Trojstvo u Starom Zavetu

Dobro ti si upotpunio.
a moj odgovor je i dalje dobar :)

Pa ne daje coveku pravu sliku.

On se pita, kako moze da kazni ako je ljubav.

Ali kada cuje i da je Bog pravda i sudija, onda je druga prica.

Da bi zadovoljio pravdu, mora i da sudi.

Ljubav zahteva da pravada bude zadovoljena.

A pravda moze da bude zadovoljena ako se donese i izvrsi sud.

Ako je Bog samo ljubav, on ne moze da sudi...

Ali ljubav zahteva automatski i logicki i pravdu i sud.

Pravda zahteva automatski sud a sud pravdu.

Ne moze Bog da voli i dobro i zlo.
 
Poslednja izmena:
Ljubav podrazumeva pravednost.
a Pravednost kaznjavanje zla tj unitavanje zla.
Ljubav je trpi nikakvo zlo niti ga ima.

Ako se znaju Bozje osobine onda se shvati sve.

Bog je ljubav, a pored ljubavi ima
pravednost, mudrost i moc.
 
Poslednja izmena:
Ljubav podrazumeva pravednost.
a Pravednost kaznjavanje zla tj unitavanje zla.
Ljubav je trpi nikakvo zlo niti ga ima.

Ako se znaju Bozje osobine onda se shvati sve.

Bog je ljubav, a pored ljubavi ima
pravednost, mudrost i moc.

Pa ne zna svako sta se podrazumeva.
Nisi ni ti znala inace bi rekla ljudima.
Sada kada sam ti rekao odjedared znas.
Ako je neko samo ljubav kako si par puta naglasavala, onda on ne moze da sudi na primer.
Ljudi ne znaju sta ti podrazumevas da se podrazumeva.
Kada bi de podrazumevalo ne bi te dalje pitali i donosili zakljucke koje donose, a ti nikako da im kazes ovo sto se odjedared podrazumeva.
 
Pa postoji li kulino ucenje protivno trojstvu, kako je bog navodno poslao svoje stvorenje da spasi svet, a on ispao ljubav?

Ako ne postoji, onda je spam, a ako postoji, onda nije.

Sluzis se ne istinom.
 
Poslednja izmena:
eto opet spamujes i vredjas i pises


Gde to vredjam?

Zasto vredjas?

Pa objasni ...i pokazi ucenjem kule da nije tako kako kazem.

Meni bi bilo drago da je kula promenila svoje ucenje o trojstvu i da Isus nije vise stvorenje nego bog.

Cim kazes da ..., znaci nije vise stvorenje nego Bog.
I da je Isus druga licnos trojstva!!!

Raduje me da si to shvatila!
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne znam o kakvim kulama pricas samo vredjas i pises
i gde se zaustavljas ostavi me na miru


Niti sta ..., niti te vredjam, niti je dozvoljeno na forumu da kazes nekome "lazi", sama si prijavljivala za to.

Tema je trojstvo i pricamo o trojstvu i onome sto ti veujes o tome sto uci Kula strazara, sta uci biblija.

Ne diram te nista pricamo o temi, trojstvo.
Tema je za pricanje.

I ne moras da ucestvujes na temi, ali kada si tu, znaci ucestvujes.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moja religija je u celom svetu a ne u Americi.

Prava vera, hruscanska zasnovana na Bibliji koja je Bozja rec.

Vidi u Bibliji ko je mesija.

Mi se drzimo svega sto pise u Bibliji.

Bog JHVH I njegov Sin Isus Hrist.
Njih sledimo.
 
Poslednja izmena:
Pa eto slusam napisao si gomilu...

Moja religija je u celom svetu a ne u Americi.

Prava vera, hruscanska zasnovana na Bibliji koja je Bozja rec.

Vidi u Bibliji ko je mesija.

Mi se drzimo svega sto pise u Bibliji.

Bog JHVH I njegov Sin Isus Hrist.
Njih sledimo.


Pa kako sledite Hrista, sto se ne zovete onda i hristovi svedoci ako i njega sledite?

Molite lise i njemu kao sto vidimo u bibliji da to mnogi cine?

Dela 1.

8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.

Kaze li tekst, bicete mi svedoci, ili kaze, bicete svedok kao ja?
 
Da li Kula Strazara priznaje da je Isus veliko JA SAM ?

Priznaje, ali kaze, kako je Isus rizikovao zivot kada je to rekao, da ga ubiju jevreji.

A kula najvaznije zaboravja.

