Najlakši put do samostalnog života u Beogradu?

Ink0gnito

Početnik
Poruka
2
Zdravo svima,
Studiram na jednom fakultetu u Beogradu i za sada zivim sa roditeljima(sto mi jako smeta).
Zanima me da li neko ima iskustva sa osamostavljivanjem u ranim 20-im i kako je to uspeo? S obzirom da su male plate, a velike kirije. Jako bih želeo da se napokon osamostalim, ali me plasi pomisao na troskove koje cu morati da placam. Da li je uopste moguce ziveti sam sa platom od 40 hiljada?
 
Znam dosta provincijalaca, pridoslica sa sela koji su okupirali Beograd. Rade u ugostiteljstvu samo za kiriju i racune. Od baksisa kupuju cigare, a zive na toplom obroku. Gde je tu zivot?

Gde je zivot u provinciji bez nacina za zaposlenje trpeci stalno nezadovoljstvo ukucana dok su vrsnjaci uspeli da odu?
Provincija danas su babe,dede,mladi u osnovnim i srednjim skolama koji rade sve moguce da odu u grad ili inostranstvo jer su mesta gde zive mrtva.(Nema sadrzaja za mlade,nema drustva.Nicega.)
 
Poslednja izmena:
Децо, ако већ идете од куће, немојте у лоповски, примитивни и сељоберски Београд, идите даље, боље ћете проћи.

Molim te da svoje komplekse ne istresaš na Beogradu. Beograd je poprimio seljaberski samo jer svaka šuša kojoj dune sidje s brda jer ide u Beeeeeeeeooograd...
Idite kući, pa radite na svojim gradovima, selima. Super bude nama za praznike kad svi "Beogradjani" odu kućama.

- - - - - - - - - -

Ne može da se živi sam sa 40k, sem ako nemate cimera ili svoj stan/garsonjeru. Najjeftinije za iznajmljivanje su sobe, a nećete valja u 30+ da živite kao student. One su oko 100e, a ako vam je plata jedva 300e, dok platite racune, ješćete hleba i vode.
 
Molim te da svoje komplekse ne istresaš na Beogradu. Beograd je poprimio seljaberski samo jer svaka šuša kojoj dune sidje s brda jer ide u Beeeeeeeeooograd...
Idite kući, pa radite na svojim gradovima, selima. Super bude nama za praznike kad svi "Beogradjani" odu kućama.

- - - - - - - - - -

Ne može da se živi sam sa 40k, sem ako nemate cimera ili svoj stan/garsonjeru. Najjeftinije za iznajmljivanje su sobe, a nećete valja u 30+ da živite kao student. One su oko 100e, a ako vam je plata jedva 300e, dok platite racune, ješćete hleba i vode.

Па шта си ти мислила, фина господа да намиче паре и да себи измишља радна места по Београду, а сељобери су будале па ће да седе без пара у својим селима, или још горе да раде за џ тамо
Па нико данас више није луд.да ради за џабе кад зна да су паре отишле у Београд, ако сам сељобер нисам неписмен, знам да саберем два и два.
 
Па шта си ти мислила, фина господа да намиче паре и да себи измишља радна места по Београду, а сељобери су будале па ће да седе без пара у својим селима, или још горе да раде за џ тамо
Па нико данас више није луд.да ради за џабе кад зна да су паре отишле у Београд, ако сам сељобер нисам неписмен, знам да саберем два и два.

Pa naravno da se izmišlaju radna mesta, jer od vas brđana nema mesta za nas koji smo odavde. Pa neću ja u tvoje brdo da idem.
Pa ti nemoj da sediš, bajo, nego lopatu i ašov u ruke. Radi i privredjuj za sebe. Ne budi alav.
Znanja idu mnogo dalje od 2 i 2, prijatelju. :)
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da se izmišlaju radna mesta, jer od vas brđana nema mesta za nas koji smo odavde. Pa neću ja u tvoje brdo da idem.
Pa ti nemoj da sediš, bajo, nego lopatu i ašov u ruke. Radi i privredjuj za sebe. Ne budi alav.
Znanja idu mnogo dalje od 2 i 2, prijatelju. :)

Брдо је моје колико је и твоје, а то важи и за град, било који. Лопату и ашов ћу да препустим теби, а ја ћу да се потрудим да заузмем неко фино џабалебарошко радно место које се добро плаћа, има их по Београду пуно.
 
