Samsung ML2160 laserski stampac mi pravi problem!

Leeman

Zainteresovan član
Poruka
427
Ubacio sam novi toner (nije original) u Samsung ML2160 laserski printer i odstampao 5 strana bez problema, nekoliko dana kasnije prilikom pokusaja stampanja mi je izbacio gresku Toner Not Compatible - vratio sam stari originalni printer i izbacio mi je istu poruku. Na youtube sam gledao neki video kao drzis 10 sekundi taster iznad onog za paljenje i on tu kao resetuje firmware itd. ali nista mi to nije pomoglo...da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?

PS. Citao sam jos kao da se instaliraju stari drajveri al se oni automatski apdejtuju i ne mogu svaki put offline da stampam...imao sam kod roditelja isti takav ML2160 printer i on je radio sa neoriginalnim tonerima,nov originalni toner kosta koliko sam stampac...

Ove informacije sam uspeo da izvucem o njemu:

https://ibb.co/gFbRV0
 
Gledao sam taj snimak, do sada nisam imao problema sa tim stampacem nego evo sada prvi put dve stvari mogu biti ili da nekako downgrejdujem firmware ali ne mogu da ga iscitam ili da zamenim chip na toneru ako ne upali nijedno uzimam drugi brend..

Imam Samsung ML1640i sam ga dopunjavam,a kada mi nestane praha ima za njega tonera bez tih cipova.Ti cipovi prave najvece problame.Probaj otvori prednja vrata,pa izvadi toner,pa vrati i probaj da ga gurnrs malo vise u levu i desnu stranu,mozda nije legao kako treba.Jos nesto,kada stampas nesto sa neke Web stranice,trazi da mu podesis kako ce da ti stampa,kao pismo,kao portret,ali je najbolje da ga odredis na A4 format.Tako zahteva sa nekih stranisa poslesvakog stampanj,podesavanje,a negde ne.
 
Pokusacu al mi nije jasno sta tacno kontrolise chip na toneru sta mu je funkcija gledao sam neke snimke gde ga prelepe nekom trakom..

Ma ko zna samo izmisljaju,da bi uzimao od te firme cesce tonere.ja sam jednom imao,posle originalnog sa cipom.Isto tako mi je brzo prestao raditi.Nisam prelepljivao nista,nego sam ga skinuo,jer je zalepljen silikonom i moze da se odstrani.Onda mi je radio duze,ali je prestao pre potrosnje praha.Gledao sam tutorujale o punjenju tonera i u jednoj firmi kupio,kanticu praha od 3 Kg.Imam je jos.taj originalni toner mi je radio dugo,dok nije poceo da mi pravi neke uzduzne linije,t.j. da otisak ne izlazi dovoljno dobar.pre par godina sam opet na netu naso neku firmu koji pune i reparisu tonere,mislim da me je kostao oko 2000,jos radi punio sam ga samo jednom i radi bez greske.nema cip i nema problema.
 
Pokusacu al mi nije jasno sta tacno kontrolise chip na toneru sta mu je funkcija gledao sam neke snimke gde ga prelepe nekom trakom..
Glavni zadatak čipa na toner kaseti je da spreči korišćenje punjenih ili kompatibilnih tonera. Čip u sebi sadrži podatke o toneru ubacivanjem u štampač isti se očitava i kad ga prepozna štampač možete štampati. Pored navedenog čip ima i funkciju brojač stranica npr. MLT-D-101S toner ima kapacitet od 1500 stranica nakon odštampanih 1500 stranica čip zaustavlja dalji rad printera i traži da se ubaci novi toner.
 
Glavni zadatak čipa na toner kaseti je da spreči korišćenje punjenih ili kompatibilnih tonera. Čip u sebi sadrži podatke o toneru ubacivanjem u štampač isti se očitava i kad ga prepozna štampač možete štampati. Pored navedenog čip ima i funkciju brojač stranica npr. MLT-D-101S toner ima kapacitet od 1500 stranica nakon odštampanih 1500 stranica čip zaustavlja dalji rad printera i traži da se ubaci novi toner.
Пробај у сервисима за пуњење кетриџа да ти уклоне блокаду читача чипова на кетриџу... :aha2:
 
Glavni zadatak čipa na toner kaseti je da spreči korišćenje punjenih ili kompatibilnih tonera. Čip u sebi sadrži podatke o toneru ubacivanjem u štampač isti se očitava i kad ga prepozna štampač možete štampati. Pored navedenog čip ima i funkciju brojač stranica npr. MLT-D-101S toner ima kapacitet od 1500 stranica nakon odštampanih 1500 stranica čip zaustavlja dalji rad printera i traži da se ubaci novi toner.
Nije valjda da broji samo stranice? To je PODLO! Valjda bi trebao pratiti 'popunjenost' stranice, tj. POTROŠNJU tonera?
 
