Trojstvo u Starom Zavetu

Veruješ ili znaš da ima vanzemaljaca :lol:

Kolega bakonja neću više, samo eto da ne ostane uskraćen za komentar na svoj post :D

Kolegince, ja verujem u postojanje napredne vanzemaljske civilizacije, isto kao što ti veruješ u boga.

Dokaz o njihovom postojanju koji sam ovde postavio je mod. Baki obrisao kao što vidiš.

Izgleda da je nova vanzemaljska religija noćna mora za vernike skoro svih konfesija ? Da nije tako ne bi ste cenzurisali svaku fotografiju koja dokazuje njihovo postojanje.

Ja dakle, mogu pružiti dokaze, a vi ne možete. Ni jednog racionalnog dokaza nemate o postojanju boga, sve se svodi samo na priče, na bajke bolje rečeno.

Zašto se toliko bojite obične fotografije, snimljene iznad žitnog polja ?

Nije li to iracionalno ?
 
Kolegince, ja verujem u postojanje napredne vanzemaljske civilizacije, isto kao što ti veruješ u boga.

Dokaz o njihovom postojanju koji sam ovde postavio je mod. Baki obrisao kao što vidiš.

Izgleda da je nova vanzemaljska religija noćna mora za vernike skoro svih konfesija ? Da nije tako ne bi ste cenzurisali svaku fotografiju koja dokazuje njihovo postojanje.

Ja dakle, mogu pružiti dokaze, a vi ne možete. Ni jednog racionalnog dokaza nemate o postojanju boga, sve se svodi samo na priče, na bajke bolje rečeno.

Zašto se toliko bojite obične fotografije, snimljene iznad žitnog polja ?

Nije li to iracionalno ?

Vidiš, ja se nisam uplašio..rekoh ti konkretno ko stoji iza tih stvari. No, izgleda da moraš otvoriti posbnu temu..pa otvori i videćemo te predivne crteže..nadnaravne prirode.
 
Tema je već završila u Teorijama zavere, kako sam i pretpostavljao ?

To samo govori koliko smo mi netolerantni prema drugima, koliko nismo spremni da prihvatimo postojanje nekog ko je bolji, mudriji, inteligentniji od nas.
Vernici. Koji se boje fotografija ?
Zašto ?
Zašto su fotografije opasne za vernike ?
Zašto Crkva zataškava i krije od naroda postojanje vanzemaljskog entiteta ?
Kakav je njen interes u tome ?

Da se ne bojite da će jednog dana vaši "bogovi" sleteti iz "nebeskih vatrenih kočija" i ponovo sići među narod ?

To sigurno neće sprečiti brisanje fotografija napravljenih u žitu ?:whistling:
 
Ako je Bog hodao zemljom pre 2000 godina, ko je onda bio na nebu?
Ako je Isus Hristos Bog, kome se onda molio u Gestimanskom vrtu?
Kako Bog moze da postane covek?
Kako to mogu postojati dva, pa cak i tri Boga, ako je On jedan? I tako dalje, i tako dalje...

Ovo su neizbezna pitanja od onih koji nisu hriscani ili ne razumeju hriscanstvo, ali i od samih hriscana. Medjutim, ako bi zamislili da Novi Zavet ne postoji, da li bi bilo moguce dokazati, ili barem nagovestiti Trojstvo Boga kroz Stari Zavet?

Koje delove iz Starog Zaveta vi znate a da govore bas o Trojstvu?

Ja cu dati jedan, koji nije ni prvi ni poslednji, a to je kada je Bog unistavao Sodomu i Gomoru:

"Tada pusti Gospod na Sodom i na Gomor od Gospoda s neba dažd od sumpora i ognja...."

Kakvu li je ovde hulu Mojsije napisao, kada je Bog, Gospod samo jedan? Kakva ovde to dva Gospoda vidimo? Jedan, koji sa zemlje pusta dazd od drugog Gospoda koji je na nebu?

Najbolji ti je primer sa Avramom,dolaze Trojica on im se obraća kao jednom i oni odgovoraju kao jedan,pa imaš stih svet,svet svet je Gospod koju pevaju serafimi,pa u postanju da načinimo čoveka po obličiju našem,pa eto posta čovek kao jedan od nas....Na hebrejskom elohim a to stoji u početku postanja,taj sufiks haim znači da ih ima više od dva..