Брдо је моје колико је и твоје, а то важи и за град, било који. Лопату и ашов ћу да препустим теби, а ја ћу да се потрудим да заузмем неко фино џабалебарошко радно место које се добро плаћа, има их по Београду пуно.

Naravno da je brdo i moje i tvoje i da je i grad i tvoj i moj, ali tami gde sam se rodila, odrasla, skolovala, gde radim, privredjujem trošim i ulažem, to je više moje nego što je tvoje. I dok ja moje čuvam i branim, volim i ponosim se time, ti od svoga bežiš i od tvoga se sramiš, pa je zbog takvih kao što si ti danas uvreda reći za nekoga da je "seljak".

"Ti, ti si crna rupa naših redova
i nema promena dok korov ide protiv korova...
Što je urbano danas biti urban,
a upravo ti si nula,
u prazno klizi sutra..." (reče jedan pametan čovek, izmedju ostalog)
 
Zdravo svima,
Studiram na jednom fakultetu u Beogradu i za sada zivim sa roditeljima(sto mi jako smeta).
Zanima me da li neko ima iskustva sa osamostavljivanjem u ranim 20-im i kako je to uspeo? S obzirom da su male plate, a velike kirije. Jako bih želeo da se napokon osamostalim, ali me plasi pomisao na troskove koje cu morati da placam. Da li je uopste moguce ziveti sam sa platom od 40 hiljada?
Pa moguće je preživeti sa četrdesetak hiljada. Ja sam jedno vreme živela sa nekih 44 000. Malo više od polovine plate mi je odlazilo na kiriju i račune, a od ostatka sam preživljavala. Imala sam para za hranu i neke osnovne životne potrepštine poput hemije, kozmetike i jeftine odeće, ali mi je bilo kakav neplaniran trošak (poput odlaska kod zubara) bio luksuz. Sreća pa nisam poznavala nikoga u Bg-u, pa nisam imala prilike da se družim sa ljudima, jer za izlaske po gradu nisam imala para. Nikako ti to ne bih preporučila, bedan je to život, ali ja baš i nisam imala izbora pošto sa mojim faksom nisam uspevala da nađem posao u mom mestu, a na put do posla u Bg-u i nazad mi je odlazilo oko 5 sati dnevno i nekih 15 000 dinara mesečno (jer moja firma nije pokrivala putne troškove). Srećom, vremenom mi se povećala plata za nekih desetak hiljada, tako da sada svakako lakše živim, ali i dalje ume da mu bude kritično nekih nedelju dana pre plate.
 
Naravno da je brdo i moje i tvoje i da je i grad i tvoj i moj, ali tami gde sam se rodila, odrasla, skolovala, gde radim, privredjujem trošim i ulažem, to je više moje nego što je tvoje. I dok ja moje čuvam i branim, volim i ponosim se time, ti od svoga bežiš i od tvoga se sramiš, pa je zbog takvih kao što si ti danas uvreda reći za nekoga da je "seljak".

"Ti, ti si crna rupa naših redova
i nema promena dok korov ide protiv korova...
Što je urbano danas biti urban,
a upravo ti si nula,
u prazno klizi sutra..." (reče jedan pametan čovek, izmedju ostalog)

Шта ти привређујеш мајкети, шта се то у Београду производи, па бре тамо је успех доћи на посао у оној гужви и вратити се кући кроз исту, дакле не млати и не лупај, и не измишљај будалаштине, још ће неко да помисли да је то стварно, да стварно радиш нешто паметно и нешто ствараш.
О томе да тамо нико градски превоз не плаћа, еј, градски превоз, о томе боље да не говоримо.
 
Шта ти привређујеш мајкети, шта се то у Београду производи, па бре тамо је успех доћи на посао у оној гужви и вратити се кући кроз исту, дакле не млати и не лупај, и не измишљај будалаштине, још ће неко да помисли да је то стварно, да стварно радиш нешто паметно и нешто ствараш.
О томе да тамо нико градски превоз не плаћа, еј, градски превоз, о томе боље да не говоримо.

Pa šta se trpaš onda u Beograd kad je tako očajan? Sve foliranti sami iskompleksirani.
 
Pa šta se trpaš onda u Beograd kad je tako očajan? Sve foliranti sami iskompleksirani.

Колико пута треба теби нешто да се нацрта да би разумела?
Људи иду тамо где је неко нагурао лову, већ цео век и више се лова из целе државе, једне, друге, треће, трпа у ову касабу која је у међувремену са 60 хиљада нарасла на 1,8 милиона за само 110 година, али је ипак остала убога касаба, само сада у много већим габаритима и са много већим хаосом где су зграде на по метар једне од других итд..
 
