Za i protiv

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
Sučeljavamo se sa odlaskom omladine u inostranstvo.Šta kažete kakvi su uslovi za ove što bi se vratili
u domovinu? Neko je već u penziji i nije na teret državi,mladi nbi da budu od akcije i nešto bi radili.U svakom
slučaju i jedni i drugi bi morali nešto da uvezu bilo alata ili pokućanstvo.Šta mislite o tome?
 
Sučeljavamo se sa odlaskom omladine u inostranstvo.Šta kažete kakvi su uslovi za ove što bi se vratili
u domovinu? Neko je već u penziji i nije na teret državi,mladi nbi da budu od akcije i nešto bi radili.U svakom
slučaju i jedni i drugi bi morali nešto da uvezu bilo alata ili pokućanstvo.Šta mislite o tome?

Какви су услови? Никакви. Остани где јеси.
 
Tamo si sa tom penzijom socijala , a ovde možeš da priuštiš batlera i sobaricu i još da ti ostane.

Ако си задовољан животом у луксузном бункеру, где нећеш морати да хендлујеш фармаше, задругаре и осталу празилук елиту која се поносно шета улицама ове земље... добра одлука. Ако пак хоћеш скроман живот у земљи која функционише, неће остати без шофера у јавном транспорту, неће остати без лекара (бар оних који знају шта раде). За човека који стари, иностранство је боља опција. Или то или авантура од живота на територији са одређеним елементима државности... Које се своде да прикупљање пореза, заплену имовине и малтретирање у полицијској станици.
 
Ако си задовољан животом у луксузном бункеру, где нећеш морати да хендлујеш фармаше, задругаре и осталу празилук елиту која се поносно шета улицама ове земље... добра одлука. Ако пак хоћеш скроман живот у земљи која функционише, неће остати без шофера у јавном транспорту, неће остати без лекара (бар оних који знају шта раде). За човека који стари, иностранство је боља опција. Или то или авантура од живота на територији са одређеним елементима државности... Које се своде да прикупљање пореза, заплену имовине и малтретирање у полицијској станици.

Život u mom selu se značajno razlikuje od tog što si opisao.

Uključujući i privatne lekare na petnaestak minuta lagane vožnje od kuće, a koji sasvim solidno rade popodne u privatnim klinikama.

U Srbiji sa 1500 evra mesečno se živi sasvim lepo.
 
Ovi što bi se vratili,ne mogu da se vrate, jer su u guši u kreditima i doživotnom otplatom istih....tako da je pitanje besmisleno.....oni koji dobiju posao i krenu da grade karijeru, neki shvate pa im ne odgovara takav život doživotnog uvaljivanja u kredite da bi imali lep život i vrate se bez ikakvih uslovaljavanja....
podrazumeva se da je to manjina, ali ona koja je uspešna svuda..i najviše voli da je na svojem.... postoje i podgrupe, ali to je već duža priča....
 
Ако си задовољан животом у луксузном бункеру, где нећеш морати да хендлујеш фармаше, задругаре и осталу празилук елиту која се поносно шета улицама ове земље... добра одлука. Ако пак хоћеш скроман живот у земљи која функционише, неће остати без шофера у јавном транспорту, неће остати без лекара (бар оних који знају шта раде). За човека који стари, иностранство је боља опција. Или то или авантура од живота на територији са одређеним елементима државности... Које се своде да прикупљање пореза, заплену имовине и малтретирање у полицијској станици.

imam rodjaku u nemackoj, koja je otisla u penziju
u medjuvremenu joj je umro muz i ostala je sama jer deca imaju svoje porodice i svako zivi odvojeno
za vreme svog radnog veka nije kupila nikavu nekretninu, nego su tad a i sad ziveli u stanovima koje rentiraju
samo iznajmljivanje stana je kosta 650eu
razmisljala je o povratku jer bi ovde zivela kao bubreg u loju sa svojom penzijom,ali je u dilemi jer joj deca i unucici ostaju tamo
tako da nije bas da je ni u nemackoj samo med i mleko
 
Живот на селу би могао да ме занима са 60+. Квалитет дешавања и активности је неупоредив са тим шта нуди град. Само упореди села око Новог Сада и сам град Нови Сад. Небо и земља. А онда упореди Нови Сад и Цирих, Франкфурт, Беч...

