pomoc pri kupovini laptopa

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.385
da li mi mozete pomoci pri izboru za kupovinu novog laptopa, do 33 000 din max
da se mogu igrati malo zahtevnije igre
i da ima dobru memoriju, da je brz itd itd
ne razumem se bas u laptopove ali sada imam acer travel mate 5740 star je bar 10 godina ako ne i vise
tako sta kazete ako kupim bilo koji sigurno dobijam bolji od ovog trenutno?

gledao sam u tehnomaniji i gigatronu ima ih i na snizenju a ja ne znam koji je najbolji za te pare
 
Имам Acer. Отприлике је толико и коштао пре 3 године. Саветовао бих те да изабереш лап са antiglare технологијом. У противном ћеш имати црно огледало у светлијој просторији.
Генерално сви лапови економске класе су средње жалосни. И неке мане ће ти временом ићи на живце.

Dell или Lenovo. Али нешто око 500 евра. Ако икако можеш, скупи.

Лапови око 300 евра имају duo или quad-core Celeron процесоре. То је превазиђено већ.. Минимално i3.
 
Poslednja izmena:
Zasto laptop...................................................................................................?

Treba Desktop da se uzme za igranje zahtevnijih video igara, a 33K din nije bas idealna suma za ovo sto se trazi.
 
acer isto 5670 pre
9492.jpg


aspire 5750g

- - - - - - - - - -

csm_gesamt1_97c4cd_01_3e49fbab79.jpg


- - - - - - - - - -

e sad u cemu je poenta dobre kupovine,sto je sad skuplji nego pre 5god kad sam ga platio 50 000
 
Meni se Acer baš i nije dopao. Prilikom kucanja teksta šasija mu odzvanja kao da nema ničeg unutra. Zvuk jeftin, "tranzistoriskog" kvaliteta. Tastatura dosta nekvalitetna, korisim wireless tastaturu da malo popravi stvari.
Kasnije sam uzeo i externi monitor, stereo zvučnike sa wooferom pa često i zaboravim da imam laptop.

Dell i Lenovo ThinkPad serija su dobar izbor, tako nešto bih danas uzeo. Ali šta je tu je. Nije ni da mi se lap često kvari, radi ali ima dosta tehničkih manjkavosti koje su posledice što jeftinije proizvodnje.

- - - - - - - - - -

Zasto laptop...................................................................................................?

Treba Desktop da se uzme za igranje zahtevnijih video igara, a 33K din nije bas idealna suma za ovo sto se trazi.

Ima i lapova za igrače, ali su skupi ko vrag. Preko 1000 evra.
 
Ja sam poprilicno vokalan protivnik igranja video igara na laptopu. Znam da je moguce, naravno, ali ako je samo zbog toga onda stvarno nemam sta da kazem.

Da me ne shvati neko pogresno, ne dolazim sa neke pozicije gde retrospektivno pokusavam da opravdam sopstvenu kupovinu Desktop racunara ili slicno, vec jednostavno razmisljam sa pozicije da li se isplati to raditi i kolike su, realne, beneficije u odnosu na Desktop racunare?

Primarni + za laptop su mobilnost kao i donekle estetika. Relativni keyboard je xscissor fazon.
Ako bas zivi u veoma malom i skucenom prostoru ili je stalno u pokretu, ili je potreban laptop da se nosi na posao ili slicno, onda vidim smisao u tome. Ali cak i tada to je vrlo vremenski losa investicija jer govorimo o max 2 najvise 3 godine rada.
Za ponudjenu cenu ne postoji laptop koji ce da isprati sve novije video igre sa nekim iole prihvatljivijem odzivom frejmova...

Jedini + je za konstantna putovanja, ali tada je tesko i knjigu procitati od drmuskanja i treskanja, tako da je tek pitanje kako igrati video igre?

Tako da kupovina laptopa za igranje video igara je poprilicno promasen koncept.

S druge strane, kupovina MOBILNOG telefona na koji bi se nakacilo nekoliko emulatora na kojima bi se mogli igrati neki od classic igara je vec nesto o cemu mozemo da pricamo, pogotovo za brza putovanja.

Za FPS igre ne mogu da zamislim desktop bez mehanicke tastature i relativno dobrog senzora u misu. Za MMO igre koristim dva monitora, jedan za pracenje svih bitnijih vesti/funkcija/pretrage, a drugi za igranje.

Mislim da je veliko bacanje novca na laptop masinu za igranje video igara ako je to primarna funkcija. Mislim da je kupovina desktopa najidealnije resenje jer se dobija barem 1/3 vise funkcionalnosti od samog laptopa.
 
Ja sam poprilicno vokalan protivnik igranja video igara na laptopu. Znam da je moguce, naravno, ali ako je samo zbog toga onda stvarno nemam sta da kazem.

Da me ne shvati neko pogresno, ne dolazim sa neke pozicije gde retrospektivno pokusavam da opravdam sopstvenu kupovinu Desktop racunara ili slicno, vec jednostavno razmisljam sa pozicije da li se isplati to raditi i kolike su, realne, beneficije u odnosu na Desktop racunare?

Primarni + za laptop su mobilnost kao i donekle estetika. Relativni keyboard je xscissor fazon.
Ako bas zivi u veoma malom i skucenom prostoru ili je stalno u pokretu, ili je potreban laptop da se nosi na posao ili slicno, onda vidim smisao u tome. Ali cak i tada to je vrlo vremenski losa investicija jer govorimo o max 2 najvise 3 godine rada.
Za ponudjenu cenu ne postoji laptop koji ce da isprati sve novije video igre sa nekim iole prihvatljivijem odzivom frejmova...

