Izbori za Kongres danas-Trampovo biti ili ne biti!

deki011

Primećen član
Poruka
765
Dve godine posle velike Trampove pobede opet su biralista otvorena.

Bira se:

- Svih 435 članova u Predstavničkom domu Kongresa (donji dom)
- U Senatu (gornjem domu Kongresa) 35 od 100 članova
- Guverneri 39 država ili teritorija

https://www.kurir.rs/planeta/3149917/u-americi-danas-izbori-za-kongres-trampovo-biti-ili-ne-biti

Izuzetno bitni izbori,interesovanje je ogromno,nema sumnje da je u nasem interesu Trampova pobeda.

Mozda ce se ponoviti senzacija kao pre dve godine?Po anketama republikanci zadrzavaju vecinu u Senatu ali gube Predstavnicki dom,mada sve to naravno nista ne mora da znaci.

Jel ce neko da prati rezultate veceras?
 
.

DrUeLUjWsAA-DMj.jpg


.
 
- Svih 435 članova u Predstavničkom domu Kongresa (donji dom)
- U Senatu (gornjem domu Kongresa) 35 od 100 članova
- Guverneri 39 država ili teritorija

Ima ih 434. NE 435, koliko ja znam. 35 od 100 senatora, ne znaci mi nista, znacilo bih kada bih video koji senatori (REP. ili DEM.) ostaju, koliko njih DEM., koliko REP., a kojih se 35 senatora bira (REP. ili DEM.) i iz kojih drzava?!

Treci red je najmanje bitan. Lokalna samouprava. :lol:

_nobody_
 
Ima ih 434. NE 435, koliko ja znam. 35 od 100 senatora, ne znaci mi nista, znacilo bih kada bih video koji senatori (REP. ili DEM.) ostaju, koliko njih DEM., koliko REP., a kojih se 35 senatora bira (REP. ili DEM.) i iz kojih drzava?!

Treci red je najmanje bitan. Lokalna samouprava. :lol:

_nobody_

Ne znam odakle ti taj podatak,ima ih 435.

Od 35 senatora koji se ponovo biraju njih 26 su iz redova demokrata,tako da odbrana Senata ne bi trebala biti dovedena u pitanje.
 
Ne znam odakle ti taj podatak,ima ih 435.

Od 35 senatora koji se ponovo biraju njih 26 su iz redova demokrata,tako da odbrana Senata ne bi trebala biti dovedena u pitanje.

U pravu si. To je u posledjih 15 godina izmenjeno. Bilo ih je 434. Ne pratim od 2003.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_House_of_Representatives

Da, ovo drugo sada vidim... Izgleda da ce REP. i dalje biti 51. Ili, mozda, cak i 52.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Senate_elections,_2018

_nobody_
 
Нисте подробније упознати с политичким системом у САД.

Surprise, surprise.

Далеко су полувременски избори од - бити или не бити - и ретко која владајућа странка није попустила на полувремену од 1900. до данас.

Истинско одмеравање ките следи у 2020.
 
Pratili smo predsednicke izbore do ujutro, Te noci sam upoznao Floridu po okruzima. Veoma uzbudljivo , I ovo ce biti neki pokazatelj da li postuju radna mesta glasajuci za Trampa ili zele da izgledaju moderno i humano glasajuci za Demokrate.Kapitalizam ili socijalna drzava.

Економија је релевантна само кад је слабашна. Јаку економију у САД не региструје ниједна страна на изборима.
 
Na predsednickim svi veliki gradovi . Kalifornija Havaji Njujork ,drzave Nove Engleske bile su za demokrrate,srednja Amerika ,Teksas Florida za Trampa,Tako nesto,,,

Па да...жене, мањине, омладина и академија. Политички најбезвреднији слој друштва. Поваздан на погрешној страни.
 

Back
Top