Опет небо и земља.

Не ради се о куповној моћи (бар не из моје визуре), броју батлера који ти одмотавају гуз папир док седиш на позлаћеној WC шољи, већ колико се осећаш жив и колико се осећаш пријатно у месту у коме живиш.

Ова земља није само сиромашна, већ је и суморна.
 
e, jeste, ima penzionera koji su se vratili.... al im je porodica ostala recimo tamo, pa su nit tamo nit vamo..

pa to, ceo zivot gastarbajter
ona je odavde otisla kad je imala 18god
i onda tamo patila za svojom porodicom
imala internacionalni brak, rodila dva sina
oni su po rodjenju cisti nemci, iako im je majka jugoslovenka a otac spanac
sad da se ona vrati ovde ostace zeljna dece
ceo zivot na raskrsnici i vertometini, nije lako
 
imam rodjaku u nemackoj, koja je otisla u penziju
u medjuvremenu joj je umro muz i ostala je sama jer deca imaju svoje porodice i svako zivi odvojeno
za vreme svog radnog veka nije kupila nikavu nekretninu, nego su tad a i sad ziveli u stanovima koje rentiraju
samo iznajmljivanje stana je kosta 650eu
razmisljala je o povratku jer bi ovde zivela kao bubreg u loju sa svojom penzijom,ali je u dilemi jer joj deca i unucici ostaju tamo
tako da nije bas da je ni u nemackoj samo med i mleko

Досадни сте више с тим закључцима детета од 12 година. Наравно да те свуда цеде као лимун.
 
Живот на селу би могао да ме занима са 60+. Квалитет дешавања и активности је неупоредив са тим шта нуди град. Само упореди села око Новог Сада и сам град Нови Сад. Небо и земља. А онда упореди Нови Сад и Цирих, Франкфурт, Беч...

Опет небо и земља.

Не ради се о куповној моћи (бар не из моје визуре), броју батлера који ти одмотавају гуз папир док седиш на позлаћеној WC шољи, већ колико се осећаш жив и колико се осећаш пријатно у месту у коме живиш.

Ова земља није само сиромашна, већ је и суморна.

Ova tema se i bavi životom nekog ko je ostvario pravo na penziju.
Iz sela si u BG ili NS za pola sata lagane vožnje, a do Beča treba 6 sati kad se baš zaželiš sadržaja koji su ti nedostupni u nekom Čurugu ili Pazovi.

Ova zemlja je izuzetno živopisna u poređenju sa sumornošću u zemljama iz kojih bi se povratnici eventualno vraćali.

Bar možeš da zapališ cigar duvana posle ručka u restoranu .
 
Ova tema se i bavi životom nekog ko je ostvario pravo na penziju.
Iz sela si u BG ili NS za pola sata lagane vožnje, a do Beča treba 6 sati kad se baš zaželiš sadržaja koji su ti nedostupni u nekom Čurugu ili Pazovi.

Ova zemlja je izuzetno živopisna u poređenju sa sumornošću u zemljama iz kojih bi se povratnici eventualno vraćali.

Bar možeš da zapališ cigar duvana posle ručka u restoranu .