1.Bog je sveprisutan
2.Isus Hristos je Bogočovek,i Bog i čovek,neraskidiva zajednica Boga i čoveka,čovek u Hristu se moli svome nebeskom Ocu
3.Lako,Bog je,omnipotentan je
4.Postoji Jedan Bog u smislu prirode kao što postoji jedan kosmos,kosmos prostora,kosmos vremena i kosmos materije ali opet nisu tri kosmosa nego jedan te isti kosmos kroz tri različite manifestacije
 
Tema je već završila u Teorijama zavere, kako sam i pretpostavljao ?

To samo govori koliko smo mi netolerantni prema drugima, koliko nismo spremni da prihvatimo postojanje nekog ko je bolji, mudriji, inteligentniji od nas.
Vernici. Koji se boje fotografija ?
Zašto ?
Zašto su fotografije opasne za vernike ?
Zašto Crkva zataškava i krije od naroda postojanje vanzemaljskog entiteta ?
Kakav je njen interes u tome ?

Da se ne bojite da će jednog dana vaši "bogovi" sleteti iz "nebeskih vatrenih kočija" i ponovo sići među narod ?

To sigurno neće sprečiti brisanje fotografija napravljenih u žitu ?:whistling:

Ja mislim da upravo iznošenje mišljenja jeste potkrepa diskusiji:). Nema bežanja od teme već upravo doprinos istoj. Ako hrišćanin smatra da su te pojave dela određenih bića to je upravo izražavanje njegovog mišljenja po tom pitanju. Dakle doprinos temi a ne teorije zavere. Jer ja priznajem da je to delo "viših bića" samo ih identifikujem. Naravno, tvoje mišljenje ima pravo da bude drugačije..ali se u jednom slažemo...to jeste delo viših bića. Apsolutno.
 
Tema je već završila u Teorijama zavere, kako sam i pretpostavljao ?

To samo govori koliko smo mi netolerantni prema drugima, koliko nismo spremni da prihvatimo postojanje nekog ko je bolji, mudriji, inteligentniji od nas.
Vernici. Koji se boje fotografija ?
Zašto ?
Zašto su fotografije opasne za vernike ?
Zašto Crkva zataškava i krije od naroda postojanje vanzemaljskog entiteta ?
Kakav je njen interes u tome ?

Da se ne bojite da će jednog dana vaši "bogovi" sleteti iz "nebeskih vatrenih kočija" i ponovo sići među narod ?

To sigurno neće sprečiti brisanje fotografija napravljenih u žitu ?:whistling:

Bar da si stavio neku vanzemunku a ti ko neki florofil tu kačiš neka žita..pi nesrećo
 
Tema je već završila u Teorijama zavere, kako sam i pretpostavljao ?

To samo govori koliko smo mi netolerantni prema drugima, koliko nismo spremni da prihvatimo postojanje nekog ko je bolji, mudriji, inteligentniji od nas.
Vernici. Koji se boje fotografija ?
Zašto ?
Zašto su fotografije opasne za vernike ?
Zašto Crkva zataškava i krije od naroda postojanje vanzemaljskog entiteta ?
Kakav je njen interes u tome ?

Da se ne bojite da će jednog dana vaši "bogovi" sleteti iz "nebeskih vatrenih kočija" i ponovo sići među narod ?

To sigurno neće sprečiti brisanje fotografija napravljenih u žitu ?:whistling:

Jesi li ti video to lično ili veruješ
 
Sad zamislite vanzemaljca, koji posmatra ove napred karakondžule ?:(

Šta nam sad pa predstavlja lik sa junećom glavudžom i papcima umesto šaka ?

On sad treba da uplaši nekog ?

Vanzemaljce možda ?

Čudna smo mi neka sorta, ljudska vrsta uopšte.

A vernici pogotovu.

- - - - - - - - - -

Jesi li ti video to lično ili veruješ

A jesi li ti kolega, video boga lično, ili samo veruješ ?;)
 
Najbolji ti je primer sa Avramom,dolaze Trojica on im se obraća kao jednom i oni odgovoraju kao jedan,pa imaš stih svet,svet svet je Gospod koju pevaju serafimi,pa u postanju da načinimo čoveka po obličiju našem,pa eto posta čovek kao jedan od nas....Na hebrejskom elohim a to stoji u početku postanja,taj sufiks haim znači da ih ima više od dva..

