VGA na HDMI

Cika Piz...Siza, pola poni, pola 20 godina iskustva s "tehnikom", a ne zna osnovnu podelu u maloprodaji na to sta su Pasivni, a sta Aktivni kablovi koji se primenjuju svuda, u svakoj prodavnici. z:D
I on ce nekome da kaze nesto da ne zna. Hahaha
Отиђи у Микропринц у Краља Милутина, па питај за пасивни конвертер са VGA на HDMI, па сними фацу продавца кад изговориш ту глупост. Ако те није блам, постави на нет да се и ми мало насмејемо.
 
Отиђи у Микропринц у Краља Милутина, па питај за пасивни конвертер са VGA на HDMI, па сними фацу продавца кад изговориш ту глупост. Ако те није блам, постави на нет да се и ми мало насмејемо.

z:mrgreen:
 
Осећам блажи бол у пределу препона по питању тога шта запослени у Кејбл Чику дефинишу као активни кабл. Нисам мазгов који слепо верује свему што прочита на тараби, а звати кабл пасивним може само онај ко не зна електронику. Ти си се у старту избламирао, а сад пробаваш да се извадиш, а заправо се још више закопаваш, уместо да си у првом посту рекао "извињавам се, грешка".

Iz cega ja to treba da se izvadim? Ti treba da izvuces glavu iz svog dupeta i da ugledas svetlost dana kako ja vidim. Iz tvoje glavetine mozda koja ne zeli da shvati da se svet ne vrti kako ti mislis da se vrti? Sta mene briga kako ti dozivljavas elektroniku i sta znas o njoj, cinjenica je da se prodaje pod razlicitim imenima. Ti hoces da svako na internetu, i to na forumu jos, objasnjava coveku nesto sto je u maloprodaji POJEDNOSTAVLJENO da se ljudi ne muce? I ti jos nekoga nazivas neznalicom zbog takvih stvari. U zivotu sam retko kada video da neko odvali tako glupu stvari da se bori za tako glupu stvar kao sto je primena AKTIVNIH i PASIVNIH kablova u maloprodaji.

Rekao sam ti vec, pravac u najblizi Win Win ili gde god hoces, pa se tamo svadjaj s njima kada si vec toliko dokon da ides po forumu i ljude vredjas da nesto ne znaju samo zato sto si ti to tako odlucio da treba biti.

Je l ti je krivo sto je to tako definisano i pojednostavljeno?

Исто тако чекам твоје објашњење master и slave SATA конектора, можда и то има у продавници код чика Минга.

Sada mozes da dobijes samo HDMI da izbijes oci, nakon ovoliko napisanih gluposti i prozivki. Ja i ti smo zavrsili svaki dalji oblik komunikacije jer si pokazao i dokazao da si retos koji je u stanju da druge vredja samo zato sto se u maloprodaji stvari definisu na odredjen nacin, UPRKOS silnim dokazima koje sam stavljao a za koje si se, tipicno pizdaski, odmah odbranio "Mene to ne zanima". Pa ako te ne zanima, sta hoces onda koji k? Da i dalje nekoga nazivas budalom? Tornjaj se i u HDMI i u VGA.

Не постоји никаква "дефиниција у малопродаји".

Dokaz gore, pa sebi odgrizi i drugu ruku u roku od odmah. z:D

Постоји дефиниција у електроници, а да ли продавац кола прешла 160 хиљада километара дефинише као "нова" да би их лакше продао, за то ме искрено заболе патка.

Zabole te do te mere sa si izgubio kontakt na forumu jer ne mozes da se okanes corava posla nego ti hoces da dokazes da je neko glup i ne zna sta je AV signal. Silno omalouvazavanje i vredjanje. Ti da si ma kakav profesionalac, sa ovakvim stavovima, nikada ne bih s tobom saradjivao ni u kakvom poslu. Apsolutno dno dna.

Izvinjavam se drugim ucesnicima teme, ali ocigledno je da covek nece da prizna kako stvari stoje u prodavnicama kablova nego je zapeo za tehnikalije koga nikog ne interesuju.
 
Због таквих незналица по разним америкама, Минг Лиу и јесте био принуђен да лаже који је тип кабла у питању, али онај ко се иоле разуме у било шта неће спасти у ту групу, одваливши да кабл има "пасивни DAC"... ако то каже моја баба кад иде да купи кабл, то је у реду, жена се разуме у хеклање и кување, а не у електронику, ал'кад то каже неко ко за себе тврди да нешто зна, онда се озбиљно запиташ шта још друго он не зна... а онда кад све забибери са master SATA конектором, онда ти је већ јасно да причаш са астрологом. Не знам што се петљаш у нешто у шта се не разумеш, има толико других и једноставнијих ствари од електронике за тебе. На крају крајева, нико се није научен родио, питај ако ти нешто није јасно.
 
па питај за пасивни конвертер са VGA на HDMI

Opet ovo lupetanje i sviranje k. I opet ova vrsta vredjanja i omalouvazavanja. Ti jednostavno nikako da naucis da prestanes?

Sto si toliko zapeo za "VGA > HDMI" kada sam jasno naglasio da ja to nigde nisam napisao niti sam to propagirao, cak sam jasno odbio?