Each to his own.
 
pa to, ceo zivot gastarbajter
ona je odavde otisla kad je imala 18god
i onda tamo patila za svojom porodicom
imala internacionalni brak, rodila dva sina
oni su po rodjenju cisti nemci, iako im je majka jugoslovenka a otac spanac
sad da se ona vrati ovde ostace zeljna dece
ceo zivot na raskrsnici i vertometini, nije lako

jeste....ali to se zna odmah..ne vara sistem ljude, nego ljudi prihvate takav način života i znaju da će tako biti sve vreme....

retko ko ima slobodu da se vrati i živi lepo u otadžbini...ima ih, ali ne mnogo...moj ujak se recimo penzionisao i vratio...i s obzirom da 45 god. nije bio kod kuće i živeo je uspešnu karijeru... dobro mu dođe porodica pod stare dane..kad joj je najmanje potreban......moj teča takođe se vratio......al oni su se razveli, deca rasejala... boli ga uvo, peca na dunavu... kupio kućerinu i tako....
 
Tamo si sa tom penzijom socijala , a ovde možeš da priuštiš batlera i sobaricu i još da ti ostane.

Oni što nisu mislili da će doći starost ne žive baš komatno to je tačno.Ima ljudi što su drugačije mislili a i drugačije radili.
Prijatelju ja to drugačije razmišljam.Primera radi stan,bolesnička kasa i porez koštaju 4.000 franaka i na sreću u Srbiji se
ne plaća porez.Samo tih 4 hiljadarke bi bilo dovoljno za život u Srbiji.Bar tako sam obavešten.Prosudi kako voliš ali tako je.
 
Oni što nisu mislili da će doći starost ne žive baš komatno to je tačno.Ima ljudi što su drugačije mislili a i drugačije radili.
Prijatelju ja to drugačije razmišljam.Primera radi stan,bolesnička kasa i porez koštaju 4.000 franaka i na sreću u Srbiji se
ne plaća porez.Samo tih 4 hiljadarke bi bilo dovoljno za život u Srbiji.Bar tako sam obavešten.Prosudi kako voliš ali tako je.

Nisam te razumeo??? Mesecno? :mrgreen:

_nobody_
 
Sučeljavamo se sa odlaskom omladine u inostranstvo.Šta kažete kakvi su uslovi za ove što bi se vratili
u domovinu? Neko je već u penziji i nije na teret državi,mladi nbi da budu od akcije i nešto bi radili.U svakom
slučaju i jedni i drugi bi morali nešto da uvezu bilo alata ili pokućanstvo.Šta mislite o tome?

Vrati se na 5 godina pa vidi sam.
Mozda tada prestanes da palamudis kako niko nece da radi.
 
Nisu moguca nikakva poredjenja,izmedju visina penzija u Srbiji,u odnosu na bilo koju zapadnu zemlju.Ovde u Srbiji,najvecu
penziju,imaju bivsi generali.Ta penzija,iznosi oko sto hiljada dinara.Jedan moj komsija,vratio se kao penzioner iz Svajcarske.
Tamo je radio u nekoj fabrici kao varioc.Sada ovde zivi ko mali Onazis.Vec je dva puta bio na putovanju prekookenskim
kruzerima,obisao ceo svet.Sa sobom vodi intimnu prijateljicu,kojoj placa put i sve troskove,jer ona ima neku platu od 3O.OOO.
Kupio je japanski auto,poslednju generaciju "NISAN".Kola su potpuno snabdevena elektronikom.Sve je na dugme.Auto se sam
parkira automatski.Ima ceriri aletronske kamere pozadi,za parkiranje.Ako vozac na sekund zaspi,dok vozi,istog sekunda ga
probudi prodoran zvuk sirene.Auto je u pravom smislu ludnica.Kod nas u Srbiji,najvece penzije imaju Generali.A sta je to,tricavih
sto hiljada dinara.Mi u Srbiji,vecito smo imali neposobne ljude,koji su vodili zemlju u siromasotvo,ali sebe,u bogatstvo.
Imali smo nesposobne Kraljeve,koji su terali narod da gine,da bi oni vladali,na sto vecim teritorijama.Izgleda (tako ja mislim)
da nas je kao narod,neko nekada prokleo,pa ne mozemo iz ovog kala,u kome se gusimo,ni napred,ni nazad.:zper:
 
Poslednja izmena:

Back
Top