Ma ko zna samo izmisljaju,da bi uzimao od te firme cesce tonere.ja sam jednom imao,posle originalnog sa cipom.Isto tako mi je brzo prestao raditi.Nisam prelepljivao nista,nego sam ga skinuo,jer je zalepljen silikonom i moze da se odstrani.Onda mi je radio duze,ali je prestao pre potrosnje praha.Gledao sam tutorujale o punjenju tonera i u jednoj firmi kupio,kanticu praha od 3 Kg.Imam je jos.taj originalni toner mi je radio dugo,dok nije poceo da mi pravi neke uzduzne linije,t.j. da otisak ne izlazi dovoljno dobar.pre par godina sam opet na netu naso neku firmu koji pune i reparisu tonere,mislim da me je kostao oko 2000,jos radi punio sam ga samo jednom i radi bez greske.nema cip i nema problema.
Nije dosta samo napuniti prahom! Treba i ISPRAZNITI prostor za 'potrošeni' toner. Osim toga, elastična traka-brisač viška praha sa valjka vremenom postane neelastična ili oštećena pa više ne odstranjuje višak tonera sa valjka!
 
Nije dosta samo napuniti prahom! Treba i ISPRAZNITI prostor za 'potrošeni' toner. Osim toga, elastična traka-brisač viška praha sa valjka vremenom postane neelastična ili oštećena pa više ne odstranjuje višak tonera sa valjka!
Obavezno pre novog punjenja izaci napolje i ocistiti toner od prethodnog praha,jer i on moze da se ugridva i da pravi probleme toj gumi na izlazu,koja rasporedjuje prah ravnomerno.
 
Obavezno pre novog punjenja izaci napolje i ocistiti toner od prethodnog praha,jer i on moze da se ugridva i da pravi probleme toj gumi na izlazu,koja rasporedjuje prah ravnomerno.
Mali savet, ne bi ste trebali usisavati otpadni prah iz toner kasere, jer su to izuzetno sitne čestice koje ću ući u motor usisivača i mogu ga uništite. Za usisvanje istog treba da koristite filter za toner 3M. Ako se sami odlučite da punite toner, trbali bi ste da očistite i OPC bubanj (osetljiv je na svetlost), koronu i brisač. Ako sve to uradite toner bi trebalo da radi dobro. Takođe morate znati da se posle izvesnog vremena moraju promeniti delovi koji su dotrajali.
 
:) to za usisavanje je bio dadotak, na temu, ako neko pri procesu punjenja tonera, reši da očisti isti usisavanjem. Naprimer neko ko živi na 10 spratu i nema gde da "istrese" toner, što po mom skrom nom mišljenju ne bi trebalo da radi. Što se tiče drugog dela podržavam, isplativije je kupiti kompatibilan toner, nego reparirati stari.
Ако се често штампа у већем обиму и брзо троши тонер, може се кетриџ допуњавати више пута. Чистач ваљка је од сликонске пластике и има само " временско ограничење " које није везано за број копија... :aha2:

Кетриџ треба допуњавати са тонером исте гранулације и температуре печења ...:aha2:
 
Mali savet, ne bi ste trebali usisavati otpadni prah iz toner kasere, jer su to izuzetno sitne čestice koje ću ući u motor usisivača i mogu ga uništite. Za usisvanje istog treba da koristite filter za toner 3M. Ako se sami odlučite da punite toner, trbali bi ste da očistite i OPC bubanj (osetljiv je na svetlost), koronu i brisač. Ako sve to uradite toner bi trebalo da radi dobro. Takođe morate znati da se posle izvesnog vremena moraju promeniti delovi koji su dotrajali.
Još jedan mali savet! Ako baš hoćeš da usisavaš, koristi usisivač sa PUNOM vrećicom prašine, nema šanse da bilo šta sitno stigne do motora! :super::super:
 
Imaju one papirne kese sto prave privatnici,ne propustaju nista,ali zato se greje motor od usisivaca,a li za tako malo nece se desiti nista.Kese su boje kartona..Kome je daleko da silazi napolje,moze da prospe u kadu i ocisti cetkicom,posle samo vrucom vodom spere i nema problema.
Није довољно само топлом водом спрати боју од ласер тонера јер је исти прилично канцероген. Тамо где је пала боја треба опрати неким абразивним средством за прање... :aha2:
 

Back
Top