Da Isus stvarno nije JA SAM i jednak sa Ocem JA SAM, tek tada bi rizikovo zivot.
Nikada ne bi mogao ili smeo da izgovori da je on JA SAM.

Vazno je da Kula priznaje da je Iusus JA SAM.

Mislim da se kula postepeno vraca odbacenoj istini da je Isus Bog i jednak sa Ocem, samo ne sme naglo, da se vernici ne bi sokirali.

Napisati sledece na oficijelnom sajtu svedoka, je vise nego cudo..

Kula Strazara:

JA SAM se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu.“ (Pročitati Jovana 18:33-37.) Iako je znao da može biti osuđen na smrt, Isus Hrist je izgovorio ove reči pred rimskim namesnikom Judeje.


https://www.jw.org/sr-latn/publikacije/časopisi/w20140715/moji-svedoci/
 
Poslednja izmena:
Pa kako sledite Hrista, sto se ne zovete onda i hristovi svedoci ako i njega sledite?

Molite lise i njemu kao sto vidimo u bibliji da to mnogi cine?

Dela 1.

8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.

Kaze li tekst, bicete mi svedoci, ili kaze, bicete svedok kao ja?

Tebi ako se ne svidja kako se neka religija zove to je tvoj problem.
Jehovini Svedoci se zovu tako jer su uzeli Ime Boga da nose.
a Sledjenjem Boga sledi se i Hrist koji je njegov Sin.
 
Poslednja izmena:
problem je u tvom pogresnom razumevanju Biblije.

Biblija jasno kaze za Isusa da je on došao na svet, da svedoči za istinu.

kako i pise ovde


Jovan 18:33-37
33 Tako je Pilat ušao u dvor, pozvao Isusa i upitao ga: „Jesi li ti judejski kralj?“a
34 Isus odgovori: „Govoriš li to sam od sebe ili su ti drugi pričali o meni?“
35 Pilat odgovori: „Zar sam ja Judejac? Tvoj narod i sveštenički glavari predali su te meni. Šta si učinio?“
36 A Isus odgovori:d „Moje kraljevstvo nije deo ovog sveta.e Kad bi moje kraljevstvo bilo deo ovog sveta,
moje sluge bi se borilef da ne budem predat Judejcima.
Ali moje kraljevstvo nije odavde.“
37 Tada ga Pilat upita: „Dakle, ti si kralj?“ Isus mu odgovori: „Ti sam kažeš da sam ja kralj.
Ja sam se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu
Svako ko je na strani istinei sluša moj glas.“j

isus kaze ja sam se...itd jer se citira ono sto je Isus rekao.

Takodje Isus kaze za sebe ja sam Bozji sin.

Isus takodje kaze" Moj je Otac veci od mene.

On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji".(Matej 27:43)

Jovan 14:28 Čuli ste da sam vam rekao: ’Odlazim i vratiću se k vama.‘
Ako me volite, radovaćete se što odlazim k Ocu, jer je Otac veći od mene.
 
Poslednja izmena:
Некако се чини логичним да Бог има три лица. Један Бог са три лица је такође извор значења саборности Цркве - где је сваки део Цркве цела и потпуна Црква. Тако је свако од три лица Бога цео и потпуни Бог. Син може бити само рођен, син не може бити створен. Отац је наравно већи од сина, али су опет сваки цео и потпуни Бог. Син је оваплоћен на Земљи од Светог Духа и Девице Марије. Није Бог буквално постао човек, јер се природа Творца и Твари разликује и не може се помешати, али је узео на себе обличје човека, зато је Христос у исто време и потпуни Бог и потпуни човек, али непомешано једно са другим. Такође, ако је Свети Дух говорио кроз пророке, онда је и он такође Бог, јер је Творац тај који је говорио кроз пророке, а није нека Твар говорила кроз пророке. Све је тако логично.
 
Некако се чини логичним да Бог има три лица. Један Бог са три лица је такође извор значења саборности Цркве - где је сваки део Цркве цела и потпуна Црква. Тако је свако од три лица Бога цео и потпуни Бог. Син може бити само рођен, син не може бити створен. Отац је наравно већи од сина, али су опет сваки цео и потпуни Бог. Син је оваплоћен на Земљи од Светог Духа и Девице Марије. Није Бог буквално постао човек, јер се природа Творца и Твари разликује и не може се помешати, али је узео на себе обличје човека, зато је Христос у исто време и потпуни Бог и потпуни човек, али непомешано једно са другим. Такође, ако је Свети Дух говорио кроз пророке, онда је и он такође Бог, јер је Творац тај који је говорио кроз пророке, а није нека Твар говорила кроз пророке. Све је тако логично.

