Мач“.

Марко из Сурчина главни за логистику

Смештај за специјалце и снајперисту организован је у Сурчину, по налогу Ендруа Монктона. Тај задатак обавио је извесни Марко из Сурчина (не зна се да ли се ради о правом или кодном имену), који је био сарадник британске обавештајне службе. Наши обавештајци пресрели су неколико разговора које су водили он и Монктон, чија садржина јасно открива шта се све дешавало у данима уочи атентата на премијера, али и на сам дан убиства.

– За Марка се зна да је имао веома добре везе у ДС и био изузетно близак са Чедомиром Јовановићем. Такође, контролисао је мрежу обавештајаца и доушника који су се финансирали преко његових фирми. Био је од детињства близак са челницима Сурчинског клана – прича бивши обавештајац, саговорник Српског телеграфа.

– Тај најмистериознији путник, Енглез, трудио се да буде најмање упадљив. Имао је плаву косу, презивао се Хил, а касније се испоставило да је управо он био снајпериста чији је метак био намењен Ђинђићу. Из свега што сам касније чуо, највероватније је управо он испалио онај фамозни трећи метак – открива бивши обавештајац.

Да су тадашњи чиновници западних амбасада у Београду директно учествовали у завери, потврђује и чињеница да су мистериозне путнике на аеродрому дочекали џипови са дипломатским таблицама. Само са ручним пртљагом, брзо су ушли у возила и нестали.

ДВЕ СИГУРНЕ КУЋЕ
За боравак 19 људи, како каже наш саговорник, опремљене су две сигурне куће у Сурчину. Њих 18 било је на једном месту, а снајпериста Хил на другом.

– По свему судећи, ови људи били су у згради супротно од оне у Адмирала Гепрата и на једном прозору био је управо снајпериста Хил. У његовој згради, као екипа за подршку, био је тим од пет специјалаца, док су у аутомобилу испред седела још двојица. У згради суда, преко пута Владе, била је још једна екипа. Одмах после атентата врло брзо сви су напустили лице места и Србију, што није било тешко, с обзиром на то да су границе затворене тек три сата након ликвидације премијера, а и истрага је била усмерена у потпуно другом правцу – објашњава наш саговорник.

Екипа форензичара заварала трагове

Посебно су занимљива сазнања (веома поуздана) да је сат и по пре атентата на Ðинђића у зграду Владе смештена екипа форензичара, чији је задатак био да место злочина преуреде по тачно утврђеном плану, пре него што истражни судија стигне на лице места. Према речима људи из обавештајних структура, њихов задатак био је да, у зависности од развоја ситуације, „препарирају“ место злочина на начин који би највише одговарао даљим замислима организатора злочина.

ШТА СЕ ЗНА О СНАЈПЕРИСТИ ХИЛУ
– тридесетогодишњак, средње висине, ситније грађе
– кратко ошишан, изразито плаве и продорне очи
– био један од најбољих снајпериста у енглеској војсци, обављао специјалне задатке за западне службе


https://srbin.info/2018/11/06/engleski-snajperista-pucao-u-djindjica/

Istina polako izlazi na videlo.....

Najvece svetsko zlo jesu Amerikanci i Englezi... Ubice zlikovci fasisti
 
БЕЗ ИКАКВЕ НАЈАВЕ
– У авиону, чији долазак нигде званично није најављен, било је 18 специјалаца и један изразито плав човек. Био је то Енглез, снајпериста по имену Хил – открива саговорник нашег листа, у то време високопозициониран у једној од српских обавештајних служби.

433884_34-1.jpg


ШТА СЕ ЗНА О СНАЈПЕРИСТИ ХИЛУ
– тридесетогодишњак, средње висине, ситније грађе
– кратко ошишан, изразито плаве и продорне очи
– био један од најбољих снајпериста у енглеској војсци, обављао специјалне задатке за западне службе

Ima vec tema, Tihomire.
https://forum.krstarica.com/showthr...-ali-evo-ko-je-naručio-ubistvo-Zorana-Đinđića!

Rekoh vec u njoj, ja trenutno istrazujem da li je Hil likvidiran 2015.? :bye:

_nobody_
 
Многи, укључујући и Николу Веруовића, заправо указују на BND.

A сам пуцач можда је био професионални убица - солиста који ради за оног ко наручи и плати, небитна је његова националност, а стварно се у текстовима о атентату у некадашњем "Профилу" помињао један такав, "Енглез плаћени убица који живи у Бразилу".
 
Po nekiom mojim, ranijim, tj tadašnjim
saznanjima, to je uradila BND.

