Da li saobracajna policija sme da alkotestira pesaka?

Ma on jeste kriv cim je seo za volan posle ko zna koliko popijenih pica.I ne branim ja takve,nego ni neverujem vise nimalo policajcima,ako nesto nije snimljeno,jer svako ko uzme dobrog advokata ima da obori to njihovo"Videli su ga",jer jos ima pandura koji ce za 1000 - 2000 din.da propuste nekoga i sa mozda vecim prekrsajem.Mada mislim da nema veceg prekrsaja nego pijan vozac za volanom.nego sam hteo reci koliko je on kao mangup izasao iz kola da ih zeza i da prodje peske pored njih,tako i oni objasnjavaju pijanom coveku,kako su ga videli.Misli,prljavo je i s jedne i druge strane.Nikako ne opravdavam pijanog vozaca,a jos manje volim da vidim ili cujem nesto tako za te maco pandure.da im je pokazao karticu clanstva SNS-a,ne bi ga dirali sigurno.To mene vise boli.zakon treba da bude na obe strane.Znas kako advokati kazu."Niko nije kriv dok se ne dokaze".

on ne spori da je kriv. popio jeste ali je video pandure i parkirao auto. znaci nije, bilo - saobracajna, dozvola...duvaj alko test- i naduvao je. tog momenta je bio obican pesak pod gasom.
 
on ne spori da je kriv. popio jeste ali je video pandure i parkirao auto. znaci nije, bilo - saobracajna, dozvola...duvaj alko test- i naduvao je. tog momenta je bio obican pesak pod gasom.

Рекао си да је паркирао 50 м од њих, пре тога се кретао у њиховом правцу. Дакле, велика је вероватноћа да су видели да паркира и излази из возила.
Чим су видели да се креће "под гасом", без проблема су га зауставили. Иначе, зашто би му тражили саобраћајну? Ко тражи саобраћајну пешаку?
Постоји континуитет догађаја које можда врло скуп адвокат може да обара, али ће дара бити већа од мере.
 
Neka se žali.
Oni nemaju dokaza da je on uopšte vozio,
tj, reč protiv reči.
Sudija ga mora osloboditi
Ne mora ga osloboditi, dokaz je upravo svedočenje službenog lica. Tako je u 90% slučajeva mandatnih kazni i prekršaja - službeno lice VIDI pešaka da prelazi ulicu gde ne treba i piše mu kaznu. Ne mora ni da ga fotografiše, ni da ima četiri svedoka, dovoljna je reč. Pešak može naravno da uloži žalbu, ali u tim slučajevima "reč protiv reči", sud poverenje po pravilu daje službenom licu, osim ako nema nekih izvanrednih okolnosti.

Isto je i sa slučajem iz naslova teme - ako je viđen kako vozi, to je sve što je potrebno. Zakon zabranjuje vožnju u alkoholisanom stanju, a ovaj je fakat vozio alkoholisan. Ako uspe da dokaže na sudu da se napio u tih 20m pored svedočenja policajca (i verovatno kolege, pošto nikad ne idu solo), onda mu svaka čast, ali teško da će to uspeti. (a i ne treba da uspe, lično mislim)
 
Tesko bome....nego, ja ne vidim problem u tome sto se proverava alkoholisanost pesaka, ako je ucestvovao u saobracaju...za tako nesto nema kazni, ali ako je svedok ili ucesnik u saobracaju drzava mora da zna njeggov status i cak, moze da mu bude olakasavajuca okolnost....

A rec? Za mandatne kazne vazi pravilo reci sluzbenog lica, ali u bilo kakavom postupku svedocenja sud procenjuje istinistost i rec policajca je jednaka reci gradjana, stavise, pre ce verovati gradjaninu...
 
Ne znam, nesam advokat niti od te fele, ali polazim od toga da se najveći procenat kazni upravo piše na osnovu "neposrednog opažanja" službenog lica, bez čvrstih dokaza. Da je to istina da se na sudu lako dobija policajac, svi bi se žalili a državna bi kasa presušila i opet bi Vođa s.a.w.s. morao sjeći penzije, ni kriv ni dužan.
 

Back
Top