Da li je tebi toliko zinulo dupe da lazes samo da bi bio u pravu ili imao temu da omalouvazavas druge trpajuci im stvari koje nikada nisu rekli u usta?

Sta to govori o tebi kao o osobi?

- - - - - - - - - -

одваливши да кабл има "пасивни DAC"...

Evo jos jedna vrsta trpanja reci u usta.

Sizife, provaljen s'i ko katanac iz 1911.

Znas kako, nastavi slobodno da lajes. Uspeo si u tome da me iznerviras jer koristis podmukle i izuzetno glupe metode u argumentaciji. Ocigledno je da ti imas neku vrstu reputacije koju moras da sacuvas ovde na forumu pred ljudima koje mozda poznajes, sta li, pa sada kada ti nije uspela forica da mene osujetis i kada ti se obilo o glavu to sto ja nisam neki slucajni neznalac s kojim mozes tako da pricas kako si do sada navikao si poceo da se bavis lazima i trpanjem reci u usta.

z:D

Gore sam postavio SHEMU koja je bila trazena i to u kablu koji se PRODAJE, dakle kada dobijes fiskalni racun po zakonu ti si dobio PASIVNI (de facto) cable jer bez obzira kakav chipset imao u sebi koji aktivno konvertuje, dokle god nema EXTERIOR napajanje u vidu USB-a ili sl, smatra se PASIVNIM kablom (kao i svaki drugi kabl do 5m daljine). Mozes da jedino odgrizes sebi ruku zbog toga.

z:D


Cuj ga, PASIVNI DAC. :zroll:

Imas li ti MA KAKAV argument koji mozes da iskoristis protiv mene? ILi je cela farsa bila ta da si nesto pokusao pa se sapleo jer si smotan da napravis konkretan argument? Ili ce se sve svoditi na ad hominem napade? Mozda jos neke vrste logickih gresaka, pride?

z:D

Cekam da vidim sta ces jos da slazes. Vican si tome.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da nazivas to sada misicima, sada ce doci Sizif da ti kaze da to nisu u stvari misici nego masa i njutni. Pa ce da ti kaze da postoji puno vrsta masti u telu koje se sagorevaju. I onda ce da zakljuci da si deblji od njega. :zima:
 
Ja koji se bavim audiofilijom da ne znam sta je analogni, a sta digitalni signal?

prekrsti.jpg


Previse brzo donosis zakljucke o ljudima koje ne poznajes i o kojima nemas blagog pojma. Ti si na osnovu moje recenice napravio neku suludu pricu u tvojoj lepoj glavici. To sto sam napisao nije nista tesko, a kablovi mogu u pasivnom stanju da prenesu cisto signal. Ne mora uopste da se konvertuje aktivnim konverterom preko kabla. Dobrodosao u svet gde tvojih 20+ godina iskustva moras da obnovis jer se nove visokotehnoloske komponente svakodnevno pojavljuju na trzistu u maloprodaji. Ti sada imas monitore koji ce da obave sav posao prebacivanja signala... I mozes opusteno da koristis HDMI > VGA bez obzira sto se radi o digitalno/analognom principu, u pitanju je cist prenos signala i za to ti je dovoljan pasivni kabl. z:shock: Zamisli. Ili DVI/VGA z:shock:

Da sada ulazim u semantiku oko necega jer je tebi doslo do toga da se pravis pametan me uopste ne interesuje.

Kada sam rekao pasivni konverter mislio sam na verziju HDMI > VGA, a ne na VGA > HDMI. Pasivno se uvek odnosi na KABL, dok duzi kablovi imaju ugradjene AKTIVNE komponente u sebi za prenos signala (i konvertovanje istog, zavisi od modela do modela i vrste kabla) kako bi omogucili bolji prenos slike na daljinu. Ovo mozes da proveris u svakoj maloprodaji komponenti i rado predlazem da to sto pre ucinis. I generalno ces bolje proci na NASEM trzistu ako trazis duzi kabl jer su kvalitetniji, pogotovo pod artiklom konvertera.

To sto ti imas "20+" godina iskustva ne znaci da noviji monitori nemaju bolje opcije za prenos signala koristeci iskljucivo pasivne kablove.

I uopste nisam pisao o konvertovanju signala, ali u maloprodaji treba da trazi KONVERTER bez obzira da li trazi aktivni ili pasivni kabl. Ako prosetas Bulevarom uvideces da vecina prodavaca nisu zaista zavrsili ETS vec imaju sifrovane artikle koji ce u 99% slucajeva biti KONVERTERI.

cikasizinaalergija.png


vgadvi.png


:zelenko2: Evo ti slike, javi se njima, kazi "ljudi, vi ste pogresili i pokajte se. Sramite se, Sram vas bilo. Sram vam ush'o, nikad ne izash'o". :zelenko2:

- - - - - - - - - -



Jeste, ne volim da mnogo pomazem ljudima koji kupe laptop ili dodju sa AM1 plocama. Jbg. Da nekome mozes da zaista pomognes, taj neko mora da zna sta radi u zivotu sa tehnologijom. A ne k'o onaj jedan sto je kupio novu konfiguraciju zato sto mu monitor nije radio.

Ili kaze "Zuji mi kuciste", pa moze milion stvari da bude. Hvala za pohvalu btw.

Ima i ovo ...

HDMI to VGA aliexpress.jpg
 

Back
Top