Griz knedle- raspadaju se- resenje?

Ja stavim jedno jaje u malu činiju, dodam malo soli ili začina, na to, ako je jaje manje, 4 ravne kašike griza, a ako je veće, onda 4 vršne kašike, i još kašiku zejtina ili rastopljene masti. Umutim viljuškom da se sjedini, ostavim koji minut da stoji. Spustim malom kašikom jednu, аko se raspada dodam još malko griza.

- - - - - - - - - -

Sad ću baš da pogledam video....
 
Ja stavim jedno jaje u malu činiju, dodam malo soli ili začina, na to, ako je jaje manje, 4 ravne kašike griza, a ako je veće, onda 4 vršne kašike, i još kašiku zejtina ili rastopljene masti. Umutim viljuškom da se sjedini, ostavim koji minut da stoji. Spustim malom kašikom jednu, аko se raspada dodam još malko griza.

- - - - - - - - - -

Sad ću baš da pogledam video....

odvajas belance od zumanca kao na videu ili zajedno... ja radim kao na videu. mozda ne treba da razdvajam?
 
na dva jajeta 7 kasika griza na dva jajeta. radim sve kao i na videu koji je postavio kolega gore. i raspadnu se. pri cemu nisam JA izmislio 7 kasika na dva jajeta. sve preko toga ili manje od toga- raspad. negde je greska.

dodaj jos malo griza
nije do jaja
nema potrebe uopste da odvajas belance i zumance
ja u celo jaje dodam griz, malo maslinovog ulja, so, bibre i malo seckanog persuna
mesas dok ne dobijes gustinu malo vecu od gustine testa za palacinke
kasiku prvo provuces korz vrelu tecnot, supu pa zahvatis smesu za knedlu i ponovo spustis polako kasiku u supu
supa ne sme da vri, nego samo da struji lagano
nema sanse da ti se raspadnu
ako ti se raspdne prva, onda samo dodas jos malo griza u smesu
 
U videu je pet kašika na jedno jaje, tj. prvo četiri, pa ipak 5, znači na dva jajeta ne 7 kašika, već 8 do 10....

- - - - - - - - - -

odvajas belance od zumanca kao na videu ili zajedno... ja radim kao na videu. mozda ne treba da razdvajam?

Ne, ne odvajam, bukvalno stavim jaje, odmah preko njega so, začine i griz, mešam viljuškom, na kraju ulje.
 
dodaj jos malo griza
nije do jaja
nema potrebe uopste da odvajas belance i zumance
ja u celo jaje dodam griz, malo maslinovog ulja, so, bibre i malo seckanog persuna
mesas dok ne dobijes gustinu malo vecu od gustine testa za palacinke
kasiku prvo provuces korz vrelu tecnot, supu pa zahvatis smesu za knedlu i ponovo spustis polako kasiku u supu
supa ne sme da vri, nego samo da struji lagano

da sam mladji odmah bih te zaprosio :)

mislim da je to to .
 
dodaj jos malo griza
nije do jaja
nema potrebe uopste da odvajas belance i zumance
ja u celo jaje dodam griz, malo maslinovog ulja, so, bibre i malo seckanog persuna
mesas dok ne dobijes gustinu malo vecu od gustine testa za palacinke
kasiku prvo provuces korz vrelu tecnot, supu pa zahvatis smesu za knedlu i ponovo spustis polako kasiku u supu
supa ne sme da vri, nego samo da struji lagano
nema sanse da ti se raspadnu
ako ti se raspdne prva, onda samo dodas jos malo griza u smesu

Ovako i ja, samo umutim posebno belance kao na videu pa dodam zumance..i 3 kasike griza, u zavisnosti od velicine jajeta ,dodam jos malo
i ne stavljam nikakvu masnocu ali stavim malo bibera i seckanog persuna kao dive
 
ne trpaj se nina, knedle uspele, mozda se i udam :heart:

vala, recept ti je prva liga. :) i sad sam pravio :) nema raspada.... :)

- - - - - - - - - -

Dodaj gipsa i cementa pa se nece raspasti nikada

jos nam preporuci rolovani prepucijum od albino pitona sa morskim plodovima i kurkumom, i zavrsio si posao :)

- - - - - - - - - -

ne trpaj se nina, knedle uspele, mozda se i udam :heart:

udata si ti, ne sekiram se ja za tebe. ;)

- - - - - - - - - -

Ovako i ja, samo umutim posebno belance kao na videu pa dodam zumance..i 3 kasike griza, u zavisnosti od velicine jajeta ,dodam jos malo
i ne stavljam nikakvu masnocu ali stavim malo bibera i seckanog persuna kao dive

moze i tako ali je diva dala krucijalnu stvar- skini supu sa ringle i VAN ringle stavi knedle i vrati da se ukuvaju na tihoj vatri. znaci tehnika a ne receptura. ja kokao u vrelu supu kljucalu i na kraju sve se poraspada... :(

- - - - - - - - - -

ne trpaj se nina, knedle uspele, mozda se i udam :heart:

znam da sam bezobrazan, ali jedno pitanjce.... jeb..e me estetika... kako da budu sto okruglastije? ovako su malo nezgrapne... kao iz arheoloskoh nalazista u vinci :)
 
vala, recept ti je prva liga. :) i sad sam pravio :) nema raspada.... :)

- - - - - - - - - -



jos nam preporuci rolovani prepucijum od albino pitona sa morskim plodovima i kurkumom, i zavrsio si posao :)

- - - - - - - - - -



udata si ti, ne sekiram se ja za tebe. ;)

- - - - - - - - - -



moze i tako ali je diva dala krucijalnu stvar- skini supu sa ringle i VAN ringle stavi knedle i vrati da se ukuvaju na tihoj vatri. znaci tehnika a ne receptura. ja kokao u vrelu supu kljucalu i na kraju sve se poraspada... :(

- - - - - - - - - -



znam da sam bezobrazan, ali jedno pitanjce.... jeb..e me estetika... kako da budu sto okruglastije? ovako su malo nezgrapne... kao iz arheoloskoh nalazista u vinci :)


udata za mafiju:lol:

a pa prave griz knedle ne trba da budu okrugle nego jajaste, kao lopta za bezbol
to postizes tako sto kasikom zahvatas uz samu ivicu cinije u kojoj si umesao smesu
 
ne trpaj se nina, knedle uspele, mozda se i udam :heart:
Vala, kako dobro kuvas i udaces se...samo da odlucis..:lol:

59b49a90f4dc35735f138be36c438216_header.jpg
 

Back
Top