VGA na HDMI

Postoje, ali moras da znas bitnu stvar.


Ako ce ti duzina kabla biti preko 1m, moras da uzmes AKTIVNI konverter, dok ako ti je duzina kraca mozes da uzmes i PASIVNI konverter.

Pasivni su oko 200-500 din.
Aktivni su oko 2000-3000 din.

Na ovo racunam iskljucivo i samo iskljucivo deo od 20ak cm koji dolazi u vidu kutijice konvertora, za duzinu ne znam koliko mogu da ti naplate jer to dolazi u vidu metar, 3, 5, 7, 10 itd...

POstoji i nacin da STREAM-ujes sa laptopa na TV koristeci smart opcije i palikacije ukoliko su ti TV i Laptop na istom networku. Tada se koristi laptop hardware za stream, a od konekcije i brzine protoka zavisi koliko se dobro slika prenosi. Recimo nije losa opcija ako zelis da gledas film, ali u wireless formatu mozda i nije najbolja solucija.
 
Ima ...

http://www.racunari.net/detalji/ind...mania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

big_HDMI_to_VGA_Audio.jpg


Sam kabal Vga to HDMi ne podrzava prenos zvuka, zato ide ovaj drugi kabal sa 3.5mm konektorom.

Inace cena je nenormalna ... potrazi nesto jeftinije.
 
Ako ce ti duzina kabla biti preko 1m, moras da uzmes AKTIVNI konverter, dok ako ti je duzina kraca mozes da uzmes i PASIVNI konverter.
Ne postoji pasivni konverter sa D-SUB na HDMI, zato što D-SUB nema digitalni nego samo analogni izlaz, a HDMI nema uopšte vod za analogni signal. Bez AD konvertera ipak neće da može... :)

(znam da je čovek kupio već, ali samo da naglasim ako neko pokuša da traži. Ovo što je našao je odlično, a i cena je povoljna, ima tu elektronike ozbiljne unutra)
 
Sta mu onda ovo dodje?

https://www.cctvdi.com/HDMI-to-VGA-Adapter-Cable-passive-HDMI-Type-A-male-to-VGA-D-Sub-female
HDMI je prakticno DVI-D koji koristi drugaciji konektor.
A DVI-VGA pasivni konektori postoje.
Imas opciju pasivnog koji mora da koristi AC unit kao i opciju pasivnog koji ima drugacije podeljene pinove u odnosu na aktivni.
Pasivni i dalje funkcionise i radi pod uslovom da monitor moze da podrzi tu vrstu prenosa signala direktno iz VGA lezista.
Ono sto ti mislis je u stvari cirkutski tehnicka specifikacija, koja podrazumeva da svaki konverter je po defaultu aktivan sto je i normalno, ali to nije ono sto sam ja mislio kada sam napisao moj komentar.

Pratis li ti trziste, pomno? :)
 
Sta mu onda ovo dodje?

https://www.cctvdi.com/HDMI-to-VGA-Adapter-Cable-passive-HDMI-Type-A-male-to-VGA-D-Sub-female
HDMI je prakticno DVI-D koji koristi drugaciji konektor.
A DVI-VGA pasivni konektori postoje.
Imas opciju pasivnog koji mora da koristi AC unit kao i opciju pasivnog koji ima drugacije podeljene pinove u odnosu na aktivni.
Pasivni i dalje funkcionise i radi pod uslovom da monitor moze da podrzi tu vrstu prenosa signala direktno iz VGA lezista.
Ono sto ti mislis je u stvari cirkutski tehnicka specifikacija, koja podrazumeva da svaki konverter je po defaultu aktivan sto je i normalno, ali to nije ono sto sam ja mislio kada sam napisao moj komentar.

Pratis li ti trziste, pomno? :)
Тек сад видим шта си написао. z:cry:
Они га на том сајту зову "пасивни" само зато што нема екстерно напајање, али и HDMI и VGA DE-15 конектори имају свој сопствени вод напајања, преко ког се напаја електроника у оној црној буџи која ради активну АД/ДА конверзију. Прочитај моју претходну поруку, све сам ти објаснио зашто овај тип конектора НЕ МОЖЕ бити пасивни, тј само "прежичен", мора да има електронику која аналогни сигнал претвара у дигитални.
 