A posle, kuća u Šilerovoj je sravnjena sa zemljom
(umesto da se zapleni pa napravi obdanište, starački dom....)
jer se sve snimalo.
Posebno ko je i kada dolazio i odlazio.

Čeda Prašak je bio kurir (u raspalim cipelama)
za vezu sa surčincima.

PS:
Ko je povukao obarač manje je bitno.
Sada tako i rade.
Ubica sedi negde sa 100 ljudi a profesionalac
obavi posao, baci pušku i odšeta
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo - ne znam da li je tacno - da je metak koji je prosao Djindjicu kroz srce bio od leda. Zato ga nisu ni nasli nikada.

A da je u atentat umesan Zapad jasno mi je posredno, na osnovu POTPUNOG IZOSTANKA PRITISKA ZAPADA da se ubica nadje, toliko omiljen metod politickih ucena.

Zapad je nakon ubistva Djindjica prakticno CUTAO - sto je krajnje sumnjivo ako je to bio njihov glavni pulen u Srbiji.

A naknadno sam saznao za onaj poslednji, ili jedan od poslednjih, Djindjicevih intervjua, gde je hteo da se problem KiM i BIH resavaju na isti nacin - sto poprilicno objasnjava zasto bi Zapad hteo da ga ubije.
 
Poslednja izmena:
Istina se ne moze sakriti....

Amerika i Velika Britanija su ubile naseg premijera kojeg su "navodno podrzavale"

Александар Вучић и Денис Киф: Британија подржава либерализацију и модернизацију привреде у Србији
четвртак, 18. фебруар 2016.
aleksandar-vucic-denis-kif_660x330.jpg


Тереза Меј подржава реформе премијера Вучића
Бета | 11. октобар 2016.

Амбасадор Велике Британије у Србији Денис Киф уручио је данас премијеру Србије Александру Вучићу писмо премијерке Велике Британије Терезе Меј у којем му жели успех у даљем спровођењу економских реформи
 
Kod ovoh pirgavaca prolaze snajperisti koji nose i naocare. Zanimljivo. Sledece je: piloti bez jedne ruke

svetske medalje u streljaštvu su osvajali i ljudi sa vrlo visokom dioptrijom , gotovo slepi , što znači da dioptrija nema veze .

Jel onaj južnoafrikanac učestvovao na atletskim trkama iako nema ni jednu nogu .
 
Александар Вучић и Денис Киф: Британија подржава либерализацију и модернизацију привреде у Србији
четвртак, 18. фебруар 2016.
aleksandar-vucic-denis-kif_660x330.jpg

Тереза Меј подржава реформе премијера Вучића

Бета | 11. октобар 2016.
Амбасадор Велике Британије у Србији Денис Киф уручио је данас премијеру Србије Александру Вучићу писмо премијерке Велике Британије Терезе Меј у којем му жели успех у даљем спровођењу економских реформи
Чувај се Данајаца (Британаца) и кад' ти дарове доносе''!

 
Опет бисте да аболирате оне криминалце?


Јбг, државни удар вам није успео.

- - - - - - - - - -

svetske medalje u streljaštvu su osvajali i ljudi sa vrlo visokom dioptrijom , gotovo slepi , što znači da dioptrija nema veze .
.

Зато што добро пуцају или зато што неко други пуца уместо њих?
 
Secam se kad je majka Zorana DJindjica izjavila "Da su njenog Zorana ubili njegovi" drugosrbijaska krvi zeljna ekipa govorila da je zena prolupala i da su krivi Rusi, cetnici, radikali, desnicari ....

Zato sto je izmedjuostalih i ta drugosrbijanska Srbija ucestvovala u atentatu...ali da ti kazem - upravo ta drugosrbijanska Srbija ti je i sada na vlasti...Jer Mi6 konobar Beba Popovic je savetnik Gospodara...
A i sam Gospodar je sluzbenik Mi6-a...tako da...

Eto ti dakle cele politicke pozadine atentata...Englezi izveli atentat i na kraju evo i doveli svog coveka na vlast.

...
 
Zato sto je izmedjuostalih i ta drugosrbijanska Srbija ucestvovala u atentatu...ali da ti kazem - upravo ta drugosrbijanska Srbija ti je i sada na vlasti...Jer Mi6 konobar Beba Popovic je savetnik Gospodara...
A i sam Gospodar je sluzbenik Mi6-a...tako da...
Eto ti dakle cele politicke pozadine atentata...Englezi izveli atentat i na kraju evo i doveli svog coveka na vlast.
...
Хоћеш рећи као Мајски преврат 1903 када је прекинута лоза Обреновића а на престо се угњездила црногорска лоза Карађорђевићи!
 

Back
Top