1.Bog je sveprisutan
2.Isus Hristos je Bogočovek,i Bog i čovek,neraskidiva zajednica Boga i čoveka,čovek u Hristu se moli svome nebeskom Ocu
3.Lako,Bog je,omnipotentan je
4.Postoji Jedan Bog u smislu prirode kao što postoji jedan kosmos,kosmos prostora,kosmos vremena i kosmos materije ali opet nisu tri kosmosa nego jedan te isti kosmos kroz tri različite manifestacije
To nije prema Bibliji tako.

Prema Bibliji je samo jedan Bog JHVH Jehova.

Bozji sin je Isus Hrist.

U Bibliji ne postoji rec bogocovek niti trojstvo niti trojica tri boga to je pagansko ucenje
i to se lako moze izguglati, tj dokazati

Bog nije mogao hodati Zemljom jer ne moze biti covek, Bog je duhovno bice,
Dok je Isus - Bozji Sin. hodao Zemljom Bog je bio na nebu gde je i inace.

- - - - - - - - - -

Odlica pitanja.
Stari zavet nema nikakvih naznaka trojstva kao ni novi.
Zna se da je Trojstvo paganska doktrina i da ne moze biti prepisana pravom Bogu
Koj je JEDAN. Jedini JHVH Jehova Bog.

E sad oni koji pokusavaju da ubace trojstvo u Bibliju to ce nekako isfilozofirati i pogresno tumaciti stihove.
da bi opravdali to sto podmecu.
I to nemaju puno za sta da se nakace nego par citata koje istrgnu iz konteksta i tumace pogresno.
Dakle trojstvo je najveca podvala i laz.
REc trojstvo niti trojedan Bog ne postoje u Bibliji.
vec je pagansko i za to postoje dokazi
http://www.heraldmag.org/olb/Contents/doctrine/The Origin of the Trinity.htm
Dakle kao sto Biblija kaze razumni ce razumeti.

Biblija jasno kaze da je Bog JEDAN.
I to je Bog obzanio ljudima i u staro doba i u novom zavetu.
Otkrio im se kao JHVH JEDINI pravi zivi Bog, TVORAC Svega.
Jedini koji je oduvek i zauvek.

BOG JE JEDAN I ON JE SVE STVORIO...


Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro beše veoma. I bi veče i bi jutro, dan šesti. (1. Mojsijeva 1:31)

I govoraše Hiram: Blagosloven da je Gospod Bog Izrailjev, koji je stvorio nebo i zemlju, što je dao caru Davidu sina mudrog, pametnog i razumnog, koji će sazidati dom Gospodu i carski dom sebi. (2. Dnevnika 2:12)

Samo, gle, ovo nađoh: da je Bog stvorio čoveka dobrog; a oni traže svakojake pomisli. (Propovednik 7:29)

Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugog. (Isaija 45:18)

A u početku stvorenja, muža i ženu, stvorio ih je Bog. (Marko 10:6)

Poznajte Gospod da je Bog. On nas je stvorio, i mi smo dostojanje Njegovo, narod Njegov i ovce paše Njegove. (Psalmi 100:3)

Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama, (Dela 17:24)

Jer svaki dom treba neko da načini; a ko je sve stvorio ono je Bog. (Jevrejima 3:4)

Amos 4 :13

13 Jer, gle, on je sazdao gore i stvorio vjetar, on čovjeku zemaljskome otkriva misao svoju, on zoru pretvara u mrak i hoda po uzvišicama zemaljskim — Jehova, Bog nad vojskama, ime je njegovo.

Gospode nad vojskama, Bože Izrailjev, koji sediš na heruvimima, Ti si sam Bog svim carstvima na zemlji, Ti si stvorio nebo i zemlju. (Isaija 37:16)

znaci 1 je BOG i to JHVH JEHOVA

Isaija 37

. 15 Tada se Ezekija pomolio Jehovi: 16 “Jehova nad vojskama, Bože Izraelov, koji sjediš nad kerubima, ti si jedini pravi Bog nad svim kraljevstvima zemaljskim.
Ti si stvorio nebo i zemlju.


Jehova jedan, pravi Bog

saija 45: Ja sam Jehova, i nema drugoga. Osim mene nema Boga.

- - - - - - - - - -

(5. Mojsijeva 4:39) Zato danas spoznaj i seti se u srcu svojemu
da je Jehova pravi Bog gore na nebu i dolje na zemlji. Nema drugoga.