Svasta s tobom. Opet ova prica. Objasni ti to prodavnicama i kada trazis adapter, naglasi "prezicen". Bas me zanima kako ces se provesti.

Ne znam sto ti smeta toliko definicija pasivnog i aktivnog.

-----

Edit : Cekaj malo sad, koji to KABL nema/ima EKSTERNO napajanje pri konvertovanju podataka?

Ti si se totalno, ali potpuno i totalno zbunio. z:D I jos ja lud, dozvoljavam da uzimam sve sto napises zdravo za gotovo.

I pokusavas da mi objasnis nesto kao da ja to ne znam, sta? Ne kapiram nastup niti pridiku. z:shock:



Pasivni i Aktivni HDMI konverteri, sto te ocigledno buni, nista lose ne definisu. Ne znam odakle ti takav strah niti problem s tim definicijama u prodavnici. K'o da naglasavas "FLASA PIVA JE SAMO STAKLENA, U SUPROTNOM NIJE PIVO".
Kablovi nikako ne mogu da imaju EKSTERNI power supply (osim ako nisu nekakav frankenstajn), a specificno kablovi koji su 5m+ bi trebalo da su AKTIVNOG tipa.

Tako da kada covek ode u prodavnicu treba da naglasi da mu treba AKTIVAN Hdmi/Vga stavec, zaboravio sam i sta je ova tema bila, jer time dobija bolji signal kada se radi o, recimo, 5m+ kablu. I zato to kosta nesto skuplje od obicnog kabla koji je tipa 0.5 m ili manje.

Tako da, sta je tvoja poenta? z;)
 
Poslednja izmena:
Svasta s tobom. Opet ova prica. Objasni ti to prodavnicama i kada trazis adapter, naglasi "prezicen". Bas me zanima kako ces se provesti.
Ne znam sto ti smeta toliko definicija pasivnog i aktivnog.
Сметају ми само погрешне информације, ништа друго. Дефиниција "активне" електронске компоненте је да је то она компонента која захтева напајање, док пасивна нема напајање. Интегрисано коло и транзистор су примери активне, а прекидач, проводник, отпорник, су примери пасивне компоненте. НЕ ПОСТОЈИ пасивни адаптер са HDMI на VGA DE-15, (и обрнуто) јер такав адаптер мора да има у себи интегрисани АД конвертер који је IC-чип, и који је активан. DVI је сасвим други стандард, хибридни, и он нема никакве везе са овом причом. Продавци такође немају везе са овом причом. Прежичен адаптер је онај код ког унутра нема ништа осим проводника, и евентуално отпорника и кондензатора. Такав адаптер не постоји за ово што је човек питао.
 
Drugim recima, prepires se sa mnom zbog semantike koja iskljucivo tebi smeta i koja je odredjena uveliko u prodavnicama na Pasivne i Aktivne kablove odnosno konvertere. Zamisli da ti tako smeta svaka definicija visokotehnoloskih komponenti u maloprodaji. z:D

Ti kada budes imao tvoju prodavnicu onda se svadjaj s klijentima tako, a mene zaobidji s tim pricama. VGA na HDMI postoji i imas opciju pasivnih i aktivnih, a koga zanima shema kao i zbog cega se to tako zove moze da nadje na netu.

Ocekujem da se sada na sve ovo ubaci neka gej osoba i da kaze da je seksisticki to sto postoje musko-zenski ulazi/izlazi posto je ovo diskusija na tom nivou bogati...
 
U pravu si, postavljac je dobio dobar predlog resenja.
Ja sam se umesao u razgovor Newz-a i Sizifa i ponudio objasnjenje.
Pozdrav.

N3Wz je odvalio da postoji "pasivni adapter VGA na HDMI", ja objasnio zašto tako nešto ne postoji i zašto ne može da postoji, a odakle DVI u celoj priči, to već pojma nemam. :lol:
 
Ne znam ko je sta odvalio znam da ovde "sttrucnjaka"ima na tone..A ne daj Boze da mi neko od vas/njih treba da opravlja komp odma da se besim :)
Nemaj brige, čika Siza je u ovom poslu već 20 godina, i najviše voli da rešava "nerešive" probleme. Popravka kompjutera i ovakva pitanja oko kablova su lagana zabava na pauzi, a pravi izazovi su analize kompleksnih sistema i serverskih klastera, zaštita sistema od hakerskih upada, kreiranje globalnih distribuiranih baza podataka na više kontinenata sa sinhronizacijom u realnom vremenu... a jedina stvar na koju sam alergičan je kada vidim da se neko ko ne zna predstavlja za eksperta, naročito u ovako banalnim stvarima kao što su kablovi.

