Zemlja ce da gori - Superklasiko u finalu Kopa Libertadores!

Мњам-Мњам..
1-9-22d467-800x600.jpg
 
Свака част Риверу ови из Боке су сами криви за пораз, имали су и вођство и шансе и то није било довољно.
Стичем утисак да је прилика пропуштена још у првом мечу.

Da , kad se setimo one prilike Teveza i Benedeta u 90. minutu prvog meca , pa i ovde u drugom mecu , prvo su prokockali vodstvo , pa onda onaj crveni karton , pa i ona stativa na kraju drugog produzetka , iskreno meni je bas zao Boke , oni su mi posle Partizana uz Atletiko Mineiro omiljeni strani klub , ali izgleda da im ovaj put nije bilo sudjeno.

Bilo kako bilo cestitke Riveru a nova sezona Copa LIbertadores pocinje vec u Februaru cini mi se (a kvalifikacije pocinju vec u drugoj polovini Januara).
 
Pa jeste iznenadjenje jer Flamengo ima izuzetno mocnu i skupu ekipu (cak i za evropske standarde) , pocevsi od golmana Diega Alvesa, zatim u odbrani Rodinei, reprezentativac Perua Miguel Trauho, zatim povremeni reprezentativac Brazila Rodrigo Kaio stoper koji je stigao u Flamengo ove godine nakon 7 godina u Sao Paulu, preiskusni legendarni Zuan (koji istina retko igra), Rene, Rodolfo, pa onda u sredini tu su Everton Ribeiro, Diego, reprezentativac Urugvaja De Araskaeta, reprezentativac Kolumbije Gustavo Kueljar, Vitinjo (koga najbolje pamtimo iz CSKA Moskve), Viliam Arao ,reprezentativac Paragvaja Da Mota, pa onda u napadu tu su Gabriel Barbosa, Bruno Enrike koji je stigao iz Santosa, zatim kolumbijski tandem Fernando Uribe i Orlando Berio (2 zaista fantasticna igraca , odlicni tehnicari, brzi, eksplozivni, Uribe koji je u meksickoj ligi za Toluku na 100 utakmica dao blizu 50 golova i Orlando Berio koji je 2016-te cinio napadacki tandem zajedno sa Miguelom Borhom (iz Palmeirasa) u Atletiko Nacionalu kada su i osvojili Copa Libertadores,

Tako da sudeci prema sastavu tima Flamengo ove godine ide na titulu i u Copa Libertadores i u brazilskoj Seriji A koja pocinje sad na Uskrs 28. Aprila.

Mada opet sa druge strane ne treba ni Penjarol potcenjivati, ipak je to velikan juznoamerickog i svetskog fudbala, cak su proglaseni i klubom veka u Juznoj Americi, to je ipak petostruki prvak Juzne Amerike i trostruki prvak sveta i nema sumnje da takav nema ni zbog koga komplekse i da uvek pucaju na visoko bez obzira na okolnosti.

Inace i Penjarol ima sasvim solidnu ekipu, doduse ne bas tako jaku kao Flamengo ali sasvim solidnu, imaju nekoliko reprezentativaca Urugvaja, recimo Kristian Rodrigez koji je odigrao vec 110 utakmica za nacionalni tim Urugvaja i koji jos ima itekako sta da pokaze, pa Valter Gargano, Matias Koruho, pa mladi ofanzivac Darvin Nunjez od koga se isto ocekuje da napravi veliku karijeru, pa Brajan Rodrigez , pa Argentinac Lukas Viatri koga najbolje pamtimo iz Boke Juniorsa (za koju je odigrao preko 130 meceva) i Estudiantesa, pa Kristian Lema isto Argentinac defanzivac koji je godinama bio standardan u Belgranu, tako da ima i Penjarol svoje adute , takodje i sad za vikend u njihovom domacem prvenstvu dobili su 4:0 na gostovanju i u usponu su forme i isli su na Marakanu sa samopouzdanjem.

Inace iznenadjenje svakako jeste ali ne sad i neko preveliko iznenadjenje, recimo ja sam na toj utakmici odigrao GG (ali eto nije dosao, mada da je Penarol iskoristio onaj zicer u finisu prvog poluvremena ubedjen sam da bi i Flamengo dao gol).
 
Iskreno nisam ispratio sta se desavalo van terena.

Inace vece kasnije desilo se jos jedno iznenadjenje, mislim iznenadjenje uslovno receno, Univerzidad Katolika je pobedila kuci Gremio, mislim i nije to toliko iznenadjenje jer ipak Univerzidad Katolika je isto ime i jedan od tri velikana u Cileu uz Kolo Kolo i Univerzidad de Cile , ali iznenadjenje je to sto Gremio posle 2 kola u Copa Libertadores nema jos pobedu, uzeli su samo 1 bod i samo 1 gol su postigli za 3 kola a realno po imenima imaju bas strasan tim , recimo stoperski tandem Pedro Zeromel i Valter Kaneman (jedan reprezentativac Brazila a jedan reprezentativac Argentine) su moguce i najbolji stoperski tandem u Brazilu a i sire, u veznom redu tu su iskusni kapiten Maikon, Argentinac Valter Montoja koji je stigao iz meksickog Kruz Azula inace bivsi igrac Rosario Centrala , pa recimo Romulo koji je na pozajmici iz Flamenga (koga inace dobro pamtimo iz Spartaka iz Moskve) , pa onda u napadu tu je Felipe Vizeu jedan od najvecih talenata u Brazilu , pamtimo ga odlicno iz Flamenga , prosle godine otisao u Italiju u Udineze za neke velike pare medjutim nije mu se nesto svidela Evropa i vratio se u Brazil ekspresno, nakon nepunih godinu dana, Andre koji je promenio veliki broj klubova , igrao i za Bordo, Dinamo Kijev i Sportin Lisabona ali ga najbolje pamtimo iz Atletiko Mineira i Sport Recifea gde je 2017. i 2018. bio jedan od najboljih strelaca lige, takodje tu je jos jedno zvucno ime iskusni Diego Tardeli, izvanredan napadac koji se vratio u Brazil posle 3 godine provedene u Kini gde je na 70-ak utakmica postigao preko 40 golova za Sandong Luneng , inace najbolje ga pamtimo iz Atletiko Mineira sa kojim je osvojio Copa Libertadores 2013. gde je na 160 utakmica postigao preko 80 golova, zaista jos jedan neverovatan ucinak, zatim Everton jos jedan velika mlada nada brazilskog fudbala i miljenik navijaca gde je vec na oko 100 utakmica postigao oko 25 golova, kao i Luan jos jedna ikona kluba i igrac koji je osvojio zlato na OI u Riju sa olimpijskom selekcijom Brazila, tako da ti kad pogledas taj tim Zeromel, Kaneman, Maikon, Montoja, Romulo, Felipe Vizeu, Diego Tardeli, Everton, Luan, Andre, a pritom ih i sa klupe predvodi trener legendarni Renato Portalupi vec godinama, bivsi reprezentativac Brazila......to je strasan tim, pogotovo taj ofanzivni potencijal koji imaju, realno sad imaju i dosta jaci tim nego pretprosle godine kada su osvojili Copa Libertadores.

Mislim da se razumemo ja ih ne simpatisem, oduvek su mi bili nesto antipatican klub, mozda i najomrazeniji klub u Brazilu nego eto prosto mi bode oci da imaju tako jak tim a igraju tako kilavo.
 

Back
Top