To je bas nelogicno, tri lica??????

Tri lica asociraju na trolicnot a Bog je ISTINA I TO JEDAN JEDINI.

DALJE BOG SE OTKRIO PREKO BIBLIJE KAO JEDAN JEDINI ISTINITI I ZIVI BOG JHVH JEHOVA TVORAC SVEGA

jeste sve je logicno da je Bog jedan.

Prema Bibliji JEDAN JE BOG STVORITELJ SVEGA JHVH Jehova Bog.

On je "oduvek i zauvek" besmrtan i zivi u vecnosti.

Psalam 90 :2

90 Jehova, ti si okrilje naše
iz naraštaja u naraštaj.
2 Prije nego su se gore rodile,
prije nego si zemlju i plodno tlo sazdao,
oduvek i zauvek ti si Bog.[/B]



On im odgovori: Niste li čitali da je stvoritelj, u početku stvorio čoveka i ženu, (Matej 19:4)

Jer će u te dane biti nevolja kakva nije bila od početka sveta koji je Bog stvorio, i neće ni biti. (Marko 13:19)

Kad oni to čuše, podigoše svi skupa glas k Bogu, i rekoše: svevisnji Gospode, ti koji si stvorio nebo i zemlju i mora i sve što je u njima, (Dela 4:24)

Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, on, koji je gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim hramovima. (Dela 17:24)

i da otkrijem svima šta je udeljivanje tajne od uvek sakrivene u Bogu, koji je sve stvorio, (Efescima 3:9)


Jer je sve što je Bog stvorio dobro, i ništa nije na odmet kad se prima sa zahvalnošću. (1. Timotiju 4:4)

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

“11 “Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.”
”(Otkrivenje 4:11)

On govoraše silnim glasom: Bojte se Boga i poklonite se njemu, jer dođe čas suda njegova, i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju, i more i izvore vodene. (Otkrivenje 14:7)[/QUOTE]

- - - - - - - - - -



Bog je JEDAN, prema Bibliji.


Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama. (Efescima 4:6)

Jer si Ti velik i tvoriš čudesa; Ti si jedan Bog. (Psalmi 86:10)

Nije li nam svima jedan Otac? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto neveru činimo jedan drugom skvrneći zavet otaca svojih? (Malahija 2:10)

I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)


Psalam 83:18 Boze... da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom!
..................

BOg je preko svoje reci obznanio ISTINU.

Prema njoj je BOG JEDAN JHVH JEHOVA

Bog je rekao da samo Njega ljudi obozavaju...


2 Mojsijeva 1 Onda Bog izgovori sve ovo, govoreći: 2 Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
3 Nemoj drugih bogova uz mene!

ili Bolji prevod 20 Onda je Bog izgovorio sve ove zapovesti:
2 Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Isus Hrist je Bozji Sin i samo posrednik izmadju Boga i nas...

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)


takodje prema Bibliji Isus kaze: " ja sam Bozji Sin" Matej 27:43

I Ime isusovo - Jehoshua znaci - "Jehova je spasenje".

Takodje Bog JHVH svedoci sa neba da je Isus Bozji Sin:

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje.
(Matej 3:17)

Eto to je istina iz Biblije.
a Biblija je Bozja rec.
 
Poslednja izmena:
Некако се чини логичним да Бог има три лица. Један Бог са три лица је такође извор значења саборности Цркве - где је сваки део Цркве цела и потпуна Црква. Тако је свако од три лица Бога цео и потпуни Бог. Син може бити само рођен, син не може бити створен. Отац је наравно већи од сина, али су опет сваки цео и потпуни Бог. Син је оваплоћен на Земљи од Светог Духа и Девице Марије. Није Бог буквално постао човек, јер се природа Творца и Твари разликује и не може се помешати, али је узео на себе обличје човека, зато је Христос у исто време и потпуни Бог и потпуни човек, али непомешано једно са другим. Такође, ако је Свети Дух говорио кроз пророке, онда је и он такође Бог, јер је Творац тај који је говорио кроз пророке, а није нека Твар говорила кроз пророке. Све је тако логично.

Auuu.

A sta je rodjen nego stvoren?
Kako aitac moze biti veci?

Nema manji i veci Bog.

Otac je veci od Hrista u njegovom ponizenju kada je uzeo ljudsku prirodu.
Ne u bozanstvu.
 

Back
Top