Kad neko nešto ne zna, treba da pita, to nije sramota, sramota je pričati gluposti.
 
Nemaj brige, čika Siza je u ovom poslu već 20 godina, i najviše voli da rešava "nerešive" probleme. Popravka kompjutera i ovakva pitanja oko kablova su lagana zabava na pauzi, a pravi izazovi su analize kompleksnih sistema i serverskih klastera, zaštita sistema od hakerskih upada, kreiranje globalnih distribuiranih baza podataka na više kontinenata sa sinhronizacijom u realnom vremenu... a jedina stvar na koju sam alergičan je kada vidim da se neko ko ne zna predstavlja za eksperta, naročito u ovako banalnim stvarima kao što su kablovi.

Kad neko nešto ne zna, treba da pita, to nije sramota, sramota je pričati gluposti.

Cika Siza lupeta k'o vo jer N3Wz nista nije odvalio vec napisao stvari kako jesu. Ako cika Siza zeli da se nekome zali, neka se obrati prodavnicama da ih poducava po svoje stare dane.
 
Ok, da te podsetim šta si napisao.

Ako ce ti duzina kabla biti preko 1m, moras da uzmes AKTIVNI konverter, dok ako ti je duzina kraca mozes da uzmes i PASIVNI konverter.

Pasivni su oko 200-500 din.
Aktivni su oko 2000-3000 din.

To što si napisao bilo bi isto kao da si napisao da Milojko iz Šumadije i Naruto iz Tokija, koji ne znaju nijedan jezik osim maternjeg, mogu da se razumeju bez prevodioca ali samo ako stoje na manje od dva metra... a ako su udaljeniji od dva metra, e onda im već treba i prevodilac.

Imam utisak da uopšte ne razumeš razliku između digitalnog i analognog sginala. Ispravi me ako grešim... jer da znaš tu razliku, bilo bi ti jasno zašto je nemouće pasivnim adapterom prevesti jedan u drugi.
 
Jbt znaci strucnjaci za kompove ovde su
1, Pivosok
2.Zmijoliki/Snejks
3. N3Wz
4.Sizif
5. Skura

...itd, spisak je poduzi...
Sve serviseri, inzenjeri, itd..
a ipak kad neko ima problem...Retko vidim idealne odgovore/resenja...
 
Jbt znaci strucnjaci za kompove ovde su
1, Pivosok
2.Zmijoliki/Snejks
3. N3Wz
4.Sizif
5. Skura

...itd, spisak je poduzi...
Sve serviseri, inzenjeri, itd..
a ipak kad neko ima problem...Retko vidim idealne odgovore/resenja...
Pogledaj malo teme na ovom podforumu iz 2003-će, 2004-te, pa vidi ko je odgovarao na svako pitanje vezano za probleme sa kompjuterima. Tad su formu bili popularni za takva pitanja, danas je to Google u 99% slučajeva.
 
Ok, da te podsetim šta si napisao.



To što si napisao bilo bi isto kao da si napisao da Milojko iz Šumadije i Naruto iz Tokija, koji ne znaju nijedan jezik osim maternjeg, mogu da se razumeju bez prevodioca ali samo ako stoje na manje od dva metra... a ako su udaljeniji od dva metra, e onda im već treba i prevodilac.

Imam utisak da uopšte ne razumeš razliku između digitalnog i analognog sginala. Ispravi me ako grešim... jer da znaš tu razliku, bilo bi ti jasno zašto je nemouće pasivnim adapterom prevesti jedan u drugi.