Колико пута треба теби нешто да се нацрта да би разумела?
Људи иду тамо где је неко нагурао лову, већ цео век и више се лова из целе државе, једне, друге, треће, трпа у ову касабу која је у међувремену са 60 хиљада нарасла на 1,8 милиона за само 110 година, али је ипак остала убога касаба, само сада у много већим габаритима и са много већим хаосом где су зграде на по метар једне од других итд..

Jak ti život kada ti je sve u novcu.
A taj novac gura ko? Ljudiiii...
Pa hajde svi sad se sjatite ovde, gurnite još malo.
Decentralizacija, prijatelju. To je potrebno,a ne više ljudi.

A oćeš da ja tebi crtam da ako ti se ne svidja treba da ideš?
To jest, da ne dolaziš. Odmažeš samo.

Sve i da je kasaba, ne vredjaj mi moju kasabu, ja nisam birala gde ću se roditi i ja moju nazovi-kasabu volim.
 
Jak ti život kada ti je sve u novcu.
A taj novac gura ko? Ljudiiii...
Pa hajde svi sad se sjatite ovde, gurnite još malo.
Decentralizacija, prijatelju. To je potrebno,a ne više ljudi.

A oćeš da ja tebi crtam da ako ti se ne svidja treba da ideš?
To jest, da ne dolaziš. Odmažeš samo.

Sve i da je kasaba, ne vredjaj mi moju kasabu, ja nisam birala gde ću se roditi i ja moju nazovi-kasabu volim.

Не, гурају носорози.

https://forum.krstarica.com/showthr...ašto-Vlada-Srbije-finansijski-pomaže-Beogradu

Неки су много паметнији кад ћуте.
 
Pa onda zamukni malo. :p Ti napadaš grad i ljude u njemu, a nismo krivi mi, nego naši političari i oni koje mrzi da dignu guzicu da glasaju, pa o svima nama odlučuje 15% Srbije,a posle kukate kako vam je loše.

Не, ти нападаш и етикетираш људе који су дошли у Београд да су сељобери, и да такви као ти лакше дишу викендом кад "Београђани" оду у завичај.
 
Ти ћеш некоме да одређујеш нешто, види се да не знаш бре где си шупља.

Ništa ja ne odredjujem, nego se vodim prostom logikom, koja ti očigledno nije bliska.
Ne svidja ti se moj (ili bilo koji drugi grad)? - iiidi, brate slatki, tamo gde ti je lepo, a nemoj meni da dodjes i da mi palamudiš.
A šupljine ostavljam tebi, jer vidim da se razumeš u njih, čim ne ceniš to odakle si i ne poštuješ ni mesto gde si došao.
Što reče Djole Balašević: "Šuplaj si k'o crkveno zvono, je*o te voz koj' te don'o.".
Da baš toliko ne valja, ne bi ti (i još tuce vas) hrlio vamo. Tišina tamo.
 
Ništa ja ne odredjujem, nego se vodim prostom logikom, koja ti očigledno nije bliska.
Ne svidja ti se moj (ili bilo koji drugi grad)? - iiidi, brate slatki, tamo gde ti je lepo, a nemoj meni da dodjes i da mi palamudiš.
A šupljine ostavljam tebi, jer vidim da se razumeš u njih, čim ne ceniš to odakle si i ne poštuješ ni mesto gde si došao.
Što reče Djole Balašević: "Šuplaj si k'o crkveno zvono, je*o te voz koj' te don'o.".
Da baš toliko ne valja, ne bi ti (i još tuce vas) hrlio vamo. Tišina tamo.

Па бре giovnara, ови што долазе у Блејоград не долазе због чистог и здравог ваздуха, плаве Саве или не знам какве лепоте, него долазе јер су овде дошле паре.
А кад паре говоре онда то где је лепо нема везе нити је битно, то доколичарима попут тебе може да буде чудно, али тако је.
 
Па бре giovnara, ови што долазе у Блејоград не долазе због чистог и здравог ваздуха, плаве Саве или не знам какве лепоте, него долазе јер су овде дошле паре.
А кад паре говоре онда то где је лепо нема везе нити је битно, то доколичарима попут тебе може да буде чудно, али тако је.

ding dong ding dong + :hahaha:
 

Back
Top