Slanje mailom vece video zapise van zemlje da li je legalno?Slanje video mejlom u Eu?

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.943
Slanje mailom vece video zapise van zemlje da li je legalno?

Zmam da npr u nemackoj skidanje torenta je strogo kaznjivo, ne samo u nemackoj vec i u skoro bilo koju zemlju clanice eu tako da me zanimaju sledece stvari...

Da li slanjem veceg video zapisa mejlom od 500mb do 1gb npr film ili epizoda serije moze da prodje ne kaznjivo, bezbedno ako saljemo nekom negde van za nas a i za onog kome smo poslali?

I jos nesto ako nekom saljem disk npr rezan disk ili externi hard disk sa nekim video zapisima itd da li moze to da prodje granicu itd...?

Bas me zanima da li moze tako da se salje i prima posta bez nekih posledica i slicno?

Koristim Filemail , slao sam ovde u nasoj zemlji ali me strah da saljem van zemlje?

 
Poslednja izmena:
Preimenujes file.

Na host srvrima koji shareuju obicno bude checking, jave se 3rd party i claimuju da je to njihov posed. Tebi ACC bude suspendovan na 7-30 dana, a sa tehnicke strane ne stize ti nikakav izvestaj jer nisi u USA.

Problem bi nastao ukoliko saljes direktno, tako da je poblja opcija da stavis na neki cloud srvs i onda posaljes link tim ljudima da skinu. Nakon sto preuzmu, obrises just in case i to je to.
 
Ovako, saljem mejlom film koji zauzima ne znam nekih 700mb do 800mb.

Plan je takav kad ja odem tamo da radim itd da moj brat tako meni salje epizode serija koje izlaze jednom nedeljno a one zauzimaju 300mb do 400mb.


Kad saljem saljem preko taj sajt Filemail.
Tu ukucam svoj mail i ukucam mail kome saljem.
Kad to zavrsim mogu da stavim sifru da moze da preuzima samo ta osoba kojoj saljem.
Tamo pise neki rok koji mogu da odredim do kad da stoji fajl tj do kad moze da se skine...

E sad da li oni mogu meni daudju u trag i da mi ocepe kaznu?Da li mogu da otkriju tako kome sam poslao i nega da kazne za nelegalno skidanje i preuzimanje filma ili serije?

Mislim da bih mogao na taj nacin ali zelim da budem 100% siguran jer ne zelim da placam kazne...

Da li je neko slao tako, ima li neko direktna iskustva sa tim?

 
Poslednja izmena:
Što se tiče rezanja na disk ili skladištenja na eksterni hard i slanja, to ne može, to je već čista piraterija.

Mejlom, kao što reče N3Wz, najbolje staviti na cloud pa poslati link, ili ako baš hoćeš u mejlu, oba naloga i tvoj i bratovljem moraju biti na istom provajderu, u ovom slučaju Filemail, jer ti Google neće prihvatiti ako sa Failmail-a šalješ na gmail.
 
Filemail je sajt preko koga se salju veliki fajlovi preko 1gb i vise mailom.
To nije obican npr nalog yahoo ili google ili hotmail i kad se salje pises svoj mail i mail kome saljes, sve salje preko vaseg maila itd ovaj sajt, program je kao drop box ...

Slanje postom cd diskova i externi hard disk je svakako piraterija ali sta ako ja saljem npr svoje porodicne video zapise nekom?Kako oni imaju pravo da gledaju sadrzaj, to je ugrozavanje privatnosti valjda?
 
Poslednja izmena:

Back
Top