(5. Mojsijeva 32:39) Vidite sada da sam ja Bog i nema drugih bogova pored mene...

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)


takodje Biblija nam otkriva Bozje ime JHVH JEHova.

Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova,
Svevišnji koji je nad svom zemljom!



Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:


Koliko je bitno da se koristi Bozje IME saznajemo iz samih Biblijskih stihova

Rimljanima 10:13 Jer “svako ko prizove ime Jehovino, bit će spašen.

(Joel 2:32) svako ko prizove ime Jehovino bit će spašen, jer će na gori Sionu i u Jeruzalemu biti oni koji su izbavljeni, kao što je Jehova rekao. Bit će i među preživjelima, koje Jehova poziva.”

(Sefanija 3:9) Jer tada ću promijeniti jezik narodima u čist jezik, da bi svi prizivali ime Jehovino i složno mu služili.’

(Dela apostolska 2:21) I svako ko prizove ime Jehovino bit će spašen.”’

a evo i moj pun odgovor na temu :)
 
Verujem
Aj sad ti

Ja verujem i vidim kolega. Bolje rečeno verujem zato što vidim, gledam realan, materijalan dokaz koji nedvosmisleno govori da su nas "bogovi" posećivali i da nas i danas posećuju.
I ostavljaju poruke, koje na žalost još uvek nismo u stanju da dešifrujemo.

Evo jedne fotografije, koja sigurno ne može biti fotošop, pokušaj da mi objasniš kako je nacrtana, ako ne nekom vrstom moćnog lasera iz vazduha naravno.?
Valjda neće odmah da je obrišu ?

1104896975.jpg


Bogovi su očigledno bili fascinirani našom florom i faunom. Ovaj Kolibri kog su naslikali u pustinji Perua, ima kilometarski prečnik, i nikako se ne može ni sagledati, ni napraviti sa zemlje ?

Treba li nam veći dokaz prisustva "bogova" koji se voze u "vatrenim kočijama"

- - - - - - - - - -

Šta mislite ko je iscrtavao ove Naska figure, Jehova, Alah ili naš hrišćanski Bog ?

Ja bih rekao da nije ni jedan od njih :
 
Pa ti ako si obmanuo svoju decu nisam kompetentan da ti to rešavam
Ja te hvalim a ti sam sebvi urusavas reputaciju informisanogf i iskusnog forumasa. E, moj Sale, gazi nas starost, gubis se. Sta vise, ne znas ni odgovor na jednostavno i za vas hriscane vazno i presudno pitanaje. Prema ucenju Biblije, ako nisi skinuo kozuricu, tj. prepuciji, bog te nece prepoznati i zavrsices u kazance.
 
Ja verujem i vidim kolega. Bolje rečeno verujem zato što vidim, gledam realan, materijalan dokaz koji nedvosmisleno govori da su nas "bogovi" posećivali i da nas i danas posećuju.
I ostavljaju poruke, koje na žalost još uvek nismo u stanju da dešifrujemo.

Evo jedne fotografije, koja sigurno ne može biti fotošop, pokušaj da mi objasniš kako je nacrtana, ako ne nekom vrstom moćnog lasera iz vazduha naravno.?
Valjda neće odmah da je obrišu ?

Pogledajte prilog 544241

Bogovi su očigledno bili fascinirani našom florom i faunom. Ovaj Kolibri kog su naslikali u pustinji Perua, ima kilometarski prečnik, i nikako se ne može ni sagledati, ni napraviti sa zemlje ?

Treba li nam veći dokaz prisustva "bogova" koji se voze u "vatrenim kočijama"

- - - - - - - - - -

Šta mislite ko je iscrtavao ove Naska figure, Jehova, Alah ili naš hrišćanski Bog ?

Ja bih rekao da nije ni jedan od njih :

i ja verujem
evo bas juce jedan sa traktorom naslikao leonarda na njivi
e sad koji je ne znam
 
Zao mi je Arijana, ali Stari zavet i novi je pisan mnogo pre tog sabora.

Tako da te je kula opet prevarila ;)

U Bibliji se ne spominje trojstvo sam sebe varas :)

a to je i proreceno u Biblij da ce ljudi samozavaravati sebe.

ja se drzim samo Biblije i nju citiram

tako da te tvoje opaske o kuli ne piju vodu.

Ja sam izucavala Bibliju pa je znam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top