Ja koji se bavim audiofilijom da ne znam sta je analogni, a sta digitalni signal?

prekrsti.jpg


Previse brzo donosis zakljucke o ljudima koje ne poznajes i o kojima nemas blagog pojma. Ti si na osnovu moje recenice napravio neku suludu pricu u tvojoj lepoj glavici. To sto sam napisao nije nista tesko, a kablovi mogu u pasivnom stanju da prenesu cisto signal. Ne mora uopste da se konvertuje aktivnim konverterom preko kabla. Dobrodosao u svet gde tvojih 20+ godina iskustva moras da obnovis jer se nove visokotehnoloske komponente svakodnevno pojavljuju na trzistu u maloprodaji. Ti sada imas monitore koji ce da obave sav posao prebacivanja signala... I mozes opusteno da koristis HDMI > VGA bez obzira sto se radi o digitalno/analognom principu, u pitanju je cist prenos signala i za to ti je dovoljan pasivni kabl. z:shock: Zamisli. Ili DVI/VGA z:shock:

Da sada ulazim u semantiku oko necega jer je tebi doslo do toga da se pravis pametan me uopste ne interesuje.

Kada sam rekao pasivni konverter mislio sam na verziju HDMI > VGA, a ne na VGA > HDMI. Pasivno se uvek odnosi na KABL, dok duzi kablovi imaju ugradjene AKTIVNE komponente u sebi za prenos signala (i konvertovanje istog, zavisi od modela do modela i vrste kabla) kako bi omogucili bolji prenos slike na daljinu. Ovo mozes da proveris u svakoj maloprodaji komponenti i rado predlazem da to sto pre ucinis. I generalno ces bolje proci na NASEM trzistu ako trazis duzi kabl jer su kvalitetniji, pogotovo pod artiklom konvertera.

To sto ti imas "20+" godina iskustva ne znaci da noviji monitori nemaju bolje opcije za prenos signala koristeci iskljucivo pasivne kablove.

I uopste nisam pisao o konvertovanju signala, ali u maloprodaji treba da trazi KONVERTER bez obzira da li trazi aktivni ili pasivni kabl. Ako prosetas Bulevarom uvideces da vecina prodavaca nisu zaista zavrsili ETS vec imaju sifrovane artikle koji ce u 99% slucajeva biti KONVERTERI.

cikasizinaalergija.png


vgadvi.png


:zelenko2: Evo ti slike, javi se njima, kazi "ljudi, vi ste pogresili i pokajte se. Sramite se, Sram vas bilo. Sram vam ush'o, nikad ne izash'o". :zelenko2:

- - - - - - - - - -

Jbt znaci strucnjaci za kompove ovde su
1, Pivosok
2.Zmijoliki/Snejks
3. N3Wz
4.Sizif
5. Skura

...itd, spisak je poduzi...
Sve serviseri, inzenjeri, itd..
a ipak kad neko ima problem...Retko vidim idealne odgovore/resenja...

Jeste, ne volim da mnogo pomazem ljudima koji kupe laptop ili dodju sa AM1 plocama. Jbg. Da nekome mozes da zaista pomognes, taj neko mora da zna sta radi u zivotu sa tehnologijom. A ne k'o onaj jedan sto je kupio novu konfiguraciju zato sto mu monitor nije radio.

Ili kaze "Zuji mi kuciste", pa moze milion stvari da bude. Hvala za pohvalu btw.
 
Ima još jedan lik kao ti na forumu, Jeroh. Ukažeš mu na grešku koja se vidi iz aviona, a on krene da pravi reviziju srpskog jezika, samo da bi dokazao da je u pravu i da ne bi izgovorio to prokleto "e, pogrešio sam".
Tako i ti praviš reviziju elektronike da bi dokazao da postoji pasivni AD konverter. Pokušavaš gomilom besmislenog teksta da dokažeš da si u pravu i kojekakvim screenshotovima sa kineskih sajtova na kojima gazda Ming Liu može i svemirski brod da prodaje, što se mene tiče. Očigledno je Ming Liu u pravu, jer postoji pacer koji veruje da tako nešto postoji. Ču, audiofil? (ja ih zovem "audiofool")

Nego prodaje li Ming Liu na tom sajtu teleport? Ja bih baš voleo da kupim jedan teleport.

Ako si takav ekspert, just cut the crap i nacrtaj mi šemu pasivnog VGA DE-15 na HDMI kabla, sa pinoutom, da vidimo to čudo. Od para koje dobiješ za Nobelovu nagradu za fiziku, ja dobijem bar pivo, može?

Čekam.
 

Back
Top