Chulling Adventures of Sabrina

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.669

Pogledah najavu, bejah ne preterano zainteresovan. Pomislio sam da je ovo opet neka tinejdžerska drama ili striktno stereotipni young adult sa horor elemetima ili tematikom.

Uzeo sam malčice iz dosade, čisto kada sam video vrlo visoke ocene kritičara. I mogu reći da me je, posle nešto malčice slabije prve epizode, prilično pozitivno iznenadilo. :think:

Vešto balansiranje između, i to svega u znrcima, campy humora, horora, drame, originalnosti, ali i stereotipa (koji su tu katkad kao dobro uklopljeni omaž, a kada iz sprdnje). Iako ima nekoliko predvidivih i slabijih momenata, sadrži skoro potaman količinu uvrnutog, krajnje bizarnog i strašnog smešnog uz podosta originalni osvrt na pitanje religije i kutlova. Nijedan segment ne izgleda usiljeno niti dominira nad nekim drugim, ili se predstavlja napadno.

Produkcija je vrhunska, glumci u najvećoj meri odrađuju dobro svoj posao (mada ima zaboravnih), prateća muzika je savršeno uklopljena u svaku scenu i uzbudljiva. Uspešno se održava atmosfera kroz najveći deo serije. Scenario je zaokružen i skoro nijedan lik ne deluje kao sasvim sporedan i ubačen sa strane, ili čak (iako na momente deluje kada se prvi put upoznajete) jednodimenzionalan.

Vrlo topla preporuka onima koji vole horor, veštice, magiju i ponešto jezivo. Oseća se uticaj Sema Raimija i tokom cele serije ima više omaža (što u kontekstu praktičnih efekata, što...da ne pominjem). No, za razliku od recimo Evil Dead nije ni izbliza toliko gory niti apsurdno; dosta inteligentno je pisano (iako me jedan lik mnogo nervira, prepoznaćete ako budete gledali).

P. S. Života mi, mislim da bi Netflix majstorski uradili seriju sa najglupljom mogućom idejom; recimo, da snime ozbiljne Teletabise. :lol:
 
Poslednja izmena:
Pravi Netfliks dosta i sranja, al sam kvanitet i pare koje ulažu mora da izrodi i kvalitet. Bukvalno sprovode revoluciju televizije pred našim očima, svi ostali se trude da ih stignu.

jeste, mnogo su im dobre serije

- - - - - - - - - -

@tema

Chilling Adventures of Sabrina je neverovatno dobra serija - od shit tinejdzerskog sranja napravili su seriju sa savrsenom scenografijom i vise nego solidnom kostimografijom, fino odradjenom dramom i pricom, znaci stvarno neverovatno dobra serija i jos s obzirom na tematiku

Fakticki su od tematike ranga lobotomije "Vampriskih dnevnika" napravili jedno super seriju

A posebno mi se svidja sto su ovako super odradili likove i scene i kostime itd

A scenografija tesko da moze da bude bolja
MV5BMTk3NDY5NzI0N15BMl5BanBnXkFtZTgwMjk5ODU2NjM@._V1_.jpg
 
Poslednja izmena:
Serija gotova.

Moram reći da ostaje donekle interesantno, ima momenata u kojima isijava i u IV sezoni (tj. delu) ali sve u svemu serija relativno brzo opada na nivo tinejdžerske horor drame, ponekad (mada ne često) spuštajući se na baš velike stereotipne nizine (da ne kažem moćni rendžeri nivo).

Sve u svemu, serija je prvih 6 epizoda ili preciznije first part - sve vrhunske pohvale. 10/10. Posle toga, nije više za preporuku, mada momenti brilijantnosti izbijaju povremeno.
 
Serija gotova.

Moram reći da ostaje donekle interesantno, ima momenata u kojima isijava i u IV sezoni (tj. delu) ali sve u svemu serija relativno brzo opada na nivo tinejdžerske horor drame, ponekad (mada ne često) spuštajući se na baš velike stereotipne nizine (da ne kažem moćni rendžeri nivo).

Sve u svemu, serija je prvih 6 epizoda ili preciznije first part - sve vrhunske pohvale. 10/10. Posle toga, nije više za preporuku, mada momenti brilijantnosti izbijaju povremeno.

Kada su se malčice slegli utisci, moram da obeshrabrim ljude, da slučajno ne padnu na moju prvu objavu.

Prvih 6 epizoda je nešto najgenijalnije što je Netflix izbacio od kad postoji. Oduševljen sam i atmosferom i glumom i odabirom i...pa, svakim aspektom.

Posle toga, sa izolovanim izuzecima brilijantnosti, serija je teška glupost. Ne gledati ili uopšte ili ništa dalje od prvog dela.
 

Back
Top