Jedini + je za konstantna putovanja, ali tada je tesko i knjigu procitati od drmuskanja i treskanja, tako da je tek pitanje kako igrati video igre?

Tako da kupovina laptopa za igranje video igara je poprilicno promasen koncept.

S druge strane, kupovina MOBILNOG telefona na koji bi se nakacilo nekoliko emulatora na kojima bi se mogli igrati neki od classic igara je vec nesto o cemu mozemo da pricamo, pogotovo za brza putovanja.

Za FPS igre ne mogu da zamislim desktop bez mehanicke tastature i relativno dobrog senzora u misu. Za MMO igre koristim dva monitora, jedan za pracenje svih bitnijih vesti/funkcija/pretrage, a drugi za igranje.

Mislim da je veliko bacanje novca na laptop masinu za igranje video igara ako je to primarna funkcija. Mislim da je kupovina desktopa najidealnije resenje jer se dobija barem 1/3 vise funkcionalnosti od samog laptopa.

Мене то већ годинама не занима. А не налазим ни време, да га нађем гањао би неке игрице док сам био клиња. За то је довољан софтверски Амига емулатор.
 
Dragor - Burazeru postovani.Lap Top je danas skoro neophodan,skoro svakom coveku.Ali ne po bogu,za igranje igrica.Nemoj pogresno da me shavtis,ali ja cim cujem
da odrastao covek govori o igranju igrica,automatski ga stavim nedju neobrazovane,medju nezrele osobe.Igrati igrice na Lap Topu,jednostavno je imbecilno.!!!
 
Dragor - Burazeru postovani.Lap Top je danas skoro neophodan,skoro svakom coveku.Ali ne po bogu,za igranje igrica.Nemoj pogresno da me shavtis,ali ja cim cujem
da odrastao covek govori o igranju igrica,automatski ga stavim nedju neobrazovane,medju nezrele osobe.Igrati igrice na Lap Topu,jednostavno je imbecilno.!!!

Generalno,igranje igrica pomaže starim osobama kad je pamćenje u pitanju,i brzini reagovanja. Mada to nije slučaj ovde. :)
 
da li mi mozete pomoci pri izboru za kupovinu novog laptopa, do 33 000 din max
da se mogu igrati malo zahtevnije igre
i da ima dobru memoriju, da je brz itd itd
ne razumem se bas u laptopove ali sada imam acer travel mate 5740 star je bar 10 godina ako ne i vise
tako sta kazete ako kupim bilo koji sigurno dobijam bolji od ovog trenutno?

gledao sam u tehnomaniji i gigatronu ima ih i na snizenju a ja ne znam koji je najbolji za te pare

Za te pare laptop budi srecan da ces gledati youtube ;)
 
Po prvi put cuse sloziti sa Pivosokom...@Postavljac teme-mozes da se ljutis ali-jel stvarno ne mozes/neces da shvatis da za GAMING laptop treba odvojena grafika...?Plus toga vecina toga su jadni i procesori, RAM 4 Gb/granica...Pre onda pucaj na nesto polovno ali koliko toliko jace...ne znam sta dobijas sa ovim zaista..?To sto predlaze Pivosok jeste integrisana grafika ali je ipak Vega/Ryzen za klasu bolja od svih tih HD Intel integrusha..
 
ne treba mi gaming

od tih laptopova sto sam napisao koji da odaberem koji je najbolji
grafika
brzina
memorija unutrasnja spoljasnja ram
ne razumem se bas u laptopove pa zato pitam
i baterija da moze najduze da izdrzi
i kakva je razlika od toga... laptopa u odnosu na ovaj sada koji imam travel mate?
 
Ja mislim da je najbolje da objasnis sta ce ti laptop i koja je namena istog? Prema tome ce lako da ti neko preporuci nesto vec.
Prvo je napisao "za gaming! a onda...kao nisu bitne igre..Po meni -bolje kupiti i STARIJI ali jaci nego ove nove krsheve..Evo meni npr bi radio posao i neki tipa Toshiba Tecra-iako imaju integrisanu graficku-ali su ZVERI od laptopova...Jer meni to treba -samo da PREGLEDAM fotke ne da ih obradjujem...eventualno kratki surf NETom...sen toga...nista! Jer sam SVESTAN d laptop za gaming-mora PAPRENO da kosta...tipa-bar 500-600 evra i to sa gomilom kompromisa..
 
Prvo je napisao "za gaming! a onda...kao nisu bitne igre.

Pa to je ono sto ljudi rade, zeznu se pri kupovini.

Od ovoliko tema koje su otvorene za kupovinu laptopa, niti jedan kupac da objasni realno sta ce im laptop. Nego sve u fazonu
- "To mi treba, al necu dam pare"
- "Mozes ovo za manje pare, dobijes vise i bolje"
- "U stvari, necu to, sta da kupim od ova dva-tri-cetiri-pet-sest"
- "Za sta tacno?"
- "Kupio sam ovaj na preporuku komsije koji radi u servisu, on je extra hacker."

I komsija mu uvali zescu komponentsku stolicu na kojoj pise i5.

I posle ide okolo i prica "imam i5, znas kako radi, pokrece sve igrice". Kad bolje razmislim, svaka cast komsiji i ziv bio 300 godina dok vrsi ovu apsolutnu alhemiju u zahebavanju lokalne klijunchardije.
 

Back
Top